[FILM] Nowym szynobusem do Lublina i Rzeszowa

13

03/07/11r.


Połączenie kolejowe „Resovia” Rzeszów-Nowa Dęba-Lublin-Rzeszów obsługiwane jest nowym dwuczłonowym szynobusem. To pierwszy taki szynobus należący do województwa podkarpackiego.

Nowy szynobus ma ponad 40 metrów długości, rozwija prędkość do 120 km/h, a na swój pokład może zabrać aż 300 osób. Jego kolorystyka nawiązuje do barw województwa. Wyposażony jest w klimatyzację, elektroniczne ekrany informujące o kolejnych przystankach na trasie. Przedziały pasażerskie są w pełni wyciszone, co sprawia, że podróż przebiega komfortowo. Drzwi wejściowe wyposażone są w system bezpiecznego sterowania, otwieranie odbywa się indywidualnie przez podróżnych przez naciśnięcie przycisków zewnętrznych lub wewnętrznych. Szynobus posiada przestronne wnętrze, jest dostosowany do przewozu osób niepełnosprawnych oraz z większym bagażem czy rowerem.

Nad bezpieczeństwem podróżnych czuwa system zewnętrznego i wewnętrznego monitoringu oraz system diagnostyki pokładowej pojazdów, którego zadaniem jest monitorowanie pracy najważniejszych podzespołów, a także wykrywanie i eliminacja sytuacji stwarzających zagrożenie pożarowe. Konstrukcja pojazdu umożliwia niezawodną pracę zarówno w warunkach upalnego lata jak i przy temperaturach ujemnych.

Już wkrótce szynobus zostanie wyposażony w system GPS (Global Positioning System), dzięki któremu każda osoba, poprzez stronę internetową Przewozów Regionalnych będzie mogła sprawdzić gdzie aktualnie znajduje się pociąg lub ile minut ma opóźnienia.

Szynobus zakupił Podkarpacki Urząd Marszałkowski za blisko 9 mln zł. Pojazd został wyprodukowany przez Zakłady Naprawcze Transportu Kolejowego w Mińsku Mazowieckim i trafił do bazy taborowej Przewozów Regionalnych w Rzeszowie.

ZOBACZ FILM

AUTOR: mielonynew


Bartosz Bakalarz


13 KOMENTARZE

  1. Idźmy za modą i nazwijmy te cacko jakoś. Proponuję [b]DĘBIANIN[/b] albo [b]CZAPLA[/b] a po rozwiązaniu konkursu nagroda dla zwycięzcy w postaci dwóch przejazdów na gapę do Tarnowskiej Woli i z powrotem:D

  2. Nie masz racji. Województwo małopolskie nie posiada żadnego szynobusu typu SA 134, więc taki szynobus nie kursuje z Krakowa na lotnisko w Balicach.

  3. a gdzie napisane jest ze posiadaczem jest wojewodztwo malopolskie albo ze nawet michal aniol??
    a moze wlascicielem jest miasto?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here