Mieszkańcy Miasta i Gminy Nowa Dęba ofiarnie wsparli parafię Błozew w Ukrainie

3

Społeczność Miasta i Gminy Nowa Dęba odpowiedziała na apel księdza doktora Michała Bajcara – duszpasterza z parafii Błozew, który pozostał w Ukrainie wraz z grupą Polaków oraz Ukraińców. Mieszkańcy naszej gminy w zbiórce, która trwała do 17 marca, przekazali najbardziej potrzebne produkty mieszkańcom parafii, nad którą opiekę sprawuje ksiądz Michał. Pomagano poprzez przekazywanie darów z produktami żywnościowymi, środkami czystości, a także dziecięcymi produktami żywnościowymi, które osoby zaangażowane w pomoc przynosiły w wyznaczone do tego miejsca. Łącznie zebranych zostało ponad sześć ton darów dla potrzebujących.

Pracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowej Dębie wraz ze strażakami z jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu naszej gminy, a także wolontariuszami z Parafii Matki Bożej Królowej Polski, zajęli się paletowaniem zebranych produktów. Transport artykułów możliwy był dzięki uprzejmości Zarządu Spółdzielni Inwalidów „Zjednoczenie”, którzy zadysponowali do tego celu samochód dostawczy.

Organizatorami akcji pomocowej byli: Gmina Nowa Dęba, Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Nowej Dębie, członkowie nieformalnej grupy „Nowodębscy Patrioci” (którzy wcześniej wielokrotnie wraz z księdzem Michałem Bajcarem angażowali się w pomoc Polakom zamieszkałym na Kresach), Chorągiew MBKP Rycerzy św. Jana Pawła II w Nowej Dębie, jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu Miasta i Gminy Nowa Dęba, Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowej Dębie, Spółdzielnia Inwalidów „Zjednoczenie”.

Pięć palet z zebranymi przez nowodębską społeczność darami dotarło do punktu tranzytowego w Radymnie, skąd trafią one do mieszkańców parafii Błozew.

Za naszym pośrednictwem ksiądz Michał Bajcar serdecznie dziękuje Darczyńcom i wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc.

/UMiG

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here