Nie ma ciepła – jest smród. Każą nam za to płacić.

112

06-04-2013

Sytuacja 1 – Cofamy się do czasów wychodków.
Rok 2013. Wielka Sobota. Po godzinie 23.00 pod jeden z bloków podjeżdża szambowóz z PGKiM. Pracownicy miejskiej spółki opróżniają nieczystości. Robią to nie pierwszy i nie ostatni raz i nie tylko przy tym jednym bloku. Gdy robią to zbyt rzadko, w mieszkaniach zaczyna śmierdzieć…

Oto gdy piszę te słowa (sobota, 13.30) pod mój blok znów podjechała ekipa z PGKiM, bo znowu śmierdzi a śmierdzi i śmierdzieć będzie, bo kanalizacja ze starości padła.


Panie Ordon! Czy jest kanalizacja w mieście? Jest ale cała do wymiany.

Zdjęcie wykonane przy ulicy Rzeszowskiej. Pracownicy PGKiM muszą opróżniać te \”przyblokowe szamba\” bo stara kanalizacja nie funkcjonuje prawidłowo.

Sytuacja nr 2 – Zimno jak cholera
Rok 2013. Kwiecień. Dalszy ciąg zimy. Okazuje się, że w wielu blokach nie ma ciepła. Przyczyna: nie grzeją, jakaś awaria. Nie pierwsza i zapewne nie ostatnia. Efekt: nerwy rozgrzewają zezłoszczonych mieszkańców do czerwoności.

Sytuacja nr 3 – Każą coraz więcej płacić
Rok 2013. Mieszkańcy wielu bloków otrzymują informacje o tym, że muszą dopłacić za ciepło po kilkaset złotych. Miało być tanio i ekologicznie a jest drogo i do d***y.

Sytuacja nr 4 – Odgarnij ten śnieg, \”będziem\” kłaść krawężnik
Planty i „Koziołek”. Zlecenie warte kilka milionów złotych finansowane z tzw. „środków europejskich” i kredytów, wykonywane jest w mrozie, śniegu, błocie oraz ogromnym bałaganie. Co z tego będzie wie każdy kto chociaż odrobinę ma wyobraźni. Nie trzeba być fachowcem od budownictwa. Sądząc po wypowiedziach mieszkańców, opinia na temat tej budowy jest jednoznaczna, nie do przytoczenia tutaj. Określenia nie mieszczą się w ogólnie przyjętych normach.


Zobacz także tekst: Idzie zima, czas się wziąć za robotę!
 

Smród, bieda i długi

Mamy stare wodociągi i starą kanalizację, wymagające pilnej przebudowy. Mamy problemy z ujęciem wody i jak się ostatnio okazuje także z ogrzewaniem. Gmina jest poważnie zadłużona a na mieszkańców nakłada się kolejne opłaty. Tymczasem rządząca ekipa inwestuje w propagandę (nowa strona www, kolejne „Nasze Sprawy”), zaciąga kolejne kredyty i pożyczki by budować WILLE SZATNIOWE we wsiach i „rewitalizować” planty i Koziołka…

„Tyle się buduje”

Są tacy, których to cieszy. Oni klaszczą i mówią żeby się nie czepiać „bo taki dobry burmistrz” bo „tyle się buduje”… Mało kto pyta: a za co? Mało kto zdaje sobie sprawę że kolejne podwyżki różnych opłat to konsekwencja tej pseudopolityki. Klaszczą by za chwilę narzekać że muszą wydawać coraz więcej pieniędzy na kolejne obciążenia fiskalne…

Wszyscy miłośnicy tej radosnej twórczości na kredyt powinni sobie odpowiedzieć na dwa zasadnicze pytania: Czy remont plantów i Koziołka to dzisiaj najpoważniejsza potrzeba naszej gminy? Czy to właśnie w te „zimowe roboty budowlane” trzeba było wpakować miliony złotych???

I rzecz w tym najważniejsza, że gdy przyjdzie budować wodociągi i kanalizację w mieście, trzeba będzie niszczyć parkingi, chodniki, które się wybudowało, przestawiać nowe lampy (co już w koziołku Matołku się robi). Pytanie tylko, kto tak robi i czy stać jest nas na to?

Banki przyjdą po swoje – za co rozwiążemy realne problemy gminy?

Za chwilę za to wszystko zostanie wystawiony duży rachunek bo przyjdzie czas spłaty tych kredytów. Ludzi ubywa, a więc z kieszeni każdego mieszkańca trzeba będzie „wyrwać” więcej pieniędzy. Jesteśmy w sytuacji w której nasza wspaniała władza zaciągają w imieniu nas wszystkich „kredyt na spłatę kredytu”. I każdy komu wydaje się, że można to ciągnąć w nieskończoność niech popatrzy na Grecje czy Cypr.

