Pijany kierowca w Chmielowie. Bilans zdarzeń drogowych w Powiecie

9

2014-01-20

W miniony weekend na terenie powiatu tarnobrzeskiego policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych kierowców. Rekordzistą okazał się 44-letni kierowca volkswagena polo. Alkomat wykazał u niego 2,47 promila alkoholu w organizmie.

Wczoraj na drogach powiatu tarnobrzeskiego policjanci zatrzymali cztery osoby, które zdecydowały się kierować pojazdami, mimo że wcześniej piły alkohol. Wśród nietrzeźwych kierowców był rowerzysta, motorowerzysta i dwóch kierowców samochodów osobowych. Policjanci odnotowali 5 kolizji drogowych.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 44-letni kierowca volkswagena polo. Został on zatrzymany w niedzielę przed godziną 22, na drodze w miejscowości Chmielów w gminie Nowa Dęba przez patrol policji. Badanie alkomatem wykazało u mężczyzny 2,47 promila alkoholu w organizmie.

Nieco mniej, bo 2,14 promila alkoholu w organizmie miał 25-letni kierowca jednośladu. Policjanci zatrzymali go do kontroli na drodze relacji Tarnobrzeg – Grębów, jechał rowerem bez wymaganego oświetlenia. Okazało się, że mężczyzna jest pijany. Badanie alkomatem wykazało u niego 2,14 promila alkoholu w organizmie.

Za kierowanie po wpływem alkoholu odpowie też 40-letni motorowerzysta. Mężczyzna kierował skuterem mając 0,44 promila alkoholu w organizmie.

Z promilami wybrał się na przejażdżkę fordem fokusem 54-letni mężczyzna, którego policjanci zatrzymali na ul. Okulickiego w Baranowie Sandomierskim. Urządzenie wykazało u niego 0,24 promila alkoholu w organizmie.

Wszyscy kierujący poniosą odpowiedzialność karną za popełnione przestępstwo. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 2.

POLICJA

9 KOMENTARZE

  1. No nie wiem, czy 0,24 promila to od razu odpowiedzialność karna, z tego co pamiętam, to musi być przekroczone 0,5 promila. Jeśli się mylę, to proszę o sprostowanie

  2. prohibicja.taaa .to to juz wojna.niedlugo nie bedziesz mogl wciagnac wiecej niz 10 l powietrza dziennie, bo cie do puchy za to wsadza(zanieczyszczone spalinami,toksyczne.100 razy gorzej niz alkohol).takie przepisy beda od 2020.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here