Prezentacja klipu wyborczego TO MOJE MIASTO

184


„To Moje Miasto”- tak brzmi hasło wyborcze komitetu RATUSZ. Nawiązuje ono do tytułu i treści piosenki zespołu NIE-BO. Mocne rockowe brzmienie stało się motywem przewodnim kampanii Ratuszowców.

Hasło „To Moje Miasto” wyraża miłość do miejsca w którym się urodziliśmy, wychowaliśmy i w którym żyjemy– wyjaśnia pełnomocnik Komitetu Wyborczego Wyborców Wojciech Śmiech. – Mocne brzmienie odnosi się do naszej determinacji i zaangażowania w sprawy Nowej Dęby. TO NASZE MIASTO i dlatego nie będziemy siedzieć na sesjach ze spuszczoną głową i założonymi rękami lecz aktywnie działać na rzecz mieszkańców– dodaje Marek Ostapko. To pierwszy song wyborczy w historii kampanii wyborczych w Nowej Dębie.

Wersja 40 sekundowa:
http://www.youtube.com/watch?v=3doZ5gjOgU8
\”To Moje Miasto\”- Zespół NIE-BO. Śpiew: Robert Lubera, tekst: Mariusz Moskalewicz.
WYSŁUCHAJ PEŁNEJ WERSJI

Kandydaci z listy KWW RATUSZ:


Od lewej: Bartłomiej SIKORA, Wojciech ŚMIECH, Janina LUBERA, Tomasz LICAK, Marek OSTAPKO.

OKRĘG WYBORCZY NR 1 (wybieramy 4 radnych)


Janina LUBERA– 48 lat, dwóch synów, magister inżynier ( inżynieria środowiska ), ukończone dwa kierunki studiów podyplomowych ( chemia oraz organizacja i zarządzanie oświatą ). Pracowała w Zakładach Metalowych w dziale gospodarki energetycznej ( specjalista d/s instalacji wodno – ściekowych ) oraz w Zespole Szkół nr 2 jako nauczyciel chemii i przedmiotów technicznych. Od 2007 roku jest dyrektorem Zespołu Szkół nr 1, gdzie zreformowała finanse i profile kształcenia. Od wielu lat prowadzi społeczną działalność wychowawczą, obecnie kontynuując dzieło męża – Jerzego Lubery.


Marek OSTAPKO- lat 23, dziennikarz, politolog, jeden z założycieli Towarzystwa RATUSZ, członek UKS STENGA. Student ostatniego roku politologii i administracji. Były współpracownik gazety codziennej \”Nowiny\” oraz \”Tygodnika KORSO\”. Odbył staż w Parlamencie Europejskim w Brukseli i praktyki w biurze poselskim w Rzeszowie. Autor witryny: InfoNowaDeba.pl Więcej na blogu www.marekostapko.pl

OKRĘG WYBORCZY NR 2 (wybieramy 3 radnych)


Tomasz LICAK– 36 lat, żonaty, dwoje dzieci. Wykształcenie wyższe – Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Rzeszowie – kierunek wychowanie techniczne. Pracuje w Samorządowym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Nowej Dębie jako ratownik i instruktor pływania. Prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego STENGA, kierownik Drużyny Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, współzałożyciel Towarzystwa Kultury Powszechnej RATUSZ. Zainteresowania to sporty wodne. Chce wspierać rozwój społeczno-gospodarczy Miasta i Gminy Nowa Dęba.

Bartłomiej SIKORA – Mam 24 lata i jestem od dzieciństwa związany z Nową Dębą, gdzie się urodziłem i wychowałem. Interesuję się sportem, muzyką, dobrym filmem oraz informatyką. Jako radny będę wspierał rozwój infrastruktury sportowo-rekreacyjnej oraz kluby i stowarzyszenia. W swoim działaniu będę dążył do zagospodarowania terenu \”nad zalewem\”, a także terenu za \”osiedlem północ\”.

OKRĘG WYBORCZY NR 3 (wybieramy 1 radnego)

Wojciech ŚMIECH – lat 36, żona Anita, córeczka Martynka, syn Hubert. Wykształcenie wyższe prawnicze, studia podyplomowe z dziedziny ubezpieczeń na Akademii Finansów w Warszawie. \”Od 15 lat prowadzę działalność gospodarczą. Jestem również dyrektorem handlowym w firmie brokerskiej Donoria, oraz współwłaścicielem firmy Rocor. Jako radny chciałbym się skupić nad sprawami gospodarczymi gminy i jej rozwojem społeczno-ekonomicznym. Zależy mi na poprawie warunków życia mieszkańców naszego Miasta.\”


Hasła programowe:
1. ROZWÓJ SPOŁECZNO-GOSPODARCZY
-budownictwo komunalne;
-przygotowanie terenów pod inwestorów (odlesienie, uzbrojenie terenów, budowa dróg dojazdowych itd.);
– bezpłatne porady prawne i pomoc w pozyskiwaniu funduszy europejskich dla mieszkańców i przedsiębiorców;
-utworzenie bezpłatnej miejskiej sieci internetowej;
-powołanie izby przedsiębiorców;
-przekopanie górki w celu stworzenia dojazdu do SP2 i peronu PKP;
-chcemy aby wiele spraw urzędowych można było załatwić przez Internet;

2. BEZPIECZEŃSTWO
-montaż oświetlenie wewnątrz blokowego;
– wprowadzenie programu \”Crime Stoppers\”;
-instalacja fotoradarów gminnych na DK9 (zysk dla miasta);
-przywrócenie całodobowego funkcjonowania pracy policji;
-utworzenie miasteczka ruchu drogowego;
-budowa chodników i parkingów.

3.EDUKACJA
-opracowanie systemu stypendiów dla uzdolnionych dzieci i młodzieży;
-współpraca z uczelniami wyższymi;
-remont i doposażenie szkół;
-budowa hali sportowej przy SP2;
-montaż szafek szkolnych na ubrania i podręczniki;
-objęcie nauką pływania uczniów szkół gimnazjalnych i średnich ( w ramach lekcji WF).

4. PROMOCJA I KULTURA
-zagospodarowanie terenu nad Zalewem w celu przywrócenia mu dawnej świetności;
-budowa muszli koncertowej;
-współpraca z organizatorami cyklicznych imprez o znaczeniu krajowym i europejskim (Baja Carpathia itp.);
-akcentowanie w działaniach promocyjnych militarnego charakteru miasta np. poprzez ustawieni wzdłuż DK9 (\”Rzeszowska\”) dział i sprzętu wojskowego;
-dopasowanie oferty i czasu pracy Domu Kultury do realnych potrzeb mieszkańców;
-wspieranie oddolnych inicjatyw kulturalnych;
-współpraca z organizacjami pozarządowymi.
– kontynuacja i rozwój imprezy Militariada;
– stworzenie miejskiej imprezy sylwestrowej.

5. SPORT I REKREACJA
-budowa studni głębinowych w celu ograniczenia kosztów funkcjonowania basenu otwartego;
-modernizacja kortów tenisowych i stadionu (trybuny, budka spikera, bieżnia tartanowa);
-wspieranie klubów sportowych i stowarzyszeń o charakterze sportowym;
-utworzenie bazy dla rozwoju sportów wodnych;
-modernizacja obiektów SOSiR
-wykorzystanie potencjału drzemiącego bliskim położeniu dwóch basenów, kortów i Zalewu w celu utworzenia bazy sportowo-rekreacyjnej;
– modernizacja i budowa nowych placów zabaw (\”Koziołek\” + place przy blokach).

6. OCHRONA ZDROWIA I POMOC SPOŁECZNA
-wsparcie dla szpitala powiatowego w Nowej Dębie w celu dostosowania go do wymogów europejskich;
-zwiększenie działań opieki społecznej w odniesieniu do osób starszych, mieszkających samotnie;
– wspieranie idei robót interwencyjnych dla bezrobotnych;
– stworzenie funduszu poręczeniowego dla osób, które mają trudności z uzyskaniem kredytu na rozpoczęcie czy rozwój własnej inicjatywy.

184 KOMENTARZE

 1. Kolejny dobry pomysł. Podoba mi się. Znowu wprowadzacie coś nowego w Dębie. Jestem za i chciałbym abyście przewietrzyli w tej radzie bo trzeba świeżego powietrza. Powodzenia.

 2. Zaraz was pojedziemy tylko się naradzimy czego się czepić… Dajcie nam jeszcze sekundkę. Co wolicie? Wyzwisko, kłamstwo, szczucie?

 3. Ho,ho jakie intro :)
  Co sztaby konkurencji?

  Dobra riposta na to rockowe brzmienie to coś bez prądu.
  Może organista z którejś parafiady pisze do szuflady ?
  Czyżby nowy wymiar kampanijny w grajdołowni :)
  Wygląda na to ,że tak.

