[FILM] Spotkanie wiejskie w Alfredówce

31-To kompromitacja władz samorządowych! -takie słowa padły podczas zebrania wiejskiego w Alfredówce.

W środę 29 września o godzinie 18 w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej doszło do spotkania burmistrza Wiesława Ordona z mieszkańcami sołectwa. Tematem numer jeden była opisywana przez nas sprawa cyklicznych podtopień kilku domostw. Już sam termin posiedzenia wzbudził spore emocje wśród przybyłych. Wielu z nich zarzucało sołtysowi, że ten nie poinformował mieszkańców o dacie spotkania. Ten bronił się, że dopełnił wszystkich formalności.

Przypomnijmy: Mieszkańcy Alfredówki skarżą się na niekonserwowane rowy melioracyjne i niefunkcjonalne przepusty wodne. Wystarczy jeden, dwa dni intensywnych opadów, a woda spływająca z okolicznych pól dokonuje kolejnych zniszczeń, odcinając ich od świata. Ze swoim problemem od kilku miesięcy zwracają się do władz samorządowych różnego szczebla jednak za każdym razem są odsyłani „od Kajfasza do Annasza”. O swoim dramacie opowiedzieli na ostatniej sesji rady miejskiej. Zależy im na uporządkowaniu rowków, poprawie przepustów i przystosowania drogi dojazdowej do ich domostw do stanu używalności.

We wtorek doszło do spotkania Piotra Wdowiaka reprezentującego zalane rodziny ze starostą Wacławem Wróblem i nowodębskim radnym Tomaszem Zielińskim. – To co zastaliśmy u starosty to kompromitacja– tak skomentował to spotkanie mieszkaniec wsi. Wedle jego relacji podobne odczucia towarzyszyły radnemu Zielińskiemu – Powiedział, że miał nadzieję, że starosta chociaż przejawi zainteresowanie w temacie. Nie! Nawet żadnego zainteresowania nie było – opowiadał Wdowiak. – Na pytanie, co zamierza w naszej sprawie zrobić, powiedział, że nic – dodał.

W dalszej części wystąpienia Piotr Wdowiak nie krył swojego rozgoryczenia
Zastanawiam się, czy jest sens chodzenia na wybory, jeżeli nawet tutaj nasza miejscowa pani radna nie chce mi udzielić pomocy.
Obecna na zebraniu radna Helena Tłusty nie odniosła się do tych słów.

Burmistrz Wiesław Ordon mówił, że jest świeżo po rozmowach ze starostą który udzielił mu informacji, że wykonawca, który wygrał przetarg, „dogaduje się” z miejscowym podwykonawcą, który ma wykonywać przepust na tej drodze. – Sprawa ma ruszyć na dniach– mówił burmistrz. –W przyszłym tygodniu rozpocznie się kruszenie kamienia i w ciągu tygodnia od 10 października rozpoczynamy pracę, żeby podwyższyć drogę w Alfredówce tym kruszywem– dodawał.

Czekamy zatem na rozpoczęcie robót

/rek

31 KOMENTARZE

 1. Choćby Wam burmistrz powiedział świętą prawdę to i tak powiecie:Gówno prawda.
  A radny Zieliński niech również i przede wszystkim zajmie się wyborcami że swojego obwody wyborczego.I spełni chociaż część tego co pisał w sswoich szumnych hasłach przedwyborczych.Nie znaczy to że nie popieram jego chęci pomocy mieszkańcom Alfredówki.Chwała mu za to , ciekawe dlaczego dopiero przed kolejnymi wyborami tak zaktywizowala się jego działalność.
  To pisał ja,[b]któś[/b]

 2. Do "Lenie".
  Sprawdź czy ty dzisiaj wziąłeś wszystkie leki zgodnie z zaleceniami lekarza,bo coś mi się wydaje że coś pominąłeś i bredzisz.

 3. No to jak to jest. Burmistrz super dogaduje się ze starostą, a mieszkańcy nie. Starosta tak by zlekceważył mieszkańców i to w przededniu wyborów?, coś mi tu nie pasuje.

 4. Gdyby nie Ostapko dalej by była cisza .Trzeba przyznać że się chłopak zajął biednym lasowiackim narodem .Serdecznie im współczuję .To tacy Indianie naszych czasów na wodzie .

 5. Panie Marku! dziękuję za zajęcie się sprawami naszej wsi. To sa tematy ważne i tzreba je załatwić, myślę, że władze to zrealizują. Natomiast co najmniej podejrzliwie wygląda Pana zainteresowanie wsiami w przed dzień wyborów. Przez trzy lata funkcjonowania Info wieś była teamtem tabu, bądź terenem do "zaorania", itp. O czym może Pan poczytać w swoich tekstach, poświęconych głównie miastu (i dobrze), przy którym my lasowiacy to kula u nogi! A przecież przez cztery lata to u nas też się działo, warto zobaczyć. A, że woda jest w tym roku?! To nie tylko w naszej wsi. Nas i tak los oszczędził. Wystarczy popatrzeć na Gorzyce… Więc jeśli się chce być dziennikarzem, to więcej objasnień, mniej kreowania… Boć Pan jest metapolityczy….

