NOWA CZY STARA DĘBA? SPOTKANIE W SPRAWIE REFERENDUM !!!

130

29-05-2013

130 KOMENTARZE

 1. Spotkanie takie powinno być . Tylko nie na terenie szkoły.
  Takie rzeczy na terenie szkoły są zabroione. Mam nadzieję, że dyrektor szkoły zajmie się tą sprawą chyba , że on to organizuje.
  Ale z drugiej strony gdzie znależć najwięcerj podpisów jak nie wśród uczniów, którzy bojąc się nauczyciela podpiszą wszystko co się da.

 2. Znowu nauczyciele pchaja sie do wladzy. Merytorycznych podstaw brak. Przyklad naszego "meczennika narodu" to typowa postawa szybkiego karierowicza.

 3. Jest to gra Ratusza, dla zatarcia sladòw Marek niby to wyjechał, a Nina niby to kończy wspóprace zawodowa z Januszem. Wyjątkowa przebieglosc i perfidia. Do czego oni jeszcze są zdolni, no do czego?

 4. Panie Markowicz, Pan nam powie ilu specjalistów psychiatrii, poddało się z leczenia Pana. Chłopie spójrz w lustro i zastanów się nad swoim błaznowaniem. Jak spojrzysz w oczy ludziom na ludzi, czy swoim dzieciom w przyszłości?

 5. Tu trzeba długofalowych działań władz gminnych oraz opozycji wspólnie działając a nie rzucając sobie kłody pod nogi. Tego nam potrzeba, mieszkańcom którzy obecnie mieszkają a tym którzy są poza granicami Polski i z miłą chęcią by wrócili do naszego miasta gdyby były możliwości i perspektywy na dobre życie. Nie potrzeba nam takich krótkotrwałych działań teraz. Wygracie kiedyś wybory to będziecie rządzić.

 6. Panie Januszu zajmij się pan pisaniem bloga i kręceniem filmów na You Tuba bo to panu najlepiej wychodzi, a osobom z doświadczeniem w polityce i odpowiednim wykształceniu dajmy szansę aby sami powalczyli o władzę w gminie, w gminnych wyborach i w odpowiednim czasie.

 7. Zwisa mi czy referendum się odbędzie czy nie, ale jak dyrektorka mogła się zgodzić na takie spotkanie w szkole?! Szok. Mieszać szkołę do polityki?!!! Jak można pozwalać na zbieranie podpisów na terenie szkoły wśród uczniów?!! Skandal!!! Mam nadzieję, że starosta wyciągnie konsekwencje wobec niej!

 8. Jakie doświadczenie ma ORDON ? Pytam jakie ? Bo niby 7 lat zaciągał KREDYTY na koszt PODATNIKA. Takie doświadczenie to i każdy może nabrać ! Markowicz już na starcie ma przewagę nad BETONEM bo przynajmniej po angielsku dogada się z obcokrajowcami a ORDON co najwyżej może "herbatkę" wypić ze zwolennikami bandery.

 9. Jak ktoś z was chce sobie wynająć salę to można pójść i zapłacić. Jeden płaci za to że na sali gra w piłkę inny zapłaci za wynajęcie sali żeby zrobić na niej spotkanie z ludźmi. Jest wolny termin? Masz pieniądze? To nic nie stoi na przeszkodzie żebyś wynajął sobie salę gimnastyczną.

 10. dalej… markowicze mają sny.. o totedze….p.ordon wywal pan markowiczową vel dudek z dyrektora dop.. i dziady wysteaszą

 11. Największą kłodą po nogi rzuconą tej gminie i jej mieszkańcom jest Wiesław Ordon. Jego psychopatyczne działania /zakup ujęcia wody, zadłużanie gminy na szatnie po pół miliona i przekopywanie centrum, niszczenie miejsc pracy, doprowadzenie do katastrofy kanalizacji itd/ muszą być przerwane. Referendum to dobra okazja.

 12. trzeba trzymać kciuki aby tacy ludzie do władzy nie doszli jak pan J.M ..wakacje płatne ferie płatne jeszcze władza wam się podoba mi za wolne dni nikt nie płaci jak nauczycielom

 13. Drogi Panie Januszu , cała Pana akcja i tak nie wypali, pan dobrze o tym wie. Po pierwsze, jak już dojdzie do referendum to przecież Ordon tuż przed REFERENDUM zacznie mieszkańców obsypywać padarkami i prezentami – planty ,mały lasek , zalew – no przecież on dobry jest , tyle dobrego zrobił – usłyszy to pan od swoich sąsiadów, kolegów i innych mieszkańców. Ordon przemyślał sprawę nawet przeciwny jest podwyżką wody – szkoda że tylko na pół roku – ale pewnie o to chodzi !!!