 4. Ale przydałoby się jeszcze napisać skąd to wszystko sfinansować. jeżeli chodzi o pływanie dla szkół ponadgimnazjalnych to postulat do powiatu a nie gminy, a fotoradary niestety już nierealne, bo wchodzi nowa ustawa i fotoradary idą pod ITD (Inspekcję Transportu)

 5. Nie czepiam się!! Elemencik humorku. Marek kogoś mi przypomina (postawa, a w szczególności ułożenie rąk – nowodębski Lepper!!!!

 6. Ostapko odbył "i praktyki w biurze poselskim w Rzeszowie". W Rzeszowie jest tylko jedno biuro poselskie, czy też lepiej się nie przyznawać w którym?

 7. #10 myślałem że wszystkie dzieci nasze są, a podatki moich rodziców idą do gminy nieprawdaż? Jeśli nie jest tak, to niech dzieciaki z podstawówki i gimnazjum trenują u siebie ;)

 8. Do Leppera @11
  Miał złożyć ręce jak by się modlił? Pewnie też byś się czepił. Popatrz lepiej na to, że gość studiuje dwa kierunki i może się tutaj przydać.

 9. Szanowna Pani Dyrektor ZS nr 1! Proszę zapytać prof. Gondka jak mu się podoba takie zdanie "-reklamowanie sprzedaży atrakcyjnych gruntów i dużych przetargach w celu uzyskania jak najkorzystniejszych ofert." To chyba pisał posiadacz "małej matury"? No może gertychowskiej?

 10. Nie chodzi o to czyje dzieci, ale pod kogo podlega szkoła i kto ja finansuje. Podstawówki i gimnazja – gmina, szkoły ponadgimnazjalne – powiat. I tego nie zmienisz. Dlatego sprawa w gestii powiatu.
  Tylko troszkę trzeba wiedzieć a potem pisać.

 11. Masz rację jeśli chodzi o przynależność. Tylko co z tego. Jak trzeba finansować utrzymanie hali sportowej w LO to robi to powiat ( jego jest szkoła ), a korzystają za darmo dzieci podległe gminie. Skoro tak, to dlaczego uczniowie LO nie mogą za darmo z basenu?

 12. Mi się bardzo podoba. I klip, i pomysły. Wiem, że jeżeli ktoś zmieni coś w tym mieście na lepsze, to tylko Ratusz. Tak trzymać.

 13. Halę sportową (utrzymanie) prawie w połowie współfinansuje gmina – gimnazjum, ale zyskami z wynajmu dysponuje dyrektor ZS 1. Idź może pouczyć się matmy na kartkówkę. Trzeba troszkę wiedzieć a potem pisać.

 14. Słowo prawie jest tu pewnie kluczowe. Jak tak wszystko wiesz to jestem ciekaw ile gmina dała na ocieplenie całego budynku? Bo cieplej tez ma teraz gimnazjum.

 15. Wszystko jest tak wariackie jak wtedy gdy za P. Wróbla i Grzędy budowano halę. Z puli gminy i powiatu te dwie instytucje podzieliły sie kosztami 49/51, a "nie wiadomo dlaczego" gmina dała tyle kasy na nie swój budynek, nawet nie wspólny. Ale lepiej kończmy ten temat bo nie o tym artykuł.

 16. he!he! -#23 #24 #25 jam jest 1 i każdy pozna mój styl :) lecz jak chcesz ,możesz korzystać do do woli z mego nick'a – dobrej zabawy…
  pozdrawiam. pan s.a.

 17. Pracujemy nad tym. Problem był tego typu,że mieliśmy dziurę w systemie i gdy ktoś wpisał w nicku odpowiedni numer to pojawiał się nick zarejestrowanego użytkownika.[b] Na te chwilę problem został rozwiązany z tym, że aby dodać komentarz należy mieć nick dłuższy niż 3 znaki[/b] (i nie może on się składać z samych liczb ) . Przepraszamy za kłopot, będziemy pracować nad tym aby te niedogodność wyeliminować w najbliższym czasie.

 18. Wybieramy najbardziej absurdalne punkty programu. Ja głosuje na:
  -instalacja fotoradarĂłw gminnych na DK9 (zysk dla miasta);
  Co to ma byc? Chyba nie tędy droga Panowie i Panie do planowania Budżetu Gminy. Zresztą poczytajcie o planowanych zmianach kodeksu drogowego?
  -budowa studni głębinowych w celu ograniczenia kosztów funkcjonowania basenu otwartego;
  Chyba ujecie wody zostało przez gminę juz w całości wykupione. Więc po co kopać kolejne studnie? Czyżby transport wody był taki drogi?
  To jakies dzieci z przedszkola pisały ten program chyba…?

 19. Planowane zmiany to planowanie zmiany a nie stan faktyczny.
  Wiele zmian jest planowanych i w sferze planów zostaje. Jeśli plany wejdą w życie to nie będzie można tego zrobić i tyle. Ale póki co to tylko straszenie bo samorządy szły w te stronę.
  Co do studni: nie ma znaczenia kto jest właścicielem ujęcia bo woda za darmo nie będzie dostarczana na basen. Dalej trzeba będzie płacić. Stąd lepiej pójść w studnie.

 20. Wszystko fajnie, tylko jak to czytam nasuwa mi się pytanie, czy nas na to stać? Ile na tym zyskamy? Kiedy?
  Wydaje mi się, że realne szanse na zrealizowanie tego programu są marne. Dlaczego jestem nastawiony sceptycznie?
  1.
  -bud. komunalne – za co? Jakie korzyści materialne przyniesie to nam wszystkim?
  -przyg. gruntów pod inw… – zdajecie sobie sprawę od ilu czynników to zależy i ile to trwa (nie mniej jednak pomysł dobry)
  -bezpł. porady prawne- pomysł świetny, znam od strony teoretycznej i praktycznej, ale kto, gdzie i za co będzie je prowadził?
  -załatwianie spraw urzędowych przez internet – duży + dla programu, kolejną rzeczą jaką powinno rozważyć się jest coś na kształt recepcji-centrali w UMiG, która rozpoznawałaby sprawy petentów, udzielała wskazówek i kierowała ich bezpośrednio do odpowiednich pokoików po przydzieleniu numerka. Podobne rozwiązanie wprowadzono skutecznie w Lublinie, polecam zapoznanie się z tematem.
  2.
  -inst. fotoradarów – od 1.01.2011r. zgodnie z nowelizacją ustawy PoRD ręce precz od krajowej – i bardzo dobrze, bo jedyne do czego na tej wąskiej drodze doprowadziłyby fotoradary to nieszczęście. Z faktycznym bezpieczeństwem ma to niezbyt wiele wspólnego. Wyobrażam sobie już te tiry hamujące na tej wąskiej drodze z podobnym impetem jak w TW, z tym, że u nas jest węższa droga i nie ma gdzie uciekać…
  4.
  działa i sprzęt woj. wzdłuż DK9 – świetny pomysł, kiedyś już wspominałem, że to jedna z najtańszych i najskuteczniejszych form promocji ND, gwarantuję że po takiej "wystawce" każdy zapamięta to miejsce.
  Mimo, że jak na razie jestem nastawiony sceptycznie to pozdrawiam i życzę sukcesu. Czekam na odpowiedź, na swoje pytania. ;)

 21. Powiem tak. Nie muszę znać kanydatów osobiście, nie muszę ich lubić. Od 20 lat wybieramy tych co rzekomo znamy i jest jak widać czyli
  pakowanie bagaży i praca za granicą. "Po owocach ich pozancie". Widać, że załoga ratusza jest jakościowo lepsza zarówno w działaniach, pomysłach, wykonaniu tychże pomysłow
  od obecnych pożal się "bezradnych". Sam bujam się po wyspach i wracam do nd na krotkie urlopy. Jeśli dalej wybierzemy nie umiejących czytać, czerwononosych przepychaczy każdej uchwały
  bo "burmistrz kazali" czy bo "ksiądz kazali" to sorry ale nic z tego dobrego nie wyniknie. Jak to ktoś wcześniej powiedział, trzeba wpuścić troszkę świeżego powietrza.

 22. Fajny pomysł z tym muzycznym brzmieniem! Dobrze ,że wystartowaliście do wyborów,liczymy na was, pokazaliście swój potencjał. Życzymy wygranej, a nasze głosy są "za" Ratuszem.