 6. Gdyby wladze się zajęły sprawą (radna z Alfredówki też) nie byłoby tyle krzyku mieszkańców. Temat wypłynął z sesji i nie widzę tu żadnego dziennikarskiego kreowania, a że wybory blisko to i dobrze, na koniec kadencji robi się najwięcej pod wyborców ,więc moze wieś skorzysta.Podejrzliwi ludzie najczęściej mają nieczyste sumienia- to taka dygresja do pani. A tak przy okazji , to nie widać było przez 4 lata, żeby radni z wiosek angażowali się w problemy miasta, bądź wykazali choćby zainteresowanie. Wioski lansuje burmistrz w "Naszych Sprawach" i chyba nie pominął Alfredówki? A Pan Marek niech dalej pisze o mieście jak najwięcej!

 7. Rzetelny dziennikarz powinien interesować się zarówno sprawami miasta jak i wiosek,gdyż jest to gmina miejsko-wiejska. Jeżeli Pan Ostapko do tej pory tego nie zauważał,to co, teraz przed wyborami samorządowymi chce szukać splendoru i ogłupiać społeczeństwo lokalne???? Ołupiaczy mamy już dość!!!!!!

 8. [quote]#12 | mieszkaniec gminy dnia 10/01/2010 14:52
  Rzetelny dziennikarz powinien interesować się zarówno sprawami miasta jak i wiosek,gdyż jest to gmina miejsko-wiejska. Jeżeli Pan Ostapko do tej pory tego nie zauważał,to co, teraz przed wyborami samorządowymi chce szukać splendoru i ogłupiać społeczeństwo lokalne???? Ołupiaczy mamy już dość!!!!!![/quote] Eeeeeeeee [b]facio[/b] ty to [b]mow za siebie a nie piszesz "OŁUPIACZY MAMY JUŻ DOSYĆ[/b][quote]#1 | któĚ� dnia 09/30/2010 13:02
  Choćby Wam burmistrz powiedział świętą prawdę to i tak powiecie:Gówno prawda.[/quote]…A ty gościu to chyba Burmistrzowi w D..PĘ nie właź bo tu JEST ****ISTE ZANIEDBANIE I SZLUS !!! I NIE MA TO TAMTO…!!! chorągiewko!!! jak zawieje to tak się NAGINASZ PZPR a potem co POPADŁO…!!! I ZAPAMIĘTAJ są dwie prawdy ŚWIĘTA PRAWDA i GÓWNO PRAWDA…!!! Drutek :P

 9. Pan Ostapko (choć może by chciał) wszędzie być nie może ale jak dostaje sygnał to się pojawia. Natomiast co ma Ostapko do niezrobionej drogi, starych przepustów i podtopień domów? Nic! Ale pojechać po nim trzeba bo odwraca to uwagę od faktu, że Wiesiek i ekipa odwalili maniane.

 10. Drogi Panie redaktorze , droga redakcjo,
  zapowiadany panel dyskusyjny na temat powodzi został odwołany wiadomo z jakich przyczyn , ale jeżeli jesteśmy przy pokrewnym temacie , to czy nie możemy wrócić do panelu na temat powodzi a teraz w szerszym gronie tj. z panem Starostą włącznie.

 11. [quote]…A ty gościu to chyba Burmistrzowi w D..PĘ nie właź bo tu JEST ****ISTE ZANIEDBANIE I SZLUS !!! I NIE MA TO TAMTO…!!! chorągiewko!!! jak zawieje to tak się NAGINASZ PZPR a potem co POPADŁO…!!! I ZAPAMIĘTAJ są dwie prawdy ŚWIĘTA PRAWDA i GÓWNO PRAWDA…!!! Drutek[/quote]
  Prawda jest roztrzaskanym lustrem.Lustrem rostrzaskanym na miliony maleńkich kawałeczków.A każdy z nich święcie wierzy ,że tkwi w nim odrobina całej prawdy.
  Mówią że doświadczenie i rozum przychodzi z wiekiem.Do Twej persony jednak go w żaden sposób nie dopasuje.
  Wyciągasz dawne sprawy,wzbogacając je tu i ówdzie"dobrym słowem",dodając co nie co od siebie.Jednym słowem stosujesz sprawdzoną na innych metodę wykańczania rywali.TSięgnij może po większy arsenał środków.To nie ja kadzę burmistrzowi.Ani mnie on ziębi ani parzy.Obojętnym mi jest czy M.Ostapko będzie radnym czy nie.Zrobi tyle samo w radzie co radni z jego pokolenia.Czyli nic.Ty lukrujesz Panu Ostapce włażąc mu …..bez mydła.Chcę tylko być obiektywnym w stosunku do każdego.Nie jest mi dane jest osądzać innych.Tym bardziej nie jest to dane Tobie.W przeciwieństwie do Ciebie ,szanuję wypowiedzi innych.
  Krzyczysz,plujesz jaden i bełkoczesz waląc z wściekłości w klawiaturę.Zresztą,po co ja z Tobą dyskustuję,nie warto sobie na Ciebie języka strzępić.
  To pisał ja,[b]Któś[/b]

 12. Odwalcie się palaty .matolstwo od mojego burmistrza .Wiwat pan Wiesiek Wiwat Zygmunt srać na Alfredówke .Jeszcze wam mało chytry narodzie .