Na koniec symboliczne zdjęcia. Oto „odremontowany” dom kultury…Tak wygląda taras odnowionego domu kultury. Jeszcze nie spłacony a już się sypie

Nabrać kredytów i wydać pieniądze każdy potrafi. Ale dobrze poprowadzic inwestycje trzeba umieć. Nikt nie jest specjalistą w każdej dziedzinie, od tego ma się fachowców, chyba, że TEN KTOŚ za takiego się uważa a to już jest inna sprawa. Jeśli nie jest się specjalistą to należy wokół siebie zgromadzić fachowców którzy będą dbać o ład i porządek a nie bezmyślnych klakierów. W przeciwnym razie mamy to co widać na zdjęciach. PANIE Burmistrzu! Pogratulować sukcesu!

Marek Ostapko

112 KOMENTARZE

 1. Zwłaszcza niedawno odnowiony dom kultury się psuje ze starości. A i ten bajzel na plantach i w lasku to też się sam zrobił.

 2. Te Nick – a prawd napisana jest czy kłamstwo? Zdjęcia prawdziwe czy kłamliwe, podrobione? Bo jak tekst prawdziwy i zdjęcia też to KTOŚ odpowiada za to!!! A ten KTOŚ ma nazwisko. I dużą pensje. Podoba Ci się, że syf jest w Dębie???

 3. Tak, oczywiście nie wina P. Ordona. Który raz przebudowują planty?!! Co chwilę muszą kłaść nowe chodniki, bo nie potrafią zrobić raz a porządnie. Koziołka to chyba wycinają żeby ktoś miał na opał bo kto mądry robi takie rzeczy w zimie.

 4. No niestety ale skończyły się czasy gdy większość gmin była tak samo biedna, a nam skończyła się dodatkowo nazwa Nowa Dęba, Dezamet i poligon jako wizytówka miasta która dawniej nas wyróżniała na plus. A teraz bida i ręka w nocniku i tyle lat przespane jak niedźwiedzie w lesie. Bo każdy się znał i na ręce patrzył i do dziś nam zostało już tak.

 5. zaraz zaraz, nie ma ogrzewania ze starości? Przeciez kotlownia jest całkiem nowa, co ten Ordon odpie……… ?????? A może nie ma na opał? A ma na szatnie w Cyganach za 400 tysięcy?

 6. Wiadomo że wszystko, nawet zdjęcia można zmanipulować, w fotoszopie pozmieniać, jak się tak chce krytykować Pana Burmistrza !

 7. Ja proponuję aby Nową Dębę nazywać Wenecją Podkarpacia, szambowozy ładnie pomalować i nie obrażając Panów pracujących w takich warunkach (przynajmniej prace mają) ładnie ubrać w nowodębskie barwy, panów od tej niewdzięcznej pracy. Bo niedługo konserwator zabytków na kanalizacji ściekowej łapę położy.

 8. [quote]Ja proponuję aby Nową Dębę nazywać Wenecją Podkarpacia, szambowozy ładnie pomalować i nie obrażając Panów pracujących w takich warunkach (przynajmniej prace mają) ładnie ubrać w nowodębskie barwy, panów od tej niewdzięcznej pracy. Bo niedługo konserwator zabytków na kanalizacji ściekowej łapę położy.[/quote]

  buhahahaah WENECJA PODKARPACIA
  MISTRZOWSKI WPIS!!!!!

 9. W Chmielowie jest kanalizacja nowiutka i w innych wsiach dzięki Panu Ordonowi, jest gdzie wyjeżdżać się załatwiać. Ale jak komuś nic się nie podoba, to niestety tylko o nim źle świadczy

 10. Tutaj pan Wiesław Ordon chwali się że robi kanalizacje w Rozalinie: [url]http://www.nowadeba.pl/biznes/nasze-inwestycje/kanalizacja-w-rozalinie/[/url]
  A w mieście szambowozy…

  Planty w zimie to mistrzostwo samo w sobie. Tam jakiś beton wylali w tym mrozie na środku. Dramat! Jak byłem w kinie to widziałem te płyty granitowe co już klawiszują. Przecież nikt nad tym nie panuje! Wstyd.

 11. [quote]Rok 2013. Wielka Sobota. Po godzinie 23.00 pod jeden z bloków podjeżdża szambowóz z PGKiM. Pracownicy miejskiej spółki opróżniają nieczystości. Robią to nie pierwszy i nie ostatni raz i nie tylko przy tym jednym bloku. Gdy robią to zbyt rzadko, w mieszkaniach zaczyna śmierdzieć… [/quote]
  Tak pamiętam te sytuację, tak słychać było aż okno otworzyłem sprawdzić czy aby na pewno straży pożarnej tam niema na lekkiej interwencji. No cóż pomyliłem się i popadłem w zadumę nad naszą kanalizacją.;)

 12. Hehe zmanipulować zdjęcia i przerobić. Nie trzeba nic przerabiać, wystarczy się przejść w miejsca przedstawione na zdjęciach i zobaczyć. Kogo obwiniać w takim razie Matko D. ?