 23. …Witam!!! WOW!!! ale Mi się wspomnienia nasunęły Luba WOW!!! i !!! SUPER UTWOREK !!!! i pasuje do LUDZI;) którzy się w tym klipie PREZENTUJĄ…!!! Ratusz BRAWO!!! BRAWO!!! I raz jeszcze BRAWO!!!:D [quote]#10 | No tak! dnia 11/02/2010 20:24
  Ale przydałoby się jeszcze napisać skąd to wszystko sfinansować. jeżeli chodzi o pływanie dla szkół ponadgimnazjalnych to postulat do powiatu a nie gminy, a fotoradary niestety już nierealne, bo wchodzi nowa ustawa i fotoradary idą pod ITD (Inspekcję Transportu)[/quote] i właśnie kolegen PO TO WYBIERAMY "TYCH LUDZI" by nam w tym POMAGALI i SZUKALI tych FINANSÓW!!! WOW!!! Pozdrawiam serduchno wszystkich ZWOLENNIKÓW RATUSZ , a niezadowolonym ORAZ PRZECIWNIKOM ..!!! co próbują KĄSAĆ….!!!!!!!! :P i raz jeszcze !!!!!!!!!! Drutek !!! :D

 24. [b][size=16]Do tej całej listy pobożnych życzeń, to dopisałbym jedno, chyba najważniejsze – zorganizowanie pracy dla ludzi. Będzie praca, to ludzie bardzie docenią te wszystkie wykonane obietnice, tych nie wykonanych nie docenią bo będą mieli czas aby dostrzec te zmiany. A tak , to zabiegani za zorganizowaniem trochę grosza na chleb nie za bardzo interesują sie czy będzie to czy tamto. [/size][/b]

 25. Przygotowanie terenów pod inwestorów i odlesienie to podstawa. Wiadomo, że to trwa ale kiedyś trzeba zacząć. Przez 20 lat nie podejmowano tego wątku dlatego znajdujemy się w takiej a nie innej sytuacji. Ale kto miał się tym zająć? Radny który pyta się przedstawiciela spółki z.o.o „ czy to, to wasze to jest firma?”. Jeśli pojawia się tu jakiś inwestor i widzi coś takiego to stwierdza, że z takimi ludźmi nie będzie dobrej współpracy. Jeśli pojawia się tu inwestor i widzi las to ucieka do Mielca, Stalowej czy jakiegokolwiek innego miasta.
  Mieszkania komunalne pozwolą młodym małżeństwom normalnie żyć. Pyta Pan jakie korzyści przyniesie to nam wszystkim? Odpowiem w ten sposób, że chodnik na ulicy X czy Y też, nie przynosi korzyści wszystkim a jedynie tym którzy z tego chodnika korzystają czyli mieszkańcom tej ulicy. Orlik przynosi korzyść tym którzy grają w piłkę nożną, kosza i siatkówkę itd. Mieszkania komunalne pozwolą zatrzymać ludzi tutaj na miejscu. A to są przecież wpływy do budżetu z podatków. Miasto z roku na rok wymiera i trzeba te degradacje powstrzymać właśnie poprzez otworzenie miasto na napływ kapitału i stworzenie warunków do zamieszkania.
  Co do bezpłatnych porad prawnych jesteśmy to w stanie zrealizować bez sięgania po kasę z budżetu miasta. Jeśli chodzi o sprawę ustawienia sprzętu wojskowego wzdłuż drogi krajowej nr 9 wielokrotnie o tym wspominaliśmy zarówno na info jak i swego czasu w Tygodniku Korso. Widać było podczas ostatniej Militariady, że to naprawdę działa.
  Skąd wziąć pieniądze? Pieniądze są. Trzeba je odpowiednio wydatkować tzn przeznaczać je na realne potrzeby a nie na rozdawanie tzw „giftów wyborczych”. Jeśli mamy działkę w centrum miasta przy DK9 to powinno się te informacje rozreklamować jak najszerzej, nawet w prasie ogólnopolskiej po to by sprzedać ją za wysoką cenę. Ogłoszonko na tablicy w Urzędzie Miasta nie przyciągnie kapitału. Wszystko jest kwestią priorytetów. Pozdrowienia z Ratusza :)

 26. Zdecydowanie wolę taką demagogię niż tych pszenno – buraczanych, podpartych proboszczem czy gardzących cyt. " cieniasami" obecnych radnych. Radze się nad tym dobrze zastanowić, zanim zaczniecie pluć

 27. Zachęcam wszystkich mieszkańców Nowej Dęby, Rozalina, Alfredówki, Jadachów, Cygan do oddawania swoich głosów w wyborach do Sejmiku Województwa Podkarpackiego na Bożenkę Kapuściak startującą z listy Nr 5 tj. Prawa i Sprawiedliwości, nauczycielkę w Szkole Podstawowej Nr 11 w Tarnobrzegu, m.in. członkinię Klubu "Gazety Polskiej", Dekanalnej Rady Ruchów i Stowarzyszeń, Prezes Akcji Katolickiej w Parafii Miłosierdzia Bożego, bo to dobra i mądra kobieta.

  http://tpp.tarnobrzeg.pl/pages/wybory-do-sejmiku/bozena-kapusciak.php

  Pozdrowienia dla wszystkich mieszkańców Nowej Dęby, Rozalina, Tarnowskiej Woli, Alfredówki, Jadachów, Cygan … :-)

  [color=#0000cc][size=20][b]Bożenę Kapuściak – Lista Nr 5 Pozycja Nr 6 – Kandydatka do Sejmiku Województwa Podkarpackiego
  [/b][/size]
  [/color]

 28. #29 – używam klawiatury systemowej – czyli klikam na klawiaturę która wyświetla na monitorze…/ kot przewrócił wino czerwone na klawiaturę… i padła do imentu… z klawiatury systemowej jest ''bootu''
  ciężko spamiętać..Albo dziura wielka na INFO albo ….
  Ha, jeśli dłonie pana Marka mają coś symbolizować to Masona:D:D = dłonie ułożone w rytualną kielnie! za chwilę na tvp 2 ''skarb narodów''
  Ech! Jakie idiotyczne co niejakim fanaberie mulą rozum…

 29. Miejsca pracy i godziwe prace to priorytet. Program wyborczy bez tego to jak czlowiek bez rak i nog. No bo jak tu myslec o fotoradarach, inwestorach, basenach, drogach jak ludzie na chleb nie maja i sa zmuszani wyjezdzac za granice :/

 30. #43 Dziękuję za merytoryczną odpowiedź. ;)
  Chociaż jak zapewne obaj zdajemy sobie sprawę, mieszkanie komunalne to nie chodnik, którym może przespacerować się każdy. Nie jestem przeciwny budownictwu komunalnemu, ale w tej kwestii trzeba dużej rozwagi i zaplanowania tak by jak najmniej stracić, a może jeszcze coś zyskać. Jakie na chwilę obecną przewidujecie orientacyjnie zapotrzebowanie na mieszkania komunalne? Nie chodzi mi tu o liczbę bloków, a liczbę mieszkań, bo to akurat żaden wyznacznik. ;)
  Solidnie pracujecie na głosy, oby tak dalej – przede wszystkim bardziej merytorycznie, ze szczegółami. W ND są jeszcze ludzie, którzy głosują na program i pomysły, a nie na twarze. ;)
  Pozdrawiam i życzę powodzenia, mój głos macie. ;)

 31. Panie Marku! zawsze cenię sobie ludzi odważnych i niezależnych, a Pan już niejednokrotnie pokazał,że do takich się zalicza. Dobrze,że Nowa Dęba ma takich młodych ludzi, którym się jeszcze coś chce robić mimo przeszkód , a czasem zwykłej przychylności (mam na myśli nasze władze). Program wyborczy umieszczony na blogu jest interesujący,podoba mi się,ze stawiacie wysoko poprzeczkę radnym – i racja. Życzę sukcesu wyborczego i dalszego rozwoju Ratuszowi.

 32. [i]"Dziennikarz nie może jednocześnie sprawować władzy i ją kontrolować, a przecież to jest najważniejszą powinnością dziennikarza."[/i]

 33. Klip jak klip ,moze byc.
  Nie ma ludzi niezalezych ,pytanie tylko od kogo niezaleznych?
  Jakoś nie za bardzo wierze tym którzy startują w wyborach.Może rzeczywoscie mają misje do spelnienia a moze to po prostu ordynarny skok na kase?
  Osobiście szkoda mi ,ze startuja z Ratusza ,szkoda bo ta strona traci obiektywność

 34. Marek Ostapko jest nie wygodny dla NICH bo nie jest w żaden sposób powiązany w ICH interesy. Nie jest pracownikiem urzędu, nie pracuje w szkole podlegającej burmistrzowi, nie robi gdzieś tam na zakładach….Wobec tego nie można go zastraszać zwolnieniem z pracy. Taki koleś jest dla NICH niebezpieczny. Nie można go szantażować więc może za dużo mówić, podnosić pewne sprawy które ONI obłożyli klauzulą tajemnicy przed mieszkańcami.

