Nowa Dęba Liderem Wojewódzkiej Akcji Zbierania Zużytych Baterii

16

Miasto i Gmina Nowa Dęba uzyskała tytuł Lidera Wojewódzkiej Akcji Zbierania Zużytych Baterii, zajmując III miejsce w województwie podkarpackim.

Gmina Nowa Dęba wzięła udział w prowadzonej przez Marszałka Województwa Podkarpackiego kampanii edukacyjnej mającej na celu podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństwa w zakresie prawidłowego postępowania z odpadami w postaci zużytych baterii i zużytych akumulatorów. Jednym z elementów kampanii było nagradzanie najaktywniejszych placówek oświatowych, które wykazały się najlepszym wynikiem w zbieraniu zużytych baterii w przeliczeniu na 1 ucznia oraz gmin, które zebrały największą liczbę zużytych baterii.
Placówki oświatowe z terenu Miasta i Gminy Nowa Dęba wzięły czynny udział w akcji. Uczniowie przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów, w okresie od 01.01.2014r. do 15.10.2014r. zebrali łącznie blisko 650 kg zużytych baterii. Najwięcej zebrano w Gimnazjum Nr 2 w Nowej Dębie, które zajęło w swojej kategorii 4 miejsce w województwie i zostało nagrodzone stołem do air hockey-a.
Dodatkowo od mieszkańców Miasta i Gminy zebrano 1 040 kg zużytych baterii, które dostarczane były do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych oraz wrzucane do specjalnych pojemników ustawionych w tut. Urzędzie. Wyniki te przyczyniły się do uhonorowania Miasta i Gminy Nowa Dęba pamiątkową statuetką Lidera Wojewódzkiej Akcji Zbierania Zużytych Baterii w 2014 r.
Serdecznie dziękuję przedszkolakom, dzieciom i młodzieży szkolnej oraz wszystkim mieszkańcom, którzy aktywnie uczestniczyli w tej pożytecznej Akcji. Państwa zaangażowanie jest niewątpliwie dużym sukcesem w dążeniu do poprawy jakości naszego środowiska zarówno dzisiaj jak i w przyszłości. Wierzę, że idea tej Akcji, przyczyniła się do zwiększenia świadomości społecznej w zakresie właściwego postępowania z zużytymi bateriami i akumulatorami, jako odpadami niebezpiecznymi. – takimi słowami burmistrz Wiesław Ordon podziękował mieszkańcom.

zużyte baterie 2014

GKS / RL
Źródło: UMiG

16 KOMENTARZE

 1. Brawo panie Zygmuncie! Właściwy człowiek na właściwym miejscu! Fachowiec pierwsza klasa! Ukłony dla pana Zygmunta i pana burmistrza Wiesława Kazimierza Ordona! Pozdrawiam obu panów!

 2. „Wierzę, że idea tej Akcji, przyczyniła się do zwiększenia świadomości społecznej w zakresie właściwego postępowania z zużytymi bateriami i akumulatorami, jako odpadami niebezpiecznymi. – takimi słowami burmistrz Wiesław Ordon podziękował mieszkańcom.”

  Jestem dumny z mojego burmistrza który tak dzielnie wychowuje ciemny lasowiacki lud. Burmistrza który wytrwale w pocie czoła edukuje (niesie kaganek oświaty) w zakresie postępowania ze zużytymi bateriami. Tak trzymać !

 3. gratulacje osiągniętych sukcesów

  a rycerzyki może w końcu z trybią że lasowiaków tu masa a zamku nie ma i obrażaniem dojdą dokładnie do d..y

 4. Nie macie wrażenia że pan burmistrz Zygmunt Żołądź tak jakby się postarzał ? Wiem, że wiecznie młodym być nie można, ale tak nagle jakoś to u niego przyszło. Włosy nawet skrócił, żeby nie było widać siwych. Gratuluje panu Zygmuntowi wszystkich zebranych baterii i wspaniałej nagrody. Oby tak dalej!

  • Gdybyś przegrała tyle spraw w sądzie co Żołądź w tym roku, to też byś z nerwów posiwiała.

 5. A ja bateria układam sobie na telewizorze , puszki po piwie też , jeszcze na koronce sobie leżą , ładnie wygląda i sąsiedzi z osiedla północ mi zazdroszczą …

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here