Mieszkańcy chcą powołania specjalnej komisji

21

2014-01-24

Mieszkańcy bloku komunalnego przy ulicy Kościuszki 110 w Nowej Dębie chcą powołania specjalnej komisji lub biegłego z zakresu budownictwa aby ostatecznie zweryfikować, które powierzchnie w budynku brane są pod uwagę przy ustalaniu opłat za ogrzewanie. W zeszłym roku lokatorzy otrzymali bardzo wysokie rachunki za zużyte ciepło w ostatnim sezonie grzewczym. Niektórzy za 2012 rok muszą dopłacić ponad 2 tysiące złotych.

W ostatnich miesiącach w obiekcie wymieniono między innymi okna w piwnicy, poprawiono drzwi wejściowe, oraz zlikwidowano kaloryfery na korytarzach. Wszystko to ma w założeniu zapobiec marnowaniu ciepła i nie dopuścić do tak dużych rachunków. Wykonane inwestycje cieszą, ale jednocześnie wciąż nie ma jasnej odpowiedzi na to, jaka powierzchnia jest ogrzewana, i które pomieszczenia się do tego zaliczają mówi jeden z lokatorów Przemysław Maćkowiak: – Według naszych wyliczeń do centralnego ogrzewania nie są wliczone wspólne łazienki na korytarzach, nie są policzone sklepy, które znajdują się w naszym budynku, nie wliczone są korytarze razem z klatkami schodowymi. I tu mamy wątpliwości co do słuszności tej dopłaty którą dostaliśmy za rok 2012, ponieważ na ciągach komunikacyjnych i na klatkach schodowych znajdowały się w tym czasie grzejniki

Mieszkańcy przypominają, że dokładne wyliczenia to konieczność, ponieważ tylko dzięki ich dociekliwości udało się znaleźć ponad 150 metrów kwadratowych budynku, które ogrzewano, pomimo że nie były zamieszkane. Burmistrz Nowej Dęby Wiesław Ordon przekonuje, że pomocna byłaby tu ponowna inwentaryzacja obiektu: – Przygotujemy inwentaryzacje budynku która będzie słyżuła na przeszłość i od 2012 roku rozliczymy metry żeby nikt nie czuł się pokrzywodzony. I w tym momencie zawieszę te opłaty które państwo macie. Jak ktoś zapłacił rozliczymu mu to. Nic nikomu nie zginie.

Spornych kwestii jest znacznie więcej, dlatego mieszkańcy chcą, aby ostatecznie rozstrzygnął je specjalny zespół złożony z nowodębskich radnych, lub biegły z zakresu budownictwa. O tym czy tak się stanie okaże się na najbliższym posiedzeniu komisji gospodarki przestrzennej i inwestycji.

Radio Leliwa

——————————————————————————————————–
Witaj! Mam na imię Kacper. Urodziłem się w Nowej Dębie z bardzo rzadkim i wyjątkowo złośliwym nowotworem tkanek miękkich i kości . Żeby ratować moje życie moi rodzice musieli podjąć najtrudniejszą decyzję w ich życiu – musieli wyrazić zgodę na amputację mojej lewej nóżki. Chirurgom udało się uratować jedynie udo, resztę nóżki niestety straciłem. Potrzebuję Twojej pomocy!

KLIKNIJ NA OBRAZEK ABY UZYSKAĆ WIĘCEJ INFORMACJI

21 KOMENTARZE

 1. Ordon mówi, że zleci inwentaryzacje budynku. Tylko, że inwentaryzacja już jest !!! Została zlecona i wykonana 2 lata temu ! Po co więc wydawać kolejne pieniądze na ten cel? Przecież ta inwentaryzacja co jest jasno wskazuje na to, że mieszkańcy mają racje. O ile się może różnić nowa inwentaryzacja? O 1m2? O 2m2?
  Kolejna sprawa to inwentaryzacja budynków w całej Dębie. Przecież jakby się tak przyglądnąć to bałagan jest w całej Dębie.