 14. [b]Taaa Ordon teraz będzie miły i kochany. Podwyżki wody przesunął o pół roku byle tylko nie wręczać ludziom rachunków w czasie referendalnym. A później zagłosujecie na Ordona i dostaniecie rachunek hehhehe naiwne lasowiaki. [/b]

 15. Czynsz w TBS
  Ustalenie wysokości czynszu leży w gestii towarzystwa. Jednak jego wysokość nie może w skali roku przekraczać 4% wartości odtworzeniowej lokalu. Wartość odtworzeniową lokalu stanowi iloczyn jego powierzchni użytkowej i wskaźnika przeliczeniowego kosztu odtworzenia 1 m² powierzchni użytkowej budynku mieszkalnego. Wskaźnik przeliczeniowy jest różny w zależności od województwa, w którym znajdują się budynki TBS
  woj. podkarpackie: 2.948,00 zł
  2948,00/12=245,66 x 4%= 9,83 zł/m²
  Więc np. mieszkanie 70m² x 9,83= 688,10 czynsz za miesiąc w TBS
  Dla przykładu w mieszkaniu komunalnym o takiej samej powierzchni obecnie ok. 550 zł
  KOGO W TYM MIEŚCIE BĘDZIE STAĆ NA TAKI CZYNSZ SKORO JUŻ DZISIAJ JEST 3.500.000 ZŁ ZOBOWIĄZAŃ NAJEMCÓW WOBEC PGKIM!!!
  TBS są uprawnione do weryfikowania poziomu dochodów swoich najemców. Każdy najemca raz na 2 lata, w terminie do 30 kwietnia, zobowiązany jest złożyć deklarację, w której powinien wykazać wysokość średniego miesięcznego dochodu jego gospodarstwa domowego, a także fakt nabycia prawa do innego mieszkania.

  Przekroczenie maksymalnego progu dochodów, nabycie prawa do innego lokalu, a także nieterminowe złożenie deklaracji może być przyczyną wypowiedzenia wysokości czynszu. W takich wypadkach TBS będzie mógł stosować czynsz wolny, przekraczający 4% wartości odtworzeniowej. Osobom, które w deklaracji podadzą dane niezgodne z prawdą towarzystwo może natychmiast wypowiedzieć umowę najmu, a jeśli te nie wyprowadzą się, może żądać od nich odszkodowania w wysokości 200% czynszu miesięcznego, jaki byłby normalnie płacony.
  A to nie wszystko, bo aby dostać mieszkanie z TBS też trzeba spełnić określone kryteria (odpowiedni dochód), który w Dębie mało kto spełnia.
  Suma przeciętnych miesięcznych dochodów, uzyskiwanych przez osoby wspólnie wynajmujące lokal mieszkalny w TBS (czyli członków tzw. gospodarstwa domowego), nie może przekraczać ustawowo określonego maksimum.

  Określając te limity ustawa odsyła do przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw w danym województwie jako podstawy obliczenia maksimów dla gospodarstw domowych o różnej liczbie członków. I tak, miesięczny dochód kandydatów na najemców mieszkania w TBS nie może przekraczać 1,3 średniego wynagrodzenia w danym województwie więcej niż:
  o 20% w jednoosobowym gospodarstwie domowym,
  o 80% w dwuosobowym gospodarstwie domowym,
  o dalsze 40% na każdą dodatkową osobę w gospodarstwie domowym o większej liczbie osób.

 16. Markowicz jest na etapie wykańczania domu. Kiedyś tam sobie zaplanował że ze swoją liczną rodzinką w nim zamieszka. Niestety,w chwili obecnej plany nieco się mu pokrzyżowały i wykańczanie owego domku nabrało ślimaczego tempa. Szuka nowego zajęcia z lepszą płacą- wział się za polityke HAHAHA

 17. <wyrazy usunięte> co chcesz od człowieka jeden który potrafi <wyraz usunięty> powiedzieć co myśli a ty<wyrazy usunięte> co potrafisz

 18. Konkurs na blogu Markowicza:
  Wymyśl jak św. Rita i jej kult mógłby pomóc lokalnej gospodarce. Zrób analizę rynkową.
  No bajka :)

 19. Pawełku nie strasz :) Myslisz, że ciemny lud to kupi? W ustawie jest wyraźnie napisane:
  Czynsz, o którym mowa w ust. 1, nie może być wyższy w skali roku niż 4 % wartości odtworzeniowej lokalu itd.
  Wiesz co to jest "nie więcej niż" ? Więc nie oszukuj ludzi.

