Łuzyk w Cyganach w trakcie modernizacji

42

21.05.2012
Trwają prace modernizacyjne na zbiorniku Łuzyk w Cyganach.

Jeszcze w ubiegłym roku została podpisana umowa pomiędzy Burmistrzem MiG Nowa Dęba a Urzędem Marszałkowskim na dofinansowanie prac związanych z odmuleniem ŁUZYKA i uporządkowaniem jego otoczenia. Dofinansowanie zostało przyznane w wysokości 125 350 zł. Kwota powyższa stanowi 80% wartości ogólnej zadania.

Zbiornik bezodpływowy ŁUZYK w Cyganach jest obiektem gromadzącym wodę gruntową, jak też i opadową z centralnego terenu wsi. Obiekt położony jest bardzo korzystnie rekreacyjnie, lecz z drugiej strony wysoki stan wód stwarza zagrożenie dla blisko położonych gospodarstw. Jednocześnie zbiornik, po odpowiedniej modernizacji, będzie służył także dla celów przeciwpożarowych.

Szansą na zagospodarowanie obiektu pod kątem możliwości gromadzenia wody i zagospodarowania rekreacyjnego jest Program Rozwoju Obszarów Wiejskich.

W ramach planowanego przedsięwzięcia przewiduje się następujące prace:

– wykonanie nasypów uzupełniających skarpy zbiornika i jej wyprofilowanie;
– pogłębienie obrzeża dna zbiornika, dzięki czemu zwiększy się głębokość wody, co umożliwi prawidłowe warunki bytowania flory i fauny w okresie letnim i zimowym;
– umocnienie nadwodnych części wyprofilowanych skarp zbiornika żelbetowymi płytami typu KRATA;
– wykonanie zjazdu do zbiornika dla celów ppoż., gdzie na końcu zostanie wykonana studnia bez dna dla poboru wody;
– na nasypie zbiornika zostaną wykonane alejki żwirowe, przy których zainstaluje się 8 kompletów ławek z koszami na śmieci oraz jeden stolik do gry w szachy z ławeczkami;
– na górnej krawędzi nowych skarp zbiornika zostanie wykonana drewniana barierka ochronna;
– obok zjazdu wykonana zostanie kładka stalowa do zbiornika;
– w dwóch punktach zbiornik zostanie zabezpieczony siatką metalową z furtkami.

/rek, zdjęcia: Marian Tomczyk

42 KOMENTARZE

 1. Brawo !
  Kałuża w Cyganach jest modernizowana a Zalew w Nowej Dębie jak stał przez 30 lat nieruszany tak będzie stał kolejne lata !
  Brawo !

 2. Podobno rodzice w Chmielowie chcą mieć swoje LICEUM. Nie chcą aby ich dzieci w liczbie 15 dojeżdzały do Tarnobrzega a tym bardziej Nowej Dęby. Jeśli nie zostaną spełnione ich żądania wówczas odłączą się od Tarnobrzega. Aaa i też chcą mieć taki Łuzyk u siebie ale nie za 300 tysięcy ale 3 miliony. Skoro poszło już ponad 8 milionów na drogi , ma pójść 1,5mln na przedszkole w Chmielowie to dodatkowe 13 milionó na liceum i łuzyk chmielowski chyba wystarczy?

 3. Zalew to powinni zostawić w spokoju jaki jest tylko śmieciarzy którzy **** opalają i pija po krzakach powinni karać

 4. tak radny z Cyganów jest przy****sem p. Ostapki.Jego strona pinger to powtarzanie informacji z info nowadeba i strony urzędu.Jak skończy studia to będzie lepiej bo narazie do szkoly miało się z górki ale rozum krótki.Sam nic nie potrafi , roi się od błedów.Ma wielkie zasługi stchórzyl przy ratowaniu gimnazjum, nawet rodzice go olali.

 5. Na kandencji Ordona i jego ekipy tracą wszyscy (Dęba, Jadachy, Alfredówka, Rozalin, Buda) prócz Tarnowskiej i Chmielowa które spijają śmietankę. Taki Łuzyk w Cyganach to taki ochłap dla tej wsi za zamknięcie szkoły. Podobny ochłap dostają w mieście. Najlepsze, że Ordon będzie pakował miliony w ponowne przebudowywanie plant którego nikt tak naprawdę nie chce. No może po za nim i firmami które będą na tym zarabiać oraz bankami które będa zarabiać na kredycie – bo bez kredytu się nie obejdzie zapewne. KOKO KOKO ORDON NIE JEST SPOKO. W zalew trzeba było wpakować te miliony a nie w oranie po raz kolejny plant!

