[FILM] Ścianka wspinaczkowa póki co nie powstanie

94

Jeszcze w poprzedniej kadencji burmistrz Wiesław Ordon deklarował budowę ścianki wspinaczkowej w Nowej Dębie. Mimo upływu kilku lat ścianki jak nie było tak nie ma…


Nagranie pochodzi ze stycznia 2009 roku. Ówczesny radny Jacek Szpunar pyta burmistrza Wiesława Ordona o to kiedy i gdzie powstanie ścianka wspinaczkowa:

W ostatnim czasie jeden z młodych mieszkańców Nowej Dęby postanowił przypomnieć burmistrzowi o jego deklaracjach i skierował doń pytanie w przedmiotowej sprawie. Odpowiedź burmistrza Wiesława Ordona przedstawia się następująco:
Obecnie nie mamy środków w budżecie przewidzianych na wykonanie ścianki wspinaczkowej. Rok 2013 zapowiada się dość trudno w skali makroekonomicznej, co też odczuwa i nasza gmina: mniejsza subwencja o 1,5 mln zł wyraźnie odbija się na naszej sytuacji finansowej. Ponadto wpływy podatkowe mniejsze o 0,5 mln zł, wynikłe z \”zamrożenia\” podatków lokalnych, wobec trudnej sytuacji gospodarczej. To wszystko powoduje konieczność racjonalnego wydatkowania środków, przede wszystkim na te zadania, które wspomagane są środkami zewnętrznymi. Ale dzięki takim funduszom powstanie np. boisko wielofunkcyjne w lasku \”Koziołek\”, które da możliwość aktywnego wypoczynku dla młodszych.

Tak więc mimo obietnic i deklaracji na ściankę w najbliższym czasie nie ma co liczyć…

/kk

94 KOMENTARZE

 1. Wiesiek, mam gdzieś ściankę wspinaczkową. Ale wkurzają mnie twoje obiecanki, przechwałki, opowiastki z których NIC nie wynika. Piszesz coś w swojej odpowiedzi o tym, że rok 2013 to "konieczność racjonalnego wydatkowania środków". Ściankę obiecywałeś w 2009!!! Kolejna sprawa: piszesz o "racjonalności" a wywalasz kasiorę na willę dla LZS-u (dla kilkunastu osób). No to weź tak przez chwilę się zastanów co opowiadasz. Nie mówiąc już o wydawaniu kasy lekką ręką na inne "potrzeby". Wstyd.

 2. Wiesio JE NOSZ i nie wolno mu wpominoć!!! Proponuję opluć autora artykułu że ma czelność pokazywać że król… Tzn wójt jest goły! Niech popamięta

 3. [b]Jeb** ścianki ! może by tak jakiś tor bobslejowy postawić , ewentualnie skocznie narciarską na "diabelskiej górce" ? [/b]

 4. Miał być stok narciarski / zjazd saneczkowy czy cus takiego w Chmielowie… Kiedyś nam burmistrz obiecywał, że będzie. Ale chyba zapomniał.

 5. A KOGO W DOBIE KRYZYSU TUSKOWEGO JAKAS SCIANKA KOGOS OBCHODZI ,MARTWCIE SIE CO BEDZIECIE ZREC A NIE GDZIE WLAZIC ,B)BO SAMA PIANKA ZYC NIE BEDZIECIE:D

 6. Marek czego ty sie czepiasz dokonale wiesz jaki jest budżet po co biejesz piane,napisz artykuł o rządzoncej partii i jej dokonaniach otwórz ludziom oczy na sytuacje w kraju a nie pieprzysz o rzeczach nie istotnych,ścianke proponował Żołądż po rozmowie z nim w 2009 r wiedziałem na 100% że nic z tego nie będzie

 7. [quote]Marek czego ty sie czepiasz dokonale wiesz jaki jest budżet po co biejesz piane,napisz artykuł o rządzoncej partii i jej dokonaniach[/quote]

  To Ordon jest burmistrzem i tworzy budżet a nie lokalna partia. Obiecywał w 2009? Więc się rozlicza władzę z obietnic. Ordon tylko kłapie, kłapie, opowiada obiecuje i tyle. Wydawać kasę zaciągniętą z kredytów każdy potrafi.

