Minął termin wykonania robót nad zalewem! Asfalt zapada się !

105

Zgodnie z umową pomiędzy Gminą Nowa Dęba a wykonawcą firmą AgroBaza CAŁOŚĆ robót nad zalewem miała zakończyć się do 30 czerwca 2014 roku. Niestety „uczciwy wykonawca”* nie podołał zadaniu.

Nie ma wiat ogniskowych, nie ma ścieżek edukacyjnych, nie ma tablic informacyjnych oraz innych elementów przewidzianych umową. Termin wykonania dzieła upłynął w dniu wczorajszym. Zgodnie z umową Gmina powinna naliczyć na wykonawcę kary za opóźnienia w kwocie ponad 10 000zł za każdy dzień zwłoki. W chwili obecnej dobiega końca naprawa wadliwych ścieżek spacerowych z kruszywa mineralnego oraz trwają roboty II etapu zadania.

DEGRADACJA ASFALTU. NOWE A JUŻ SIĘ ROZPADA.

Pozostaje jednak pytanie co będzie ze ścieżkami rowerowymi które zostały wykonane niezgodnie z projektem? Ścieżki te nie tylko nie zbiegają się ze sobą ale także – co potwierdziła ekspertyza rzeczoznawcy – zawierają wadliwą i niezgodną z umową podbudowę. Ponadto wykonane są z innego rodzaju asfaltu niż w zamówieniu. Ścieżki rowerowe zostały odebrane i zapłacone w listopadzie 2013 roku. W chwili obecnej widoczna jest ich degradacja. Asfalt zapada się. W wielu miejscach tworzą się dziury. Czy ta fuszerka zostanie odebrana? A może będą robić prowizoryczne łaty? Czas pokaże. 

TAK WYGLĄDA NOWY ASFALT NA ŚCIEŻKACH ROWEROWYCH. KOLEJNA FUSZERKA.

asfaltzalew1

ASFALT ZAPADA SIĘ

asfaltzalew2

NIE WIDZIELI KRZYWYCH MURKÓW NA PLANTACH I NIE WIDZIELI, ŻE ŚCIEŻKI SIĘ NIE ZBIEGAJĄ.

SKĄD TA ŚLEPOTA?

asfaltzalew3

JEŚLI CHCESZ DO DZIURY W ASFALCIE MOŻESZ WRZUCIĆ CAŁY TELEFON.

asfaltzalew4

* „uczciwy wykonawca” – tym mianem został przez Urząd Miasta okrzyknięty główny wykonawca przebudowy domu kultury po tym jak z tarasu zaczęły odpadać płytki. W chwili obecnej zalew wykonuje ten sam wykonawca co dom kultury, a nadzór nad nim sprawuje ten sam inspektor nadzoru i ci sami burmistrzowie co przy budowie domu kultury.

———————————————————————————————-

105 KOMENTARZE

  • UCZCIWY WYKONAWCA
   UCZCIWY INSPEKTOR
   UCZCIWY BURMISTRZ
   =
   UCZCIWIE WYKONANA ROBOTA

  • Ordonie i Żołędziu. Już niebawem wybory. Czeka was bezrobocie. Koniec 8 letnich wysokopłatnych wakacji. Czas się wziąć za prawdziwą robotę. Już się cieszę na myśl, że przegracie te wybory!

 1. Gdzie jest CBA??? Przecież to nie pierwsza taka „inwestycja”. Popatrzcie jak się sypie dom kultury. Popatrzcie co się stało z ul. Wczasową. W Cyganach 2 razy ocieplali ten sam budynek. Przecież ktoś powinien się tym zająć!!!

  • Wszedzie sie sypia asfalty!!!Cala Deba i wszystkie POLSKIE DROGI to walek!!!Ach ludie,jak ktoś nic nie robi to zle a jak robi to jeszcze gorzej!!

  • Całą Polską się nie zajmiemy, ale możemy zająć się Nową Dębą. Coś ci powiem: jak ktoś nic nie robi albo robi źle to trzeba takiego kogoś wymienić na lepszy model. A jak ktoś robi coś dobrze to się go chwali i zostawia. Ordon robi źle. Nie wierzę jednak że on tego nie widzi. Za dużo ma doświadczenia żeby nie widzieć. Coś innego determinuje jego zachowanie. A co to już sam sobie dopowiedz.

