NOWA KADENCJA ZWIĄZKU SENIORÓW W NOWEJ DĘBIE

12
W dniu 13 lipca 2023 roku, odbyło się zebranie sprawozdawczo – wyborcze kończące kadencje 5 letnią nowodębskiego oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów (PZERiI).  W skromnej oprawie, przy bardzo dużej frekwencji członków 94 osób oraz gościa zaproszonego Przewodniczącej Zarządu Okręgowego Pani Ireny Prucnal odbyło się zebranie sprawozdawcze wyborcze.
Został wybrany nowy skład Zarządu oraz Komisji Rewizyjnej.
Skład zarządu:
1. Jan Witkowski
2. Maria Mączka
3. Genowefa Flis
4. Anna Słowik
5. Urszula Krakowska
6. Teresa Pabian
7. Urszula Wdowiak
Skład Komisji Rewizyjnej
1. Janina Pabian
2. Irena Andrusiewicz
3. Bożena Orłowska
Dopiero na pierwszym spotkaniu zostanie określony stan z określeniem pełnionej w przyszłości funkcji obydwu zespołów.
Bardzo miłym dodatkiem do zebrania była obecność Przewodniczącego Rady Miasta i Gminy Pana Damiana Diektiarenko , który uczestniczył w zebraniu a w swoim wystąpieniu określił Związek PZERiI jako największą organizację pozarządową, życząc jej władzom i członkom by pracowała na rzecz osób starszych jak dotychczas. Członkom związku kończącym swoją kadencję, podziękował za współpracę, wręczając każdemu z nim imienną statuetkę, co było miłym zaskoczeniem.
W 2019 r. Zarząd Związku podjął decyzję o całkowitym remoncie pomieszczeń klubowych. We własnym zakresie przy współpracy PGKiM i Prezesa ówczesnego Antoniego Kapusty po zakupie przez Związek wszystkich materiałów, pracownicy MPGKIM wykonali prace konserwatorskie: wymiana drzwi, układanie płytek i wszelkich urządzeń w ubikacji, malowanie wykonali członkowie związku. Meble użytkowe zakupiono nowe, stół do spotkań wykonał Pan Teofil Pogoda po kosztach materiałów.
Zarząd jest wdzięczny Panu Pawłowi Grzędzie za wykładzinę na podłogę oraz krzesła w ilości 12 szt oraz zakup drukarki Epson. Zarząd dziękuje też Panu Przewodniczącemu Damian Diektiarenko, który zakupił nam Laptop celem prawidłowej działalności księgowej.
W 2022 r zakupiliśmy z własnych zasobów sprzęt grający, wykorzystywany na wycieczkach oraz drugi laptop i drukarkę dla księgowej. Mieliśmy stary sprzęt PC i monitory starego typu, które już nie działy prawidłowo. Wielki szacunek dla sponsorów wielkiego serca co przyczynili się dla prawidłowej działalności Klubu. Dla Pana Starosty Jerzego Sudoła , Burmistrza Miasta i Gminy Wiesława Ordona, Prezesa Zakładów Dezamet- Jerzego Derusia, Spółki ESV „Wisłosan „ , Nadleśnictwo Nowa Dęba, BS Nowa Dęba. Osobom prywatnym tj Władysław i Genowefa Flis , którzy zawsze mają czas na wspólne spotkania oraz pomoc finansową .
———-
Tekst i zdjęcia: PZEiRiI

12 KOMENTARZE

  • Radny Jasiu Flis człowiek służący Wiesławowi Ordonowi przez lata był przewodniczącym komisji rewizyjnej. Nikomu to nie wadziło, a tak być nie powinno. Z kolei w przypadku stowarzyszeń sprawa jest inna bo to nie jest tak, że każdy się rwie by być funkcyjnym w danej organizacji, bo to są funkcje społeczne a więc tak naprawdę dopłacasz do interesu swoim czasem i swoją pracą. Często trzeba robić „łapankę” żeby ktoś się zgodził wpisać na taką i na taką funkcję. Bo na gotowe to każdy przyjdzie, ale pracować nie każdemu się chce ;) Ponadto zwróć uwagę, że to jest stowarzyszenie seniorów. Dochodzi tu czynnik zdrowia. Nie każdy senior ma siły by czynnie się angażować w papierkową robotę. Kto działał w jakimś stowarzyszeniu lub zakładał własne ten wie jak to wygląda.

 1. Ale wiecie że na wakacjach nie ma zwolnienia od chodzenia do kościoła, prawda ? Nie ważne czy jesteś na Grenlandii czy w Turcji albo też w dżunglii..

  W niedzielę masz znaleźć kościół i do niego pójść. Tak nakazuje Watykan, a nawet Prymas Polski…

 2. Śmiechu warte to było pic na wode te wybory dalej szlachta rządzi imprezki I wczasy dla Bogaczy a inni będą sponsorować z tzw składek a jak ktoś będzie chciał jechać to nie ma miejsca bo Jasiu musi wkręcić cała swoja rodzinę i znajomych z wyższych sfer.
  A co do „wielkich sponsorów” żucą jakieś 100 zł i wielce hojni ofiarodawcy a Gienka przecież musi wszędzie być i wszędzie rządzić

 3. DO Anonima

  Przestań czepiać literówek i osób którzy nie mają nic wspólnego. Jak prawda cie zabolała to nie wyżywaj się na innych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here