 13. Ja mieszkam na sołectwie to nie będę sprawdzała, ale taka błotnista droga jak na zdjęciu to wszędzie może się znajdować i jaka w tym wina Pana Burmistrza?

 14. [quote]Ja mieszkam na sołectwie to nie będę sprawdzała, ale taka błotnista droga jak na zdjęciu to wszędzie może się znajdować i jaka w tym wina Pana Burmistrza?[/quote]
  Taka trasa jest między chodnikiem a ulicą Rzeszowską. Ale takie kiedyś będą w Nowej Dębie. Na razie są tylko na zachodzie.

 15. Taka wina że trzeba się tym zająć w pierwszej kolejności, to jest przy drodze krajowej – taką mamy mieć wizytówkę miasta ? Nie wspominając już o tym jak okropnie wyglądają budynki mieszkalne z zewnątrz przy tej drodze. Jak ktoś przejeżdża tą trasą to nawet nie będzie chciał zajrzeć do takiej dziury. Ale ważniejsze jest wycinanie drzew w Koziołku, zapewne to też dla dobra mieszkańców. A gdzie mają się bawić maluchy, wszystkie place zabaw w słońcu, jeśli w ogóle będzie tam plac zabaw.

 16. [quote]Ja mieszkam na sołectwie to nie będę sprawdzała, ale taka błotnista droga jak na zdjęciu to wszędzie może się znajdować i jaka w tym wina Pana Burmistrza?[/quote]

  To nie jest droga błotnista lecz TRAWNIK / ZIELENIEC w mieście Nowa Dęba przy drodze krajowej nr 9. Ten Trawnik promuje miasto i pochodzi z plakatu wyborczego Wiesława Ordona.

 17. Panie Marku też dużo piszę o tych sprawach,ale tutaj strzał w dzieśątkę nic dodać nic ująć.Smrud czujemy wszyscy ale widocznie naszym prominentom to nie przeszkadza,lepiej zainwestować na bezcelowe betonowanie miasta jak zainwestować w kanalizację,która budowana była za króla ćwieczka.A może zaopatrzyć mieszkańców w maseczki ,jak robią to Japończycy wtedy władze miasta zaoszczędzą na inwestycji.Wstyd panie Burmistrzu,wstyd.Larum grają…………..

 18. Zamiast zwrócić uwagę na jakość to robią po najniższej możliwej cenie. W konsekwencji tego trzeba będzie drugi raz robić to samo i wydawać kolejne pieniądze, które można by przeznaczyć na inne ważne cele.

 19. no panie Marku szapo ba
  dziękuje jako obywatel miasteczka za to co Pan robi
  a tak tylko zapytam?
  którego bloku jest pan właścicielem ;)

 20. Debile chociaż trochę informacji by się Wam przydało… Jakie kredyty 3/4 środków pochodzi z dofinansowania Unii. Macie baseny kino, place zabaw. Za moich czasów nie było nic z tych rzeczy dlatego zdecydowałem się opuścić to miasto. A teraz przyjeżdżając nawet na weekend aż chce się ponownie wracać. Zacznijcie doceniać to co macie anie tylko nnarzekać!!!

 21. Ostapko! Weź sie pan lepi za robote konkretno. Ordon dla mniasta buduje ! A pan? Cos pan zrobił???? Siedzisz pan przy korycie i pierdzisz w stołek . Ale juz niedługo!!! Po wyborach na taczkach powieziem!!!'

 22. Jaka padaka!!! Dzieki Marku przynajmniej Ty jeden masz oczy otwarte.To co sie tam wyprawia to sie w glowie nie miesci.O "koziolku"nawet nie wspomne…powodzenia I duzo sily zycze,Bo bedzie ciezko z prostactwem wygrac.peace

 23. Panie Ostapko nie dawno rozmawialem na kilka tematow z Burmistrzem o sytuacji przy naszym bloku i co uslyszalem , ze on nic nie MOZE ,w tej sytuacji panskie czepianie sie Ordona uwazam za BEZZASADNE no bo jak nic nie moze ?,to widocznie nic nie moze i ja w to WIERZE :|B):P

 24. Dlaczego narzekacie, żyjecie w zasranej mieścinie to i problem z kanalizacją jest, takiego burmistrza sobie wybraliście to nie narzekajcie – on robi co może dla wiosek, a zasrana dęba mu na co??? i Tak wygra następną kadencje wioskowego…

 25. Ordon to jakiś beznadzejny przypadek, nie podda się leczeniu chyba, a mieszkańcy niech wybiorą dożywotnio, wtedy dokończy dzieła zniszczenia naszego miasteczka

 26. To betonowe "coś" na plantach i te chodniczki i alejki układane zimą w śniiegu i mrozie rozpadną się jak te płytki na tarasie… dziękuję dobranoc!

