Przenośny fotoradar pojawi się na drogach w tym tygodniu!

49

30 lipca 2012Na drodze krajowej nr 9 pojawiło się oznakowanie miejsc, w których będzie ustawiany fotoradar! Urządzenie pojawi się na naszych drogach już w tym tygodniu!

Od kilku dni kierowcy mogą zobaczyć tablice informujące o możliwości występowania fotoradaru. –Był to ostatni wymóg formalny, który musiał być spełniony, aby urządzenie mogło zacząć \”pracować\” na drogach. Miejsca te to: w Nowej Dębie ul. Bieszczadzka, ul. Rzeszowska i ul. Ks. Łagockiego oraz w Tarnowskiej Woli, odcinek pomiędzy skrzyżowaniem z drogą powiatową nr P1117R, a kościołem. – informuje komendant Straży Miejskiej Mieczysław Nalepa.

Urządzenie będzie ustawiane od wtorku do piątku, i pojawi się na drodze już w tym tygodniu. Nie znaczy to, że będzie ono \”pracować\” w każdym z tych dni. Kiedy zwróci się koszt zakupu urządzenia? –Założeniem jest, aby zakup tego urządzenia zwrócił się do końca roku. Nie chcę w tej chwili próbować wskazywać konkretnego terminu. Jeżeli nastąpi to wcześniej, na pewno poinformuję o tym fakcie Radę Miasta na sesji.


/rek

49 KOMENTARZE

 1. a ja się pytom, toż to ma być nastawione na zysk? na zwrot urządzenia? czy chodzi o bezpieczeństwo na drodze? czegoś tu nie rozumiem..a wsumie rozumiem..brakuje piniążków ojj brakuje..trzeba łatac dziure…

 2. żal, żałość i żenada! Kupować sprzęt który z założenia ma stać na straży bezpieczeństwa i liczyć na zwrot pieniędzy i zarobek :-/ to państwo kiedyś upadnie przez matołów…

 3. Kredyty Ordona nie spłacą się same… Niektóre gminy w Polsce czeszą na radarze ponad milion złotych rocznie!

 4. "Założeniem jest, aby zakup tego urządzenia zwrócił się do końca roku." – fotoradar ma za zadanie poprawiać bezpieczeństwo czy zarabiać ??!!

 5. Odpowiem wszystkim powyżej. Fotoradary Straży Miejskiej, w przeciwieństwie do tych nadzorowanych obecnie przez ITD, mają na celu nabijanie kasy gminnej, gdyż środki pieniężne z tytułu wystawionych mandatów karnych zasilają kasę gminy a nie budżet Państwa. Funkcjonowanie tych radarów, podyktowane jest tylko i wyłącznie zyskiem, a nie poprawą bezpieczeństwa. Często są ustawiane w miejscach tak absurdalnych, że nie warto o tym nawet pisać.
  Tak będzie i w tym przypadku. Co pokazuje nastawienie wyrażone w tym artykule.

 6. [quote]fotoradar ma za zadanie poprawiać bezpieczeństwo czy zarabiać ??!![/quote]

  Może i poprawiać bezpieczeństwo i zarabiać. 2 in 1 ! :)

 7. Musimy klepnąć na radarze 1 milion złotych – co jest możliwe patrząc na inne gminy, które żyją dzięki radarowi. Dlaczego milion?
  1)Odrobić radar 200 tys
  2)Odrobić koszty utrzymania straży miejskiej 500 tys
  3) Zarobic 300 tys do kasy gminy na wydatki.

 8. Milion to pestka ,kompany Tuska i rostusia szykuja nowe oplaty mandatow a waldus to klepnie z usmiechem dla dobra koalicji aby ZYLO SIE WAM LEPIEJ zwolennicy tej BANDY

 9. Gratulacje!
  Podziwiam Was moi drodzy straznicy miejscy! Dziekuje ze stoicie na strazy prawa i dbacie o bezpieczenstwo moje i mojej rodziny!
  JESTESCIE NAJLEPSI!

 10. Wszystkich przeciwników fotoradarów , a jednocześnie miłośników pana Ostapki zachęcam do przeczytania artykułu,TEGO SAMEGO AUTORA .pod tytułem: Czy na Osiedlu Dęba stanie fotoradar? Komentarz narzuca się sam.

 11. To ty baranie jeden przeczytaj tamten artykuł, a potem ten i jeszcze raz ten. Chyba, że wciąż go nie zrozumiesz, to czytaj go jeszcze wielokrotnie, zanim coś napiszesz.
  Gdzie to Pan Ostapko neguje cokolwiek z tamtego artykułu?
  Z Baranami nawet nie powinno się dyskutować, ale ja niestety dałem się podpuścić takiemu trollowi jak ty.

 12. Nareszcie będzie "bat" na kierowców wożących kamień na A-4 oraz piratów.W końcu na Porębach i w Dębie wsi koło szkoły kierowcy zaczną rozumieć że tam przez jezdnię muszą przechodzić dzieci do szkoły i przedszkola.Jedyny problem to ten że ci kierowcy maja w autach CB i będą się ostrzegać, mam nadzieję że Straż Miejska będzie tak operatywna że nie dadzą się wyprowadzić w pole.

 13. "mam nadzieję że Straż Miejska będzie tak operatywna że nie dadzą się wyprowadzić w pole"
  buhahahahaha
  Wolniej będą jeździć "miejscowi".
  Reszta "z CB" tylko wtedy gdy będzie "aktywny", na fotkę mają szansę załapać się nietutejsze osobówki bez radia.