  [quote]ścianke proponował Żołądż po rozmowie z nim w 2009 r wiedziałem na 100% że nic z tego nie będzie[/quote]

  Na filmiku o ściance mówi Ordon. Posłuchaj jak on to pięknie opowiada. Po co obiecywał? A co do Żołędzia: to dlaczego tacy "wiarygodni" ludzie są na stołku zastępcy? Jaki zastępca taki burmistrz!
  —-
  ścianka to jedno – a wartość słów pana Ordona to drugie ! i właśnie o wartość jego słów chodzi w tym przypadku.

 8. Wiesiek może opowiadać głupoty, przekręcać fakty, nie dotrzymywać słowa.. I tal dla lasowiaków będzie : PRAWY, UCZCIWY, O DOBRYM SERCU I INTENCJACH i wogóle zaje**isty. To tylko świadczy o lasowiakach dla których stanem naturalnym jest BIEDA SMÓRD I UBÓSTWO a każdego kto próbuje to zmienić będą gnoić. Zarówno włościanin Słomka jak i twórca szkoły Zybura dawno to już opisał w swoich pamiętnikach. Dlatego tutaj zawsze będzie BIEDA I SMRÓD. BO TAK LASOWIAKOM DOBRZE!

 9. Lasowiacy zawsze wszystkich dookoła ciągną w dół. Nie będzie w mieście prawdziwego rozwoju, jeżeli pozwoli się o tym decydować Lasowiakom.

  Zaraz pewnie usłyszę, że to niepoprawne politycznie.

  Teraz to już nie ma znaczenia, wszystko pozamiatane. GOODBYE

 10. To Miasto budowali COP-owcy a nie Lasowiacy. Później "za komuny"
  budowali je inyżnierowie. Nie ma już tych inżynierów, COP-owców też nie ma… Są lasowiacy umiejący tylko napełnić własną sakwę i nic więcej. Najgorsze jest jak dasz lasowiakowi kawałek władzy: jak urasta wtedy jego ego, jak wydaje mu się, że teraz to on niczym hrabia Tarnowski… taki lasowiak jest najgorszy bo wstydząc się swojego pochodzenia wali innych lasowiaków po łbie by pokazać swoją wyższość… typowa mentalność postkolonialna.

 11. A moja babka jest taka zła o tą ścianę wspinaczkową jak jasna cholera , mówiła że po mszy zawsze by się tam powspinała z dziadkiem. Są dopiero po osiemdziesiątce więc coś tak ważnego jak ściana wspinaczkowa jest ogółowi w grajdole bardzo potrzebna. Na znak protestu w związku z brakiem tejże ściany stańmy przodem przy ścianie urzędu w najbliższy piątek o 9.00 rano …. czuwaj

 12. tu nie chodzi o ściankę
  TU CHODZI O TO ILE WARTE JEST SŁOWO TEGO CZŁOWIEKA KTÓRY NAZYWA SIĘ WIESŁAW ORDON. JA MU NIE UFAM.

 13. Płaćcie podatki uczciwie , zakładajcie firmy a Wiesiek nie będzie musiał zaciągać kredytów . A nie wieczny lament tu słyszę i narzekania , Wróbel , Czekalski co ono zrobili dla grajdoła. Nie wielbię Wieśka ale coś się na polanie zmienia , a kredyty , każde miasto się zapożycza …

 14. Po cholerę ta ścianka? Zobaczcie ile ludków na fejsie gminy zalajkowało temat. Będzie to samo co z siłką, kupa huku i paru karków którzy nie dopuszczają nikogo.szkoda kasy, lepiej powiększyć skatepark

 15. A od kiedy to sekcja zwłok wykazuje wychłodzenie, wychłodzenie jest zawsze wtórna przyczyna śmierci organizmu, gdy organizm zapada nagle na jakąś chorobę, bądź traci zdolnosci obronne np. upojenie, zatrucie. Głupoty piszecie o sekcji zwłok.