 13. A kto zarządził, żeby podłączonych rurociągów nie zasypywać, a kładek i barier nie demontować ? Dlaczego żeście wcześniej nie zrobili infrastruktury do SOK-u ? Jakie były przeszkody i przeciwwskazania ? Ano takie, że pospólstwo nie kojarzyłoby tego z wyborami.

 14. Długo nie będziemy musieli czekać na kolejną powódź, wystarczy całodniowe opady deszczu i sprawa wróci jak bumerang. Zakładając że mamy już jesień czyli okres częstych i obfitych opadów to prawdopodobieństwo kolejnej powodzi niemal jest pewne. Co wtedy będzie ? Kolejne medale i nagrody wręczać będziemy! A może najwyższy czas opracować strategię działania czy chociażby ustalić procedury postępowania w takich sytuacjach. Czekałem i czekać będę na panel dyskusyjny na temat powodzi o którym wspomniał ( #16 blko powĂłdĹş ) bo zagrożenie jakim jest powódź może wystąpić w każdej chwili. chciałbym aby władze wraz z grupy szybkiego reagowania mogły przedstawić plan działania mieszkańcom i wspólnie opracować strategię działania itp.

 15. Radny Zieliński zabrał się do roboty, czy trochę nie za późno ! Radny Tomasz Z. specjalnie się nie wykazał przez czas swojej kadencji, aż tu nagle proszę zatroskany Radny pomaga mieszkańcom Alfredówki.
  Panie Zieliński coś Pan zapomniał o swoim okręgu wyborczym o swoich wyborcach , że głosów Pan szukasz w Alfredówce – strzelasz Pan sobie samobója. Zapomniałeś Pan o swoich zapowiedziach przedwyborczych, coś Pan zrobił do tej pory, o przepraszam zapomniałem przyczyniłeś się do oświetlenia na Korczaka. Ale to wszystko Panie Radny, próbował Pan jeszcze zabłysnąć przy nazwie ronda, ale to też Panu nie wyszło…
  A teraz co, obrońca uciśnionych "zatopionych" – brawo Panie Radny za obudzenie się ze snu 4 letniego:D

 16. znocy sie ze teroski bedom gadac ze imć Pon Zieliński zły ? …….. ta przeca cza tyś hopa z pumyjami zbestoć bo inacyj WŁODZUNIE by si gupio miewułu…………… a tok imć Pon Zieliński zły a my (znacy WŁODZUNIE) ………………mundre….. to terzoki bedzie ruwnowago !!!! no hyba ze jo jakiś prosty hop mysla inszo ??

 17. moŻe nie błyszczał,ale nie jechać po chłopaku ,za to ,że chce ich wesprzeć,opamiętajcie się ludzie tak nie możNa,bo logika wasza jest taka
  nie robi to leń nie robi i koniec zadziała to znaczy że wybory i się lansuje.
  Przestańcie tak pieprzyć ,bo sie wyrzygam.
  Nudne się staja TEGO TYPU BREDNIE !!!!
  I JESZCZE JEDNO KAŻDEGO KTO MYŚLI INACZEJ WYDYMAĆ I ZAKOPAĆ W LESIE

 18. do numera dwa i śtyry……………. toć jednok jakiś łotoczok rozwożni goda………… ale na po cemu Ci to HOPIE………… ta pżeca terozki bedom cały cos godać ze to jakiśik WYGBORY som……… i ze niby stund to angazocja panocka ZIELIŃŚKIEGO…………… a Ty ześ si łobruńcom robis…………. cyś Ty zdurnioł ……………..

 19. Burmistrz ma wybory na głowie a nie jakieś Alfredówki ,dajcie spokój po wyborach się załatwi zresztą idzie zima .Dzieciaki będą się ślizgać na lodzie .dla mnie to przedwyborcza złośliwość .Ale grajcie może ugracie .;)

 20. [quote]-Zastanawiam się, czy jest sens chodzenia na wybory, jeżeli nawet tutaj nasza miejscowa pani radna nie chce mi udzielić pomocy.
  Obecna na zebraniu radna Helena Tłusty nie odniosła się do tych słów.[/quote]
  Pani Radna Helena tego dnia chyba była nie dysponowana, bo jak chodzi o relacje miasto wieś to zawsze twardo broni wieś , tym razem no cóż … czasem człowiek ma słabsze dni!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here