Młodzi sportowcy śladem Powstańców Warszawskich

7

01/08/2011r.
Nasi młodzi lekkoatleci wzięli udział w Nocnym Biegu Powstania Warszawskiego ,który odbył się w minioną sobotę w stolicy Polski. Na starcie pojawili się także Marcelina Serafin (14lat) oraz Szymon Zięba (12 lat).

Bieg w którym wzięła udział rekordowa liczba 4 tysięcy biegaczy w tym dwójka lekkoatletów MKS Stal Nowa Dęba rozpoczął się o godzinie 21.00. Start nastąpił z ulicy Konwiktorskiej, wzdłuż której w czasie walk o Starówkę przebiegała linia frontu. W nocy z 21 na 22 sierpnia bataliony \”Zośka\”, \”Pięść\”, „Czata 49\” i oddział Armii Ludowej, podjęły dramatyczną i nieudaną próbę przebicia się na Żoliborz. Na płycie boiska Polonii poległo 13 powstańców.

Na trasie biegu obecne były grupy rekonstrukcyjne. Co chwila było słychać strzały i wybuchy. Wrażenie robił zbieg ulicą Karową w zgiełku odgłosów bitewnych. Na mecie w blasku palących się zniczy można było także posłuchać powstańczych piosenek i na dużym ekranie zobaczyć prezentację z wieloma zdjęciami oddającymi atmosferę Warszawy sierpnia 1944 roku.

Bardzo dobrze zaprezentowała się w tym biegu niespełna 14-letnia reprezentantka MKS Stal Nowa Dęba Marcelina Serafin, która w stawce blisko pięciuset kobiet nie tylko pokonała wszystkie juniorki w wieku do 19 lat ale równocześnie zajęła bardzo wysokie 11 miejsce w klasyfikacji generalnej kobiet. Dzielnie na trasie walczył również 12 letni Szymon Zięba, który wśród juniorów zajął 6 miejsce.

A już za tydzień przekażemy relację z Mistrzostw Polski w biegach górskich. Wezmą w nich udział Kasia Wojciechowska i Marcelina Serafin.- Kasia miała ostatnio kłopoty zdrowotne i nie mogła przez kilka dni biegać ale od kilku dni czuje się już dobrze, normalnie trenuje i mam nadzieję, że będzie walczyć o medal– mówi trener Bogdan Karkut.
/info


7 KOMENTARZE

 1. Brawo ! Biegałem tam 2 lata temu.Niesamowita impreza.Kilka tysięcy ludzi na starcie,piekna trasa Krakowskim Przedmieściem i rewelacyjna oprawa biegu.

 2. [B][url=http://www.chihair-straightener.org]CHI Flat Iron[/url][/B]
  [B][url=http://www.monsterbeats-beatsbydrdre.com]monster beats[/url][/B]
  [B][url=http://www.pradabags-outlet.net/]prada handbags[/url][/B]
  [B][url=http://www.montblancpens-uk.org/]mont blanc pens[/url][/B]
  [B][url=http://www.australia-drdrebeats.org/]dr dre beats[/url][/B]
  [B][url=http://www.ergobabycarrier-canada.com/]ergo baby carrier[/url][/B]
  [B][url=http://www.planchasghd-es.com]plancha ghd[/url][/B]
  [B][url=http://www.drdrebeats-cancda.com/]beats by dre[/url][/B]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here