Najlepsi strażacy w gminie

0

W dniu 10 lipca 2016r. na stadionie LZS w Chmielowie odbyły się zawody sportowo-pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych, Kobiecych Drużyn Pożarniczych oraz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu miasta i gminy Nowa Dęba.

 

Zawody przeprowadzone zostały w dwóch konkurencjach: bieg sztafetowy oraz konkurencja ćwiczenia bojowego/na mokro/. Udział łącznie wzięło 13 drużyn, z tego 8 drużyn męskich, 3 drużyny kobiece oraz 2 drużyny młodzieżowe chłopców. Duże zainteresowanie oraz piękna pogoda licznie zgromadziła na stadionie miejscową społeczność, a także kibiców oraz sympatyków sportu pożarniczego. W grupie męskich drużyn bezkonkurencyjną okazała się drużyna z OSP Cygany, która zajęła I miejsce z łącznym czasem 97,2 s. Drużyny z Chmielowa oraz Jadachów uzyskały identyczny czas 103,1 s, jednak o kolejności miejsc zadecydował wynik osiągnięty w ćwiczeniu bojowym, a tu drużyna z OSP Chmielów była lepsza o 2,9 s. Ostatecznie drużyna z OSP Chmielów zajęła II miejsce, natomiast z OSP Jadachy III miejsce.

Kolejne miejsca w grupie „A” to:

IV – Nowa Dęba, V – Alfredówka, VI – Rozalin, VII – Tarnowska Wola, VIII – Poręby Dębskie.

 

W grupie „C” – Kobiece Drużyny Pożarnicze kolejność zajętych miejsc przedstawia się następująco:

I miejsce KDP z Chmielowa z łącznym czasem 123,3 s ,

II miejsce KDP z Nowej Dęby z czasem 147,2 s ,

III miejsce KDP z Rozalina z czasem  147,9 s

 

W grupie Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze Chłopców I miejsce z łącznym wynikiem 1037,30 pkt zdobyła MDP z OSP Jadachy, natomiast II miejsce z łącznym wynikiem 992,70 pkt zajęła MDP z OSP Cygany.

 

Zwycięzcy otrzymali z rąk Burmistrza Miasta i Gminy, V-ce Przewodniczącego RM w Nowej Dębie oraz Komendanta Miejskiego PSP w Tarnobrzegu cenne nagrody indywidualne w postaci namiotów, śpiworów oraz materacy / grupa KDP/, krótkofalówek oraz słuchawek stereofonicznych /grupa MDP/, a także bonów towarowych na zakup sprzętu oraz umundurowania ochronnego /grupa męska/. Zawody były okazją do zaprezentowania poziomu wyszkolenia oraz kunsztu strażackiego w rozgrywanych konkurencjach.

 

Gratulujemy zwycięzcom, pokonanym życzymy szczęścia w zawodach w latach następnych.

 

 

Zarząd Oddziału MG ZOSP RP w N. Dębie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here