NALP: Dezamet mistrzem Ligi!

1

W miniony wtorek rozegraliśmy ostatnią kolejkę rundy jesiennej Nowodębskiej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej, wyłaniając jednocześnie Halowego Mistrza Nowej Dęby, którym została z kompletem punktów drużyna Dezametu.

Pierwszy pojedynek wieczoru to mecz pomiędzy Strefą 11 a Turbo Bandą. Faworytami spotkania była ekipa grająca w pomarańczowych strojach. Pierwsza bramka wpadła już w 60 sekundzie spotkania dla zielonych. Kilkadziesiąt sekund później Turbo po błędzie bramkarza Strefy wyrównuje na 1:1. Ta rewanżuje się 3 minuty później strzelając gola na 2:1. Na odpowiedź pomarańczowych kibice czekali tylko minutę (2:2). Właściwie do końca spotkania co rusz wpadały bramki dla Strefy, a następnie dla Turbo. W 27″ na tablicy wyników widniało 5:5. Zwycięstwo zielonym zapewnił w 35″ Paweł Nowak strzelając na 6:5.

W kolejnym meczu naprzeciwko siebie stanęły drużyny FB Design i Dezamet. Wątpliwości drużyny Dezametu budził udział w grze Grzegorza Bałaty. Chodziło o fakt, że jest on graczem zarejestrowanym w rozgrywkach PZPN. W odpowiedzi Grzegorz Bałata przedstawił pismo sygnowane przez Edwarda Chmurę z Podokręgu Stalowa Wola (PZPN) o wykreśleniu go z rejestru. Co do samego meczu, mimo olbrzymich emocji gra przebiegała sprawnie i czysto. W 5″ szansę na strzelenie bramki miał Paweł Adamczyk a minutę później ( po rogu) Mariusz Białek. W 9″ kibice byli świadkami mocnego strzału Wolana i pięknej parady bramkarza Dezametu. Festiwal bramek rozpoczął się w 10 minucie spotkania za sprawą Rafała Bednarskiego. W ciągu 30 sekund zdobył on dwa gole dwa swojej drużyny. Po kolejnych 30 sekundach padła 3 bramka dla Dezametu (A. Dudziak). Mecz był bardzo zacięty do samego końca. Dezamet przypieczętował swoje zwycięstwo w lidze wynikiem 8:3.

Trzeci mecz to walka pomiędzy UFO Patrolem a TYTANem. W 16″ Patryk Kurzymski (UFO) zdobywa pierwszą bramkę dla swojej drużyny. Dwie minuty później „Ufoludki” zdobywają kolejnego gola. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 2:0. Cztery minuty po przerwie kolejny celny strzał oddaje Patryk Kurzymski. W 29″ po wspólnej akcji duetu Kurzymski – Molenda wpada 4 bramka dla UFO. 60 sekund później po strzale Kurzymskiego na tablicy wyników pojawia się wynik 5:0. Drużyna TYTANa rozkręca się dopiero w ostatnich dziesięciu minutach spotkania. W 31″ minucie bramkę zdobywa Michał Smalera, w 34″ i 35″ Łukasz Rachwał (3:5). Wydawało się, że przy takim tempie wynik spotkania może ulec zmianie. Wszelkie nadzieje rozwiewa Piotr Molenda ustanawiając w 37″ wynik spotkania na 6:3.

Bardzo ciekawym meczem tej kolejki były zmagania PUBu79 z Media-Telem. Pierwszą bramkę w meczu zdobył w 4″ Marcin Kalinowski. Dwie minuty później na 1:1 wyrównał Damian Diektiarenko. W 16″ gry po rzucie wolnym drugą bramę dla Media-Telu zdobył Łukasz Milanowski. Wynik pierwszej połowy 1:2. Dwie minuty po przerwie Milan po raz drugi umieścił piłkę w siatce. W 25″ na 2:3 strzela Kajetan Horodeński. 30 sekund później temu samemu zawodnikowi zabrakło szczęścia, by wyrównać wynik. Ostateczny wynik spotkania to 6:4 dla Media-Telu.

W ostatnim meczu zmierzyły się ekipy Trans Kołodzieji i Superpartii. Prowadzenie w 6″ gry po strzale Bujaka zdobyła drużyna SP. W 12″ Pawel Bujak zdobywa 2 bramkę. Kołodzieje zdobywają kontaktowego gola w 23″, a w 29″ wyrównują na 2:2. W 30″ spotkania kolejną bramkę strzelił Paweł Bujak (3:2). Minutę później wyrównującego gola zdobywają Kołodzieje, a dosłownie 20 sekund później przyjezdni strzelają na 4:3. Te dwie bramki strzelone w tak krótkim czasie wyraźnie zdezorientowały załogę Superpartii. Marazm i osłabienie sił skutecznie wykorzystali Kołodzieje wygrywając mecz 7:3.

TABELA NALP JESIEŃ 2010

DZIĘKUJEMY

Jako organizatorzy Dziękujemy Wszystkim Piłkarzom i Kibicom za to, ze przez 9 wtorków mogliśmy się wspólnie spotykać i przeżywać futsalowe emocje. Mamy nadzieję, że Nowodębska Amatorska Liga Piłkarska będzie się rozwijać i z rundy na rundę stawać coraz lepszą. Dziękujemy również naszym sponsorom bez których NALP nie mógłby się odbyć:

FIRMIE DONORIA – Broker ubezpieczeniowy;
FIRMIE BILIŃSKI- Ozdoby choinkowe;
PRYWATNY GABINET STOMATOLOGICZNY Bogdan Fryc.
Wojciech Śmiech.

FINANSE NALP

Organizatorzy wykonywali swoją pracę bezpłatnie.

DEZAMET VS FAIR PLAY MIELEC

Organizatorzy planują wręczenie pucharów i nagród podczas towarzyskiego meczu liderów z Nowej Dęby i Mielca. Na przeciwko siebie staną dwie drużyny: DEZAMET i FAIR PLAY MIELEC .
Klub Sportowy Fair Play Mielec został założony z inspiracji młodych ludzi, którzy zdecydowali się na to ostatecznie w styczniu 2009 roku. By, jak najlepiej się przygotować do stworzenia klubu futsalowego, postanowiono wówczas zająć się procedurami prawnymi. Tym samym założono Stowarzyszenie Kultury Fizycznej, które zostało zarejestrowane i zgłoszone do Komisji Futsalu. – Początki nie były łatwe, ale dzięki uporowi, wierze w sukces, jesteśmy dziś, jako Stowarzyszenie Kultury Fizycznej KS Fair Play Mielec zgłoszeni m.in. do rozgrywek w II PLF (Polskiej Ligi Futsalu). Nasz zespół wystąpi także w ogólnopolskich rozgrywkach o Młodzieżowe Mistrzostwo Polski do lat 18 i do lat 20.– informują zawodnicy z Mielca.
Planowo mecz mógłby być rozegrany 18 grudnia na Hali Zespołu Szkół nr 1. Wszystko zależy od ustaleń pomiędzy drużynami. O szczegółach będziemy informować na portalu infonowadeba.pl , na stronie NALP-u oraz na plakatach ogłoszeniowych.