 6. utopić te miliony w zalewie a co za różnica w którym a to pseudo miasto zaorać i posadzić coś wartościowego bo na razie buraki rosną

 7. [quote]Brawo !
  Kałuża w Cyganach jest modernizowana a Zalew w Nowej Dębie jak stał przez 30 lat nieruszany tak będzie stał kolejne lata !
  Brawo ![/quote]

  Tylko bez demagogii. Zadanie pasuje do programu unijnego, to mieli nie skorzystać?

 8. [quote]Zadanie pasuje do programu unijnego, to mieli nie skorzystać?[/quote]

  Pełno jest programów unijnych. Można sięgać po różne rzeczy i wykonywać różne bardzo potrzebne rzeczy. No taaaak… Ale trzeba umieć… Jak trzeba zrobić coś ambitnego i bardzo potrzebnego to KLOPS. Tak jak było z projektem na modernizacje ujęcia wody.

 9. Marian stchurzyłprzy ratowaniu gimnazjum?
  A mi się wydaje,że sami rodzice nie chcieli tego gimnazjum skoro dali swoje dzieci do Tarnobrzegai w Cyganach zostało tylko kilku uczniów. Sami Cyganiacy "strzelili sobie gola"

 10. "Na kandencji Ordona i jego ekipy tracą wszyscy (Dęba, Jadachy, Alfredówka, Rozalin, Buda) prócz Tarnowskiej i Chmielowa które spijają śmietankę. Taki Łuzyk w Cyganach to taki ochłap dla tej wsi za zamknięcie szkoły. Podobny ochłap dostają w mieście. Najlepsze, że Ordon będzie pakował miliony w ponowne przebudowywanie plant którego nikt tak naprawdę nie chce. No może po za nim i firmami które będą na tym zarabiać oraz bankami które będa zarabiać na kredycie – bo bez kredytu się nie obejdzie zapewne".

  Może tym coś jest .

 11. Widzę, że na info dalej pitolą 3po3 :P Łużyk pasował pod program unijny, ktoś ze wsi się zainteresował zastanowił napisał i przedstawił projekt. Zamiast płakać popatrzcie jakie są inne programy i zróbcie to samo!

 12. Od pisania są urzędnicy którymi kieruje burmistrz. To on decyduje do jakich programów aspiruje. Pan z Cmolasu od projektów został zatrudniony więc … gdzie te wielkie projekty? Zgadzam się również z tym co napisano:
  [quote]"Na kandencji Ordona i jego ekipy tracą wszyscy (Dęba, Jadachy, Alfredówka, Rozalin, Buda) prócz Tarnowskiej i Chmielowa które spijają śmietankę. Taki Łuzyk w Cyganach to taki ochłap dla tej wsi za zamknięcie szkoły. Podobny ochłap dostają w mieście. Najlepsze, że Ordon będzie pakował miliony w ponowne przebudowywanie plant którego nikt tak naprawdę nie chce. No może po za nim i firmami które będą na tym zarabiać oraz bankami które będa zarabiać na kredycie – bo bez kredytu się nie obejdzie zapewne".[/quote]

 13. Piszą też stowarzyszenia czy grupy działania i często dostają. A jak chcecie rozliczyć pana od projektu to można złożyć zapytanie jakie przygotował i już. Jedno jest pewne nikt nie napisze wszystkiego co wam do głowy przyjdzie bo się nie da. imho pisanie wniosków o takie pierdoły można spokojnie powierzyć zainteresowanym a zajmować się sprawami naprawdę istotnymi.

 14. Chciałem na własne oczy zobaczyć tą modernizację ŁUZYKA i proszę sobie wyobrazić wielkie zdziwienie mieszkańców Cygan kiedy dojechałem do centrum tj. Centrum Kultury lasowiackiej i pytałem o Łuzyk. Pytając trzech mieszkańców nikt nie potrafił mi wyjaśnić gdzie to jest dopiero dzieci wyjaśniły mi gdzie mieści się Łuzyk.

 15. A ta kałuża pod bramą Sanfarmu też nadaję się do jakiegoś programu unijnego?Np."Cykliczne formy życia w zbiorniku sanfarskim i ich rozwoj zrównoważony".Dalej orły po kasę do Unii!!

 16. Nie no super, że co kilka lat sobie remontują planty. Na bank przybywa od tego miejsc pracy, mieszkańców, pieniędzy do budżetu a ludziom żyje się dostatniej. Pokazówka wyborcza. Tylko na takie pierdoły potrafią brać kasę z Unii i kredyty z banków. Gdy jest coś trudnego to wychodzi ich brak umiejętności jak w przypadku projektu na odnowienie ujęcia wody. Życzę tej ekipie że się wyłoży na tych plantach jak Józek Cz., którego koniec zaczął się w raz z początkiem remontu Planciorów.
  Kto na tych Planatch będzie siedział jak z roku na rok coraz miej ludzi w tym mieście. Miasto umiera!!!!