 20. Panowie i Panie zacznijcie podpisywać się z imienia i nazwiska na tym forum, ciekawe czy któryś z was wziąłby odpowiedzialność za te bzdury, które tu wypisujecie. Ciekawe czy treści komentarzy były by takie same.
  Całe Info powstało w jednym celu: obalenia Wieśka Ordona i przejęcia władzy przez klub Ratusz. Widząć ilość negatywnych komentarzy pod adresem grupy Wieśka aż dziw bierze czytając komentarze pod tym newsem.
  Apeluje do wszystkich jeśli macie inne zdanie podpisujcie się pod nim imieniem i nazwiskiem; w końcu to państwa zdanie. Miejcie odwagę brać odpowiedzialność za swoje słowa. W przeciwnym wypadku myślę, że rozwój użytkowników piszących posty zatrzymał się grubo poniżej progu 18 lat – a w takim wypadku podpisujcie się imionami swoich rodziców.
  Pozdrawiam
  Edward Materla

 21. [quote]#30 | #29 dnia 05/30/2013 21:03
  <wyrazy usunięte> co chcesz od człowieka jeden który potrafi <wyraz usunięty> powiedzieć co myśli a ty<wyrazy usunięte> co potrafisz[/quote]

  [b]Biedaku,ty nawet po polsku pisać nie potrafisz.OTO TYPOWY ZWOLENNIK PLANOWANEGO REFERENDUM :([/b]

 22. jeden polityk samozwaniec,a drugi strazok z Bozej łaski.A tak naprawde dwoch bezrobotnych ktorzy podskakuja.Pozdro dla kumatych.

 23. INFORMUJE ZE JEZELI KTOS BEDZIE CHCIAL ODEMNIE JAKIEGOS PODPISU MUSI MIEC ZASWIADCZENIE OD PSYCHIATRY ZE JEST ZDROWY NA UMYSLE INACZEJ DOSTANIE KOPA W POSLADEK AZ SIE POTURLA DO ZAKLADU ZAMKNIETEGO

 24. Może gmina zacznie wyjaśniać i tłumaczyć oponentom.
  Z tego co mi wiadomo to na budowę szatni w Cyganach część pieniędzy pochodziła ze sprzedaży mienia wiejskiego i uchwałą zebrania zostały przekazane na to zadanie. Dzięki pomocy gminy i napisaniu dobrego programu pozostałe środki zostały przydzielone przez Urząd Marszałkowski w Rzeszowie z funduszy UE na tego typu zadania.
  Wkład finansowy gminy jest minimalny , społeczeństwu Cygan też się coś należy.Nie wiem dlaczego robi się zarzuty pod adresem burmistrza w tym temacie.
  Należy pochwalić inicjatywy oddolne i pomoc gminy w ich realizacji.
  Co do stadionu w Nowej Dębie to jak mi wiadomo będzie modernizowany z funduszy gminy,czyli z naszych podatków,miasto spontanicznie nic nie dołoży tak jak to muszą robić sołectwa by coś nowego zrealizować. Wam gmina wszystko podaje na tacy a wioski muszą o wszystko walczyć.
  Tu jest zasadnicza różnica o czym nie wiecie lub nie chcecie wiedzieć
  Oby wszystko było jasne gmina powinna więcej informować społeczeństwo o planowanych inwestycjach i pozyskanych środkach,tak jak to ma miejsce w sprawie zalewu.
  Brak komunikacji pomiędzy gmina a społeczeństwem powoduje niedomówienia i podejrzenia.
  Ten błąd gmina musi wyeliminować by przejrzyście funkcjonować.

 25. Wymysł typu "pieniądze sołeckie" ze sprzedaży "sołeckiej" ziemi to bzdura. Jak w mieście się coś sprzedaje to nie idzie to na "fundusz miejski" tylko trafia do skarbu gminy a następnie wydawane jest na CAŁĄ GMINĘ a nie TYLKO NA MIASTO.

  ale my nie o tym… [b]Ordona trzeba ukarać za to co narobił i pozbawić go 10 000 zł każdego miesiaca… i tyle. [/b]

 26. I Żołedzia też trzeba pozbawić dostępu do kasy publicznej. Obaj jak pączki w maśle sobie tam żerują. Dosyć!!!!!! ODWOŁAĆ TRZEBA TE BANDĘ

 27. Jak pan Inicjator dojdzie do władzy to za darmo będzie Was wymieniał na innych jemu podobnych, na wielu wycieczkach zagranicznych. ))

 28. To kto dojdzie do władzy to się okaże w wyborach. Póki co to Ordonowi trzeba pokazać czerwoną kartkę. Każdy następny będzie pamiętał gniew ludu i będzie się z ludźmi liczył.

 29. W pełni zgadzam się z przedmówcą. Wiesiek jest i będzie burmistrzem, na chwilę obecną nie ma odpowiedniego kandydata na to stanowisko.
  Podzielicie moje zdanie po wynikach referendum.
  Mieszkańcy Nowej Dęby w pełni zdają sobie sprawę, że owy "Kononowicz" w osobie Markowicza to krzykacz i nic więcej, a po drugie kto z PAństawa chciałoby abu takie coś prezentowało gminę??, zresztą jak znacie Markowiczów to wiecieo czym mówię!!!

