Młoda Armia Białej Gwiazdy z Nowej Dęby!

20

2013-09-14

Po raz kolejny nowodębska POGOŃ zorganizowała wyjazd dzieci i młodzieży z terenu naszego miasta i gminy do Krakowa na mecz Wisły Kraków.

Dzięki Starostwu Powiatowemu w Tarnobrzegu, Panu Posłowi do Parlamentu Europejskiego Tomaszowi Porębie oraz samym Rodzicom, grupa blisko 60 dzieci i młodzież z Nowej Dęby, mogła po raz czwarty wziąć udział w meczu jednego z największych klubów piłkarski T-Mobile Ekstraklasy tj. Wisły Kraków, którego przeciwnikiem był Piast Gliwice.

Wyjazd ten w całości organizowany był przez Stowarzyszenie Sportowe „Pogoń” z Nowej Dęby przy ścisłej współpracy z panem Wojciechem Krzeszewskim z nowodębskiego Orlika oraz Stowarzyszeniem Kibiców „WISŁY KRAKÓW”.

Wspaniała oprawa kibicowska, dobra zabawa i czas spędzony w ciągłych emocjach to główna zasługa zawodników, ale też członków Stowarzyszenia Kibiców „Wisły Kraków”, któremu należą się słowa uznania.

Przypomnijmy, że dzieci i młodzież, biorąca udział w tym wydarzeniu na co dzień trenuje na nowodębskim ORLIKU pod okiem miejscowych trenerów.


O kilka słów refleksji poprosiliśmy organizatora wyjazdu Wojciecha Bulanowskiego.

Kot Krzysztof: Na wstępie gratuluję kolejnej – czwartej – organizacji wyjazdu dzieci na tak wspaniały mecz w końcu obejrzeć na żywo trzy bramki w meczu T-Mobile Ekstraklasy to nie lada atrakcja ?

Wojciech Bulanowski: Widziałem tylko jedną (śmiech), ale ogólnie wyjazd uważam za bardzo udany. Powtórzę po raz kolejny, że mamy świetną młodzież w Nowej Dębie i bardziej powinniśmy dbać o to, aby mogli częściej brać udział w takich imprezach. Mimo wszystko nadal tego brakuje i tylko dzięki determinacji kilku osób udaje się to organizować.

Na zdjęciach z naszymi dziećmi widziałem w tle baner „Młoda Armia Białej Gwiazdy”, czy należy przez to rozumieć, że i nowodębska młodzież już się zalicza do tej grupy ?

Oczywiście, gdyż kibicowanie, zwłaszcza na takim poziomie rozgrywek jest świetną sprawą o czym mogli przekonać się uczestnicy tego wyjazdu. Jedynie w mediach ruch kibicowski jest przedstawiany często ze złej strony, tym samym u rodziców czasami powstają obawy i pytania, czy dzieci będą na takim meczu bezpieczne. Zapewniam, że jak można się przekonać, bynajmniej na „WIŚLE” jest bardzo bezpiecznie. Wręcz czasami nasze nowodębskie dzieci czuły się jak u siebie w domu (śmiech).

Jak mnie poinformowałeś wyjazd dofinasowany został przez kilka podmiotów w tym samych rodziców, jak widać wasze stowarzyszenie obdarzane jest bardzo dużym zaufaniem, zatem z czego to wynika ?

Nie wiem (śmiech). Może po prostu ludzie lubią wiedzieć ile pieniędzy i na co wydają i tutaj – według mnie – jest istota zaufania. W dotychczasowych działaniach robiliśmy wszystko jawnie i nadal tak zamierzamy robić. Poza tym wkładamy dużo swojej pracy w to, aby wiele rzeczy dobrze wyszło, bo bez tego raczej nic by się nie udawało.

Kiedy kolejny wyjazd na mecz ?

To zależy od wielu czynników. Teraz trudno jest mi odpowiedzieć na to pytanie. Może uda się jeszcze w tym roku coś ustalić.

Tradycyjnie kilka słów podsumowania.

Chciałbym jeszcze raz podziękować wszystkim, którzy przyczynili się w jakimkolwiek stopniu, aby kolejny wyjazd doszedł do skutku. Dziękuję też samym dzieciom i młodzieży za świetną zabawę.

Dziękuję za rozmowę.

(wywiad autoryzowany)

Kot Krzysztof

Foto: Oficjalna strona Stowarzyszenia Kibiców Wisły Kraków

20 KOMENTARZE

 1. brawo dla organizatorów…piękna idea i cel. Tak trzymać!!!
  aby podtrzymywać tradycję wyjazdów , może poprosić o wsparcie firm na strefie….