 16. [quote]Malpom juz sie scianki zachcialo, SOSNY JUZ IM NIE WYSTARCZAJA[/quote]

  Dlaczego tak nazywasz naszego niedotrzymującego słowa burmistrza Ordona??? Przecież to jemu się zachciało w styczniu 2009 roku. Oglądnij filmik, posłuchaj jak zachwala idee budowy ścianki.

 17. #23 ja dobrze wiem komu zachcialo sie scianki i z to inicjatywa wystapil do Burmistrza,a ty nie wciskaj teraz kitu ze to byla inicjatywa Ordona PROPAGANDZISTO!!!!!!!

 18. Na filmiku mówi że to świetny pomysł… podpina się pod idee ścianki. Traktuje ją jako własną. Jakby powstała to pewnie trafiła by na plakat wyborczy. Ale słowa nie dotrzymał. Ścianki nie ma. Więc teraz trzeba się odsunąć od pomysłu, wskazać palcem "to oni wymyślili a nie ja", i nazwać pomysłodawców "małpami".

  [quote]BURKI ujadajace na Burmistrza nie sa godne nawet POLIZAC go w PIETE nie wspominajac czesci ciala powyzej
  [/quote]

  Liż sobie spokojnie. Uwierz, że nikt nie będzie się z Tobą bił o "miejscówkę". Tylko dokładnie towarzyszu, dokładnie! Bo wiesz jak to u was na wsi… Myjeta się tylko "na niedzielę".

 19. [b]jak zwykle "łośtapko" robi aferę… merytoryczne argumenty o kiepskim budżecie i koniunkturze do niego nie trafiają,
  jakby ściana to był priorytet dla mieszkańców….[/b]

 20. [quote]merytoryczne argumenty o kiepskim budżecie i koniunkturze do niego nie trafiają[/quote]
  A kto tworzy ten kiepski budżet od 2006 roku ??? odpowiadam: WIESŁAW ORDON. Oznacza to, że ORDON OD 2006 ROKU NIE ZROBIŁ NIC BY ZABEZPIECZYĆ ROZWÓJ GMINY NA KOLEJNE LATA. BRAŁ TYLKO KREDYTY I WYDAWAŁ KASĘ Z TYCH KREDYTÓW. Teraz kredytowanie się kończy i zaczyna się UPADEK. Z roku na rok lasowiaki będzie tylko gorzej!!! A zaraz pękną wam wodociągi i kanalizacja ! Ale wybraliście sobie Ordona to macie.

 21. Patrz Wieśku Ordonie jak masz tu dobrze u lasowiaków. Możesz im ściemniać a oni i tak Cię będą kochać! W zaciszu gabinetów można się tylko pośmiać, że "ciemny lud to lud kupi". Ale jeśli ktoś kto jest okłamywany nie ma poczucia własnej wartości i godności to nie będzie mu przeszkadzało że się mu coś obiecuje a później i tak się tego nie robi.

 22. #30 a wybralismy i to byl dobry wybor ,j eszcze jak zechce kandydowac to go wybierzemy ,a was ratusiki wtedy zaszczepimy na wscieklizne

 23. Młodym mieszkańcom wiele obiecywano, powiem że cały czas im obiecują… jednym ściankę, drugim skatepark, innym sale (halę) ćwiczeń, cuda na kiju i takie tam.
  A jak się obietnic nie dotrzymuje to się taką osobę nazywa kłamcom lub oszustem.
  Kłamcom i oszustom DZIĘKUJEMY…!!! :(