  • Robota jest z…ana po całości to nie ulega wątpliwości a autorami fuszery są Ordon i Żołądź. Totalna niekompetencja.

 2. Ciekawy jestem czy u pana krytykanta w domu, w garażu lub na działce jest wszystko idealnie z dokładnością do 0,01 mm wykonane?
  Chyba tak.

  • W swoim prywatnym domu lub garażu rób sobie jak chcesz.
   Tam gdzie w grę wchodzą PUBLICZNE pieniądze ma być zrobione tak jak przewiduje:
   1) prawo zamówień publicznych
   2) prawo budowlane
   3) projekt i specyfikacje techniczne
   4) umowa pomiędzy gminą a wykonawcą
   5) umowa pomiędzy gminą a urzędem marszałkowskim

   Proste? Banda oszustów ma żerować na moich podatkach? Nigdy! I nie porównuj odchyłek 0,1mm do DZIUR W ASFALCIE I ZAPADANIA SIĘ ASFALTU.

  • No ja bym sobie nie pozwolił na taką fuszerkę u mnie w domu albo w garażu. Nie zapłaciłbym za coś takiego i bym pogonił partacza. A tutaj? Ordon z Żołędziem płacą, mówią że jest pięknie i rżną głupa.

  • @mieszkaniec
   ale pan krytykant ma aspiracje burmistrzowskie więc pytanie jest trafnie postawione. Pan krytykant gdy dojdzie do władzy może okazać się całkiem inny niż na jakiego się teraz kreuje.

  • Ordon i Żołądź już pokazali swoje prawdziwe oblicze. Jakby tak wszystkie ich inwestycje pod lupe wzieli to by sie okazało że taki sam syf. Wstyd i kompromitacja.

  • Ciekawi fakt, że tylko jedna osoba w Nowej Dębie dostrzega nieprawidłowości i ciągle krytykuje obecną władzę. Reszcie pasuje obecny stan i nie zabiera publicznie głosu!!! Czy inni nie chcą się wychylać?

  • Większość ludzi dostrzega te wałki ale nie każdy może o nich mówić. Urzędnicy się boją, nauczyciele się boją. Wszyscy co pracują pod burmistrzem się boją. Szurgociński pracownikom basenu robi rozmowy wychowawcze i ostrzega żeby nic nie mówić i straszy co będzie jak się władza zmieni. Także większość to widzi ale nie każdy może mówić.

  • @ronek
   Sądzisz, że jak się władzę wymieni to już wszyscy będą rozmowniejsi i przestaną się bać, a Nowa Dęba będzie kwitnącym i szczęśliwym miasteczkiem?

  • Taką mam nadzieję. Jeśli się kolejna nie sprawdzi to trzeba szukać kolejnej. Nie wolno wybierać tych co dopuścili do takiego syfu bo to nagradzanie patałachów. Ci co narobili szamba muszą zostać odsunięci od władzy aby już więcej nie szkodzili. Trzeba wybrać nowych i patrzeć im na ręce a jak tylko będą robić coś źle to szybko ich besztać.

 3. Jak firma nie daje sobie rady z wykonaniem powierzonego zadania, powinna zostać oddalona od prac, inwestor (Urząd Miasta i Gminy Nowa Dęba) powinna wykonać nowy przetarg i wyłonic nowego wykonawce, tak jak np. przy budowie autostrad robi GDDKIA.

  • Jak burmistrz nie daje sobie rady z wykonaniem powierzonemu mu zadania (realizowania inwestycji i właściwy nadzór nad nimi) to powinien zostać oddalony, a mieszkańcy powinni wybrać sobie nowego burmistrza który będzie prawdziwym gospodarzem. Jak to jest, że co inwestycja to jakiś wał? Przypadek?

  • Obserowałem ich prace od początku czerwca, gdzie na początku na całym placu budowy robiło raptem kilka osób, a pod koniec miesiąca w piątek robiono do późnych godzin wieczornych w kilkanaście osób aby tylko zdążyć z terminem. Świadczy to tylko o niekompetencji firmy budowalnej, która nie potrafi rozłożyc sobie prac w czasie aby spokojnie wyrobić sie z powierzonego zadania i nie pracować po nocach.