 2. Państwo Maćkowiakowie dają przykład innym blokom i innym mieszkańcom. Jakby wszyscy zaczęli się dokładnie przyglądać na jakich zasadach w ich blokach naliczana jest opłata za wodę, za ciepło, jakie obowiązują regulaminy, jak wyglądają rozliczenia i co wskazują inwentaryzacje budynków to by się okazało, że mamy w Dębie niezłe g*** którego nikt nie rusza bo szybko śmierdzieć nie przestanie. Brawo dla Przemysława Maćkowiaka i jego żony Anny za to, że nie dają się okradać! Szacunek!

 3. jedyne racjonalne wyjście z sytuacji to utworzenie wspólnoty i zakup kotłowi kontenerowej takiej jak np. przy ul. Anieli Krzywiń[b][/b]

 4. Zgadza się, nasze mieszkanie wg inwentaryzacji jest większe o 4 metry kw. w porównaniu z tym co jest w umowie najmu.Ale to świadczy jaki jest porządek w urzędzie.
  Nie trzeba kupować kotłowni, wystarczy uporządkować wszystkie powierzchnie, negocjować ceny energii cieplnej a ceny za centralne ogrzewanie na pewno będą mniejsze.
  Jeśli macie pytania co do szczegółów jestem na facebooku.

 5. Właścicielem Pgkim jest gmina czyli Ordon, odpowiada całkowicie za poczynania tej firmy i za to zarabia swoje 10 000 zł miesięcznie

 6. Odesłać prośbę mieszkańców do prokuratury, już tam z nimi sie rozprawią należycie , może nawet zesla buntowników na Sybir?

 7. [b]Dobrze Przemek tak trzymaj. Nowodębski UMiG to jest jedna wielka porażka. Robią co chcą wydają decyzje jak chcą .Ja tez próbowałem w tym roku cos zmienić ale stara klika jeszcze działa. Po wysłaniu pisma do burmistrza na drugi dzień już byłem szantażowany bo chciałem zmienić decyzje wydana przez urząd.
  Kolesiostwo z dawnych lat a Nowa Dęba wymiera!!! Pozdrawiam[/b]

 8. Ciekawe dlaczego nie mówi się jak zadłużony jest blok ilu z nich nie płaci za czynsze ilu ma na lewo energię. Do #4 jak jesteś taki dumny z postawy tej rodziny to wiedz że i ty za to zapłacisz, jakby wszyscy tak postępowali jak w tym bloku to nikt by za nic nie płacił a tylko wymagał.

 9. Ten blok to nie jest wspólonta mieszkaniowa. To jego BLOK GMINY. Gospodarzem BLOKU GMINNEGO jest burmistrz WIESŁAW ORDON. I to on zarządza tak tym blokiem że się wali, sypie i jest zadłużony. I co? I Ordon chciałby kolejny blok budować jak jednym już istniejącym nie umie się zająć????

 10. To że blok jest zadłużony nie jest tajemnicą(ok.800 tyś.zł),winny temu jest właściciel(Urząd) i zarządca(PGKiM),bo nie potrafią zrobić porządku z niepłacącymi. A poza tym jesteś ciemniak.

 11. do #18 Dlaczego ciemniak ja płacę a z twojej wypowiedzi wynika że ty nie bo winni są wszyscy tylko nie ci co mają płacić, wniosek: jak idziesz do sklepu to bierz co chcesz i nie płać i tak to będzie wina sprzedawcy :)

 12. A kto ma tam naliczyć poprawnie jak Prezes Kapusta uważa że ludzi wykształconych nie potrzebuje. Kto tam się na czymś konkretnie zna. Jak ktoś wyżej napisał kolesiostwo i tyle. Jestem na 100% pewna, że ciepło w każdym bloku jest niewłaściwie naliczone. Głosujcie dalej na Ordona to jeszcze większą klikę stworzy,

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here