NOWA DĘBA BEZ STAROSTY. RZĄDZĄ GORZYCE I BARANÓW

42
Fot. Źródło, Powiat tarnobrzeski, tarnobrzeski.pl

Starosta z Gorzyc, wicestarosta z Baranowa Sandomierska. Nowa Dęba pierwszy raz w historii tej jednostki nie ma swojego reprezentanta na tym stanowisku. Stało się tak za wolą koalicji: Polskiego Stronnictwa Ludowego, Platformy Obywatelskiej i Forum Samorządowego nowodębianina Jerzego Sudoła.

Aby uzyskać większość w radzie powiatu potrzeba 9 radnych. Warto w tym miejscu podkreślić, że Gmina Nowa Dęba ma 6 radnych i gdyby wszyscy radni z Nowej Dęby połączyli swe siły, oraz namówili do współrządzenia 3 innych radnych wówczas sytuacja wyglądałaby zupełnie inaczej. Górę wzięły jednak wzajemne animozje i personalne utarczki. W rezultacie powiatem, którego najważniejsze jednostki takie jak nowodębski szpital i nowodębskie szkoły średnie, rządzą osoby nie mające z naszą miejscowością nic wspólnego. Czy odbije się to na funkcjonowaniu tych placówek? Miejmy nadzieję, że nie.

Na stanowisko starosty zgłoszono dwie kandydatury. Reprezentantem koalicji był debiutujący w radzie Paweł Bartoszek, zaś klubu Prawa i Sprawiedliwości Wacław Wróbel, radny minionej kadencji i starosta w latach 2006-2010.  Wacław Wróbel zaapelował do nowodębskich rajców o jedność w głosowaniu, jednak jego apel nie został wysłuchany. W efekcie stanowisko starosty trafiło do Gorzyc.

starostowie 2014

Fot: Od lewej starosta Paweł Bartoszek (PSL Gorzyce) i Krzysztof Pitra (PO Baranów Sandomierski)

Nowym przewodniczącym Rady Powiatu został Dominik Szewc z Grębowa. Fotele wiceprzewodniczących powierzono Andrzejowi Kołodziejowi z Nowej Dęby i Leszkowi Tomankowi z Baranowa Sandomierskiego. Podczas sesji wybrano także członków Zarządu Powiatu Tarnobrzeskiego. Mandat zaufania otrzymali Krystyna Kozieja z Grębowa oraz Danuta Serafin i Jerzy Sudoł z Nowej Dęby. 

42 KOMENTARZE

 1. Dębioki mają to co chicoły. Było pisane na tym portalu w artykule „Powiat gorzycko-baranowski”, że za głupotę za chwilę zostanie wystawiony rachunek. Polecam ten link do artykułu, w którym kandydat na radnego powiatowego ostrzegał przed takim scenariuszem: http://infonowadeba.pl/powiat-baranowsko-gorzycki-stop-marginalizacji-nowej-deby/
  Trzeba było głosować na PiS i Porozumienie Prawicy które miały koalicję. Wówczas do takiej marginalizacji Dęby by nie doszło. O ile Polak mądry jest po szkodzie, o tyle wielu Dębioków nawet po szkodzie uważa, że nic złego się nie dzieje. Za chwilę po tyłku dostanie szpital i szkoły. A ksiądz Wolanin się cieszy bo jego „Jureczek” ma stołeczek w zarządzie. Tyle że Nowa Dęba (poza księdzem Wolaninem i „Jureczkiem”) nic z tego układu nie ma. Mata cośta chcioły.

 2. Pytania:
  1. Czy starostowie z Baranowa i Gorzyc zrobią w Nowej Dębie drogę na zakłady metalowe?
  2. Czy starostowie z Baranowa i Gorzyc zrobią w Chmielowie chodniki przy powiatówce?
  3. Czy starostowie z Baranowa i Gorzyc będą dbać o szpital w Nowej Dębie?
  4. Czy starostowie z Baranowa i Gorzyc będą dbać o szkoły średnie w Nowej Dębie?
  5. Czy radni z Nowej Dęby, którzy poparli starostów z Baranowa i Gorzyc są w stanie zapewnić mieszkańców naszej gminy, że tak właśnie będzie? A jeśli się tak nie stanie to czy wyjdą z takiej koalicji czy pozostaną w niej w zamian za marne stołki jakie otrzymali?