 27. FAKTYCZNIE TE PLANTY I KOZIOELK TO NA CHWILE OBECNA NIE POTRZEBNA INWESTYCJA !!!! JESLI JUZ ROBIC COS TAKIEGO TO ZROBIC W NOWEJ DEBIE KONKRETNE MIEJSCE NA FESTYNY I IMPREZY PLENEROWE I ZARABIAC NA TYM, PO WSIACH FESTYNY, PIKNIKI , A U NAS NIC NIE DA SIE ZROBIC. TU POWINNO BYC INWESTOWANE W POTRZEBY LUDZI I W COS NA CZYM MOZNA ZAROBIC. BO CHYBA NIKT NIE POWIE, ZE BUDOWA PLANT I KOZIOLKA ZA GRUBE BANKI JEST NAJBARDZIEJ POTRZEBNA U NAS W MIESCIE. NIE WIEM KTO WYBIERAŁ TE POMYSŁY I KTO ZGODZIŁ SIE W TO INWESTOWAC… LUDZIE KTÓRZY ZARZĄDZAJA MIESCINA POWINNY INWESTOWAC W AKTZWA, A NIE PASYWA. PŁACIMY PODATKI WIEC KANALIZACJA SIE NALEZY JAK PASU BUDA !!!! KONCZY SIE ZIMA, PO NIEKTÓRYCH DROGACH NIE DA SIE JEZDZIC, CHOĆBY DROGO OBOK POLICJI, OBOK STOKROTKI, KOLO IDZIE URWAC !!!!!!!!!!! zobaczymy kiedy i czy w ogole ktos to zauwazy i cos z tym zrobi!!

 28. [b]Ale narzekacie. Co tam jakaś kanalizacja. Ruszy ktoś ten temat i będzie śmierdziało jeszcze. Że śnieg? Kiedyś wreszcie przyjdzie wiosna i po temacie. Najgorsze jest to że nazwy ronda nie uchwalono. To jest dopiero tragedia. Trzeba by przeprosić PANA Ordona za taki kwas, bo jeszcze gotów obrazić się na nas….[/b]

 29. Olo jak ci się podoba bałagan oraz to, że budowe wykonuje się w zimie a więc wiadomo jak trwała będzie ta budowa no to super. Powiedz mi tylko czy jesteś rodziną z Ordonem albo z kimś z władzy czy wygrywasz przetargi? Rozumiem, że dom kultury z odpadającymi płytkami też ci się podoba?

 30. [quote]NIE WIEM KTO WYBIERAŁ TE POMYSŁY I KTO ZGODZIŁ SIE W TO INWESTOWAC… LUDZIE KTÓRZY ZARZĄDZAJA MIESCINA POWINNY INWESTOWAC W AKTZWA, A NIE PASYWA.[/quote]

  To Ci podpowiem:
  WIESŁAW ORDON
  ZYGMUNT ŻOŁĄDŹ
  WOJCIECH SERAFIN
  RADNI POPIERAJĄCY ORDONA.

 31. Na co kanalizacja? Myślę, że po to, aby do ziemi nie przedostały się ścieki, które prędzej, czy później dostaną się do stefy ochronnej ujęcia, które będzie to wyłączenia. Ale przecież jak nie potrzebna nam kanaliacja, to po co nam ujęcie…. A co do któregoś przedmówcy, to racja, cieszmy się, że mamy basen i kino, co tam, że szambo na ulicach i nie będzie co pić, hura!!!!

 32. Uff, jaka to ulga, że już nie mieszkam w dębie. 20 lat mi wystarczyło i lepiej nie wracać. Są miejsca gdzie można spokojnie żyć, bez przepychania się i absurdalnych pomysłów.

 33. Ordon, Żołądź i Serafin mają z myśleniem pod górę, zgoda, ale jeszcze większość Rady ich popiera w tej głupocie i to jest dramat!
  Na Ordona nie wolno więcej głosować, ale na tych radnych TEŻ!

 34. Jakość robót będzie taka jak na zdjęciach ,do póki nie będzie nadzoru ze strony ludzi z Nowej Dęby( a są u nas ludzie którzy mają uprawnienia do takich nadzorów),a nie brać oszołomów z Mielca czy innych zaprzyjażnionych z urzędem dziwnych firm.

