Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w badmintonie w Niepołomicach

0

W miejscowości Niepołomice koło Krakowa rozegrane zostały Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w badmintonie. Reprezentacja województwa podkarpackiego rywalizowała z województwem małopolskim. Podkarpacie prowadzone przez duet trenerów: Adama Bunio (Stal Nowa Dęba) i Piotra Skrzeka (UKS Orbitek Straszęcin) zdecydowanie pokonało Małopolskę 46:9, wręcz deklasując swojego rywala. To kolejny duży i spektakularny szkoleniowy sukces w tym sezonie trenerskiego duetu: Adam Bunio i Piotr Skrzek, którzy z dużym powodzeniem prowadzą w tym sezonie kadrę podkarpackich badmintonistów w prestiżowych zawodach na arenie ogólnopolskiej. Trzon reprezentacji Podkarpacia stanowili badmintoniści Stali Nowa Dęba, którzy spisali się znakomicie, zajmując wiele czołowych miejsc. W grze pojedynczej młodziczek pierwsze miejsce wywalczyła Beata Mycek, a na miejscu trzecim ex aequo uplasowały się: Natalia Róg i Zofia Tomczyk (wszystkie Stal Nowa Dęba). W grze pojedynczej młodzików drugie miejsce wywalczył Rafał Lejko. W grze podwójnej młodzików drugie miejsce wywalczył debel: Jakub Kufel (UKS Orbitek Straszęcin) / Rafał Lejko (Stal Nowa Dęba), na miejscu trzecim uplasował się debel: Patryk Róg (Stal Nowa Dęba) / Krzysztof Płoch (UKS Start Widełka), a na miejscu piątym uplasował się debel: Jakub Suszyński (Stal Nowa Dęba) / Konrad Krystek (UKS Orbitek Straszęcin).
W grze podwójnej młodziczek pierwsze miejsce wywalczyła para: Magdalena Golenia (UKS Orbitek Straszęcin) / Natalia Róg (Stal Nowa Dęba), na miejscu drugim uplasował się debel klubowy Stali Nowa Dęba: Aleksandra Michalczuk / Zofia Tomczyk, a na miejscu piątym uplasował się debel: Klaudia Kostrzycka (Stal Nowa Dęba) / Jessica Orzechowicz (UKS Mix Team Tarnowiec). W grze mieszanej pierwsze miejsce wywalczył mixt: Patryk Michałek (UKS Orbitek Straszęcin) / Beata Mycek (Stal Nowa Dęba), na miejscu drugim uplasował mixt klubowy Stali Nowa Dęba: Patryk Róg / Aleksandra Michalczuk, a na miejscu piątym uplasował się również mixt klubowy Stali Nowa Dęba: Jakub Suszyński / Klaudia Kostrzycka. Klasyfikacją medalową wygrał MKS Stal Nowa Dęba, którego badmintoniści wywalczyli łącznie aż 9 medali: 3 złote, 3 srebrne i 3 brązowe. Na drugim miejscu w klasyfikacji medalowej uplasował się UKS Orbitek Straszęcin, a na miejscu trzecim UKS Spartakus Niepołomice. W klasyfikacji punktowej klubów również zdecydowanie zwyciężył zespół Stali Nowa Dęba zdobywając łącznie 17,5 punktów. Na miejscu drugim uplasował UKS Orbitek Straszęcin z 14 punktami, a na miejscu trzecim UKS Spartakus Niepołomice z 4,5 punktami. Punkty zdobyte w tej rywalizacji liczą się do współzawodnictwa sportu dzieci i młodzieży prowadzonej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w Warszawie.
Jest to kolejny duży i spektakularny sukces badmintonistów Stali Nowa Dęba w tym sezonie, a co najważniejsze nowodębskiej myśli szkoleniowej.

Jest to dobry prognostyk przed zbliżającymi się Indywidualnymi Mistrzostwami Polski Młodzików, które w dniach 15 – 17.05.2015r. rozegrane zostaną w Rzeszowie, a o medale rywalizować będą najlepsi polscy młodzicy i będzie to prawdziwe badmintonowe święto na Podkarpaciu.