  • Tak na pewno Pan Sudoł to wszystko by zrobił. Przykro mi, ale bycie starostą nie polega na byciu miłym dla wszystkich i robieniu wszystkiego żeby nikt nic nie chciał bo i tak wiadomo że by nie kiwnął palcem.

 3. Uaktywnił się Ostapko i znów prubuje robić ludziom wodę z mózgu. Jednak on naprawdę jest tępy, skoro nie zrozumiał na czym polegają wybory.Otuż ja prosty wyborca postaram się mu wytłumaczyć.WYBORY POLEGAJĄ NA WOLI WIĘKSZOŚCI.Skoro większość społeczeństwa miasta i gminy Nowa Dęba dała mandat tylko dwóm osobom,to nie może oczekiwać,czołowych stanowisk w radzie powiatu.gdyż PO i PSl uzyskało razem dziewięć.PIS-6 mandatów.Więc skąd te pretensje do forum samorządowego??? Może by tak swoje żale skierowąć do pana guru ” G” który rozwala PIS i prawicę Nowej Dęby.

  • co ty bredzisz o jakimś g i o kojarz fakty jurek poszedł rządzić z wsią która będzie dzielić środki pod siebie takie to kurwa dla was trudne macie jureczka na tacy kim jest i będize

  • Chłopie naucz się najpierw podstawowych zasad ortografii, interpunkcji itd., potem przyswój podstawowe zasady kultury słowa , a na koniec powtórz lekcje z matematyki.Czym jest demokracja ?- każdy wie, to niestety rządy głupszych. Z tej prostej przyczyny, że jest ich zwyczajnie więcej.

 4. W powyższym artykule Ostapko obwinia Forum Samorządu a nie sześciu radnych. Więc jak coś napiszesz to uważnie przeczytaj poprzedni wpis i nie rób z siebie błazna.

  • Nie widzę aby artykuł kogokolwiek obwiniał. Artykuł opisuje kto i jaką koalicję zbudował i kto w następstwie tej koalicji rządzi. Może jesteś z tej koalicji i sam czujesz jakieś poczucie winy, że Dęba obeszła się smakiem? Zapytam więcej: Kiedy zwolnienia w szpitalu, żeby zaoszczędzić kasę na drogi i chodniki w Gorzycach???

 5. Wróbel dość naświnił w Nowej Dębie przez ostatnie dwa lata. Działał jak turkuć podjadek. Brużdził na każdym kroku poprzez propagandowe chamskie gazetki, „klepsydry” , oczernianie niewinnych urzędników, napuszczanie jednych na drugich. Wróbel powinien dostać odpowiedni zakres obowiązków w PGKM tak aby nie miał czasu n zbijanie bąków i opieprzanie się. Czas laby już minął . Pora wsiąść się za konkretną robotę – a jak nie to na zmywak

 6. Wróbel prosił o poparcie. Kogo oprócz z gminy Nowa Dęba. Ile w ogóle dostał głosów ? Zresztą wróblowe” wyskoki” są znane w całym powiecie i wcale sie nie dziwię że wyszło jak wyszło. Szumowina nie popłaca.Zresztą byłby to bardzo mierny starosta. Czy śmiałby popatrzeć w oczy burmistrzowi Nowej Dęby którego tak perfidnie opluwał _ sam nie wiem dlaczego ?

  • Nie obrażaj wyborców, bo to oni dali mandat zaufania Wróblowi. Prosty rachunek PIS dostał 6 mandatów, + radni Forum ( 2 mandaty, o ile chcieliby wspierać gminę ) + np. radna z gminy Pani Danuta Serafin ( Cygany )i jest 9 mandatów i mamy starostów od nas.
   Inna koalicja przeważyła i miasto może się pakować.

  • Ty nie wiesz o czym piszesz. Pan Wróbel za jednej kadecji jako starosta zrobił wiecej dobrego dla Dęby niz jego poprzednicy!

