Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie okapu kuchennego?

0

Materiał Promocyjny

Okap kuchenny to urządzenie, dzięki któremu przyrządzanie aromatycznych posiłków stanie się czystą przyjemnością. Dobrze dobrany model skutecznie usunie nieprzyjemne zapachy i wilgoć, która powstaje podczas gotowania różnego rodzaju dań. Jednocześnie takie urządzenie musi być również estetyczne wykonane i praktyczne. Jak wybrać idealny okap do kuchni?

Nowoczesne okapy są wyposażone w wiele innowacyjnych funkcji, dzięki którym ich obsługa jest wyjątkowo prosta i przyjemna. Okapy kuchenne Rzeszów możesz zamówić w wersji z filtrem węglowym, podświetleniem LED lub z możliwością zdalnego sterowania. Sprawdź, na co jeszcze warto zwrócić uwagę, wybierając stylowe wyposażenie do Twojej kuchni!

Jakie są rodzaje okapów kuchennych?

Okapy kuchenne różnią się miedzy sobą wielkością, kształtem, sposobem montażu i dodatkowymi funkcjami. Obecnie na rynku znajdziesz modele:

  • podszafkowe,
  • teleskopowe,
  • kominowe,
  • wyspowe,
  • blatowe.

W zależności od Twoich potrzeb i ilości dostępnego miejsca okap może być ładnie wyeksponowany lub schowany pod szafką kuchenną. Bardzo modnym obecnie rozwiązaniem jest również umieszczanie okapów w blacie. W takim wypadku urządzenie może być zamontowane w blacie na stałe lub może być wysuwane na czas gotowania.

W nowoczesnej kuchni świetnie prezentują się także designerskie okapy kuchenne umieszczone bezpośrednio nad wyspą.

Jakie funkcje powinien posiadać dobry okap kuchenny?

Okap kuchenny musi być odpowiednio dopasowany do wielkości danego pomieszczenia. Urządzenie powinno sprawnie pochłaniać i neutralizować przykre zapachy tak, aby nie doprowadzić do ich roznoszenia się po mieszkaniu. Przed zakupem koniecznie zapytaj sprzedawcę o wydajność danego modelu, liczbę dostępnych trybów pracy i poziom emitowanego hałasu. Głośne modele zwykle mają większą moc, dlatego lepiej się sprawdzą w dużych i przestronnych pomieszczeniach.

Wybierając okap kuchenny, zwróć również uwagę na rodzaj i liczbę zastosowanych filtrów. Nowoczesne modele mogą być wyposażone w filtry: przeciwtłuszczowe, metalowe, węglowe i fizelinowe. Zadaniem filtrów jest zatrzymanie zanieczyszczeń i wilgoci oraz pochłanianie zapachów. Ten element trzeba regularnie czyścić lub wymieniać zgodnie z zaleceniami producenta.

Postaw na dodatkowe udogodnienia

Producenci dokładają wszelkich starań, aby oferowane przez nich okapy kuchenne były funkcjonalne. Dlatego w nowoczesnych urządzeniach znajdziesz wiele dodatkowych udogodnień w postaci:

  • trybu turbo,
  • timera i funkcji czasowego wyłączenia,
  • możliwości zdalnego sterowania przy pomocy pilota,
  • efektownego podświetlenia LED,
  • czułego panelu dotykowego.

Obsługa takiego okapu nie zajmuje dużo czasu, a dzięki dodatkowym funkcjom zaoszczędzisz czas i znacząco ograniczysz zużycie prądu.

Przekonaj się, na jakie funkcje lodówki musisz zwrócić uwagę.

Nowoczesne okapy kuchenne są dostępne w wielu zachwycających kształtach i wersjach kolorystycznych. W efekcie bez problemu znajdziesz model, który będzie wspaniale prezentował się w Twojej kuchni.