Mistrzostwa Polski Juniorów w Boksie

1

W dniach 13-18. 05. 2014 r. w Hali Sportowej Zespołu Szkół nr 2 w Nowej Dębie odbywać się będą Mistrzostwa Polski Juniorów w Boksie.

To pierwsze tego typu wydarzenie w województwie podkarpackim połączone z egzaminem na sędziów międzynarodowych, przeprowadzone przez egzaminatorów z zagranicy m.in. z Korei Południowej.

Patronat honorowy nad imprezą objął Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz poseł Mirosław Pluta.

Głównym organizatorem Mistrzostw jest Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego, Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba, Polski Związek Bokserski oraz Stowarzyszenie ,,Poręba” w Nowej Dębie.

Udział w mistrzostwach skierowany jest do zawodników z całej Polski, urodzonych w latach 1996-2000r. zgłoszonych przez kluby lub właściwe Organizacje Związków Bokserskich. W rozgrywkach walczyć będzie ok. 150 zawodników.

Celem organizowanych zawodów jest popularyzacja pięściarstwa w regionie, realizacja krajowego systemu współzawodnictwa sportowego w grupie 17-18 lat, wyłonienie najlepszych zawodników w tej grupie wiekowej, zdobycie przez zawodników klas sportowych oraz przeprowadzenie doboru zawodników do kadry narodowej. Krzysztof Pitra tarnobrzeski starosta zaprasza do udziału udział w imprezie mieszkańców całego regionu. – Mistrzostwa to nie tylko możliwość spotkań z zawodnikami. Odbędą się także pokazy taneczne. Na tych kilka dni przygotowaliśmy szereg atrakcji. To wydarzenie o dużej randze i będzie znakomitą formą promocji powiatu tarnobrzeskiego i regionu na arenie krajowej i międzynarodowej – powiedział Krzysztof Pitra, Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego.
Uroczyste otwarcie mistrzostw odbędzie się 14 maja o godzinie 14. Walki półfinałowe odbędą się 17 maja, finałowe 18 maja od godziny 11 do 14.

1 KOMENTARZ

  1. Jeśli chodzi o popularyzację pięściarstwa to polecam Statoil. Ale to niesmaczny żart:), a impreza godna pochwały dla organizatorów!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here