 7. Bardzo dobrze ze tego obiboka Sudoła już nie ma, nawet nie obiecywał po prostu miał wszystkich w dupie ul Kościuszki ile lat naprawiał?????????

  • Zgadza sie i jeden nawet poparl koalicje PSL+ PO+FORUM SUDOLA aby tylko Wrobel nie wygral

  • I tu pełnej wiedzy nie masz. Popatrz kto został starostą, wice, przewodniczącym i dojdziesz kto zdradził i jak miasto ograno. b

  • zawodnik z PiSu z Gorzyc olał partię i poparł starostę z innej partii ale z Gorzyc bo temu radnemu zależało na tym aby Gorzyce były mocne a nie na stołku. Natomiast takiej jedności nie było wśród nowodębskich rajców. Gdyby Sudoł Jurek, Marek Zięba i Danka Serafin poparli propozycję PiSu to by Dęba miała co by chciała. Ciekawe jak nowodębski Kościół który mówi, że PO to największe zło godzi się z sytuacją że święty Jurek Sudoł poparł rządy PO i PSL w powiecie a wyparł się na PiS.

  • Kiedy zwolnienia w nowodębskich szkołach i w nowodębskim szpitalu, które przypieczętują te „LEPSZĄ WSPÓŁPRACĘ” ??

 8. jaki z Nowej Deby Kolodziej moze on jest z Rozalina NIE WIEM O KOGO W KONCU CHODZI Prosze o wyjasnienie ,chyba ze to kto inny

  • jak ogarniesz, że Nowa Dęba jest gminą miejsko-wiejską w skład której wchodzą także inne miejscowości niż Nowa Dęba ale mimo to Nowa Dęba jest jedym okręgiem do powiatu to daj znać.

  • To jest moja konkurencja , też złom skupuje , ale że się do korytka przystawił , no no , byle tylko nie było metalowe …

 9. Sudoł kiedy był starosta nie zrobił nic oprócz doprowadzenia szpitala do stanu braku personelu wyższego na odpowiednim poziomie. Lekarze są beznadziejni kto może ucieka sie leczyć poza Dębę zeby tu nie być poszkodowanym przez tych konowałów, koleżków Sudoła.

 10. Wziolem sobie specjalnie urlop na wybory i zjechalem do naszej kochanej Deby, zeby zaglosowac przeciw Ostapce i jego klice. Czytalem info po wyborach i myslalem ze troche tu znormalnialo ale jednak to bylo na krotko, bo znowu sie zaczyna. Chodzi o te wypociny powyzej.
  Czytalem te wypociny i oczy przecieralem ze zdumienia. Ku..wa kto to pisze?! Ten co sam doprowadzil do takiego stanu! Ostapko dal się wypuscic starym wyjadaczom. Przeciez gdyby Ratusz nie wystawil kandydatow do powiatu, to by sie glosy nie rozbily tak bardzo i rozklad bylby calkiem inny. Stary wyjadacz Wacek wymyslil to tak, bo chcial wyper… lic Sudola i byc starostom. Tylko, ze nawet PISowcy maja go juz dosc. Jak byl starosta tak wkur..il pozostale gminy, ze sie zmowily i Wacka wywalili. To zagranie z komitetem Ratusza miało wypierd..lic Sudola i potem miał czelnosc nawolywac do glosowania na siebie? Najpierw Ostapko sr.a na Sudola a potem nawoluje o glosy? CO za baran! Wyszlo debskie piekielko i gdzie dwoch sie bije tam trzeci korzysta. To wlasnie przez wasze gierki Deba zostala bez Starosty lub wice, a ten artykul ma was wybielic? Ludzie i tak wiedza kto za tym wszystkim stoi i pokazali to na wyborach. Maja dosc Wacka i jego w PiSie bo go niedlugo rozwali calkiem, dosc Ostapki itp. Chcą normalnych ludzi, a tym Panom juz podziekowano i chwala za to ludziom :))))

