Będzie ciąg dalszy modernizacji drogi Ocice – Jadachy

9

24-11-2012

Projekt Starostwa Powiatowego w Tarnobrzegu o dofinansowanie kolejnego etapu przebudowy drogi relacji Ocice -Jadachy znalazł się na 4 miejscu wstępnej listy rankingowej wniosków o dofinansowanie zadań w ramach „Narodowego programu przebudowy dróg lokalnych”.

Droga Ocice-Jadachy łączy Tarnobrzeg, z Nową Dębą. Codziennie podróżują nią ludzie udający się do szkoły i pracy. Władze powiatu tarnobrzeskiego w 2012 roku wykonały już modernizacje dwóch odcinków tej drogi. Pierwszy przebiegał od cmentarza w Chmielowie, poprzez całą miejscowość. Drugi, biegł przez część miejscowości Jadachy. Wówczas udało się pozyskać środki w ramach tzw „schetynówek”. W kosztach modernizacji partycypował także nowodębski samorząd.

Tym razem zakłada się przebudowę od miejscowości Jadachy w stronę Chmielowa, do mostku, wraz z przebudową tego mostku. Przewidywana długość nowego odcinka to 750 mb. Środki na realizacje zadania to głównie środki własne w wysokości 840 000zł i dotacja Wojewody w kwocie 359 500zł.

Wsparcie udzielane w ramach tzw. „schetynówek” znacznie pomaga samorządom w modernizacji dróg. Nie ukrywam jednak, że wszyscy chcielibyśmy aby to dofinansowanie znów sięgało 50%, a nie jak ma to miejsce w chwili obecnej tylko 30%. Rozmawiamy także z burmistrzem Nowej Dęby i liczymy, że nowodębski samorząd widząc pozytywne efekty tegorocznej współpracy również w przyszłym roku będzie wspólnie z Powiatem realizował to zadanie – mówi starosta Krzysztof Pitra.

PT

.

9 KOMENTARZE

 1. Szanowni włodarze powiatu i gminy proponuję wam aby w następnej kolejności zająć się drogą żwirową Rozalin-leśnictwo poprzez las do Dęby
  do przejazdu kolejowego. czy nie najwyższy czas położyć na tej drodze asfalt by połączyć ją z ulicami:Wczasowa,Kolejowa, Konopnickiej.
  Też codziennie ludzie z Rozalina, sołectw gminy Baranów Sandomierski poruszają się tą drogą do lekarza,pracy,nawet dla karetkom czy czy straży było by szybciej jadąc ta drogą udzielić pomocy potrzebującym.
  Było by też bezpieczniej dla tych ludzi ,gdyż nie jechali by do Tarnowskiej Woli na jakże już ruchliwą DK-9.
  Warto pomyśleć decydenci.

 2. To ja proponuję zająć się drogą która idzie od zakładów w kierunku "kładki" na porębach i delikatna modyfikacją kładki aby można było jeździć po niej samochodami. Ewentualnie uasfaltowieniem drogi która idzie wzdłuż garaży wzdłuż bystrzyka aż do Sikorskiego

  No i przede wszystkim kiedy będzie jakiś remont a nie łatanie dziur na Sikorskiego i Majdańskiej. Bo sandomierską już wójt z MK wyremontował. A znacząco zwiększył sie na niej ruch odkąd wiadukt remontują

 3. [b]No ludzie, miejcie hamulce z tymi ulicami…. Przecież asfaltu z odzysku z ulic wokoło plant, co to ma kostka być widoczna, starczy tylko na kawałek jednej drogi. A wy chcielibyście od razu Bóg wie co….[/b]

 4. A czemu solidny redaktor nie wspomniał, że gmina dokłada się do tej drogi? Panie Marku promocja powiatu obowiązek służbowy, ale jako radny miejski powinien pan pamiętać o promocji gminy.

 5. [quote]- Wsparcie udzielane w ramach tzw. „schetynówek” znacznie pomaga samorządom w modernizacji dróg. Nie ukrywam jednak, że wszyscy chcielibyśmy aby to dofinansowanie znów sięgało 50%, a nie jak ma to miejsce w chwili obecnej tylko 30%. [b]Rozmawiamy także z burmistrzem Nowej Dęby i liczymy, że nowodębski samorząd widząc pozytywne efekty tegorocznej współpracy również w przyszłym roku będzie wspólnie z Powiatem realizował to zadanie[/b] – mówi starosta Krzysztof Pitra[/quote]

  Mowa jest o tym, że starostwo zwraca się do gminy o pomoc. Czy ta pomoc zostanie udzielona będzie wiadomo jak zostanie przyjęty budżet na rok 2013. Prawda?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here