 2. [quote]Jedynie w mediach ruch kibicowski jest przedstawiany często ze złej strony[/quote]
  A w Krakowie rąbanie rąk i nóż w plecy można dostać na każdym kroku.
  Pierdoły Panie Wojtku.
  To tytuł z dzisiejszego Onetu. To tylko media?
  [quote]23-latek zabity w Krakowie. Ludzie wyszli na ulice[/quote]

 3. Propagowanie kibolstwa w młodym wieku. Do 6. Masz rację to co piszesz. W Polsce granie w piłkę powinno być surowo zakazana pod karą ścięcia nóg.

 4. A za oglądanie można by wyłypywać oczy. Myśmy kiedyś mieli swoje metody.

  Ale czasy się zmieniajOOO:
  [url]http://youtu.be/yrc3lFCPbn0[/url]

 5. Dzieci i młodzież trzeba uczyć grać w piłkę, trzeba (jeśli tego chcą) wpajać kulturę gry i zachowania na boisku a nie stawiać ich na trybunach. Dziś takie imprezy oglądają w tv.

 6. W Polsce, piłka nożna skończyła się na stadionie Wembley w pamiętnym meczu naszej wspaniałej reprezentacji. Teraz, co sobą reprezentują wasi kopacze – bo tylko tak można ich nazwać kopacze, to jedna wielka żenada, wstyd, dziecinada a nie profesjonalne podejście do gry. Powinniśmy być jedynym krajem na świecie gdzie nie powinno być zawodowej piłki nożnej.

 7. Panie Wojtku wspaniała inicjatywa !
  Proszę nie przejmować się opiniami osób, które na meczu w życiu nie były, a świat kibicowski znają jedynie z relacji zakłamanego tvnu.
  Przyzwyczailiśmy się już, że "za złem całego świata stoją kibole";).
  I tak np.:
  [quote]Jedynie w mediach ruch kibicowski jest przedstawiany często ze złej strony

  A w Krakowie rąbanie rąk i nóż w plecy można dostać na każdym kroku.
  Pierdoły Panie Wojtku.
  To tytuł z dzisiejszego Onetu. To tylko media?
  23-latek zabity w Krakowie. Ludzie wyszli na ulice[/quote]

  Dla wiadomości osób niedoinformowanych – to porachunki meneli, nie kibiców ;)

  Pozdrawiam

 8. [quote]To tytuł z dzisiejszego Onetu. To tylko media?[/quote]
  To właśnie propaganda medialna.
  Każda sprawa kryminalna podpinana jest pod KIBICÓW mimo, że ani jeden ani drugi nie jest kibicem żadnego klubu krakowskiego. Idąc tym tokiem rozumowania to każdą kradzież popełnia osoba BIEDNA, każdą bójkę powoduje np. STUDENT itd.
  Szkoda słów. Dobrze, że jest jeszcze parę osób, które mają zdrowy rozsądek w tej lasowiackiej mieścinie.

 9. Byliście kiedyś na takim meczu ? Raczej NIE !!! To na jakiej podstawie pieprzycie takie fanaberie ? Na podstawie TVNu i innych bzdurnych stacji. Idź, zobacz a później pisz. Bo od razu widać, że żaden z tych "SPECJALISTÓW" od kibicowania nigdy na podobnym meczu nie był !!!

 10. Jak czytam wpisy typu #5 i #6 ( pewnie to ta sama osoba), to najlepiej pozamykać orliki,baseny,hale,itp. niech te dzieci siedzą w domu przed kompem(jeśli go mają) i jest spokój. Po co się nimi zajmować i coś dla nich robić. Normalna żenada. Ciekawe jakie pomysły masz ty GOŚC spod 5 i 6 i co zrobiłeś kiedykolwiek dla innych. Brawo p. Wojtku i nie przejmuj się głupolami. Pozdro

 11. O czym ty piszesz? Myślę, że jesteś jednym z tych, którzy nie mogą przeżyć jak ktoś ma ciekawy pomysł i do tego świetnie go zrealizował.
  Zawiść przez ciebie przemawia!

 12. BUHAHAHAHAHAHAHAHHAHAH BUHAHAHAHAHAH BUUUUUUUUHAHAHAHAHAHAH :D NIE MOGĘ BUHAHAHAHAHAHAHAHAH HAHAH BUHAHAHAHAHAHAHA :D

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here