 30. Dobrym przykałdem aby opisać chcaraket Państwa Markowicz ( całej rodziny) jest styl i treść forumowicza spod #30- uwierzcie mi wiem co mówię>

 31. właśnie dlatego że w Dębie są ludzie jacy są (nie wszyscy) to uważają że nic się nie da zrobić, że już nic lepszego nie może ich spotkać, ogólnie narzekają ale nic nie chcą zrobić żeby było lepiej. Ja też sama nic nie mogłam zrobić, ciężko pracuję za granicą i żyje jak wasze pączki w maśle, a Wy nic nie chcecie zrobić by żyło się Wam lepiej. Jeszcze nie wiecie kto byłby kandydatem w przyszłych wyborach, kto wygra a już opluwacie człowieka który chce wam pomóc.

 32. Pan Burmistrz zacheca młodych i przedsiębiorców do inwestowania i zakładania firm w nowodebskiej strefie "na zakładach" ale zapomina że trzeba tam jakoś dotrzeć, jezdnia jest fatalnie utrzymana łatana prowizorycznie. Zalegający piach od strony lasu szczególnie podczas suchych dni uniemozliwia bezpieczną jazde rowerzystów a tą drogą poruszają się dzieci jadący do szkół tylko czekać aż dojdzie do jakiegoś wypadku. Wielokrotne zgłaszanie tego Staroście, Burmistrzowi i Radzie Miejskiej (także) nie przynosi żadnego skutku chyba że ten jeden dzień kiedy zamieciono ulice do basenu na Parade. Piszemy tu zatem o referendum dotyczącym odwołania burmistrza i straż miejską a należało by odwołać także Rade i połowę urzędników z Rzeszowskiej, no ale kolegów się nie rusza.

 33. Desperacja popycha ludzi w różnych kierunkach, niestety Pana Markowicza też, tylko nie wiem czy to desperacja czy inni przychylni mu ludzie popchnęli go do tego, że część Dęby się z niego śmieje, część mu współczuje, a część pewnie się modli za nie go do Św. Rity. No bez roz…

 34. Tak na poważnie to do tego logicznego myślenia i planowania. Broń Boże żeby ktoś tak planował. Fakty są takie że do wyborów samorządowych pozostało 16 miesięcy , nawet jeśli już by zebrano te 1600 podpisów, przeprowadzono referendum, i odwołano władze to jeżeli pozostanie mniej niż rok do wyborów zostanie powołany komisarz który będzie zarządzał gminą. A jeżeli nawet uda się przeprowadzić wcześniej wybory i wybrać władze to zostanie gdzieś niecały rok nowemu Burmistrzowi i Radzie na rządzenie. I wtedy co, władze zaczną prowadzić nową kampanie, no bo znowu wybory, a inwestycje, te obecne i przyszłe, staną na dobre, bo referenda i wybory za wyborami. Moim zdaniem jest to robione bez całkowitego planowania, namysłu i umysłu a tylko w desperacji i odwecie, co pociągnie za sobą ogromne koszty dla Gminy stracony czas a nic by nie dało.

 35. Uważam że ta nagonka na Pana Markowicza jest w tym momencie celowa, pozwólmy się wygadać wszystkim przy****…m Ordona, niech się wypstrykają. My zróbmy swoje bo oni nam nie pomogą ani teraz ani jutro ani nigdy!

 36. Poczekajmy na referendum,i zobaczycie jak skończy Markowicz. Ten portal,jak już ktoś słusznie zauważył powstał tylko i wyłącznie w jednym celu- a kometarze pisze kilka osób tytułując się róznymi nickami- nic więcej.

 37. OK, referendum, odwołanie burmistrza…i co dalej? Kogo Ma Pan zaplanowanego na jego miejsce? A straż miejska… ok, likwidacja, i co dalej? Nasz super posterunek jest nieczynny od 15.00 w sobotę, jeśli się nie mylę, to juz zostaniemy bez jakiejkolwiek ochrony. Wiem, że nasi strażacy to żadna ochrona, ale przynajmniej są. Wiem , że Policja pracuje w soboty i niedziele, ale jednak posterunek jest zamknięty, nie ma dyżurnego, a jak się dodzwonie do Tbg, tamci znajdą wreszcie naszych, to juz będzie pozamiatane w razie jakiegoś mordobicia itp. Dobrze jest mówić odwołajmy kogoś tam ale ja chcę wiedzieć, jakie macie PLANY!!!!! Bo ja nie chcę z deszczu pod rynnę.

 38. Kiedy wy zrozumiecie, że jak się zlikwiduje Straż Miejską w ND to te same ogromne pieniądze można dać Policji i stworzyć dodatkowe etaty dla Policjantów. Wtedy komisariat znów będzie otwarty 24h/dobę. Bezpieczeństwo wzrośnie bo Straż Miejska i tak pracuje do 23. A w niedziele ma wolne, zresztą co tu o nich dużo mówić ich uprawnienia i tak są żadne. Widziałem ich interwencje 3 razy i za każdym razem z policjantem. Dodatkowo sprawność fizyczna naszych strażników jest żenująca. Brzuchy szpilki i zadyszka.

