Na sesji o bezpieczeństwie

18

30-03-2012

Między innymi o bezpieczeństwie na terenie miasta i gminy oraz ochronie przeciwpowodziowej dyskutowali radni podczas 19. Sesji Rady Miejskiej.

Ocenę stanu bezpieczeństwa na terenie miasta i gminy przedstawili komendant komisariatu Policji w Nowej Debie podkom. Marek Pietrykowski oraz komendant Straży Miejskiej Mieczysław Nalepa. Podsumowując prezentowane statystki podkom. Pietrykowski podkreślił, że Nowa Dęba należy do najbezpieczniejszych gmin na terenie powiatu tarnobrzeskiego. Radni wysłuchali także informacji Miejsko-Gminnego Komendanta Ochotniczych Straży Pożarnych o stanie ochrony przeciwpożarowej miasta i gminy Nowa Dęba za 2011 rok.

W związku z dodatkowymi propozycjami zmian jakie zgłoszono podczas prac Komisji Statutowo-Organizacyjnej, Spraw Społęcznych i Etyki, radni na wniosek przewodniczącej Komisji Heleny Tłustej, zdjęli z porządku obrad projektu uchwały ws. statutu gminy Nowa Dęba.

Podczas sesji radni m.in. wyrazili zgodę na wyodrębnienie w budżecie miasta i gminy Nowa Dęba na 2013 rok środków stanowiących fundusz sołecki. W tym roku wyodrębniony zgodnie z art. 2 ust. 1 ustawy o funduszu sołeckim wyniósł łącznie 130.612, 20 zł., w tym : Alfredówka, 18.678,34 zł., Chmielów 22.695,43 zł., Cygany 22.695,43 zł., Jadachy 22.695,43 zł., Rozalin, 21.152,14 zł., Tarnowska Wola 22.695,43 zł.

Ponadto radni podjęli także uchwały ws. zmian w budżecie gminy na 2012 rok a także wyrażenia zgody na zawarcie kolejnej umowy dzierżawy oraz zamiany działek.

Rada Miejska wysłuchała także sprawozdania z realizacji w ubiegłym roku Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii.
Na zakończenie sesji radni wybrali po dwóch przedstawicieli Rady Miejskiej do Zespołu ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi oraz komisji oceniających oferty na realizację zadań publicznych.

Paweł Antończyk
źródło: UMiG

.

18 KOMENTARZE

 1. Nie wiem o co chodzi. Faktycznie na weekendach na mieście więcej młodzieży kręci się po centrum. Ale oprócz tego… , może i trochę głośniej krzyczą, może i piją piwko schowane pod ławeczką, ale nic innego. Jestem młodą kobietą i nie boje się sama chodzić nawet po "Koziołku" . Z tego co wiem to moje przyjaciółki również nie potrzebują żadnej pomocy żeby w weekendzie przejść późna nocą z jednego końca miasta na drugi. Nie przesadzajmy że wieczorami strach wyjść z mieszkania. Nie porównujmy Nowej Dęby do Tarnobrzegu – tam faktycznie w miejscach mało uczęszczanych strach chodzić.
  …. No ale jak się domyślam to dzięki "naszym dzielnym Strażnikom Miejskim":D:D:D

 2. Wstałem lewą nogą ale ciepły, szczery i serdeczny uśmiech Pani radnej Marii przywrócił mi wiarę w świat, w ludzi, w dobro, piękno itd.

 3. Susłowaty jakbyś wp.,ier,.do.lil tyle kasy w po.j,eb,an,ą kampanię buraczano-cukrowniczą to by cię serdeczny ale szlag trafił.Jak przypomnę sobie, to beka mi się z upławami żółciowymi .

 4. Wszyscy wokół tego stołu jedną maścią smarowani. Oderwani od rzeczywistości , udający że pracują , udający że dbają o mieszkańców i nareszcie udający że tych rządzących krytykują . Ciekawe jak by ich posadzić w prywatnej firmie i musieli by zarządzać własnymi pieniędzmi , podejmować realne ryzyko inwestycji a nie wydawać publiczne pieniądze to jak długo by ta firma przetrwała w dzisiejszych czasach .Łatwo jest podnieść rękę i podnieść podatki bo "stołkowi" konkurencji nie mają . Cholerny kraj płace podatki bo mam firmę za grunt na którym budynek stoi , za parter i nad nim piętro , czyli realnie za jeden metr kwadratowy blisko 40 zł a oni trzynastki a może czternastki sobie uchwalają …

 5. Jak to gdzie byl posel pluta ?,siedzial w przedostatnim miejscu cichutko jak mysz koscielna i zaklepywal 7 lat ciezkich robot dla kobiet i glodowe dla swoich wyborcow emerytury :P

 6. by żyło się lepiej mordy my swoje, was mamy w d….. rząd się wyżywi, jak mawiał jeden uszatek, hołota wspierać rząd i partie czynem, ciężko harować, cicho siedzieć i umierać przed terminem….

 7. @11
  Było i będzie.Kto nie nadaje się nigdzie z pewnością podoła w polityce.Olej i idź dalej.Szkoda życia i zdrowia na aktorów drugiego planu.Pozdrawiam.

 8. Tak trzymac PLATFUSY , mlokosy chcieli abyscie RZADZILI wiec im odplacajcie za WYBORY,O JAK MI WESOLO JAK OBSERWOWALEM TEN CYRK POMIEDZY NOCNA ZMIANA ,NAWET BABARECIARZE O NAZWIE POLSKI KON TAK WYSTEPOWAC NIE POTRAFIA ,my popierajacy PIS prosimy o wiecej tego cyrku o nazwie PELO :|:o

 9. Czasem wychodzę [url=http://bieganie.trening.waw.pl/]biegać[/url] wieczorem, ale póki co nic mi się nie stało – myślę, że jak ma się pecha to i policja nie pomoże, a i tak się oberwie… Pomógłby w mieście naprawdę dobry monitoring!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here