 35. "…Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wydała niedawno oświadczenie, w którym przypomniała, że angażowanie się członków władz mediów publicznych w kampanie polityczne jest nie do pogodzenia z obowiązującą je zasadą bezstronności. Prezesi rozgłośni publicznych, którzy dopuszczają możliwość dalszej pracy jako dziennikarzy osób, które wejdą do władz samorządowych, łamią zasady etyki dziennikarskiej…"

  http://www.press.pl/wywiady/index.php?id=212

 36. I jak pan, panie Ostapko może byc obiektywny w tym co pisze! Chyba trzeba być ślepym, żeby nie widzieć, że reaktywował pan portal infonowadeba.pl tylko po to by utorowac sobie drogę do wyborów. Opisuje pan swoje mierne akcje i działania, a krytykuje pan wszystko inne. Jak to o panu świadczy? Zero obiektywizmu! Żaden z pana dziennikarz i żaden z pana polityk! Podrosnij, załóż rodzinę, popracuj u prywaciarza, zasmakuj życia i wtedy kandyduj! Co ty wiesz o życiu, ludziach, polityce? To, że to studiujesz nie znaczy, że jesteś w tym dobry.

  Rozumiem ze w chwili obecnej nie ma pracy dla politologów, więc jedyna droga do zarobienia pieniędzy to dieta radnego. Będzie mógł pan sobie kupić conieco, wyjść na imprezke!

  Wybrałbym pana na radnego, ale za 10 lat. Wg mnie nie jest pan ani doświadczony ani tym bardziej odpowiedni na to stanowisko!

 37. kiepski atak. przeciwnicy nie mają już się czego czepić. trzeba zrobić naradę w hotelu, audiencje u króla dżungli i wymyśleć coś na Ostapke bo te działania póki co to słabiutkie.
  Aaa czytelniczko. zobacz sobie jeden z pierwszych artykułów o reaktywacji info. autorzy nie ukrywali swoich intencji. Oto cytat:
  [quote]O potrzebie reaktywacji InfoNowaDeba mówiono od dawna. Wybiórcza polityka informacyjna niektórych portali, blokowanie swobodnej dyskusji i przepływu myśli, narzucanie „jedynie słusznych tematów” rodziło szereg napięć oraz dławiło w zarodku rodzące się społeczeństwo obywatelskie, które zaczynało aktywnie interesować się sprawami miasta i okazywało to poprzez wypowiedzi internetowe. Uznaliśmy, że w roku wyborczym -w okresie decydującym o tym komu powierzymy na jesieni władzę – musimy stanowczo zaprotestować przeciwko cenzurze prewencyjnej i ponownie podjąć się prowadzenia portalu, który tak jak dawniej stanie nowodębskim forum dyskusyjnym, platformą wymiany myśli i kuźnią wizji na temat przyszłości naszej wspólnoty.[/quote] Ameryki nie odkryłaś bo tutaj TRANSPARENTNOŚĆ od początku. wiem.. pojęcie mało znane w tym środowisku.

 38. W Rzeszowie dziennikarze Super Nowości i innych mediów uwtorzyli własny komitet wyborczy. Program drukują częściami w swoim dzienniku. Przypomnę, że Super Nowości to dziennik obejmujący Polskę Południowo-Wschodnią.
  Inny przykład
  TVN, onet i całe ITI -to tuba media PO. A krajową rade to nalezy rozwiązać bo szkoda kasy na takie glupoty.

 39. Media nie były, nie będą i nie muszą być obiektywne. Nie ma czegoś takiego jak obiektywny dziennikarz. Ale ważne jest by były różne media, by mówiły różnym głosem, by był tzw PLURALIZM (kolejne trudne słowo dla lesioków) a nie monopol i dominacja jednej opcji. Póki co jest portal Miasta (Ordonowski i Serafinowo-Flislowy) + portal Urbaniaka-Wesołowskiego (pro Ordonowsko-Serafinowo-Flisowy) i ten czyli jakby nie patrzeć jest 2 do 1.

 40. Jak ci nie pasuje ten portal to załóż własny. Na pewno będzie obiektywny :D
  PS.Bardzo mnie interesuje twoje doświadczenie

 41. A JA PYTAM? Odwaga czy brawura burmistrza Ordona ?Miałem nie brać udziału w tej hucpie politycznej ale niestety mój ekscentryczny charakter a przede wszystkim lekceważący gest pychy panującego burmistrza .mam na myśli nie wystawienie drugiego kandydata zmusiły mnie do zabrania głosu .Gratuluję odwagi, oby pewność siebie burmistrza nie zawiodła .Postępując w myśl zasady "ciemny lud" wszystko kupi , burmistrz potraktował nas przedmiotowo i instrumentalnie , na każdym kroku liczy na ociemniałość i niewiedzę przyszłych wyborców . Żałosne, bo nie wierzę że przejął się artykułem Marka O. jak pisałem wyżej pewność siebie czasem zgubne skutki niesie .Brawo, brawo w przyszłej Radzie może panu zabraknąć głosów gdyż zwolennicy pana to zlepek siły wywodzący się z istniejących przy kościołach kół parafialnych, pragnący działać tylko na rzecz rodziny w sensie załatwiania etatów .Liczyć na nich zbytnio nie można .Więc wkalkulowane ryzyko czy zbędna brawura ?
  Mam pewność że do Rady wejdzie wielu nowych radnych :Wojtek Śmiech, Marek Ostapko ,Pani J. Lubera i ten cyrk co trwa szybko się zakończy . A co grozi nam gdy w radzie pozostaną tzw. starzy radni ? Pan burmistrz wtedy wytnie w pień wszystkich niewygodnych, a pozostaną jedynie wierni klakierzy, fałszywi przyjaciele, obłudni pochlebcy, i wszystko wróci do normy gdzie szacunek do człowieka pozostanie jedynie pustymi
  słowami.
  pzdr.DQ

 42. "czytająca" okazuje się rodzajem męskim, ha,ha Zagalopował/a się w poście #61 pisząc "wybrałbym pana na radnego ale za 10 lat", ot mała nieuwaga.
  Mam pytanie "czytająca" , który z naszych obecnych radnych to taki znawca i smakosz życia , znawca ludzi, czy świetny polityk? gdzie są ci wybitni samorządowcy co ich tak życie ciężko doświadczyło i bije teraz z nich mądrość – bo może nie dostrzegam? Który z nich zorganizował ,czy zainicjował choć jedną akcję charytatywną, bądź dobrą imprezę dla ludzi, który poświęcił choćby jedną dietę przez 4 lata na rzecz potrzebujących np. dla powodzian?
  Odsyłam cie do protokolow z sesji, poczytaj jakie to ważne sprawy społeczne podnosili radni podczas obrad, jakie mądrości wypowiadali,bo jak mnie pamięć nie myli to zazwyczaj było zero dyskusji.

 43. a wczoraj w tvn24 pokazali wasz spocik jako jeden z ciekawszych w kraju :D gratuluję! będę trzymać kciuki za was! oby więcej cennych pomysłów na "rozbujanie" naszego miasteczka!

 44. #73 Nie zrozumiałeś sensu mojego komentarza -pewność siebie może ale wcale nie musi zgubić Ordona .Bo Rada po wyborach może przybrać różne kształty, nie koniecznie sprzyjające obecnemu burmistrzowi .Ja bym na jego miejscu nie ryzykował 10 000 zl/mc. szkoda kasy i władzy no i argument podstawowy kontynuacja zaczętych zadań postawiona jest na szalce ryzyka .Nie pitolę po prostu wiemy, kto stoi za komitetem i nie udaj wariata wydaje mi się że to Lasowiacka wygórowana ambicja .Cóż zobaczymy za niedługo wszystko się wyjaśni .:)

 45. Ekipa z Ratusza BEZ ŚRODKÓW Z URZĘDU MIASTA potrafiła zoorganizować kupę intereseujących rzeczy
  docenianych poza Nową Dębą. Świadczy o tym chociażby zainteresowanie mediów: TVP (zbiórka książek, pogoń lwów)
  czy teraz motyw z klipem w TVN24. Dzięki temu ludzie dowiadują, się że istnieje coś takiego jak Nowa Dęba, że być może
  warto przyglądnąć się temu miastu. Świetna promocja i oby się udało

 46. Drogi Kojocie przeczytałem twoj wpis i ogarneło mnie bezbrzezne zdumienie:P Bo wynika z niego (twojego wpisu a nie mojego zdumienia),że o pysze burmistrza Ordona świadczy brak drugiego kandydata.Ciekawa aczkolwiek idiotyczna teza ,żeby nie napisac kretyńska.

 47. Wytłumaczę Ci prosciej – jest strasznie pewny wygranej ,za pewny .Ja bym się asekurował i spał spokojnie .:)

  wiki…a
  Pycha – pojęcie i postawa człowieka, charakteryzująca się nadmierną wiarą we własną wartość i możliwości, a także wyniosłością. Człowiek pyszny ma nadmiernie wysoką samoocenę oraz mniemanie o sobie. Gdy jest wyniosły towarzyszy mu zazwyczaj agresja.itd..

