Mobilne Muzeum Jana Pawła II w Nowej Dębie

11

17-04-2012

W dniach 21 – 22 kwietnia na terenie Nowej Dęby udostępnione zostanie Mobilne Muzeum Jana Pawła II, którego ekspozycja przedstawia osobiste pamiątki Papieża Polaka. Wystawę będzie można obejrzeć bezpłatnie, przy Samorządowym Ośrodku Kultury.

Mobilne Muzeum Jana Pawła II jest projektem Centrum Jana Pawła II \” Nie lękajcie się \” w Krakowie. Projekt ten ma na celu promowanie myśli i nauczanie Ojca Świętego. Usytuowane jest w 18-metrowym pojeździe o wysokości 4 metrów. Jego waga przekracza 18 ton, powierzchnia wystawiennicza to 62m2.

W naczepie można oglądać zdjęcia oraz filmy z życia Polskiego Papieża z Wadowic, Krakowa i Watykanu. Prezentowane są też osobiste pamiątki po Janie Pawle II m.in sutanna, piuska, brewiarz, różaniec, pióro wieczne oraz narty z lat młodości.

Pamiątki zostały przekazane przez: Kardynała Stanisława Dziwisza, Metropolitę Krakowskiego, Muzeum Archidiecezjalne Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie oraz Archiwum Kurii Metropolitalnej w Krakowie.

Plac przed Samorządowym Ośrodkiem Kultury w Nowej Dębie

21 kwietnia (sobota) w godz. 15:00-20:00

22 kwietnia (niedziela) w godz. 9:00-15:00

WSTĘP BEZPŁATNY. Zapraszamy!

UMiG

11 KOMENTARZE

  1. Właśnie, że nie żenada. Nie interesuje Cię to, to nie komentuj.!!! Przecież nikt na tym nie zarabia. Fajnie, że jest coś takiego. Chciałbym też przypomnieć, że na świecie żyje już pokolenie które urodziło się po śmierci Papieża, lub takie które Go nie pamięta więc takie inicjatywy jak najbardziej są na miejscu.

  2. To, że wstęp jest bezpłatny wcale nie znaczy, że nikt na tym nie zarabia. Ciekawe ile za to musiał zapłacić dom kultury lub tez urząd. W dzisiejszym świecie nie ma nic za darmo a wszyscy próbują coś zarobić (szczególnie na tematach bliskich wielu naiwnym)

  3. #4 dlaczego prostaku ,to by było bardzo przyjemnie usiąść powspominać przy piwku i kiełbaskach powspominać nie widzę w tym nic złego.Przeciesz Ty i tak pokornie po wizycie w muzeum pójdziesz i zerżniesz koleżankę, potem w pracy ukradniesz parę niepotrzebnych śrubek no i w niedzielę strasznie pokorny pójdziesz do komunii .W/g Ciebie taka moralność jest oki

  4. Jak umrzesz to zorganizuję wieczorek dla Nowej Dęby po to żeby mogli Cię powspominać przy piwku i wódce. Będzie miło, później wszyscy będziemy na siebie żygać, może ktoś się pobije. Przy okazji kogoś okradniemy – w Ameryce taka impreza jest ok.

  5. #6 A zproś jeszcze człowiecze parę dziwek cobyś chuć swą zaspokoić tam mógł swą .Ja na te imprezę żyjąc jeszcze w stanie jestem Cię zaprosić.

  6. W Ameryce przynajmniej nikt nikogo nie obraża jak wy tutaj na okrągło, ludzie przynajmniej trzymają jakiś poziom, wam do tego daleko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here