  • Ale bredzisz. Równie dobrze Sudoł w imie jedności nie powinien startować tylko jako „postsolidarnościowieć” poprzeć Prawo i Sprawiedliwość. Sudoł wystartował po to by dać rządy Platformie Obywatelskiej i mu się to udało. Prawo i Sprawiedliwość oraz Porozumienie Prawiwcy ( związane z Ratuszem ) miało być alternatywą dla rządów Platformy. Jednak Jerzy Sudoł wolał poprzeć rządy PO i PSL (Baranowa i Gorzyc) niż rządy z PiS-em (Nowa Dęba + inna gmina). Mam nadzieję, że skoro Pan Sudoł poparł te koalicję to nie za stołek w zarządzie dla własnej osoby, ale dla działań na rzecz Nowej Dęby. Panie Jurku! Czekamy na remont drogi do zakładów, chodniki na wioskach oraz rozwój nowodębskich szkół i nowodębskiego szpitala. Mamy nadzieję, że zwolnień w tych ostatnich placówkach pan nie poprze. Mam nadzieję, że gdy do nich dotrze nie powie pan „a co ja mogę, przecież jestem tylko w zarządzie”. Sam pan zagłosował za tym rozdaniem więc nic pana nie będzie broniło przed odpowiedzialnośćią.

  • Ludzie nie mają dość PiSu i Wacka bo PiS i Wacek zdobył 6 mandatów, a Jurek Sudoł tylko 2. Jeśli więc odwołujesz się do wyników wyborów to wyborcy pokazali co myślą o Jurku Sudole. I na koniec: Gdyby Jurek Sudoł, Andrzej Kołodziej i Danuta Serafin (wybrani z Gminy Nowa Dęba) dołączyli się do PiS-u wówczas byłby starosta z Nowej Dęby i rządzilibyśmy powiatem. A tak Danka, Jurek i Andrzej poparli Baranów i Gorzyce. Zobaczymy ile Dęba na tym „zyska”.

 11. Jeżeli tego typu ludzie jak chociażby p. Wrubel i wielu innych będą reprezentować PIS w nowej Dębie,to nie wróżę sukcesów.Tacy ludzie przynoszą wręcz obciach i działają na niekorzyść Prawa i Sprawiedliwości.Jeżeli ktoś tego nie rozumie na szczeblu lokalnym, to może zajmą się tym wyższe struktury Prawa I Sprawiedliwości.Polecam przeanalizowanie ile głosów oddano na PIS w MiG Nowa Dęba i do rady powiatu,a ile do Sejmiku Województwa.Pomimo iż Podkarpacie popiera PIS,to na takich kandydatów głosować nie będzie,bo oni są zaprzeczeniem ideałów Prawa i Sprawiedliwości.

  • To słaby z Ciebie wróżbita bo dzięki takim ludziom jak p. Wróbel PiS zwiększył ilość posiadanych mandatów w powiecie z 3 do 6. Wzrost: 50%. Ludzie wybrali. Pogódź się z demokracją. No chyba, że jesteś tym niedoszłym radnym z Tarnowskiej Woli, którego p. Wróbel wygryzł i masz żal.

 12. To że Podkarpacie głosuje na PIS nie oznacza że wszyscy krętacze podepną się pod tą organizację dla własnych korzyści a po wyborach będą działać na niekorzyść tych którzy ich wybrali. Na zaufanie trzeba sobie zasłużyć.To co wyprawiał p. Wróbel przeciwko prawemu i szlachetnemu człowiekowi dyskwalifikuje go w zasiadaniu w strukturach „PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI”.Uważamy iż w tak prawej partii nie ma miejsca dla takich ludzi bo w przeciwnym wypadku obróci się to przeciwko PIS.Polecamy ten wpis wyższym strukturom PIS.

 13. Gdzie się dwóch bije , tam trzeci korzysta.
  Tak było z ambicjami dwóch byłych starostów z Nowej Dęby.
  Chcieli wygodnych i ciepłych stołków a dostali krzesła w drugim rzędzie.

 14. Ja popieram Pitre Krzyśka za jego kadencji mamy chodniki w Woli Baranowskiej, Ślęzakach i Dąbrowicy. Nie było lepszego starosty dla mnie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here