  • Firma miała podpisaną z burmistrzem umowę której częścią był harmonogram. Dlaczego burmistrz widząc iż firma nie wyrabia się z harmonogramem nie podjął adekwatnych działań? Skąd ta wyrozumiałość Ordona i Żołędzia dla tej firmy z którą już współpracowali w przeszłości przy domu chłopa gdzie odpadały płytki z tarasu? Jak to wyjaśnić? Bo każdy kumaty wie, skąd taka „miłość” do „uczciwego wykonawcy”.

 4. To nie miłość do miasta to walka polityczna.

  Asfalt się zapada bo nie kocha miasta tylko walczy z Ordonem. Robi to celowo bo chce go odsunąć od władzy. Asfalt chciałby wystartować w wyborach i jest w zmowie z Ostapkiem. Asfalt to dywersant i należy go pozwać do sądu za działania na niekorzyść firmy budowalanej ktora go polozyla

  • @kasztanowiec
   Asfalt jest Hi-Tech o którym p.Ostapko się nie śniło! NAWET!!
   Te dylatacje w które wkładane są telefony to są „szczeliny drenażowe” Mocno zaawansowana myśl techniczna!Cała Polska marzy o tej technologii (ps:kradną patenty,”jakość” i stąd te niedopracowane technologie ..) i prosi – Daj!daj! A Nasz BURMISTRZ co na to? hę? A takiego wała!! Są procedury te i inne.Nie da rady..
   Wy śpicie a ON obgryza paznokcie – głowę sobie zachodząc -jakby dogodzić społeczeństwu..Brak Wam empatii..

   :)

  • Skoro wszyscy mieszkańcy widzą te buble, skoro młody człowiek potrafi je wykazać to tacy „doświadczeni” i „mądrzy” burmistrzowie jak Ordon i Żołądź tego nie widzą? hłe hłe.. Ciekawe co im przysłania wzrok?

 5. Ścieżki się zbiegają. Piszący artykuł przedłużył ścieżkę a nie wziął pod uwagę tego że przejście, przejazd został wykonany prostopadle do ulicy, a że krawężnik na jednej z nich się Panu nie zgadza już punkt widzenia.

 6. Co to za „asfalt” i co to za „podbudowa” że po pół roku do niczego się to nie nadaje? Chyba co innego gmina zamówiła prawda? I chyba za coś innego zapłaciła prawda?

 7. Teraz to burmistrz powinien za własne pieniądze razem ze stryjecznym bratem wuja szwagra ten zalew wykonać wedle zapłaconego projektu.

 8. Jaki interes ma osoba broniąca tych fuszerek? Jaki stołek zajmuje albo jakie intratne zleconka od gminy ta osoba? Niech powie ile kasy wyciąga z kieszeni podatnika? Fakty są oczywiste. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia i wszystko widać.

 9. Od zapowiedzi burmistrza o odnowieniu plant i zalewu po powstanie planu i wykonanie go było za mało czasu, za szybko to poszło, owszem chętnych na danie kredytu nie brakuje. Powinniśmy na to czekać jak w latach 80-tych na kryty basen gdzie dopiero po 20 latach powstał i ma się qurfa dobrze.

  • jakie za mało czasu? co Ty bredzisz? taka wersja teraz wersja dla „ciemnego ludu” jest produkowana przez władze ludową czy co?

  • Jasek 5,5 miliona,ale sie nie podzielili z LOSTAPKA i ten o to szaleje i pisze donosy

  • Łordon też zarobił? Ostapce proponował wykonawca kasę ale Ostapko nie wziął.

 10. Aleśta wsystkie so głupie a scegulnie ten co w dziure telefon włozył. A w dupe se wsadz. A jak my bedziemy z Pawełą G. i z tym na Ło…, no Ło…, no Łostaptą cy jakos tak, jak my bedziemy zondzić to takiej fuserki ni bedzie. Jak złape takiego delikfenta po mordzie łopiore to gołymi rencyma ten asfelt wyrówno. Paweła bedzie mioł pół miosta. Wsyscy bedą mu się kłanioli w pas. Bedzie taki PON BRUKMISTZ a ten na Ło…, no Ło…, no Łostaptą cy jakos tak, bedZie za nim ganioł z wachlazem a z okowitkom jako dworski podcasy bede chodził jo cyli JAN GŁUPI

 11. Zygmunt płacę podatki więc nie wkurwiaj mnie jak spóźnię się z towarem to naliczają mi odsetki . Nie masz prawa rezygnować z zapisanych w umowie odsetek .Coś ewidentnie jest na rzeczy co nie wiem.