 35. Ludzie oszczędzają na wodzie i w kanalizacji jest "sucho", później jak śniegi topnieją to ilość tej wody nie jest w stanie przebić tej suchej masy gówna i się zapycha. W tedy śmierdzi w mieszkaniach, a starość kanalizacji robi swoje.
  A co do tego betonu na plantach to nie wiecie po co to ma być ? To pod pomnik (posąg) dla najbardziej zasłużonego dla naszego miasta Nowa Dęba hej :) Dla naszego Wszech Wielkiego…..

 36. To będzie posąg taki z granitu coś ala Manneken pis – tylko większy, będzie jak znalazł dla spragnionych mieszkańców i użytkowników spalonych słońcem plant….

 37. Władze ze wsi to i wiejskie porządki, smród i błoto…burmistrz Tarnowska Wola, sekretarz Komorow, prezes Kolbuszowa, Żołądź wszystko jedno skąd i tak nie ogarnia

 38. Jak Ratusz dojdzie do władzy skończą się wszystkie awarie. Jak ręką odjął przestaną się psuć rzeczy wszelkie. Będzie praca dla wszystkich chętnych (w wybudowanych tartakach). Nowa Dęba stanie się krainą mlekiem i miodem płynącą. Przestaną budować cokolwiek, żeby nie zaciągać długów. Kasa z Unii Europejskiej będzie niepotrzebna, bo by trzeba na wkład własny zaciągnąć kredyt, a tego już mamy dość! Nie będzie żadnych podwyżek. Koszty pokryje się z gminy (nie z naszych podatków, bo na to się nie zgadamy!). Zlikwiduje się szkoły na wsiach, straże pożarne, straż miejską i jeszcze parę innych instytucji. Na inwestorach Ratusz wymusi żeby inwestowali tylko w Nowej Dębie. Z kasy gminy (oczywiście nie z naszych podatków, bo na to się nie zgadzamy!) wybuduje się kilka bloków i rozda mieszkania. No i najważniejsze – nic nie będzie robione ani na wioskach (miasto to przewodnia rola gminy!) ani w mieście, bo Dęba jest piękna jaka jest i z nostalgią trzeba wspominać czasy PRL. Po co zmieniać coś co trwało 50 lat. Skoro tyle było to może być i następne 50! Już nie mogę się doczekać tego czasu. Będę głosować za Ratuszem obydwoma rękami !!!

 39. Co ty piszesz. Ordon sobie nie radzi to trzeba go zmienic i tyle. Ratusz zajmie sie rozwiazywaniem problemów a nie chowaniem glowy w piasek. Ordon mial kilkanascie lat na naprawe bolączek ludzi. Najpierw jako sekretarz i teraz dwie kadencje burmistrz. Zmarnował te lata i oto efekty.

 40. Napisz lepiej , że masz wymierne korzyści z obecnego układu, czyli jesteś przy korycie, więc jakiekolwiek zmiany nie są ci na rękę.

 41. A dlaczego teraz nie rozwiązuje tych problemów? Przecież są w Radzie? Tylko nie pisz że są w mniejszości, bo to już wyświechtana wymówka.

 42. To nie wymówka to fakt. Od 2010 roku od kad ratusz jest w radzie zwraca Ordonowi i reszcie rady na problem kanalizacji i wodociągów a Ordon uspokaja że wszystko jest ok i kopie planty. Zeby wprowadzic zmiany w debie trzeba wymienic te ekipe u wladzy. Innej drogi nie ma.

 43. No co chcesz od gościa? Przecież napisał że będzie głosował na Ratusz. Nie wierzysz, że Ratusz to wszystko zrobi jak dojdzie do władzy? :) Więcej wiary! :)

 44. Nie wiem co zrobi ratusz. Widze co robi Ordon i jego załoga i wniosek jest taki ze tym ludziom trzeba powiedziec SPADÓWA. Ktokolwiek dojdzie do wladzy po Ordonie bedzie mial PRZE***ANE. Będzie musial splacic DŁUGI robic kanalizacje i wodociagi naprawiac dom kultury

 45. Uważam ze najpierw trzeba zrobić wodociągi i kanalizację, dom kultury może poczekać z remontem. Zreszta niech samo spadnie z niego wszystko, bedzie mniej skuwania:D

 46. Ale wy jesteście naiwni. Ja tam nie chcę żadnej kanalizacji wymieniać, bo po wymianie zaraz podniosą cenę za ścieki. Przecież nie zrobią tego za darmo. Poczytajcie na ten temat. Naprawy bieżące wychodzą taniej i pgkim może wyrobić się w kosztach ścieków.

