Międzynarodowe Mistrzostwa ” Polish U – 17 International 2017 ” w badmintonie w Lubinie

0

W Lubinie na Dolnym Śląsku z udziałem wielu czołowych zawodniczek i zawodników z całej Europy rozegrane zostały Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Juniorów ” Polish U – 17 International 2017 ” w badmintonie.

W mistrzostwach wzięła również udział liczna reprezentacja polskich juniorów w tej kategorii wiekowej, a wśród nich utalentowany młody, bo 15 – letni badmintonista Stali Nowa Dęba Jakub Suszyński. Kuba w tych mistrzostwach został zgłoszony przez trenerów kadry Polski Juniorów U – 17 do trzech gier: singla, debla oraz mixta. Jak na debiutanta spisał się w tych prestiżowych zawodach dobrze.

W grze podwójnej juniorów wspólnie z Mikołajem Piórkowskim (SKS Matchpoint Ślęza) wywalczyli dobre dziewiąte miejsce, w grze mieszanej wspólnie z Arianną Biel (UKS Unia Bieruń ) uplasowali się na miejscu siedemnastym.

Był to kolejny już dobry występ kolejnego badmintonisty ze Stali Nowa Dęba w zawodach międzynarodowych na przestrzeni ostatnich miesięcy.

Równolegle z tymi mistrzostwami w Lubinie rozgrywane były Drużynowe Mistrzostwa Europy Drużyn Mieszanych w badmintonie. Na starcie stanęły najlepsze europejskie teamy, naszpikowane ęuropejskimi i światowymi gwiazdami badmintona. Mistrzostwa wygrali Duńczycy na czele ze swoją gwiazdą Victorem Axelsenem, na zdjęciu razem z Jakubem Suszyńskim.

Na zdjęciach: Jakub Suszyński w Lubinie, ze swoim partnerem deblowym Mikołajem Piórkowskim oraz w czerwonym stroju z Victorem Axelsenem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here