Poseł zaprosił "Jedynkę" do Sejmu

21

08-11-2012Na zaproszenie posła Mirosława Pluty uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Nowej Dębie gościli w Sejmie.

Grupie 54 uczniów towarzyszyli: Janina Lubera Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 oraz Robert Jóźwik, opiekunem grupy. Punktem kulminacyjnym wycieczki było zwiedzanie Sejmu RP. Przy wejściu do gmachu uczniów powitał poseł Mirosław Pluta, który krótko przedstawił historię Sejmu, omówił sposób głosowania czy działalność komisji sejmowych. Uczniowie z Nowej Dęby byli m. in. w Hallu Głównym, w słynnej Sali Kolumnowej. Spacerowali także Korytarzem Marszałkowskim.Polska posiada jedną z najstarszych tradycji parlamentarnych w Europie. Żeby zrozumieć działanie współczesnego Sejmu, a także żeby lepiej poznać naszą wspólną, środkowo-europejską historię warto bliższej przyjrzeć się dziejom polskiego parlamentu –uważa poseł Mirosław Pluta. Uczestnicy wycieczki zgodnie podkreślali, że wizyta w sejmie to najlepsza lekcja wychowania obywatelskiego, którą będą długo pamiętać.

Wojciech Lis

21 KOMENTARZE

 1. Ja sie wstydze posla Pluty za jego glosowania i wolal bym aby moje dziecko zamiast zwiedzania tego sejmu i z tym przewodnikiem zwiedzalo np. STADION

 2. szkoda że w majtkach was nie przyjął .Pani Dyrektor ja Panią szanuję ale ten w pod – koszulku to raczej się na posła nie nadaje .

 3. Ciekawe czy poseł zabierze na wycieczkę też drugą szkołę. Bo krążą słuchy że ta to zapłata za poparcie wyborcze. Ale to napewno tylko.plotki :)

 4. jak czytam info to mam wrażenie ze w N.D mamy tylko edna włąciwą szkolę ponadgimnazjalna, więc moje pytanie co poseł zrobił dla Zesp. Szkół nr 2 równiez jako starosta???

 5. Oprócz wizyty w sejmie byli także na Politechnice Warszawskiej, gdzie zwiedzali wydział informatyki i elektryczny.
  Tak powinna działać szkoła!

 6. [b]No niestety, elektorat PiSlamu zgodnie z wytycznymi z Torunia trolluje każdą informacje, każde zdarzenie nie będące zgodne z jedynie słusznymi i jedynie prawdziwymi wzorcami do naśladowania. Tak tez i tym razem, jak widać po wcześniejszych wpisach, na dźwięk słowa PO nastąpiło uaktywnienie festiwalu histerii chrześcijańskiej tolerancji i umiłowania bliźniego, czyli tego wszystkiego co naucza Kościół Katolicki…..
  Amen.[/b]

 7. Ależ tu energii się marnuje , a może tak napiszcie sobie jakiś biznesplan.Wyładowujecie tutaj swe frustracje po ciężkim dniu w pracy w której szef 1,60cm w czapce ciosał na waszej głowie kołki.
  Co mnie obchodzi jakiś pLUTA , jakiś pIs albo pLATFORMA . Mam firmę zarabiam , co roku coś ciekawego człowiek zobaczy . Po co się niezdrowo podniecać polityką lepiej obejrzeć sobie ciepły kraj a nie sejm , w TV albo na żywo. Po co sobie nerwy psuć Ordonami albo Ostapkami , jeden drugiego wart i na waszym i moim grzbiecie jeździ albo jeździł będzie…

 8. [size=28]A wiesz ze ja tez bym się napił….. tylko boje się ze popieprzy mi się tak samo w głowie jak tobie teraz[/size]

 9. nasz poseł ze swoją partią PO przepchali ustawe o nasinnictwie czego następstwem będzie wprowadzenie GMO do polskich upraw. Czyli oprowadził dzieci po miejscu w którym zaprzedano Polaków dla własnych interesów. Już teraz określa się tą ustawę mianem ludobójstwa. A jeszcze jeden powód do dumy ustawa o szczepieniach,
  czyli szczepionki z rtęcią dla naszych pociech, oczywiście przymusowe. Gratuluje zapisze się pan na kartach histori naszego miasta.

 10. #12
  [quote]ale ty rodzic głupi buc jesteś dziecko sie powinno wstydzić ciebie ćwoku[/quote]
  chore, chore mocno. Twą logiką się kierować – permanentnie powiniesz:D rano otrzymywać '' w otwór gębowy'' z całej siły – w tytę fest..wieczór – lightowo a rankiem,znów – ile fabryka dała! i Tak ' a z 8 miesięcy? i zaprzestaniesz Pan ..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here