Mistrzostwa Polski Województw Drużyn Mieszanych w badmintonie

0

W dalekim Kępnie w województwie wielkopolskim rozegrane zostały III już Drużynowe Mistrzostwa Polski Województw Drużyn Mieszanych w badmintonie w kategorii juniorów i młodzików.

W mistrzostwach wzięły również udział drużyny juniorów i młodzików z województwa podkarpackiego.

Bardzo dobrze w tych mistrzostwach spisała się drużyna juniorów z Podkarpacia.

Zespół juniorów prowadzony przez dwójkę trenerów: Adama Bunio ( Stal Nowa Dęba) i Andrzeja Rachwała (UKS Orbitek Straszęcin) w bardzo silnej stawce rywali, po ciężkich bojach wywalczył trzecie miejsce i brązowy medal. Podkarpacie w fazie grupowej pokonało kolejno: województwo opolskie 3:2, następnie pokonało województwo zachodniopomorskie 4:1 oraz uległo gospodarzom województwu wielkopolskiemu 1:4.

W meczu o trzecie miejsce i brązowy medal tych mistrzostw drużyna z Podkarpacia pokonała województwo dolnośląskie po zaciętym i dramatycznym pojedynku 3:2. Punkty w tym decydującym meczu dla Podkarpacia zdobyli: Tymoteusz Malik w singlu, Tymoteusz Malik / Natalia Róg w mixście i Konrad Płoch / Paweł Kopański w deblu.

Drużyna województwa podkarpackiego w tych mistrzostwach wystąpiła w składzie: Natalia Róg, Beata Mycek, Tymoteusz Malik, Patryk Kopeć (wszyscy ze Stali Nowa Dęba), Magdalena Golenia (UKS Orbitek Straszęcin), Klaudia Bukowińska (RKB Rzeszów0, Konrad Płoch i Paweł Kopański (UKS Start Widełka).

Tym samym juniorzy z Podkarpacia powtórzyli swój wyczyn z przed dwóch lat, gdzie też w Kępnie wywalczyli brązowy medal.
Jak widać trzon brązowej drużyny z Podkarpacia tworzyli badmintoniści Stali Nowa Dęba, którym należą się wielkie słowa uznania. Śmiało trzeba stwierdzić, że mecze młodych badmintonistów Stali w rozgrywkach badmintonowej ekstraklasy procentują w sposób wymierny. Jest to kolejny duży sukces podkarpackiego i nowodębskiego badmintona na arenie ogólnopolskiej.

Drużyna młodzików z Podkarpacia wśród których był również jej podstawowy gracz, badmintonista Stali Nowa Dęba Jakub Suszyński wywalczyła siódme miejsce, a do gry w ścisłym finale zabrakło jej tak nie wiele, bo dwóch lotek.

I ta drużyna zasłużyła na słowa uznania za swoją bardzo ambitną i pełna determinacji grę z dużo silniejszymi przeciwnikami, a wyniki z ich pojedynków w grupie to: 2:3 z województwem opolskim, 2:3 z województwem mazowieckim i 3:2 o siódme miejsce z województwem śląskim.

Na zdjęciach badmintonowy zespół juniorów Podkarpacia, brązowych medalistów mistrzostw Polski podczas ceremonii prezentacji oraz na podium dla zwycięzców, a także czwórka brązowych medalistów ze Stali Nowa Dęba, stoją od lewej strony: Tymoteusz Malik, Natalia Róg, Beata Mycek i Patryk Kopeć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here