 39. Panie Markowicz jest taka piosenka Czesława Niemena :
  Dziwny ten świat, świat ludzkich spraw czasem aż wstyd przyznać się,
  i dziwne jest to że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek.
  Lecz ludzi dobrej woli jest więcej i mocno wierzę w to że ten świat
  nie zginie dzięki nim…
  Niech Pan odpowie czy to jest uczciwe wywołać skandal
  nie informując mieszkańców jakie to konsekwencje,koszty poniesie cała gmina a szczególnie miasto? Wszystko jest żle wg Pana! Owszem z pracą jest ciężko, przyrost na niskim poziomie ale to dotyczy całego kraju ba całej europy.Jak rozumiem jest Pan rozgoryczony utratą pracy, zobowiązaniami zaciągniętymi w banku
  i z tej goryczy dał się Pan wmanipulować ludziom z Ratusza w tę intrygę szytą grubymi nićmi!!! Cała odpowiedzialność spadnie na Pana! Czy warto poświęcić swoje dobre imię.Niech Pan przeanalizuje swoje działanie!

 40. [b]Jeszcze dodam że szkoła powinna uczyć a nie w perfidny sposób bałamucić młodzieży.[/b]
  To wstyd że nie mówi się o naszym liceum z tradycją że upada wielkimi krokami !Nauczycielom obcina się etaty bo trzeba zlikwidować jakieś dwie klasy na korzyść Tarnobrzega!
  Jakoś nie widać żeby Pan czy Pani Dyrektor bronili szkoły.
  Poza tym polityka to szeroki temat a Pan Markowicz nie jest ani ekonomistą, ani prawnikiem, ani księgowym czyli żadnym specem
  od długów .

 41. O czym Pani pisze? W marcu i w maju były Dni Otwarte Szkoły – można było przyjść i o wszystko spytać.
  Bardzo dobra szkoła, zdawalność matury wynosi 100 %, powstały nowe profile: politechniczny i wojskowy. Uczniowie z klasy technik hotelarstwa będą wyjeżdżali na praktyki do Włoch.

  Szkoła się rozwija – nowa elewacja, ocieplenie, nowe ogrodzenie.

  Szkoły z Tarnobrzega nic do nas nie mają – ich szefem jest prezydent, a naszej szkoły – starosta.

  Wyboru szkoły dokonuje zawsze gimnazjalista.

 42. Mam nadzieję na jakiś film propagandowy po tych spotkaniach i ponownie zapraszamy pana nauczyciela do komentowania dzisiejszej akcji…:P

 43. ale jaja. ostatnio, po kilku latach nieobecności, odwiedziłem nd. miasteczko wygląda dużo lepiej, rozrosło się, pobudowało. kryty basen, kebab 24h, dworzec autobusowy. później okazało się, że niby się pozmieniało, ale jak usłyszałem, że oszołomy chcą zastąpić wieśka św. ritą to jednak wszystko po staremu. pozdrawiam przy****sów księdza dziekana i dyrektor kozłowskiej i życzę świętej ricie wszystkiego najlepszego w referendum.

 44. Odwołanie Ordona przyniesie same pozytywne konsekwencje. Dęba się nie zwali. Przecież jak coś się dzieje złego to on zawsze mówi że to nie jego wina. Płytki odpadają z domu chłopa.. nie jego wina. Coś się gdzieś sypie.. nie jego wina. Więc po co mi taki gospodarz??? Damy radę bez niego. Trzeba mu zabrać 10 000 miesięcznie i Żołędziowi także. Rozpędzić to w 4 wiatry

 45. A co zobaczysz po kilku następnych latach nieobecności jak już nie będzie nic kasy bo wszystko będzie zabierane przez banki na spłatę długów Ordona???? Co zobaczysz? Sypiący się basen na który nie ma kasy, sypiący się dom kultury na który nie ma kasy.. popękane drogi, zniszczone chodniki… i na nic nie będzie kasy. Chwilowa zabawa na kredyt. Zero odpowiedzialności. A głupie lasowiaki biją brawo.
  Dodam, że młodych ludzi za kilka lat nie zobaczysz na ulicach, emeryi wymierają… kto więc tu zostanie i po co ????

 46. Przepędzić na 4 wiatry plotkarza cyganskiego , kusil kanalizacją że ma być za darmo, no i co maniek musiałem zapłacic. Nie trzeba być takim szują.