 17. likwidacja gimnazjum w Cyganach to wynik działania cygańskich wichrzycieli.jednej to bardzo odpowiada.drugiemu też bo brak im chęci do roboty, nic nie potrafią sami zrobić tylko na gotowe.prezes się ślinił że stowarzyszenie poprowadzi gimnazjum i tylko piana obeschnięta została.

 18. Czytałem wpisy na prezesa jak żeście jechali na niego za to, że chciał wziąść gimnazjum na stowarzyszenie.Wtedy wyklinaliście go za to ,a teraz to jego wina, że daliście dzieci do innych szkół?
  Podkładacie mu nogi a później to wszytsko jego wina.
  Tylko nienawiść u Was panuje i nic po za tym.
  Wstyd.
  Idźcie do Tarnobrzega tam będzieWam lepiej.
  Tacy mieszkańcy nie powinni należeć do Nowej Dęby.

 19. Cieciu jak stawiarz zarzuty iż Tarnowska Wola spija śmietankę,to podaj przykład,w przeciwnym wypadku jesteś zwykłym oszczercą.Jestem mieszkańcem tejże miejscowości jakoś nie widzę tej śmietanki płynącej do Tarnowskiej Woli.Natomiast każdy może zaobserwować zmiany zachodzące w Nowej Dębie.

 20. 10 milionów to rzeczywiście pryszcz którego nie widać. Jadachy czy Alfredówka mogą jedynie pomarzyć… Dęba tak samo. Widać po strefie, po wielkiej kałuży.

 21. A nie przyszło Ci do głowy, że jest to jakaś pochodna aktywności mieszkańców?? Ale najlepiej siedzieć i czekać na mannę. I żebyś się nie wysilał nie jestem z Chmielowa, Tbg, ND, MK czy co tam jeszcze wymyślisz. I nie jestem rzecznikiem burmistrza.

 22. a tam klocicie sie o wiochy wejdz na majdankrolewski.eu i zobacz jak bedzie wygladal plac targowy w majdanie ! a w debie dziury kolo hali jak byly tak zostana!!!!wiocha i tyle

 23. Bo deba to taka wies ktora ktos zupelnie niepotrzebnie 100 lat temu wydarl z lasu a 50 lat temu nazwal miastem. Moze stad tutejsi mieszkancy maja metropolitalne pociagi a jednoczesnie kompleks wsi okolicznych :D

 24. Do ROBERT 2.
  I TO SĄ CAŁE CYGANY, SAM DAŁEŚ PRZYKŁAD.
  LEPIEJ GIMNAZJUM ZLIKWIDOWAĆ NIŻ ŻEBY BYŁO.
  POWINIENEŚ SIĘ WSTYDZIĆ.
  WON DO TARNOBRZEGA.

 25. DO ROBERT 2.
  ZAMIAST POMÓC CHŁOPU RATOWAĆ GIMNAZJUM TO CIESZYSZ SIĘ, ŻE JEST LIKWIDOWANE.
  WIDZĘ, ŻE W TOBIE JEST JEDYNIE NIENAWIŚĆ.

 26. und zusätzlich wärmt den kalten Zeiten und [url=http://6sos.com/display.asp?chaussure-christian-louboutin_1.html]chaussure christian louboutin[/url] zusätzlich Abkühlung nach es sehr heiß ist beizubehalten.

  Eine ganze [url=http://6sos.com/Consultant/details.asp?louboutin-sales_11.html]louboutin sales[/url] Menge für die wichtigste regt gerade für bronchiale Asthma bronchiale kann auch, und zusätzlich zu implementieren, scheinen in sein doudoune homme moncler Ihres Wohnsitzes. Jedoch sind diese Luft Staub, Schimmel [url=http://jrksiddha.com/client.asp?chaussure-louboutin-pas-cher_11.html]chaussure louboutin pas cher[/url] und Sporen zusätzlich. Keep [url=http://6sos.com/display.asp?christian-louboutin-bottes_10.html]christian louboutin bottes[/url] on werden in [url=http://6sos.com/Consultant/details.asp?louboutin-sales_6.html]louboutin sales[/url] Bezug auf [url=http://6sos.com/Consultant/details.asp?christian-louboutin-pas-cher_3.html]christian louboutin pas cher[/url] Top [url=http://jrksiddha.com/JKSpan/identity.asp?semelle-rouge-louboutin_13.html]semelle rouge louboutin[/url] Rated bewertet auf Ihre [url=http://jrksiddha.com/client.asp?shoes-louboutin_5.html]shoes louboutin[/url] gesamte Gesundheit und reduzieren zusätzlich all die Wahrscheinlichkeit zu Übergriffen. Sie [url=http://jrksiddha.com/client.asp?louboutin-online_7.html]louboutin online[/url] können diesen Ansatz nur durch den [url=http://6sos.com/report.asp?chaussure-louboutin-pas-cher_5.html]chaussure louboutin pas cher[/url] Erwerb

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here