  Pozdrawiam DQ

 48. No ale jaki zwiazek z pychą Ordona ma brak drugiego kandydata? Co ma piernik do wiatraka? Jaby byl drugi kandydat to pycha Ordona jest mniejsza ? Czyli rozumujac dalej przy 10 kandydatach pycha równa sie zeru czy jeszcze jest na plusie? BREDNIE,UROJENIA MANIAKALNE cos mi ta argumentacja p.Macierewiczem trąci:|

 49. Av rozumiesz inaczej lub nie chcesz zrozumieć .Ja nie bawię się w wyliczanki tylko komentuję epizod już po konkretnym wydarzeniu .Startuje jeden kandydat i ma 50/50 Ja zrobiłbym inaczej a Pan Ordon zrobił tak jak zrobił ,w poszukiwaniu przyczyny doszedłem do takiego wniosku że to pycha.Oczywiście szanuję Twoją próbę podjęcia dyskusji i obronę Burmistrza lecz mi nie o człowieka tylko o sposób rozegrania tej partii .Nasuwa mi się przykra myśl po Twojej wypowiedzi że Nasz Pan Burmistrz po czterech latach jest samotnikiem nie ma żadnego zaplecza i to po części może być faktycznie wina komitetów, Ostatecznie zostaję jednak przy tym że to PYCHA

 50. Pomijam dywagacje na temat Ordona .Marek ,Wojtek i Państwo z Ratusza , co by było gdyby was nie było ?:| Budzicie to miasto z letargu tak trzymać :)
  Fajne plakaty Marku , wesoło w tym grajdole zaczyna sie robić dzięki Wam :)

 51. Róbcie swoje Ratuszowcy – "psy szczekają, a karawana idzie dalej…" przy waszym potencjale możecie osiągnąć bardzo wiele, nie macie łatwo ale macie siłę. Trzymajcie sie mocno!
  A to dodatek do przemyslenia dla wszystkich :
  "Jeśli przejawiasz nastawienie antywojenne zmień je na nastawienie pokojowe.Jeśli sprzeciwiasz się głodowi, bądź za tym, by ludzie mieli więcej jedzenia.Jeśli jesteś nastawiony niechętnie do jakiegoś polityka, bądź nastawiony przychylnie do jego oponenta. Częst wybory wygrywa osoba wobec której ludzie są w rzeczywistości przeciwni, ponieważ skupia na sobie całą ich energię i uwagę."

 52. #83 Trochę tylko przemyślałem dodatek – masz wzdęcia zjedz farmaceutę chyba. sorry jak coś pomyliłem bo ''gram'' w szachy a kumpel ''się no myśli,zastanawia,no wk„rwiony jest całkiem…''

 53. #43 Dziękuję za merytoryczną odpowiedź. Wink
  Chociaż jak zapewne obaj zdajemy sobie sprawę, mieszkanie komunalne to nie chodnik, którym może przespacerować się każdy. Nie jestem przeciwny budownictwu komunalnemu, ale w tej kwestii trzeba dużej rozwagi i zaplanowania tak by jak najmniej stracić, a może jeszcze coś zyskać. Jakie na chwilę obecną przewidujecie orientacyjnie zapotrzebowanie na mieszkania komunalne? Nie chodzi mi tu o liczbę bloków, a liczbę mieszkań, bo to akurat żaden wyznacznik. Wink
  Solidnie pracujecie na głosy, oby tak dalej – przede wszystkim bardziej merytorycznie, ze szczegółami. W ND są jeszcze ludzie, którzy głosują na program i pomysły, a nie na twarze. Wink
  Pozdrawiam i życzę powodzenia, mój głos macie. Wink
  #51 | moje zdanie dnia 11/04/2010 00:54
  Panie Marku! zawsze cenię sobie ludzi odważnych i niezależnych, a Pan już niejednokrotnie pokazał,że do takich się zalicza. Dobrze,że Nowa Dęba ma takich młodych ludzi, którym się jeszcze coś chce robić mimo przeszkód , a czasem zwykłej przychylności (mam na myśli nasze władze). Program wyborczy umieszczony na blogu jest interesujący,podoba mi się,ze stawiacie wysoko poprzeczkę radnym – i racja. Życzę sukcesu wyborczego i dalszego rozwoju Ratuszowi… szacun!!! Drutek…!!!

 54. #83 proszę się nie/złościć – jeno przeczytać swą pierwszą radę a brzmi ona tak :[color=#ff0000]''jeśli przejawiasz nastawienie antywojenne zmień je na nastawienie pokojowe..''[/color]
  i uwierz -siedzę w pokoju ósmą godzinę nastawiony anty/wojennie i w pokoju – Do cholery! ILE TRZEBA SIEDZIEĆ,BY ANTYWOJENNE -szast/prast nastawiło się pokojowo??-pewno pomysł był do bani a ja głupek, ósmą godzinę w pokoju nastawiam../ a spać się chce fest.. #83 weź sobie daruj bo po tylu godzinach się opamiętałem i nie,nie o n''iechęci do polityków i oponentach'' sobie darowałem…

 55. JESZCZE KILKA MIESIĘCY TEMU ,,RATUSZ'' ZARZEKAŁ SIĘ, ŻE NIE BĘDZIE WYSTAWIAĆ LISTY DO RADY MIASTA. SŁABO TO ŚWIADCZY O SŁOWNOŚCI RATUSZOWCÓW.

 56. Debilu to że Ratusz startuje to ratunek dla twego miasta .Przestań pisać głupoty bo Marka sami wyborcy uprosili aby startował .Ja między innymi .

 57. Ok, kilka miesięcy temu Ratusz mówi, że nie będzie kandydatów, że to takie pozarządowe wszystko bedzie i takie tam. Dzisiaj te zapewnienia ma w ****. Dzisiaj KWW Ratusz mówi, że zrobi wszystkim w Dębie dobrze. To skąd mam wiedzieć, czy tych zapewnień też nie będzie miał w **** za następnych kilka miesięcy?

 58. Nie mam nic do programu, ani do samych Ratuszowców. Jednak cała ta sprawa źle świadczy o słowności Ratusza, powstaje nieprzyjemne wrażenie i tyle.

 59. Jeśli ktoś zmienia zdanie na lepsze to bardzo dobrze. Niczyich zapewnien nie możesz być pewny ani Józka Cz., ani Wieśka O. ani Jurka S. czy Wacka W. Podobnie rzecz się tyczy innych kadnydatów. TO czy ktoś się nadaje widać po jego działaniach ("po owocach ich poznacie"). Swoją aktywnością udowodnili, że są Ok. Ja uważam, że Ratusz to zmiana jakości w radzie.
  Trzeba wymienić starych pryków.

 60. Czaisz, aureolo, wspierasz działania fajnej, pozarządowej ekipy społeczników, a po kilku miesiącach okazuje się, że robiłaś za free kampanię (przed) wyborczą. Jak byś się poczuła? Ja się czuję trochę wykorzystana, nieważne, że w dobrym celu.

 61. Możesz wskazać gdzie ratusz zapewniał, że nie będzie startował. Przytocz te wypowiedź bo kontekst też się liczy.
  [b]Poruszyłeś ciekawy wątek:[/b]
  Idąc twoim tokiem myślenia podatnicy płacą Wieśkowi Ordonowi 10 tysków za robienie sobie za free kampani wyborczej z naszych podatków. Jesli wszystko chcesz rozpatrywac w kategorii
  kampani wyborczej to Ratusz jest o tyle lepszy że swoje akcje robił a) za swoje pieniądze b) za pieniądze sponsorów C) poświęcając swój prywatny czas …. a Wiesiek czy np przewodniczący rady robią to za kase podatników. Dlatego nie zgodze się z twoim podejściem że wszystko jest kampanią.
  A jeśli nawet.. hmmm.. jest 15 radnych i kilkudziesięciu kandydatów. Pojawia się pytanie: Wybrać tych co robią coś dla innych czy wybrac leni którzy nic nie robią?
  Dla mnie odpowiedź jest prosta. Leni należy się pozbyć.

 62. Pięć minut tete a tete z wujkiem Google i voila:

  http://www.korsokolbuszowskie.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1357&Itemid=5

  [b]A czy chcecie w najbliższych wyborach wyłonić spośród siebie kandydatów na burmistrzów i radnych lub poprzeć jakąś kandydaturę?
  MO: Myślę, że nikogo nie będziemy popierać, bo to by nas przekreśliło, za bardzo związało z jedną opcją polityczną. [/b]

  M[b].O.: To, że nas jakoś będzie się utożsamiało ze stowarzyszeniem politycznym czy quasi-partią, wynika też stąd, że tutaj każda działalność jest odbierana jako polityczna. To specyfika Nowej Dęby. Robisz imprezę? To znaczy, że robisz sobie festyn wyborczy. Chcesz coś zrobić, na przykład modelarnię czy Uniwersytet Latający? To znaczy, że chcesz się pokazać i tworzysz wokół siebie grupę, która szykuje zamach stanu… To bardziej kwestia błędnej interpretacji naszych działań niż chęci zdobycia władzy. [/b]

  Dalej mię się szukać nie chce. Strzałeczka.