 47. Kaczyński i PiS mają Antoniego Macierewicza a Nowa Dęba za przyzwoleniem Ratusza ma Janusza Piotra Markowicza

 48. 69->70
  ja nie mam nic przeciwko opozycji, ale takiej prawdziwej, a nie pro forma – odwołajmy i ****. jeśli Janusz chce odwołać straż miejską i radę, to niech poda konkretne powody dlaczego chce to zrobić. i niech zaproponuje coś w zamian. o ile dobrze pamiętam, to ostatnio ordon nie miał w wyborach żadnego przeciwnika więc o czymś to chyba świadczy. pomysł ze strażą jest popularny w całej Polsce, ale co w zamian? nie wiem, jak jest teraz, ale jeszcze kilka lat temu policję można było zobaczyć pieszo jedynie w drodze z samochodu do tebina. poza tym zarabiają na siebie fotoradarem. sprawę ze świętą ritą to nawet szkoda komentować. zrobił tym z siebie Kononowicza. podpisy wymagane do przeprowadzenia referendum prawdopodobnie uda mu się zebrać ze względu na populistyczny pomysł ze strażą miejską i zacierającymi już z tego powodu ręce menelami uradowanymi perspektywą bezkarnego spożywania alkoholu i darcia mordy. ale jeśli Janusz jest taki zatroskany budżetem gminy to mógłby sobie darować ten cyrk, bo referendum będzie kosztować, a wątpię, żeby uzyskał wymaganą frekwencję. no i najważniejsze: JANUSZ, KTO ZA TOBĄ STOI? nikt nie jest na tyle głupi, żeby uwierzyć, że objawiła ci się św. rita i kopsnęła ci taki pomysł. nie rób z siebie głupa, znajdź jak brat uczciwą pracę, a ludzie z czasem zapomną.

 49. o jakim 100 % zdawalności matuury mówisz pół prawda

  a w ilu podejsciach jest to uzyskane 100%?

  to tak jak niby że Polska to zielona wyspa wg tego co Płemier mówi
  a gołym okiem to bliżej Sachary niz zielonej wyspie jest w Polsce

 50. [size=20] do Osoby # 75 -> ZGADZAM SIĘ!!![/size]

  Nie ma co cyrku robić. w Nowej Dębie jest dużo do zmiany, ale też nie przesadzajmy. Wiele gmin jest zadłużonych, nie tylko nasza, i nie tylko gminy w Polsce. Długi są wszędzie, i bedą. Muszą być bo w tym sens istnienia pieniądza. Pan Janusz powinien pójść do opozycji bo opozycja jest potrzebna.
  [size=16]poza tym… Pan Burmistrz Ordon cudów nie może zrobić, bo jak np dostaje pieniądze z funduszów europejskich to zawsze na konretne CELE!!! i NIe może np. funduszu z etykietą "KULTURA" przeznaczyć na mieszkania, albo jak jest projekt na droge to zrobi jakiś zakład. Drugie- wszyscy mówią – dlaczego Burmistrz nie sprowadzi inwestora??? A bo to Ci INWESTORZY to na jabłońce za Sandomierzem rosną i wystarczy zerwać i do ND przywieźc TAK?[/size]

  Ludzie trochę spokoju i realnego myślenia. I odwagi a nie plucia po sobie. Bo ewidetnie widać że jest tutaj pewna część osób które oprócz rzucania wyzwiskami na forum w realnym świecie nic odważnego zrobić nie potrafią, nie wiem, chyba ze strachu…

  Prawda jest że świeża krew w Radzie by się przydała, pewne starsze osoby nie powinny już tam być, bo chyba są chyba tam tylko dla masy poparcia dla pewnych nie zawsze mądrych pomnysłów. Sam Pan Zastępca też nie jest zbyt odpowiedni.
  Niech Pan Markowicz skończy to przedstawienie, i niech wraz z opozycją walczy o dobre jutro dla ND ale niech patrzy realnie na świat i politykę. Z pustego nawet Salomon nie naleje.
  Poza tym uważam, że dyplomacją więcej można zdziałać niż takimi wystąpieniami. Tylko że widać że albo niektórzy plują na forum ( TU i TYLKO TU, bo odwagi na coś więcej nie mają..) albo Pan JM robi referendum bo na Radzie nikt zwykłęgo mieszkańca słuchać nie chciał ( i to jest przykre bo jakby nie było – rada miasta jest dla miasta a nie dla samej siebie i KOŁO WZAJEMNEJ ADORACJI to w klubie osiedlowym a nie w Urzedzie).

 51. [size=16]Mieszanie całej Rodziny w projekt jednego członka jest niepoważne. Bo jakoś nikt córek p.Ordona w rządy Taty nie miesza, a przecież mógłby bo z tego co wiem jedna studiuje geografie i o demografii, funduszach europejskich i rozwoju miast co nieco powinna wiedzieć. Ale po co Ją w to mieszać..?[/size]
  Może zanim wyda się osąd, warto zapytać np. Tą wymienioną Tutaj Ciocię JM co uważa o tym pomyśle a potem wydawać opinie..?

  Trochę szacunku dla ludzi, bo przypuszczam że większość plujących osobiście rodziny nie zna( jedna osoba to jeszcze nie cała Rodzina), więc po co szerzyć zło?