 47. Jeśli 3km betonowej rury rozpadło się 3 metry po ziemia, to jej naprawa bieżąca jest jej wymiana na długości 3 km. Reszta to usuwanie awarii, np poprzez ciagle pompowanie ścieków o czym własnie pisze Ostapko

 48. [b]"PODNIOSĄ CENĘ ZA ŚCIEKI". TO GDZIE SĄ PIENIĄDZE NA AMORTYZACJE SIECI ?? PRZECIEŻ W KAŻDYM RACHUNKU PŁACIMY NA AMORTYZACJE. GDZIE SIĘ PODZIAŁY TE PIENIĄDZE SKORO NIE MA NA WYMIANĘ SIECI??? PANIE KAPUSTA, PANIE ORDON, CO JEST????[/b]

 49. Też chcę znać odpowiedź gdzie się podziały pieniądze podatników którzy płacili na amortyzacje sieci. Co się z nimi stały? Poszły na szatnie w Tarnowskiej Woli czy na inny zbożny cel?

 50. A może poszły na spłate długów? Gdziekolwiek się one podziały ktoś kto je zabrał powinien za to odpowiedzieć. Dzisiaj całe miasto tonie w g***wnach i okazuje się, że nie ma kasy i nie ma winnych. A od 2010 roku opozycja mówi o kanalizacji i wodociągach: na sesji, na info, w gazetce. I każdy mówił: wyluzujcie, nie przesadzajcie. A Ordon robił swoje. To jest skandal!!!!

 51. Ostapko wiele razy nagłaśniał ten temat. Lasowiaki wylewały na niego pomyje za to. Dzisiaj pomyje wylewają się na ulice a lesioki rozdziawiają mordki ze ździwienia. Ostapko mówi o długach, o tym ze ta inwetycja na plantach robiona w zimie rozwali się szybciej niż te płytki na domu chłopa a lesioki znowu nie chcą uwierzyć. Będą czekać na komornika i kolejne przeróbki plant i rozdziawiać mordki.

 52. a przecież Ostapko bębni od lat ze kanalizacja się wali, a Ordon mówił ze te rury z twardych materiałów i martwić się nie trzeba

 53. By pracownicy MOPS nie musieli jeść zupy buraczanej, chciałeś powiedzieć, bo urzędnikom naszej gminy z burmistrzami na czele jest finansowo baaaardzo dobrze. A kanalizacja niech się wali, oni nie są stad

 54. Jak się nie ma większości to można mówić, mówić, mówić… a ci co mają większość zrobią i tak swoje. Oto wystąpienie z sesji budżetowej 31.01.2012 i stanowisko KR Ratusz [url]http://www.jutrotodzis.blogspot.com/2012/02/gos-ratusza-w-sprawie-budzetu.html[/url] Warto DZISIAJ zacytować co mówili radni gdy M. Ostapko przedstawiał te sprawy i pytał jak na filmie:
  [url]http://youtu.be/4-fqX28xmas[/url]

 55. zaraz zaraz, to czym się Ordon chwali właściwie, że dom kultury ma nowe płytki i jest ocieplony??? A gówna wybijają na trawniki, a płytki z Domu Kultury odpadły???

 56. Niestety w większości miast zarzadzający wiedzą że nawet rury z betonu mają swoją trwałość (ok 50 lat) tylko nie w Nowej Dębie. Systematycznie można je wymieniać np. w Kielcach, Łodzi czy Rzeszowie podczas modernizacji czy przebudów chodników i ulic ale w Nowej Debie lepiej powiedzieć że niema problemu i modlić sie aby nieposypało się coś za ich kadencji tylko za następnej aby komuś dowalić. Za chwile okaże się że należy zaciągnąć następny kredyt aby zmodernizować kanalizację i może rozkopać planty bo gdzieś tam może przechodzi jakaś rura do wymiany.

 57. [b]UWAGA! APEL DO MIESZKAŃCÓW NOWEJ DĘBY !!![/b]

  Jakby to w którejś wiosce tak śmierdziało ludziom w domach to by pełen autobus ludzi był na sesji a przestraszony Ordon szybciutko robiłby kanalizacje. W mieście się sypie, wali, śmierdzi a mieszkańcy milczą. Dlatego szanujcie i wspierajcie młodego radnego M. Ostapko który ma odwagę bronić waszych interesów. Bo gdyby jego nie było, nikt by się o was nie upomniał. Smutne ale prawdziwe. Dlatego pomóżcie chłopakowi bo sam nic nie zrobi.

 58. Panie Burmistrzu proszę pójść na skargę na Ostapke do starostów. Niech go uspokoją albo zwolnią z roboty bo tak nie może być by jakiś gówniarz szczekał i pyskował. Tak dłużej być nie moźe. Zwolnią go z roboty to zmądrzeje.

 59. [quote]Panie Burmistrzu proszę pójść na skargę na Ostapke do starostów. Niech go uspokoją albo zwolnią z roboty bo tak nie może być by jakiś gówniarz szczekał i pyskował. Tak dłużej być nie moźe. Zwolnią go z roboty to zmądrzeje.[/quote]

  Spoko macie metody. Jak już się nie ma argumentów to się sięga po argument siły. Brawo.