 63. Uuu, w czuły punkt trafiłam, bo poleciały obelgi.

  Niestety, prawda w oczy kole.

  Ludzie spoko, program spoko, tylko przez cały rok świadomie bądź nie wprowadzali w błąd wszystkich, którzy się z nimi stykali i angażowali w ich działania.

 64. W którym miejscu jestem w błędzie? [b]Mówili, że nie będą wystawiać nikogo w wyborach i wystawiają[/b]. Nie mam zamiaru ich dyskredytować. Przypominam tylko o składanych deklaracjach. Tzn. że mam milczeć, bo większość na tym forum ma wybiórczą pamięć?

 65. Szanatowa w jaki błąd?

  [quote] Myślę, że nikogo nie będziemy popierać, bo to by nas przekreśliło, za bardzo związało z jedną opcją polityczną.[/quote]

  I nikogo nie poparli. A świadomy obytwalem jeśli nie ma swojego przedstawiciela w radzie ( a ciężko mieć przedstawiciela w osobach które ciągle glosują za podwyżkami) startuje sama do boju.

  [quote] To, że nas jakoś będzie się utożsamiało ze stowarzyszeniem politycznym czy quasi-partią, wynika też stąd, że tutaj każda działalność jest odbierana jako polityczna. To specyfika Nowej Dęby. Robisz imprezę? To znaczy, że robisz sobie festyn wyborczy. Chcesz coś zrobić, na przykład modelarnię czy Uniwersytet Latający? To znaczy, że chcesz się pokazać i tworzysz wokół siebie grupę, która szykuje zamach stanu… To bardziej kwestia błędnej interpretacji naszych działań niż chęci zdobycia władzy.[/quote]

  Taka prawda, że wszystko tu jest polityczne: zatrudnianie ludzi po znajomosci, po układzie itd. Trzeba z tym zerwać. Tylko mnie utwierdziłaś że trzeba być po stronie Ratusza żeby wpuśić świeżego powietrza do tej skostniałej struktury. Jeśli teraz Miasto się nie zmobiliuzuje i nie dokona dobrego wyboru to będzie to ostatni gwódź do trumny dla Dęby. Nadzieja w młodych że zmobilizują się i pójdą oddać głos.

 66. Uśmiałam się jak fretka. Nic do Ciebie nie trafi, pokazałam, że Ratusz olał wcześniejsze deklaracje, Ty tego nie widzisz, bo nie chcesz widzieć. Różne rzeczy ludzka psychika robi, żeby się chronić przed dysonansem poznawczym. Nic nowego pod słońcem.

 67. To samo można powiedzieć o Tobie. Po prostu się nie dogadamy bo patrzymy na to samo a widzimy co innego. Niech każdy kandydat na radnego i niech każdy radny przeprowadzi tyle inicjatyw co ratusz a naprawdę w mieście będzie ciekawie. Dlatego jestem za tymi co działają. Ale dzięki za dyskusje. Nie zgadzamy sie ale dobrze że się wymienilsmy pokojowo zdaniem. Pozdrawiam

 68. W odróżnieniu od Ciebnie widze dwie strony zjawiska. Z jednej strony świetne działania RAtusza, Uniwesrytet Latający, etc., z drugiej strony wprowadzanie w błąd ludzi co do startowania w wyborach. Widze plusy i minusy, czego i Tobie życze.

 69. Ok, ja po prostu umiem lepiej czytać. Ja tam czytam słowa o NIE POPIERANIU ŻADNEJ OPCJI. Nie ma tam mowy o NIE STARTOWANIU. Cały czas jedziesz po nich bo źle przeczytałaś i zinterpretowałaś, żeby wyszło na Twoje. No ale masz do tego prawo. Pytanie tylko po co?
  To już Wiesiek jest mało wiarygodny bo mówił o nauce pływania DLA WSZYSTKICH (tvp), zagospodarowaniu zalewu, parkingach na krasickiego itd. Uwżasz że Wiesław Ordon jest wiarygodny?

 70. Chroń się dalej przed dysonansem poznawczym. To przykre uczucie. Nie widzę sensu dalszej dyskusji.

  Kto ma uszy do googlania i dobrą pamięć, niechaj słucha.

 71. Jesteś w błędzie powtarzam. Twój błąd polega na ślepej wirze w nieomylność człowieka. Gdzie jest napisane że Ratusz nie może zmienić zdania dla dobra społeczności dla której się poświęca .Jest mi obojętne w co oni wierzą i z kim trzymają, widzę ich zaangażowanie, ciężką pracę. Mnie nie pasuje klerykalny charakter jedynie słusznej postawy. Ty rób co chcesz. ale nie broń ludziom decydować o sobie ,to jest polityka na małą skalę ale zawsze. Mam alternatywę a chyba o to nam wszystkim chodzi.:):)
  Pozdrawiam DQ

 72. Hahah. I znowu cytujesz coś co nie potwierdza Twoich zarzutów.
  Przecież motyw z tymi kieliszkami to nabijanie się z klimatu w którym spotykają się w hotelu i dochodzą do wniosku, że jest prawdopodobieństwo, że będą startować. Swoją drogą warto ten tekst do którego daleś link przeczytać bo jako jedyna osoba gościu sprzeciwiał się podwyżką. To kolejny argument za tą ekipą. I kto tu broni się przed dysonansem poznawczym? Za wszelką cenę chcesz udowodnić, że masz racje mimo, że jej nie masz.

 73. Osobiście bardziej bym się zmartwił, gdyby zadeklarowali, iż będą kandydować, a później się z tego wycofali. Wystawienie kandydatów, poprzedzone brakiem jednoznacznej deklaracji w tej sprawie nie wydaje mi się specjalnym problemem.

 74. Sperma Szatana ( fuj co za nick:P) ma racje .Pomysł z kandydowniem p.Ostapki trąci wyrachowaniem.Po pierwsze rzeczywiście twierdził ,że Ratusz to obserwatorzy,recenzenci sceny,dzialania maetapolityczne itd itp a tu prosze kandydat czyli szczerość poprzednich deklaracji budzi wątpiliwości .Coś sie konczy cos sie zaczyna.Po drugie teraz mozemy caly ten portal potraktowac jako (tak jak kiedys "Wasze Sprawki") element kampani politycznej ,jako próbe wypromowania siebie czy tez swojego środkowiska.Ciekaw jestem czy np zabranie glosu prze p.Ostapke na sesji gdize mówiono o podwyzkach wody to tez element gry pod publiczke?( bo tak na prawde podwyzka przeciez w jakis radykalny sposób na budzet domowy nie miała wpływu)
  Moze po porstu zmienil zdanie ,wolno mu przeciez :P Ale juz kiedys pisałem ,że dla chcącego nic trudnego,że zawsze znajdą sie sympatycy którzy bedą pisać ,że tak trzeba ,że taka konieczność dziejowa ,że jedyny sprawiedliwy:),że poza ukladami :)Na razie poza ukladami :P
  Ale jedno wiem na pewno,że p.Ostapko jak rasowy polityk zmienia zdanie co pare miesiecy,albo od początku nie pisał prawdy.

 75. A nawet gdyby tak istotnie było że info służy do promowania osób np.Marka ,Miasta, to dlaczego nie ? Ja w tym nic złego nie widzę.Chyba coś zazdrościcie kolego ale Wam wolno a innym nie, taka to sprawiedliwość.Marek zrobił z Ratuszem kawał dobrej roboty dla miasta .I czas mu podziękować i zachęcić do dalszej pracy .:)

 76. A ja w tym widze coś złego.
  Wszystko to kwestia smaku ,bo ważne sa nie tylko cele ale i tez metody.
  Zresztą co zmieni obecnośc p.Ostapki w radzie? Mysle ,że nic kompletnie.Chyba ,że zabawi sie np w Rejtana ,rozerwie szaty i walnie sie na progu :D-budując w ten sposób swoj kapitał polityczny na następne wybory:P

 77. # 119 O jakim smaku mówisz jak ten portal opanowała jakaś Kapuscik i mnie już żołądek boli i mam wzdęcia jak pomyślę o bigosie i Świętach .A tak lubię myśliwski ze śliwkami .
  Czas abyśmy zaczęli popierać ludzi takich jak Marek .Inaczej popełnimy błąd i za parę lat w Dębie będziemy sami ramole .Chyba że jesteś urzędnikiem i masz całą rodzinę poukładaną na etatach .A tu tylko smrodzisz :|

 78. Są dwie możliwości. Albo Ostapko zakładał, że będą tak edukować lud, aż lud wystawi mądrych radnych, albo od początku wiedzial, ze skonczy jako kandydat. W tym drugim przypadku nie ma nic złego. Wysyła sygnały: wlączcie się w nasze działania, zaufajcie nam, bo nie jesteśmy politykami wiedząc, że ludzie nie ufają politykom, a zdobywszy zaufanie, dokonuje zmiany. trrrach, okazuje się, że Ratusz miał tyle wspólnego z metapolityką, co z Metaxą.
  Nie ma w tym nic złego, świadczy o tym, żę Ostapko jest sprawnym politykiem i umie manipulować wyborcą. Ale nawet jeśli w dobrym celu to robi, to to nadal jest manipulacja.