 12. Ludzie !!!!! Po…..oiło was? Plujecie na tego co ujawnia te fuszerki, a zapominacie o tym – że to Wy i wasze dzieci będziecie bulić za to g..no. Zapłacicie i będziecie się dziwić dlaczego w tej mieścinie jest tak drogo – a dlatego że przymykacie oczy na hamstwo arogancję i złodziejstwo.

  • Juz pierwsze kroki ten co wynajduje poczynil, nie udzielil Burmistrzowi absolutorium na sesji,ale go Marysia opitolila,wrecz zbluzgala podczas jego wystapienia i wylecial z sesji jak poparzony

 13. Rozumiem, że ty udzieliłeś absolutorium i zgadzasz się tym samym z polityką finansową i inwestycyjną burmistrza.
  Ja i moi znajomi mamy całkiem odmienne zdanie i popieramy stanowisko Pana Ostapki.

  • W tej śmiesznej bezmyślnej radzie składającej się z Serafinów, Skiminów, Mroczkowych i Flisów pewnie w mniejszości. Ale większość mieszkańców ma dość Łordona i śmieje z niego. Wszyscy czekają, aż poniesie konsekwencje wszystkich swoich głupowatych ruchów.

 14. Ordon tylko do listopada. Idą wybory i zobaczy jak go ludzie pogonią. Będzie miał smutne życie po tej porażce. Teraz wszyscy udają że go szanują. Za chwilę nie będzie już miał korony, puder opadnie, blask zniknie i wrócą te czasy gdy był nauczycielem, gdy dzieciaki się z niego nabijały bo był największą „sierotą” wśród nauczycieli. Ludzie we wsi przestaną się go bać i będą z niego szydzić gdy będzie szedł do sklepu po bułki.

  • Czekam z ustesknieniem na wybory,bo cztery lata temu Ostapko kupil moj glos za „ZAPALNICZKE i DLUGOPIS” o reklamowce juz nie wspomne,ale zapomnial jucha ze zapalniczka wymaga doladowania wiec teraz moze bedzie rozdawal GAZ do uzupelnienia

  • mój Ordon kupił obietnicami, ulotkami, banerami i licznymi wystąpieniami w których jawił się jako mądry i uczciwy. Dziś wiem, że dałem się nabrać i drugi raz mnie nie zwiedzie dlatego popieram ORDON MUSI ODEJŚĆ. A na wsi nie będzie miał łatwego życia bo go będą palcami pokazywać i się śmiać.

  • wesoło mi -cyt -Czekam z ustesknieniem na wybory,bo cztery lata temu Ostapko kupil moj glos za “ZAPALNICZKE i DLUGOPIS” o reklamowce juz nie wspomne,ale zapomnial jucha ze zapalniczka – To nie może być – stary wesoło mi – to.. yy. jakieś – pojęcia nie mam – ale z ciastoliny jakiś albo prokurator wizytuje ..

 15. Dlaczego tam policja jezdzi za to ze ktos piwko spokojbie sie napije zenada w zadnym kraju w jakim bylam nigdy nie zostalam ukarana mandatem polska to dno jak ten caly rzad ordon ksiezulki itd oworzcie oczy wreszcie I uciekajcie z tego kraju newet kopacze w reprezentacji graja do dupy

 16. Nowe deklaracje dotyczą też tych nieruchomości w których nikt nie mieszka . Oplata jest obligatoryjna min 12 zeta na miesiąc . Skoro nikt nie mieszka to skąd oplata za wywóz śmieci. ?

 17. Rada Miejska większością głosów przyjęła sprawozdanie z wykonania budżetu za 2013 rok oraz udzieliła absolutorium burmistrzowi.
  Pozostało jeszcze wygrać następne wybory,i to też się uda.
  Po Ratuszu zostaną tylko ruiny i fundamenty.