 60. W tym masteczku,mlodym chcacym cos zrobic zawsze bylo pod gorke.Ludzie potrawia tylko drwic z drugiego tylko z tego powodu ,ze jest mlody,i niby nie zna zycia:((.Trzymam kciuki za P. Ostapko i zycze mu duzo sily i samozaparcia do dzialania na rzecz dobra naszego miasteczka.Wy ludziska ,dajcie szanse ludzia mlodym przy nastepnych wyborach.Przestanicie glosowac na ludzi ,ktorzy juz dawno sie wypalili i nic nie maja naszemu miasteczku do zaoferowania.!!DO #78 ,zeby tak myslacych ludzi bylo w ND wiecej,zylo by sie lepiej:)

 61. Wrzucajcie więcej obierek,ziemniaków,żywności nie zjedzonej do sedesu a kanalizacja będzie działać OK.
  Po co wychodzić do śmietnika,sedes wszystko połknie a potem nie psioczcie na PGKiM i gminę.

 62. Na PGKiM nikt nie psioczy. Szkoda mi tych pracowników bo przez niedbalstwo władzy brodzą w kupach. W mieście ma być kanalizacja!!!!

 63. to nie pgkim winien że rury 80 letnie się roz…….ły, to normalne, a obowiązkiem gminy jest systematycznie wymieniać odcinki tej sieci, i nie chrzańcie o obierkach w sedesie, wy tam z urzędu dzięcioły!! Teraz wymienić trzeba już tylko jeden odcinek – CALOŚĆ.

 64. Gdy Tusk robi bubel na narodowym liderzy miejscowego PiS krzyczą ile wlezie…
  Gdy Ordon robi bubel z domem kultury i na plantach liderzy PiS z ND klaszczą….
  Dlatego glosuje na PiS do sejmu ale nigdy nie oddam glosu na obecnych liderow tej partii z ND bo nie mogę znieść takiej obłudy faryzejskiej.

 65. "Nabrać kredytów i wydać pieniądze każdy potrafi. Ale dobrze poprowadzic inwestycje trzeba umieć. Nikt nie jest specjalistą w każdej dziedzinie, od tego ma się fachowców, chyba, że TEN KTOŚ za takiego się uważa a to już jest inna sprawa. Jeśli nie jest się specjalistą to należy wokół siebie zgromadzić fachowców którzy będą dbać o ład i porządek a nie bezmyślnych klakierów." – Czyli Pan Panie Ostapko będzie potrzebował bardzo dużo specjalistów bo widać nie wiele ma pojęcia o inwestycjach, czasie realizacji itd. Czy poza krytykowaniem coś Pan Potrafi robić? Przejedź sie pan po innych gminach nawet w naszym powiecie i zobacz jak wyglądają, a jak nasz. Powiem tak przynajmniej się jej nie muszę wstydzić, ładny dworzec pks, fajny ośrodek kultury z super kinem. Jak to powiedział nasz premier kto dużo robi nie uniknie pomyłek :) Skoro on może to czego nie nasz Burmistrz? Sieje Pan propagandę że ludzie nie chcąc Straży miejskiej, że burmistrz jest do d…., a ja się pytam jacy ludzie, bo kto mi nie powie to że jest fajnie, ładnie, i coś się przynajmniej dzieje. Jedź Pan tam gdzie nie ma SM a policji z powodu rządzenia naszym krajem nie ma dużo i nie będzie więcej przez tych u góry, kto będzie pilnował porządku? wiadomo nie powinni się zajmować tylko fotoradarami, ale jestem zawodowym kierwcą i widzę nawet po sobie że sam zwalniam na terenie N. Dęby tam żeby nie wyjąć zdjęcia. Najlepiej mówić ze jet do d….wszystko źle, wszyscy neiudacznicy tylko ja jeden wspaniały. Z tego co wiem to taki pan wspaniały że do żadnej partii pana nie chcieli za dziwną kreatywną politykę i duże gadanie. i Teraz trzeba się trochę zemścić

 66. dużo rzeczy trzeba zrobić jeszcze w Dębie i należy też pamiętać że np. kasy na promocję miasta nie można przeznaczyć na np remont wodociągów, bo nie będzie ani tego ani tego – dotyczy funduszy unijnych. A Dla tych mieszczuchów z nowej Dęby, gdyby nie wioski a dokładnie Chmielów nie mielibyście nic, kilka marnych zakładów na waszej nowodębskiej strefie które kwestia czasu aż padną. Podatki idą też z wiosek.

