O modzie na bycie „fit” z Małgorzatą Śliwą – menagerem „Strefy Fitness”

4

Czy są jakieś statystyki obrazujące, jaki procent Polaków prowadzi taki aktywny tryb życia?

Na chwilę obecną statystyki  mówią o 2%. Na Zachodzie ten odsetek wynosi 16%. Widać więc, że w porównaniu do innych krajów europejskich Polacy dopiero zaczynają poznawać uroki aktywnego wypoczynku. Jak jest w Strefie Fitness? Krzywa aktywności fizycznej jest bardzo… krzywa J Jednak Nowa Dęba dopiero zaczyna poznawać uroki aktywnego wypoczynku. Kiedyś takie miejsca które nazywano siłowniami  kojarzone były z panami i dużymi ciężarami. Dziś, kluby fitness to tętniące życiem miejsca od rana do wieczora, gdzie przychodzi młodzież, bardzo dużo kobiet i mężczyzn w tak zwanym kwiecie wieku jak ja (śmiech)  i seniorzy.

Czego szukają ludzie w klubach fitness?

Prawda jest taka, ze wiele się zmieniło przez ostatnie lata jeśli chodzi o branżę fitness-  zarówno oczekiwania klientów i jak i oferta klubów fitness znacznie się podniosła w górę. Ludzie świadomiej podchodzą do dbałości o swoje zdrowie i sylwetkę. Nie przychodzą po prostu poćwiczyć, popląsać a zazwyczaj mają oni konkretny cel. Jedni klienci chcą odreagować stres, inni wzmocnić konkretną partię ciała, jeszcze inni poprawić sylwetkę, wzmocnić czy zredukować to i owo czy niejednokrotnie zrehabilitować się po kontuzji- bo nieprawdziwe jest określenie że jaki mam problemy zdrowotne czy jest po kontuzji siłownia nie jest dla mnie! Nic bardziej mylnego! Jest to bardzo ważne dla utrzymania zdrowotności. Rośnie też grupa klientów, którzy wiedzą, że regularne ćwiczenia pomaga lepiej żyć, emanować radością. Zadaniem klubów fitness jest odpowiedzieć na te wszystkie potrzeby. Szczególnie, że tak naprawdę aktywność fizyczna jest kluczem do zdrowia. Poprawia się układ krążenia, oddechowy czy stawowy a u nas? Moc endorfin!

W jakich godzinach czynny jest klub?
Od poniedziałku do piątku od 7:30 do 21:00 a w soboty od 9:00 do 16:00.  Takie godziny otwarcia klubu pozwalają pogodzić obowiązki zawodowe i rodzinne właśnie z aktywnym wypoczynkiem. Ale nie tylko. Rośnie grupa klientów świadomych tego, że ćwiczenia rano, przed pracą, powodują, że człowiek funkcjonuje lepiej, ma więcej energii i jest bardziej zrelaksowany. A dla tych, którzy pracują od rana- wieczorem zawsze na nich czekamy.

Problemem wielu osób, jest „słomiany zapał” i brak systematyczności. Wielu podejmuje postanowienia o regularnych treningach, szczególnie teraz jak wszędzie słyszy się o noworocznych postanowieniach a często chęci starcza na 2 tygodnie, miesiąc…

To całkowicie normalne, że siedzenie przed telewizorem przychodzi nam łatwiej, niż założenie stroju sportowego i podjęcie wysiłku fizycznego- szczególnie że pogoda nie zachęca do wyjścia z domu. Jestem jednak pewna, że podjęcie dobrego treningu, prędzej czy później przestawi nasz organizm na inne tory. To nie ma być przymus ale też dobra zabawa. Wtedy ćwiczenia nie będą nam się kojarzyć z  wysiłkiem na który nie mamy ochoty, a relaksem, którego nasz organizm sam będzie się domagał i po powrocie, po prysznicu poczujemy się jak nowonarodzeni i… szczęśliwi. Zawsze ciężko jest zacząć, przyjdzie etap kryzysu gdzie pytamy- po co mi to… ale jak tylko pozwolimy sobie przetrwać te momenty osiągniemy sukces! Przecież motto naszego klubu brzmi: „Tam, gdzie warto dotrzeć nie ma dróg na skróty”.

Jak wygląda Wasza oferta i do kogo jest skierowana?

Tak naprawdę oferta jest dla wszystkich i w każdym wieku! Cały czas ją ulepszamy i wychodząc naprzeciw Naszym Klientom staramy się wprowadzać co jakiś czas nowości żeby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli. Zarówno osoby bardziej zaawansowane i początkujące. Dla każdego znajdziemy odpowiednią formę aktywności. Obecnie posiadamy ofertę na bardzo zróżnicowane zajęcia grupowe o różnej intensywności. Dla tych, którzy boją się zacząć i nie wiedzą jak to zrobić polecamy trening personalny. Wraz z Nowym Rokiem ruszyliśmy także z profesjonalną salą spinningową w której uczestnicy jadą trasą wyświetlaną z rzutnika co maksymalnie ubarwia te zajęcia i powoduje, że czas bardzo szybko płynie a oni nie odczuwają tak wysiłku i intensywności tych zajęć. Ponadto wprowadziliśmy indywidualne zajęcia z gimnastyki korekcyjnej dla dzieci i młodzieży, gdyż zdajemy sobie sprawę jak dużym problemem w tych czasach są wady postawy. Współpracujemy także z Restauracją Szypowski Strefa- jeśli ktoś organizuje tam swoje przyjęcie ślubne niech zgłosi się do nas, gdyż mamy dla takich osób specjalną ofertę. A już niebawem szykujemy także kolejną niespodziankę ale o niej na razie nic nie powiem :)

strefa fitnnes styczen 2017

Na zakończenie powiedź co Cię motywuje w tej pracy, jakie jest Twoje motto i co mogłabyś powiedzieć, jak zachęcić do odwiedzenia Waszego Klubu?

Co mnie motywuje? Ludzie mnie motywują! Oni dają najwięcej poweru zarówno na zajęciach jak i na treningu ale także tym, że po prostu są! Do Klubu przychodzą naprawdę fantastyczni ludzie dla których chce się to robić i wiem, że to co robię jest ważne, że pomagam, że daję im wycisk ale jak po zajęciach widzę ich uśmiech wiem, że są zadowoleni, zmęczeni ale szczęśliwi. Robię to też dla siebie, oczywiście, ale głównie jednak dla tych uśmiechów J Cały czas się rozwijamy, cały czas się doszkalamy i zwiększamy swoje kwalifikacje a wszystko po to aby uatrakcyjnić zajęcia w naszym klubie. Motto klubu jak już wspomniałam to „Tam gdzie warto dotrzeć nie ma dróg na skróty” moje motto brzmi tak samo- bo to prawda! Nic samo nie przychodzi, tylko ciężką praca osiągniemy sukces, trzeba zawsze podejmować walkę i nie słuchać gdy ktoś powie, że się nie da rady- sukces zależny jest tylko i wyłącznie od nas samych! A my jesteśmy po to, żeby pomóc i wskazać drogę do tego sukcesu.

Zapraszamy do nas do Strefy Fitness- nie tylko dla poprawienia swoich sylwetek ale także dla zdrowia!  Do zobaczenia !

4 KOMENTARZE

  1. Wszystko to jest prawda. Jestem po kontuzji, a zajęcia mi bardzo pomagają! Oczywiście najpierw po konsultacji co mogę robić, żeby nie zaszkodzić.
    A po udanym treningu i porządnym wycisku jest radość że się udało,że daję radę!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here