  • Prawdziwy sukces! Ludzie Ordona przyklepali mu, że wszystko jest dobrze. Przecież to śmieszne. Dosyć już takich radnych bezradnych co nic nie myślą tylko robią co im burmistrz karze. W zbliżających się wyborach przepadną razem z Ordonem z kretesem. I Ordon będzie chodził po tarnowskiej woli jak strach na wróble a ludzie się będa z niego śmiać.

 18. Tak jak pisałem we wcześniejszych artykułach :D Wykonawca ten jest już z tego znany :) W STW jak robił siedzibę pewnej firmy to roboty opóźniły się o bagatela 7 miesięcy :D A do dziś dnia przyjeżdżają i lepią to co się psuje cały czas :D

 19. Oczywiście że ratusz przegra wybory dzięki takim ludziom jak Pan Marek a Wiesław Ordon dalej będzie burmistrzem, zobaczycie

 20. Już w listopadzie będziemy świadkami spektakularnej klęski ekipy Ordona. Niech Ordon podziękuje za te klęskę sobie oraz temu co nim steruje czyli Zygmuntowi Żołędziowi. Ciekawe czy ktoś tych dwóch leserów weźmie do jakiejś roboty skoro oni pracować nie potrafią? Całe życie się byczą i biorą kasę za nicnierobienie.

  • @haleegovski,sądziłem że masz mózg wielkości łepka od szpilki.Jakże się myliłem.TY NIE MASZ MÓZGU
   „Cygańskie mogiłki”jesteś żałosny tak jak żałośni są twórcy tego portalu.Warto to wykorzystać w przyszłych wyborach.Za nawoływanie do nietolerancji i szerzenie rasizmu.

  • Żeby ubiec Twoje wrzaski i wrzaski zwolenników Ratusza.Nie jestem klakierem obecnego burmistrza.Radnego M.Ostapko również nie.Społeczeństwo naszego miasta i gminy ma już dość atmosfery wzajemnego podgryzania się, szczucia i szukania haków.
   A teraz zwolennicy tego portalu do boju,pluć na mnie,obrażać.

  • @Wesoły Romek
   Odpowiem ci szczerze
   Pewno wchodzisz na cmentarz od Ulicy i nigdy nie spacerowałeś po krańcu cmentarza. „Cygańskie mogiłki” Są bardziej rozdzierające serce z jakimś wyblakłym sztucznym kwiatkiem.Wypalony znicz jakoś nocą pokątnie chowane .. Ważne,że Ty swój „musk” w wiadrach nosisz.

  • @wesoło mi
   Jak trzeba być ociężałym intelektualnie aby – Ot,tak!pstryk kogoś co ślina do pyska Twego przyniesie -ocenić.
   Płód ziemny ćwikłowy – tak najbliższa rodzina -winna Ciebie przedstawiać – w wigilie i dni powszednie.

  • @haleegowski.Ja nie czuję potrzeby spacerów po cmentarzu i oceniania czyje miejsce spoczynku jest bardziej reprezentacyjne.
   Wyblakły sztuczny kwiatek czy wypalony tani znicz więcej mówi o miłości i szacunku dla osoby tam spoczywającej niż niejeden okazały grobowiec.
   Proszę więc zważać na swoje słowa gdyż w tym wypadku porównanievuderza w osoby romskiego pochodzenia.
   A tak na marginesie to jesteś Pan,panie haleegowski zerem.Zerem i złośliwą piiiiiiiiiiiiiz która nie warto polemizować.

  • @Wesoły Romek
   Nic absolutnie nie zrozumiałeś..
   Ale potrafisz -tak,od siebie obrazić.
   Jak brakuje argumentów naj lepiej zwyzywać.

 21. Za rok będzie tak:
  Burmistrz wygra następne wybory w drugiej turze i pozostanie na stanowisku,zmieni sobie zastępcę i nadal będzie rządził redutą gminną.
  Ma ogromne poparcie w sołectwach i to mu pomoże w ponownym sukcesie.
  Kilku podpalaczy i zdalnie sterowany dron przekonają się że ich podgryzanie i poczynania do niczego nie doprowadziły.
  Pomimo obecnej „dużej burzy” pod adresem burmistrza nie błyśnie a co dopiero by zagrzmiało.
  Wyjdzie tęcza i życie potoczy się normalnie.Jedynie ratusz zacznie się pomału podgryzać i sypać.