  Dlatego glosujcie na Ratusz albo nie głosujcie. Ale jak już Ratusz wybierzecie wiedzcie, że ratuszowcom trzeba będzie tak samo patrzec na ręce, jak ekipie Wieśka. Nic Was nie zwolni od myślenia.

 79. Swięte słowa.
  Tylko,że wtedy info bedzie murem stało za Ratuszem."Nasze Sprawy II"A myślenie poszło sie ……, bo grają emocje.Na razie grają:P

 80. dajcie tej pani jakiś punkt, gdzie może walnąć baranka.!!!!Ps". z takim
  "nickiem" …Jeju, w N.Dębie mieszkają takie świry?

 81. Do #124 -ZAŁÓŻ MAJTKI, JAK SKOŃCZYSZ PISAĆ!!! !Błędem genetycznym to ty jesteś, albo cudem lekarzy z Habzi…Odpuść sobie to forum – to nie twój poziom. I weż tabletki-to ważne.

 82. ktoś sie boi Marka, na miescie zdzierane sa jego plakaty.
  a to dowodzi ze Marek jest komus niewygodny, ciekawe dlaczego?
  czyzby dlatego ze potrafi sie sprzeciwic i powiedziec swoje zdanie?
  czyzby dlatego ze jak zostanie radnym to bedzie zabieral glos na radzie w imieniu swoich wyborcow i walczyl o ich sprawy???

  Marek czekam az wejdziecie wszyscy z Ratusza do rady i pokazecie tym wszystkim ignorantom jak sie powinno dzialac dla dobra Miasta

 83. Z Ratusza startuje 5 osób.
  Do gminy kilkadziesiąt.
  Do powiatu również.
  O nikim nie piszecie w komentarzach tylko o Marku Ostapko.
  Aż tak się go boicie?
  Skąd taka kampania nienawiści, pełna jadu, bzdur i banialuk wobec tego młodego człowieka?
  Ten zapalczywy atak budzi we mnie sympatie do tej osoby. Bo skoro tak się go boją tzn że mają czego.

 84. Moja droga, każdej władzy trzeba patrzeć na ręce i od tego są właśnie radni, których wybierzemy ( odsyłam cie do poczytania ustawy o samorządzie, tam zdobędziesz wiedzę o wszystkich szczeblach władzy). Akurat w tej kadncji kontroli tej nie było, a to z tej racji ,że większość w radzie stanowią ludzie z ekipy Ordona,a obecna komisja rewizyjna to fikcja. Dlatego zagłosuję na Ratusz,bo nie jest sterowaną partią polityczną , nie jest uwikłany w nowodębskie układy kościołowo-polityczne i jestem za zmianą oblicza rady miejskiej, która obecnie prezentuje mierny poziom.
  Każdy ma prawo do stanowienia o sobie więc to, że Marek O. postanowił w jakimś momencie wystartować do samorządu nie powinno cie tak boleć , bo chyba krzywdy ci tym nie zrobil, a i Ratuszowi ujmy tym nie przyniesie.

 85. @ Doktor PAtafian – masz rację, to nie mój poziom. Ja nie używam inwektyw, w przeciwieństwie do wyborców Ratusza na tym forum.

  @ Siedzący u kumpla – pisze o Ostapce et consortes, bo tego dotyczy komentowany nius. Wskaż mi jad czy błędy rzeczowe w moich komentarzach. Prosze o to już po raz kolejny.

  @ od koleżanki od Szatana – znam ustawę o samorządzie. Radni nie są od kontrolowania władzy, tzn. w pewnym tylko sensie. Radni SĄ władzą – stanowią uchwały i gminne prawo, którego wykonawcą jest burmistrz. Wykonywanie uchwał nadzoruje rada, tak według ustawy. Radzie na ręce musza patrzeć mieszkańcy. Czy wyborcy Ratusza będą do tego zdolni? Oby. Nie boli mnie to, że Ostapko startuje. Co mnie boli – pisałam wyżej. Czytaj ze zrozumieniem.

 86. Nie rozumiem tych wpisów powyżej ,przecież ani ja ani Sperma Szatana nie piszemy,że p.Ostapko nie nadaje sie do rady,czy ktokolwiek z Ratusze.Piszemy tylko,że pare miesiecy temu mowili o ratuszu jako dzialalnosci metapolitycznej o tym ,że do rady nie bedą startowali a startują.Czyli po prostu albo kłamali albo nie wiedzilei co pisza i tyle.Ale to oznacza,że maja grzech pierworodny:P na samym początku działalności sa nieszczerzy:P

 87. Ad vocem, to myślenie grupowe. Krytykujesz jakieś działania członka naszej grupy – z definicji masz złe intencje i nie masz racji. Mam nadzieję, że syndrom myślenia grupowego dotknął tylko forumowiczów, a samych ratuszowców ominął.

 88. Brawa dla katoliczki! Zgodnie z encykliką rerum novarum (co jako katoliczka zapewne wiesz) wolnośc wypowiedzi jest prawem podejrzanym.

 89. Powodzenia dla Marka i dla całego Ratusza, mam nadzieje, że uda im się zrealizować przynajmniej 1/3 tego co chcą zrobić a będzie to wielki sukces. Także trzymam kciuki i na pewno zagłosuje na Marka.

 90. Kochani zwolennicy Ratusza, kompromitujecie swoich kandydatów, ludzi skądinąd bardzo kulturalnych. Wasza agresja świadczy tylko o Waszym syndromie myślenia grupowego, niestety. I o tym,. że trafiłam w bardzo czuły punkt.

 91. Panie Administrator, no co Pan, jaka kultura? Tu naszych biją, tu trzeba zewrzeć szeregi i walić na odlew.

  A skoro już Pan to czyta, to może Pan powie słówko w sprawie tego, kiedy Ratusz przestał być METApolityczny?

 92. Kochani zwolennicymojej Spermy szatana kapiącej z [i][Edytowane przez Administratora: Bardzo proszę powstrzymać się od tego typu wyrażeń. Dziękuję[/i] ]kompromitujecie swoich kandydatów, ludzi skądinąd bardzo kulturalnych. Wasza agresja świadczy tylko o Waszym syndromie myślenia grupowego, niestety. I o tym,. że trafiłam w bardzo czuły punkt.

 93. Jak byłam zuchenką, to kilka razy na zbiórkę się mówiło ,,wszem, owszem, tak, tak, tak''. Dzięki Wam znów czuję się młoda.

  Panie Administratorze, serio pytałam.

 94. Ciekawe, zdałam pytanie bezpośrednio Adminowi i ktoś zaczął się podszywać pod mój nick. Tak bardzo Ci zalezy człowieku, żeby Ostapko nie mógł wytłumaczyć zmiany decyzji?

 95. Człowieku, ja mogę wymyślić sobie sto milionów nicków i pod kazdym zdać to samo pytanie: Marku Ostapko, czy świadomie czy nieświadomie wprowadzałeś ludzi w błąd mówiąc, że Ratusz nie będzie ugrupowaniem politycznym?

  A Ty umiesz się tylko podszyć i bluzgać.Smutne.

 96. [quote]Z Ratusza startuje 5 osób.
  Do gminy kilkadziesiąt.
  Do powiatu również.
  O nikim nie piszecie w komentarzach tylko o Marku Ostapko.
  Aż tak się go boicie?
  Skąd taka kampania nienawiści, pełna jadu, bzdur i banialuk wobec tego młodego człowieka?
  Ten zapalczywy atak budzi we mnie sympatie do tej osoby. Bo skoro tak się go boją tzn że mają czego.[/quote]

  Mnie też bardzo to dziwi i zastanawia.

 97. Odpowiadałam już na to pytanie: Bo nius dotyczy Ratusza. Poza tym Ratusz zapowiadał, że nie będzie ugrupowaniem politycznym, a gdy m.in. takiemi deklaracjami pozyskał zaufanie, stał się. Ratusz tym się rózni od Wieska i ekipy, że z Wiechem i obecną radą od początku wiadomo, że chodzi im o władzę. A z Ratuszem było inaczej. Dlatego pytam, czy Ratusz świadomie czy nieświadomie wprowadzał ludzi w błąd i czy nie boją się, że stracą wiarygodność po takiej radykalnej wolcie.