 24. Przychodzi młodzież do władz z pomysłami czy z problemami i co słyszy ? Same obietnice !
  Tyle że ta młodzież długo nie czeka.Ile czasu ma czekać ??? Według tych obietnic to średnio wypada 5-10 lat.Tak dla przykładu:
  Obiecał Ordon w 2009r ściankę dzisiaj mamy 2013r i nawet w 2014 jej nie postawi.
  Obiecał Ordon skatepark w 2010 . I co dziś mamy ?
  Obiecał Ordon tartanową bieżnie . ????
  Raz obiecał Ordon ale to na piśmie, obiecał tenisistom oświetlenie i dotrzymał słowa bo chłopaki mieli papier w ręku. Ale do dnia dzisiejszego kortów nie poprawił – bo tego na piśmie nie było!
  Wielu obiecywano, oj wielu….
  Proszę sobie przypomnieć ile sekcji sportowych czy dyscyplin uprawiane było przed laty . A ile mamy obecnie.
  [b]Pewnie dlatego że ktoś nie dotrzymuje obietnic ![/b]
  Nie czeka długo bo ta młodzież za chwilę staje przed innyminie jest

 25. [b]Burmistrzu RATAUJ )[/b]W najbliższych dniach rozpoczną się zwolnienia w fabryce leków Sanfarm w Nowej Dębie.
  Wypowiedzenia z pracy otrzyma 41 pracowników spśród 212-osobowej załogi. Przyczyną redukcji zatrudnienia jest spadek produkcji spowodowany pogarszającą się sytuacja polskich firm farmaceutycznych.

  Zdaniem prezesa nowodębskiego Sanfarmu Ryszarda Latawca to wynik nieprzyjaznej dla rodzimych producentów leków ustawy refundacyjnej. Wskazuje on bezpośrednio na zmienność tak zwanych "list refundacyjnych" oraz ich zbyt późne publikowane. Prezes Latawiec podaje też, że w roku ubiegłym cały polski przemysł farmaceutyczny zredukował zatrudnienie o około 2,5 tysiąca osób, a prognozy na rok bieżący wskazują, że liczba ta możne przekroczyć 3,5 tysiąca osób.

  Część zwolnionych pracowników z nowodębskiego Sanfarmu ma otrzymać zatrudnienie w fabryce Pilkingtona w pobliskim Chmielowie. Niektórzy otrzymają też po 40 tysięcy złotych z urzędu pracy na załozenie własnej działalnosci gospodarczej.

 26. Najwyższy czas uświadomić sobie obecne warunki ekonomiczne, jakimi dysponuje miasto i co może zaoferować młodym ludziom. W mojej ocenie bardzo niewiele. Proponuję zwiewać stąd czym prędzej!

 27. Jak będziecie zwiewać jak piszesz to za 10 lat "Miastu" grozi wyludnienie ,a potem tylko zostaną domy najbogatrszych ktorzy będą dębę traktowac jako miejsce relaksu na emeryturze i spijania sokow od poniedziałku do piatku,a potem w lecie nad Soline i zima w gory.Blokowiska wojsko będzie miało jako ośrodek treningowy .Tylko księża stracą kasę jaką dostają teraz od biednego ludu Bożego.

 28. [b]Jest jeszcze szansa,aby cos zmienić.trzeba zmienić Burmistrza.Wybrać rodowitego,mądrego i mlodego czlowieka .Takim jest Wojtek ŚMIECH!!![/b]

 29. Możesz sobie stwierdzać, ale nie publicznie .Jak mnie uczono stwierdzenia mogą być tylko na podstawie określonych faktów.wydarzeń czy tez dokumentów.Inaczej są bezpodstawne.Ja mogę powiedzieć o nim ,ze to urodzony w Dębie i wychowany nasz mieszkaniec.Powiada wyższe wykształcenie,Prowadzi działalność gospodarczą i z dobrymi efektami.Społecznik.:)

 30. Co tak czepiliście się Wojtka ostatnio , czyżby komuś zaczął nie pasować jego foksterierski nos .Wojtek nie odpuści łatwo nie poniosą go nerwy.Jest uczciwy a to nie każdemu z was pasuje.Wojtek tę stajenkę trzeba oczyścić. Oby Ci starczyło sił.

 31. Ja wierze ,ze starczy stanowczości,upory i zdecydowania u Pana Wojtka!Da sobie radę z przyd….mi ktorzy tylko potakują a nic nowego nie wnosza w naszym miescie.Ja bede i moja rodzina za nim.