 14. witam, mam pytanie po czesci zwiazane z tematem: Co to za dziołcha(blondi) wozi sie ze straznikami miejskimi? TO jest jakas parodia! pozdrawiam

 15. [quote]#15 | do 14 dnia 07/30/2012 15:40
  To ty baranie jeden przeczytaj tamten artykuł, a potem ten i jeszcze raz ten. Chyba, że wciąż go nie zrozumiesz, to czytaj go jeszcze wielokrotnie, zanim coś napiszesz.
  Gdzie to Pan Ostapko neguje cokolwiek z tamtego artykułu?
  Z Baranami nawet nie powinno się dyskutować, ale ja niestety dałem się podpuścić takiemu trollowi jak ty.[/quote]
  :D:D:D Dobre,miód na moje serce.Oddałeś niedżwiedzią przysługę radnemu Ostapko,oj oddałeś.:D:DProszę o więcej tego typu wpisów,proszę o więcej,sami się wyrżniecie.

 16. Zamiast zrobić rondo na Niżańską, bądź pas lewo i prawoskrętny tamże, to dla poprawienia bezpieczeństwa zakupiono radar do czesania kasy… Wiesław, jesteś Wielki:D

 17. Najpierw sprawdź, a potem się wypowiadaj -tylko się ośmieszasz wieśniaku. Pod linkiem [url]http://www.picshot.pl/public/view/full/174821[/url] masz zdjęcie fotoradaru wykonane 26.VII.

 18. Pieniadze z mandatow moga byc wykorzystane tylko na drogi ,zreszta ministerstwo spraw wewnetrznych krytykuje uprawniena dane strazy tak wiec ten fotoradar moze byc nie dlugo bezuzyteczny:|

 19. Żenada!
  Nigdzie nie jest bezpieczny nasz cieniutki portfel,
  w kościele czyha ksiądz z tacą , na drodze policja i straż miejska, za wszystko trzeba płacić , podwyżki ,podatki, opłaty a za co do cholery mamy żyć , czy chociaż jeden urzędas na naszym utrzymaniu pomyślał nad tym skąd na to wszystko brać?

 20. Przestrzegaj prawa to nie będziesz płacił.
  Jeśli uważasz prawo za złe – podejmij działania mające na celu zmianę przepisów drogowych w tym ograniczeń prędkości. Rusz tyłek, zrób coś!

 21. #8 policjant
  wy wcale nie jesteście lepsi , tylko umiecie się czaić pod Biedronką jak ktoś źle zaparkuje , dlaczego nie ma was w nocy i tam gdzie się coś dzieje ? W dzień to wystarczy jeden góra dwóch a w nocy do roboty !!!

 22. Wreszcie Burmistrz zdecydowal sie na sluszne dzialania.Dwa lata temu pisalem do Burmistrza w tej sprawie i jakoś nie uwązal tego za celowe.Pisalem też o "pseudo wyścigach " na ul.Wczasowej wieczorową albo o progi spowalniające albo o pomiar prędkosci.Niestety bez echa.A radar niestety to drogi wydatek i powinien w pierwszej kolejności ukrucić jazdę piratow tych czesgolnie w samochodach za 3 000 zł a następnie zarobic na siebie i obslugę.Popieram pana Burmistrza.

 23. Drogi Nemo, niby gdzie szaleliśmy? Na dziewiątce? hahahah! Tam nawet nie przekraczam 70km/h, bo strach jechać drogą, którą piesi uważają za swoje królestwo a przejście dla pieszych jako CAŁKOWICIE BEZPIECZNE i choćby nie wiem jak blisko był samochód to pakują się pod koła, bo myślą, że ich chyba sam Bóg ochroni.
  Lepiej byście się wzięli za tych szajbusów z Wczasowej! A jak już ma być radar to w Dębie Wsi, bo tam jeżdżą jak chcą. A radar w bardzo szeroko pojętym "CENTRUM NOWEJ DYMBY" mija się z celem. Ja wiem, że nawet i w tym "centrum" znajdą się chętni, żeby nabić kiesę Wieśka i miasta, ale na wjazdach do miasta tych chętnych będzie zdecydowanie więcej ;)

 24. cyt. "Urządzenie będzie ustawiane od wtorku do piątku"
  Dziś jest poniedziałek a urządzenie zostało ustawione przy szkole na ul.Bieszczadzkiej więc ja się pytam kto tu wprowadza ludzi w błąd

 25. Radar rozstawiony przed przejściem obok szkoły w dzielnicy Poręby czeka na piratów a tymczasem strażnicy siedzą na ławce przed wejściem na terenie szkoły pilnując radaru. :(
  Możesz sobie dzwonić do SM w sprawie interwencji nie przyjadą bo pracują (na ławce która się mocno przechyliła lub nawet złamała od naporu pracy strażników ) . Czy tego radaru musi pilnować tylu strażników ? a podczas montażu był chyba pól gminy

 26. Ja proponuję żeby straż miejska oprócz siedzenia w samochodzie kupionym za pieniądze podatników i patrzeniem w monitrek fotoradaru kupionego za nasze pieniądze tej gminy zajęła się nałożonymi przez ustawę i samorząd obowiązkami. A niestety ich nie spełniają to wiemy. [b][b]Może warto by za przykładem innych bogatrzych samorządów ją rozwiązać [/b][/b] Warto to przemyśleć jaki jest ich budżet? Ktoś wie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here