Wielkanocna Plastyka Obrzędowa

2

Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie był organizatorem gminnego konkursu Wielkanocnej Plastyki Obrzędowej 2015. Był on adresowany do dzieci i młodzieży z terenu miasta i gminy Nowa Dęba, które lubią malować, chcą wzbogacać swoją wiedzę, wyobraźnię i talent .

Tematem tegorocznej edycji były tradycje i obrzędy związane ze Świętami Wielkanocnymi. Wpłynęło aż 129 prac 126 autorów, oceniła je komisja w składzie: p. Grzegorz Gerba – artysta plastyk, p. Małgorzata Trela – starszy bibliotekarz, p. Sławomir Gurdak – instruktor plastyk. Najlepsze i najciekawsze prace zostały nagrodzone i wyeksponowane w holu górnym Samorządowego Ośrodka Kultury. Oto lista laureatów w czterech kategoriach wiekowych: I kat. (7-9 lat, szkoły podstawowe) – nagrody: Jeremiasz Gerba (SP w Tarnowskiej Woli), Kornelia Rawska (ZS w Jadachach), Emilia Puzio (ZS w Jadachach), Alicja Kulik (KO TSM w Nowej Dębie), wyróżnienia: Magdalena Zbyrad (SP w Cyganach), Izabela Nowak (SP w Cyganach), Natalia Jakubus (ZS w Jadachach), Julia Wypych (ZS w Jadachach), Agnieszka Kosiorowska (SP w Tarnowskiej Woli), Natalia Rębisz (Filia SOK w Tarnowskiej Woli), Kacper Czerwiec (Filia SOK w Tarnowskiej Woli), Amadeusz Kwaśnik (Filia SOK w Tarnowskiej Woli), Bartosz Zelik (ZS w Chmielowie), Alicja Kozdęba (SP Nr 3 w Nowej Dębie), Julia Trzaska (KO TSM w Nowej Dębie). II kat. (10-13 lat, szkoły podstawowe) – nagrody: Mikołaj Gerba (SP w Tarnowskiej Woli), Jakub Wąsik (ZS w Cyganach), Michalina Łopata (KO TSM w Nowej Dębie), wyróżnienia: Paulina Szpyt (SP Nr 3 w Nowej Dębie), Łucja Rębisz (SP Nr 3 w Nowej Dębie), Weronika Sałek (SP Nr 3 w Nowej Dębie), Agata Ragan (SP w Rozalinie), Piotr Tomczyk (ZS w Cyganach), Filip Urbaniak (ZS w Jadachach), Dobromiła Cyma (KO TSM w Nowej Dębie). III kat. (gimnazja) – nagrody: Weronika Pieróg (GM Nr 1 w Nowej Dębie), Wiktoria Maciałek (MSP SOK w Nowej Dębie), wyróżnienia: Patrycja Sędyka (ZS w Jadachach). IV kat. (szkoły średnie) – nagrody: Wiktoria Ciździel (ZS Nr 1 w Nowej Dębie), Magdalena Barnaś (ZS Nr 2 w Nowej Dębie), wyróżnienie: Haniyeh Hakimi (ZS Nr 2 w Nowej Dębie).

Głównymi kryteriami oceny prac były walory artystyczne, estetyka, tematyka, pomysłowość, nietypowość rozwiązań oraz samodzielność wykonania. Poziom artystyczny prac był w tym roku wysoki. Organizatorzy składają serdeczne podziękowanie uczestnikom konkursu jak i ich opiekunom za aktywne włączenie się w popularyzację idei konkursowych. Gratulujemy zwycięzcomi zapraszamy do udziału w kolejnych konkurach.

Źródło: SOK

——————————————————————————————————–

studio helena reklama

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here