 32. Osoba, która podejmie się piastowania stanowiska burmistrza musi być wykształcona, posiadać szacunek elit i mieć oprócz dobrych manier dużo odwagi i stanowczości.

 33. Chyba zaproponuje Wojtkowi zamianę na Twoje.Tylko podaj jak ma sie nazywać aby było godnie i dostojnie.Bo chyba Ty należysz do ELIT NOWEJ DĘBY!

 34. Panie ADMINISTRATORZE!Wątek byle jaki.Ściana wspinaczkowa w Dębie potrzebna kilkoro osobom.Wydatek zbędny jak jest wiele innych ważniejszych potrzeb dla szerokiego kegu społeczeństwa. Jak zwykle trzeba znaleść temat zastępczy aby ten główny zakryć.Stara sprawdzona metoda.Lepiej wybudować obok Urzędu Miasta ściankę płaczu społeczeństwa z skrzynką życzeń i próśb do rady miasta i Burmistrza>Mniejsze koszty i efekt większy,Jeden raz w miesiącu Burmistrz pod tą ścianą wysłuchiwałby żale ludu i odpowiadał na pytania ludzi.Może nawet byłby obrzucony jajkami lub otrzymał bukiet kwiatów.Kto to wie?A wspinać sie można na sosny i inne drzewa w lesie ktorego wokół Dęby nie brakuje

 35. Publikacja artykułu informacyjnego nie jest deklaracją ideową. Natomiast dla mnie temat jest o tyle ważny po pokazuje prawdę o Wiesławie Ordonie który obiecuje, mami, opowiada, robi szkice i ankiety i wychodzi z tego wielki bałagan. Co panie Wieśku? Banki już zaciskają pętle na gminnej szyi i wychodzi na jaw że nie ma pan żadnej koncepcji na rozwój gminy?

 36. Czy nasze miasto potrzebuje ścianki wspinaczkowej???? Ludzie mam wyższe wykształcenie i gdzie ja mam znaleźć w tym pięknym mieście bez ścianki pracę, w mięsnym za kasą? Niech nasz burmistrz pomyśli jak zatrzymać tu młodych, wykształconych ludzi, potrzebujemy inwestycji, nowych przedsiębiorstw, nie ścianki wspinaczkowej. Wiem co mówię znam ten rynek pracy, tragedia. Młodzież bez ścianki nie umrze, my bez pracy tak! Ale niesłowność naszego burmistrza również doprowadza mnie do szału…

 37. Gościu spod #72
  to prawda że nasze miasto znajduje się w tragicznej sytuacji jeśli chodzi o rynek pracy ( brak pracy, wyzysk za najniższą krajową, mobbing,itp), nie zastanowiłeś się wcale, ile miejsc pracy może dać ta ścianka (przecież ktoś musi ja obsługiwać) ? z filmu wynika (jak mówi sam burmistrz) że ścianka była by odpowiedzią na zapotrzebowanie młodzieży bo takowe było, minęły 3 lata należy więc sprawdzić czy wciąż to zapotrzebowanie jest.
  Co do niesłowność naszego burmistrza , zostawię to bez komentarza. Chyba wszyscy w mieście się o tym przekonali.

 38. Młody człowieczku pisałem już że artykuł jest nijaki,bo co niesie dla mieszkańców taka ściana płaczu co? ile ludzi będzie miało przy niej zatrudnienie następny z jakąś kitką na pustym łbie? zacznijcie myżleć gospodarczo,potrzebny prawdziwy rozwój

 39. [quote]Młody człowieczku pisałem już że artykuł jest nijaki,bo co niesie dla mieszkańców taka ściana płaczu co? ile ludzi będzie miało przy niej zatrudnienie następny z jakąś kitką na pustym łbie? zacznijcie myżleć gospodarczo,potrzebny prawdziwy rozwój[/quote]

  Ilu ludzi znajdzie zatrudnienie dzięki budowie szatni dla LZS Cygany za grubą kasę????

  To co Ordon obiecywał????