 52. [b][size=24]Markowicz to ukryta opcja Ordona. Jest prowokacją burmistrza. Wybierając go wybierzesz dalej panujący porządek władzy. Należałoby wybrać ludzi nie skażonych wykształceniem zdobytym w latach komunizmu. I to nie takich po zawodówce, ale najmniej z maturą. Zapytajcie tzw radnych jakie szkoły pokończyli… I właśnie takie są rządy w Nowej Dębie.
  [/size][/b]

 53. W większości sie zgadzam z tobą, ale z ostatnią częścią nie. Odsłuchaj sobie sesję. Markowicz powiedział co chciał, na sesji wczesniej też. Burmistrz mu odpowiedział na pytania, a on z kartki co odczytał? Że nie dostał odpowiedzi. Czyli już miał gotowca napisanego tylko nie wziął pod uwagę, że burmistrz jednak odpowie. Ot taka zabawa na zlecenie :)

 54. A ja się zastanawiam kiedy rodzice się wkurzą i pogonią dyrektorkę liceum za mieszanie szkoły i ich dzieci w politykę? Jak można dopuścić polityczne zebrania w szkole i zbieranie podpisów wśród uczniów? Co na to starosta? Co na to kuratorium?

 55. radni nie kumaci , podstarzali z szacunkiem dla wieku , ze słabym wyksztalceniem lub brak, z siwym włosem na skroni , brodaci powinni sami z godnoscia zdac mandat. oni tego nie zrobia sami , wiec trzeba ich go pozbawic. dajcie szanse kumatym i nie brodatym.

 56. echodnia na swojej stronie zrobiło sondę o likwidacji straży miejskiej w ND oto jej rezultaty. [img]https://imageshack.us/scaled/large/546/sonda.png[/img]

  dlaczego nikt o niej nie napisał?? Potwierdza ona wyniki zrobione przez Ostapka

 57. Podobno na zebranie ludzie wlazili dzwiami i oknami ,z braku miejsc wlazili na drabinki gimnastyczne wiec gratuluje frekfencji jakies 250% ,przeraza mnie ze taka bedzie w referendum ;)

 58. I znowu Polak na Polaka pluje a podobno Pan Janusz Markowicz jest wierzący katolik który przestrzega 10 przykazań. Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliżniemu swemu.

 59. nie zdziwił bym się -gdyby inicjatywa o odwolaniu Burmistrza wyszła od mieszkańców selectw.A tu zasrane mieszczuchy co wszystko dla nich rada robi ,planty parkingi,chodniki,kanalizacje itd. urzadzają referendum.Przyjdzie nowy zobaczycie ile narobi długów,samo referendum to tysiące zł. zmiana herbu nastepne tys. odprawy dla rady kolejne setki tys.Lepiej puki co chlopie z pisu zawróć z drogi bo lekkie potknięcie i wylatujesz bez referendum.

 60. Relacja ze spotkań
  Witam serdecznie,

  spotkania przebiegły spokojnie, tzn. żadnych niespodzianek, tłumów brak, zainteresowanie mizerne. W sumie ok.30 osób. Przy drugim spotkaniu wywiązała się dyskusja, dość ożywiona z udziałem m.in. p. Krystiana Rzemienia, który podsuwał swoje pomysły na poprawę sytuacji i podawał kontrargumenty. Padło też kilka innych pomysłów na rozwój naszego miasta. Niemniej jednak, w związku z małym zainteresowaniem inicjatywą, najbardziej prawdopodobny scenariusz to Scenariusz A – ludzie nie chcą referendum. Koniec filmu.

  Pozdrawiam

  więcej na :

  http://www.zlodobrem.blogspot.com/

  COŚ PAN JANUSZ ODPUSZCZA tak szybko !!!!

 61. Ha ha ha, a mówiłem ( wpis #46) porywacie się z motyką na księżyc dzieciaki- zachciało Wam się rządzić- ale żeby to robić trzeba mieć cos w głowie.

  Ha ha ha ha- i skończysz Panie Markowicz jak Pewien Pan z Bielska….

 62. ciekawe gdzie byli podczas tych spotkań krzykacze forumowi??? po raz kolejny to pokazuje, że tylko kilka dyzurnych siedzi i klepie komentarze
  wpisów było ponad 400 – pewnie z tego się wziął pomysł z tak dużym pomieszczeniem. A jak tam grupa inicjatywna pewnie jak zwykle w szypowskim siedziała??? Janusz dorze Ci radzę nie daj się wypuszczać kolaborantom. Kolaborantom i farbowanym lisom mówimy stanowcze NIE.

 63. wiekszosc byla na obchodach klubu
  Piątek 31 maja

  godzina 18:00 -Uroczysta Gala Sportu w Samorządowym Ośrodku Kultury

  W programie prezentacja multimedialna „Tak hartowała się STAL”

  Wręczenie pamiątkowych statuetek dla zasłużonych zawodników i działaczy.

  Recital akustyczny Mateusza Ziółko – finalisty programu Mam Talent.

