Nowa Dęba przystąpi do Tarnobrzeskiego Obszaru Funkcjonalnego

3

2013-11-01


Rada Miejska w Nowej Dębie wyraziła zgodę na zawarcie porozumienia w sprawie określenia współpracy przy wdrażaniu i realizacji Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Tarnobrzeskiego Obszaru Funkcjonalnego.

Nowe zasady wspierania rozwoju regionalnego wyznaczone przez Komisje Europejską w ramach nowej perspektywy finansowej na lata 2014-2020 wymuszają współpracę pomiędzy lokalnymi samorządami przy aplikowaniu o środki unijne. Będzie się to odbywać m.in w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT). Celem ZIT jest zwiększenie zaangażowania jednostek samorządu terytorialnego na rzecz wdrożenia projektów realizujących wspólną wizje rozwojową. Mówiąc prościej, chodzi o to, że jeśli chce się pozyskać pieniądze na określone zadanie muszą być w nie włączone zainteresowane gminy z określonego obszaru.

W uchwalonej 26 sierpnia 2013 roku Strategii Rozwoju Województwa wyznaczono Miejski Obszar Funkcjonalny Tarnobrzega obejmujący miasto Tarnobrzeg oraz gminy: Baranów Sandomierski, Gorzyce, Grębów oraz Nową Dębę. Warunkiem realizowania ZIT jest zawiązanie ZINSTYTUCJONALIZOWANEJ formy partnerstwa.

Zadania realizowane w ramach ZIT współfinansowane będą ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 w wysokości do 85%. Każda ze stron porozumienia zobowiązana będzie do zapewnienia wkładu własnego na realizacje przedsięwzięcia w wysokości wynikającej z wartości zakresu rzeczowego planowanego przez Gminę oraz wymaganej wysokości dofinansowania.

/ info

3 KOMENTARZE

  1. [quote]Czyli że co ? Pracy dalej w N.Dębie nie będzie?[/quote]

    Kasa na to by rozwijać strefę, tworzyć miejsca dla potencjalnych inwestorów, rozwijać przedsiębiorczość już była.
    Ale woleli robić betonowe planty, zaciągać kredyty a teraz podwyższać podatki od nieruchomości dla przedsiębiorców którzy ledwo wiążąc koniec z końcem dają jako taką prace. Także teraz będzie trzeba spłacać długi Ordona.. A za co? Nie wiadomo.

    Dociera już w co daliście się nowodębianie wpuścić?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here