 40. Na razie w ramach oszczędności Wiesiek zwolnił swojego rzecznika. Podobno kiepski był i pracą się nie hańbił a trochę kasy podatników zjadł na wielomiesięcznym zwolnieniu. Promocja jak leżała tak leży i leżeć będzie póki co.

 41. Nie zwolnił. Sam odszedł bo załapał że z Wiesiek się nie da normalnie pracować. Lewicka odeszła, Antończyk odszedł. Coś musi być na rzeczy. Zostają ci co muszą… Pracować z Ordonem to żadna przyjemność.

 42. Nie zwolnił. Sam odszedł bo załapał że z Wiesiek się nie da normalnie pracować. Lewicka odeszła, Antończyk odszedł. Coś musi być na rzeczy. Zostają ci co muszą… Pracować z Ordonem to żadna przyjemność.

  Akurat sam odszedł!! Wiesiek był z niego niezadowolony i chciał go od dawna zwolnić, warunkowo mu przedłużył umowę. Gość siedział i papierosy palił zamiast do roboty się wziąć, sam widziałem. Na L4 szybciutko i kasę doić.

 43. A skąd wiesz że nie znam tego pajacyka. Sprzedałby każdego gdy sytuacja nie idzie po jego myśli. A co do fachowości tego jegomościa to popytajcie pracowników UM, jak na jesieni błagał burmistrza by go nie zwalniał bo nie ma z czego żyć. Kolesie już fuszke załatwili i nie dadzą marnować się "fachofcowi" który położył kampanie Dziubkowi.

 44. Witam , zadziwia mnie jedna rzecz.
  Wsrod wielu forumowiczów zapanowała moda na wyzywanie się od Lasowiaków jak ludzi 2-giej kategorii .
  Skoro nie jestescie lasowiakami to kim ? mieszczaństwem może?
  Daje sobie mały paznokieć obciać że ci to tak piszą posiadaja babki i dziadków w Krzątce , TW , Cyganach…

 45. [quote]Do I wojny światowej kultura ludowa Lasowiaków charakteryzowała się dużym tradycjonalizmem samowystarczalnej gospodarki. Pierwotnie większość narzędzi wykonywano z drewna. [/quote]

  I czym się tu szczycić? Że byli zacofani??? Że nie potrafili niczego wymyślić, niczego odkryć i niczego zbudować? Że trudzili się pędzeniem bimbru i piciem tego bimbru? Jakie wartości można przekazać dzieciom wychowując je w tej "tradycji" ?
  Poważnie pytam i proszę o poważną odpowiedź. Osobiście uważam, że zamiast łożyć kasę na "lasowiactwo" lepiej wyłożyć na dziedzictwo narodowe związane z Centralnym Okręgiem Przemysłowym, ideami premiera Kwiatowskiego, ówczesnych budownicznych. Ale nie… tutaj ma być eca heca koło pieca, brud, smórd i ubóstwo… Gdyby dzisiaj obowiązywaly zasady II RP nie było by tej cepeli w Radzie Miasta a na czele miasta stałby praawdziwy burmistrz.

 46. Nie ma co promować… Spójrzmy prawdzie w oczy, bez sentymentów: TO KULTURA BEZ OSIĄGNIĘĆ. Nie wytworzyła nic unikalnego, wartościowego itd. Gdyby nie czasy stalinizmu i markistowska ideologia SOJUSZU ROBOTNICZO CHŁOPSKIEGO to by nie było udawania, że to piękne, cudowne i warte pielęgnowania. Proszę o odpowiedź na moje pytania z postu 89.

 47. temat szatni dla LZS w Cyganach jest znany od lat. od 6 lat temat był aktualny w pracach RM. To nie przeszkadza w pracach nad scianką wspinaczkową. wieś przekazała na szatnię kase i drzewo.Zeby tylko miał kto grać.

 48. Piszesz, ze wieś przekazała na szatnię kasę i drzewo. Zrobiła to, żeby uspokoic nastroje. A jak teraz będzie cos innego potrzebne wsi co można by kupic ze srodków sołeckich, to powiedzą że nie mają kasy i niech gmina da!
  Stary numer!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here