  Występy grupy tanecznej akademii tańca Art. Dance.

  Wystąpienia zaproszonych gości oraz wystawa fotograficzna.

 64. Żenujące>
  Mam wrażenie ,że niektórzy( -wiadomo o kogo chodzi) nauczyciele chcą sobie zabezpieczyć przyszłość, poprzez posady w UMIG. Podkreślam "wrażenie". Całe szczęście , że pozostali uczą solidnie.
  O emerytów i tak się nikt nie zatroszczy, jeśli sami o siebie się nie zatroszczą.
  Na referendum -szkoda czasu i atłasu -jest tak jak powinno byc.
  pozdrwiam

 65. tfu , na psa urok, to nieszczęśne INFONOWADEBA …
  ile wy krwi napsujecie…
  do roboty …
  a nie polityką się zajmować .

 66. Jak marko-ratusiki usuwacie niepopierający was komentarz to zostawcie nr. komentarza i info. za co np. za niepieranie marko-ratusików

 67. P.Marku proponuję do pk.1 tzw.RITA dodać w następnych IN VITRO , ABORCJA ,OBRONA KRZYŻA ,TELEWIZJA TRWAM, NASZE RADIO , JEZUSA NA KRÓLA POLSKI , KOMITET BUDOWY NAJWYŻSZEGO KRZYŻA JEZUSA W ŚWIECIE . Walka o realizację tych szczytnych celów zapewni panu bezpłatny pobyt ………

 68. Witaj Przyjacielu,
  Mam nadzieję, że się mylę…
  Witam serdecznie,

  obserwuję sytuację. Nie wygląda to dobrze. Wiatr spycha chmury z Niemiec nad Polskę. Nadchodzi powódź.Przy okazji polecam relację tvp.rzeszow http://www.tvp.pl/rzeszow/aktualnosci/spoleczne/referendum-w-nowej-debie/11301426/referendum-w-nowej-debie/11301446

  z wizyty w Nowej Dębie, pan dziennikarz zapewniał mnie, że są niezależni i obiektywni. Ale tu nic o zarzutach, które przecież zgodnie z prawem umieszczone są na ogłoszeniu. Można porównać z całym nagraniem tutaj
  http://www.youtube.com/watch?v=2v8lw_208Qc&feature=youtu.be
  Pozdrawiam

 69. No ratusiki obiadek mamusiny łyknięty , brzuszki happy ?czas jechać z krytyką na wszystko co pomoże ,daj boże, w wyborach.Do klawiatury marsz.

 70. Buraki najlepiej to wszystko rozwalić taka jest wasza idea.Pan Markowicz i jego ekipa to typowi niszczycie,były wybory trzeba bylo pokazać się wtedy oglosić program np. praca dla każdego od Markowicza i jego kompanów , miejcie odrobinę honoru i dajcie to wszystko dokończyć ,przestańcie siac ferment.Jedzcie w Polske i zobaczcie jak wygladają małe miasteczka chyba że chcecie aby nasza mieścina posostała zarośnięta krzakami.Może wam o to chodzi bo nie będzie gzie pic piwa a i oddaniem moczu moze byc problem.

 71. Pan Markowicz będzie wiarygodny jak przedstawi kserokopię zaświadczenia lekarskiego od sądowego biegłego psychiatry czy jest pełen władz umysłowych i jak przedstawi pełny skład tzw. Grupy Inicjatywnej – czy jak ją zwał.

 72. Janusz,

  Znasz z żoną angielski. Masz w sobie energię. Jedźcie do Warszawy. Tam jesteście bardziej potrzebni.

  Stracisz bezcenny czas życia na szarpanie się z głupolami, którzy i tak w swoim czasie odejdą z tego świata. Świat zapomni o tym przejściowym okresie głupoty, który nazywa się "20 lat nowodębskiego samorządu".

  Głupota PRL-u musi sama odejść z tego świata.

 73. Angielski dzisiaj zna każdy po średnim wystarczająco do komunikowania się w pracy za granicą,tylko że tam trzeba pracować a nie jak ma w genotypie pokrzywdzony mądruś przychodzić do pracy.

 74. [quote]#120 | do 117 dnia 06/05/2013 09:22
  Angielski dzisiaj zna każdy po średnim wystarczająco do komunikowania się w pracy za granicą,tylko że tam trzeba pracować a nie jak ma w genotypie pokrzywdzony mądruś przychodzić do pracy.[/quote]
  Tylko że tam ani ustawiona rodzinka ,ani ksiądz w rodzinie Januszowi Piotrowi hrabiemu Markowiczowi nie pomoże.Tam trzeba coś sobą reprezentować,a przynajmniej ciężko pracować np.na zmywaku.

 75. Chłopie daj sobie siana nie cofaj się do średniowiecza,po co zasiewać antagonizmy ,NOWA DĘBA ładnie brzmi ,a stara kojarzy się z zacofaniem i czymś brzydkim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here