MIND: Debiutancki singiel w sierpniu!

7

Nowodębski zespół MIND, znany z niedawnych występów na Militariadzie, Dniach Baranowa Sandomierskiego oraz koncercie rozpoczynającym wakacje w Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie, wszedł do studia, by zrealizować pierwszy singiel.

Jak nam półżartem opowiedzieli – Chcieliśmy nagrywać w największym studio w Europie. Wybór, za sugestią realizatora nagrań, padł na gmach Zespołu Szkół Nr 1, który oferuje pomieszczenia w bardzo różnych rozmiarach i z tym związaną elastyczność w doborze naturalnego pogłosu. Niewątpliwie sentymentalnym walorem dla Karoliny Szymuli ( voc. ), Filipa Rojka ( git. ), Dominika Szymańskiego ( git. ), Damiana Wilczyńskiego ( git. bas. ) oraz Sebastiana Tomczyka ( perk. ), jest możliwość pracy w budynku szkoły, której wszyscy są absolwentami. Dominik Szymański wspominał: W liceum byłem członkiem Koła Realizatorów Dźwięku, więc mam rozeznanie w sprzęcie, który znajduje się w szkole. Było to dla nas bardzo wygodne, nie musieliśmy przywozić kolumn odsłuchowych oraz całego okablowania ze sobą. Wcześniej podpisaliśmy z ZS 1 stosowną umowę, określającą warunki korzystania z mienia instytucji.

Muzycy formacji zapewniają, że zakończyli nagrania ścieżek perkusji i mieszkańcy ul. Reja oraz ul. Szkolnej „najgorsze mają już za sobą”. Póki co, Filip Rojek – autor muzyki i tekstu nagrywanej piosenki, nie chciał zdradzić nam tytułu utworu wybranego na singiel. – Praca w studio jest takim laboratorium, gdzie z jednej strony realizuje się wcześniej założony plan, z drugiej nieustannie trzeba być otwartym na pojawiające w trakcie pomysły i inspiracje. Wciąż debatujemy z zespołem nad finalnym brzmieniem tytułu utwory, który przez najbliższy czas będzie naszą nową muzyczną wizytówką.

Premiera piosenki wraz z teledyskiem zapowiadana jest wstępnie na sierpień. Trzymamy kciuki za nowodębskich muzyków. Poniżej prezentujemy dokumentalny zapis z pierwszego dnia nagrań oraz dwa utwory od niedawna dostępne na YouTube.

ZAPRASZAMY NA NAJBLIŻSZY KONCERT MIND 26 LIPCA ( SOBOTA ) W ROZALINIE!

MIND W STUDIO

KOCHAJ I TAŃCZ ( LIVE @ MILITARIADA 2014 )

ZOSTAŃ ( DEMO )

Odwiedź i polub:

www.mind.nowadeba.com.pl

www.facebook.com/madeinnowadeba

7 KOMENTARZE

  1. Ale beznadzieja, sam bym to lepiej nagral. Wstydzilibyscie sie nazywac to rockiem bo to hanba i zniewaga dla calej tworczosci tego gatunku. Jedyne do czego mozna was porownac to popowego chlamu rodem z mtv. Dziwie sie ze wychodzicie na miasto bez kartonow na glowach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here