 22. Panie Ordon. Ludzie mają dość waszej nieudolności, waszych kłamstw, manipulacji, pychy i buty. W listopadowych wyborach będziesz pan miał gorszy wynik niż pan Czekalski

  • @gibon.Na tyle tylko Was stać.Powielić czyjś post zmieniajac jego treść.Ryć,kopać,pluć i obrażać.Gdyby społeczeństwu podobało się to co robicie to i w radzie miasta znależli by się zwolennicy Ratusza.Wiecej byłoby w opozycji niż Was troje.Nie zapominajcie,kto mieczem wojuje,ten od miecza ginie.Przyszłe wybory Wam to pokażą.

  • Panie Ostapko ludzie maja juz dosc Pana glupot w listopadowych wyborach wylecisz Pan z RADY

  • Dla was wąska grupo lizusów Ordona milionowe straty jakie miasto ponosi w mastępstwie Ordonowych fuszerek to głupota. Ale ludzie nie są tak jak się wam wydaje stadem baranów i widzą ten syf. Dlatego przegracie. Mam nadzieje że prokirator też sie wam do tyłka dobierze.

  • To co nazywasz „radą miasta” nie ma z nią nic wspólnego. Jest to zbieranina nie mających własnego zdania ludzi o nikłych możliwościach intelektualnych którzy klaszcząkażdej władzy. Klaskali Wróblowi, klaskali Czekalskiemu klaszczą Ordonowi. Nic innego nie potrafią. Koniunkturaliści.

 23. Pan Ostapko nie będzie już w radzie bo będzie burmistrzem. Ludzie pokażą Ordonowi czerwoną kartkę za szkody jakie wyrządził w naszym mieście. Wasze kółko wzajemnej adoracji gdzie się pocieszacie że „nic się nie stało” to mniejszość.

 24. Widzę że Ordonobud-Żołexpol celowo rozbija dyskusje. Admin powinien kasować wpisy nie na temat i plucie polityczne ordonowców. Temat dotyczy kolejnej spieprzonej przez Ordonobud-Żołexpol. Gdyby nie działania radnego Marka Ostapko to tych dwóch dyletantów by dalej robiła swoje i działała na szkode miasta. Jak Ordon mógł zapłacic za materiały których nie wbudowano? To jest działanie na korzyść miasta?

 25. Ordon i jego banda nie chce rozmawiać na argumenty bo ich nie ma. Jedyne co im pozostało to nienawistne opluwanke tych co obnażyli te wałki i przekręty na inwestycjach. Mam nadzieję że ktoś beknke za to. A to tylko dwie inwestycje które zostały prześwietlone. Powonni zabrać się za kolejne.

  • Ku zadowoleniu pretendentki na burmistrza i pewnego sukcesu wyborczego proponuję rozważyć wprowadzenie dla konkurencji kary śmierci.

  • Nie ciężarówkami tylko dostawczymi. Ale jakby podbudowa była taka jak ma być i za jaką zapłacono to by asfalt tak się nie zapadł. Władze gminy wiedzą że zapłaciły za bagno. Wiedzą że to nie jest ta podbudowa co w projekcie. I co teraz?

 26. Jak nie będą dziury skoro po ścieżce rowerowej porusza się sprzęt budowlany i samochody osobowe ,szkoda tylko że nie zrobiłem zdjęć.To nic straconego bo to jest nagminne.

 27. Ordon to najgorszy burmistrz w historii Nowej Dęby, nie zrobi nowej drogi na Zakłady bo twierdzi że nie ma kasy. Niech weźmie przykład z pana Wilka (wójta Majdanu). On umiał wygospodarować pieniądze i umiał wybudować nowe drogi. Jednym słowem burmistrz i jego pionki to jedna mafia razem z Miejskimi… Tylko umieją karać mandatami- cały powiat a pewnie i województwo się śmieje z radaru. I co panie Ordon? Wpływy z mandatów odrobiły już radar bo nie widać go na drodze ostatnio. Tak to tylko w Dębie ale wybory niebawem. Dosyć utrzymywania żłobów z naszych pieniędzy. dość dziadostwa !!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here