 67. żeby nie było, nie bronię p. Ordona bo też nie uważam go za zbawcę gminy nowa dęba, ale zapewne pan Ostapko śmiał i śmieje się z p. Kaczyńskiego że ciągle krytykuje, narzeka, wypomina, itd.( Jeżeli się mylę to publicznie przepraszam i zwracam honor) a sam robi identycznie, to jest chyba hipokryzja.

 68. Rozumiem, że Ordon przez kilkanaście lat bycia u władzy (jako sekretarz i burmistrz) nie zajmował się strategicznymi tematami bezpieczeństwa sanitarnego mieszkańców i winny temu jest Ostapko bo to pokazuje?
  Rozumiem, że Ordon zadłużył gminę a pomniki pychy budowane za kredyty sypią się na naszych oczach (np. dom kultury) ale winny jest Ostapko bo to pokazuje?
  Rozumiem, że wolicie tonąć w kupach, nie mieć wody w kranie, płacić za ponad 30% straty wody, cieszyć się z dopłat za ciepło którego lubi nie być.. itd itd. No to gratuluje wyboru!!!

 69. OSTAPKO I CAŁY TEN RATUSZ TO SAMI NIEUDACZNICY. CO MOŻE MARNY NAUCZYCIEL Z DWOMA MŁOKOSAMI ZDZIAŁAĆ.JEDYNIE KRZYCZEĆ. I TAK BYŁO DO TEJ PORY.OD PEWNEGO CZASU JEDNAK POZYSKALI EKSPERTÓW I WRÓBEL NA RATUSZU ĆWIERKA A GIENOWEFA PIGWA ROBI IM KABARET (do czasu gdy się nie obrazi).BZDETAMI SIĘ ZAJMUJĄ . A TO PŁYTKA ODPADŁA ATO PĘKŁ TYNK ITP. N DĘBIE GROZI KATASTROFA EKOLOGICZNA.Z KANALIZACJI NA OCZYSZCZALNI WYBIERA SIĘ PRZYCZEPĘ PIACHU DZIENNIE KTÓRY PRZYPŁYWA RURAMI. INNY TEMAT; OD CZASU WYMIANY ZEWNĘTRZNEJ INSTAL. CO.MIJA 10 LAT A SIĘGACZ OD MICKIEWICZA DO SPÓŁDZIELNI INWALIDÓW PODGRZEWA NAM CHODNIKI, D.K.nr. 9 I 200 M TRAWNIKA.ZA STRATY PŁACĄ MIESZKAŃCY, ITD. A RATUSZ NAWET NIE WIE GDZIE TO JEST I CO TO JEST. BIEDNI KRZYKACZE.

 70. [b]Dobrze, że ktoś tutaj jeszcze krzyczy i broni interesów mieszkańców. Jakby Ratusza nie było nikt by się nie upomniał o ludzi.[/b]

  Te zdjęcia rozwalającego się domu kultury oraz szambowozy i bilans zadłużenia gminy, ogromne bezrobocie i odpływ ludzi pokazuje co "może" i co "potrafi" rządzący od kilkunastu lat (lata jako sekretarz i lata jako burmistrz) nauczyciel historyk Wiesław Ordon i jego wesoła załoga w postaci radnych: Mroczków, Serafinów, Skiminów. Ciesz się tym, że miasto jest w rozkładzie.

 71. jak ma sie to wszystko nie psuc jak ten remont byl robiony zimową porą roku i to jest normalne tak samo sie dzieje na biedronce to wina naszych wspanialych fachowcow

 72. Ja bym się nie czepiał żadnego. Na kościelnych schodach też płytki.poleciały. Podejrzewam że klej był do d…. A tego to nawet wykonawca nie prowadzi. Napewno jest jeszcze gwarancja i pewnie poprawią. Więcej luzu :)

 73. Jeśli już się sypie to jak minie gwarancja okaże się dopiero jak wszystko będzie lecieć i trzeba będzie płacić. PŁYTKI NIE MAJĄ PRAWA ODPADAĆ PO TAKIM CZASIE. TO JEST FUSZERA !!! KOSZTOWAŁO TO 7 MILIONÓW. BURMISTRZ MA NADZOROWAĆ INWESTYCJE.. NIE DAŁ RADY. MOŻE NIE POTRAFI?

 74. gadanie czy nikomu z was nie odpadły nigdy płytki? jest gwarancja to będzie pewnie zrobione na gwarancji, a co będzie później czy się zacznie sypać itd to możemy sobie pogdybać tak samo jak czy Ostapko Wróbel i inni będą super rządzić w gminie. A ja uważam że nie odpadną płytki po gwarancji a Oni nie będą umieć rządzić :) i oby tego nie robili bo będzie armagedon i zwalanie winny przez kolejne kadencje że to poprzednicy taki syf zrobili i że nie zdawali sobie sprawy jak jest ciężko, hahha, cos na wzór naszego parlamentu ::)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here