 98. Człowieku, przestań się podszywać. Widzisz, ja tez tak mogę. Pytam też Urliku, gdzie w moich postach jest jad i nienawiść.

 99. Powyższego posta nie pisał OStapko, tylko ja. Wyborcy Ratusza, porzućcie chwyty poniżej pasa.

  Aureolo – a czytałaś wywody Ostapki na temat metapolityczności Ratusza? Chociaż już mówiłam, że do Ciebie nic nie dotrze.

 100. Czytałam i nic takiego tam nie ma o czym piszesz. Zbija się i moim zdaniem celnie z narad w hotelu i tworzenia wielkich analiz i strategii walki z przeciwnikami.

 101. Aureolo, przeczytaj cały tekst, przeczytaj ZE ZROZUMIENIEM wszystkie linkowane przez mnie teksty. Ostapko & co. włożyli sporo wysiłku w wytworzenie wrażenia, że Ratusz nie chce być ugrupowaniem politycznym. Pytanie tylko, czy już wtedy wiedzieli, że stwarzają mylne wrażenie.

 102. Zresztą Aureolo, rób, co chcesz. Np. tłucz termometr, gdy będzie pokazywał gorączkę, sens będzie mniej więcej taki sam.

 103. Nie dostaniesz odpowiedzi.Ta dyskusja jest bezsensu,żaden argument do nich nie dotrze,tracą nawet umiejętnośc czytania i rozumienia tekstu jezeli tylko ktoś zaatakuje ich wodza czy mentora.
  Ty sie domagasz ,żeby p.Ostapko wytlumaczył sie z metapolityki ,ja kiedyś chcialaem sie dowiedzieć dlaczego pisał na Nacjonalista.pl -portalu zwiazanym z NOP-em i tez brak odpowiedzi:P

 104. Podsumowując – w całej tej dyskusji tylko DQ zachował się normalnie, pomijając początkowe obelgi. Tzn. napisał, że nie przeszkadza mu ta wolta i cześć. I takie stanowisko szanuję. Reszta – jak widać.

  Ej, a pisał? Zapodasz linka?

 105. Odpowiadałam już na to pytanie: Bo [b]KOCHAM BURMISTRZA ORDONA[/b]. Poza tym Ratusz zapowiadał, że nie będzie ugrupowaniem politycznym, a gdy m.in. takiemi deklaracjami pozyskał zaufanie, stał się. Ratusz tym się rózni od Wieska i ekipy, że z Wiechem i obecną radą od początku wiadomo, że chodzi im o władzę. A z Ratuszem było inaczej. Dlatego pytam, czy Ratusz świadomie czy nieświadomie wprowadzał ludzi w błąd i czy nie boją się, że stracą wiarygodność po takiej radykalnej wolcie.SPIEPRZAJTA LASOWIAKI dO RATUSA

 106. I prysł czar serwisu, który miał informować o tym co się dzieje w dębie, spełniać swoje funkcje społeczne i informacyjne jak na prawdziwe medium przystało.
  Stał się natomiast stronką internetową, negującą inicjatywy, czy to gospodarcze czy społeczne, które są niewygodne najbardziej dla ludzi lansujących się tutaj. Cóż jeżeli redaktor naczelny dostanie się do rady to stronka ta już zupełnie stanie się stroną partyjną Ratuszu. (zresztą niewiele już jej brakuje)

 107. A jak traktowac ludzi, którzy na głos nie krytyki, ale dystansu w stosunku do swojego lidera reagują bluzgami i podszywaniem się pod przeciwnika?

 108. Nie akceptuję obelg, ani ich nie używam. Napisałam wyżej, nie warto dyskutować na tym forum, jeśli uważasz, że to traktowanie Was jak chłystków, to trudno.

 109. Linka nie zapodam ,bo jak sie na niego klika nie ma artykułu :( (usunięty?) Ale kiedys zapodawalem na jeszcze starym info poszukaj w googlach.
  A p.Marek pisał o multikulturowowsci o tym ,że jest przeciw.Nic takiego może ale mnie troszke szokuje pisanie czegokolwiek na portalu jakby nie było nacjionalistycznym.Gdzie podnoszenie reki w znanym geście nazywaja "salutem rzymskim":D

 110. Jednak znalazłem ale zem osioł Nowadęba.pl ,bo jak sie na niego klika to możesz poczytać o tym co zrobił burmistrz ukochany Ordon Ale kiedys zapodawalem na jeszcze starym info poszukaj w googlach.
  A p.Marek pisał o multikulturowowsci o tym ,że jest przeciw.Nic takiego może ale mnie troszke szokuje pisanie czegokolwiek na portalu jakby nie było nacjionalistycznym.Gdzie podnoszenie reki w znanym geście nazywaja "salutem rzymskim"Na cześć Ordona HIP HIP uraaaaaaaaaaaaaaaaaaa

 111. #164 wnioskuję z Twojej wypowiedzi, że idąc do rady uprawiasz politykę. Pan Szpunar startuje do rady – to znaczy że Klub Piłki Siatkowej jest polityczny i młodzież w klubie jest polityczna?
  – chyba mieszasz komitety wyborcze ze stowarzyszeniami,
  – i pytanie jak pojmuje się pracę w radzie: władza czy praca dla innych.
  Pozdrawiam:)

 112. #174 masz rację. Ratusz wielokrotnie udowodnił, ze potrafi działać dla ludzi.I dlatego nie dziwi mnie, że startują do rady.
  A ataki na Marka O. mają odciągnąć uwagę od innych kandydatów.
  Ratusz jestem z Wami!

 113. Nie wiem, gdzie wy widzicie atak na OStapkę. Zwróciłam tylko uwagę na rozbieżność między wcześniejszymi deklaracjami a obecnym postępowaniem. To nie jest atak, zauważcie.
  Gdyby Szpunar kilkakroć publicznie i kilkakroć w rozmoach prywatnych zapewniał, że jego działalność nie jest polityczna, a potem wystartował z ramienia KWW MIŁOŚNICY SIATKÓWKI< to zadawałbym to samo pytanie Szpunarowi.
  Miałam nadzieję, że Ostapko albo ktokolwiek inny z Ratusza wyjasni, czy to było celowe, czy nie, tylko tak wyszło.
  Okazało się jednak, że Ratusz nie musi niczego wyjasniać, bo ma wyborców, którzy zaprzeczą faktom, obrzucą obelgami, podszyją się pod nick i stadnie przyklasną liderowi. W takiej sytuacji dla Ratusza milczenie jest bardziej wygodne, mam nadzieję, że jeśli ratuszowcy wygrają wybory (co nie byłoby złe dla NOwej Dęby, zaznaczam), będziecie się zachowywać rozsądniej i bardziej krytycznie.

 114. A mógłbyś spełnić moją prośbę i kontynuować wątek na stronie gdzie jest mniej komentarzy bo palec mnie boli od przewijania a bacznie śledzę Twoje dywagacje.to por primo
  por secundo -Szpunar ma zszargany autorytet więc nie próbuj stawiać go jako przykład .

 115. Nie chcę offtopować – tu jest nius o Ratuszu, tu dyskutujemy o Ratuszu w wyborach. O Szpunara zapytał mnie użytkownik o nicku. ,,sportowiec'' 174, więc odpowiedziałam na pytanie.

 116. A mnie już nic nie szokuje. Nie wiem co p.Marek pisał do nacjonalistycznego portalu i co mu przyświecało, patrzę co robi teraz. Znam róźne przypadki niechlubnych/chlubnych? zachowań tych co teraz obracają się w środowisku politycznym np. zdewastowanie nowodębskiego czołgu na plantach przez Żołędzia (w jego latach studenckich) przez oblanie farbą, przynależność radnego Zielińskiego do subkultury młodzieżowej o podejrzanej ideologii. Dzisiaj p.Szpunar zbratał się z Ordonem, wcześniej występował w wyborach w barwach SLD. Każdemu można coś znaleźć w życiorysie, ale czy o to chodzi? Niezbadane są ścieżki ludzkiej psychiki,ludzkich motywacji, najwięksi święci odbijali się często od życiowego dna, wystarczy spojrzeć w ich biografie. Może to właśnie skutkiem błędów i wypaczeń dojrzewamy i rozwijamy swoją świadomość?

 117. Jestem zdania, że tylko w jeden sposób Ratusz może zmienić podejście Władzy do mieszkańców wchodząc w jej skład (Rady Miasta). nie widzę nic w tym złego a nawet będzie to jedno z lepszych rozwiązań.
  Ratuszu mój głos macie…

 118. Skąd wiesz że za podatników pieniądze ? Jeżeli nie masz pewności to się zastanów co piszesz, czyżby KWW Nasz Samorząd wspierała gmina?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here