Dzisiaj rusza MILITARIADA!!!

41


25 czerwca (piątek)
TERENY NAD NOWODĘBSKIM ZALEWEM, os. PÓŁNOC, tzw. PIACHY

19.00 – wybuchowe otwarcie MILITARIADY 2010
19.15 – Pokaz Bractwa Rycerskiego Miasta Nowa Dęba/ GRUPA EPSEALON
21.00 – koncert STRACHY NA LACHY
 

26 czerwca (sobota)

Od 14.00 – Strzelnice
– „Zrób sobie czołg” – konkurs na model czołgu z tektury
– Dioramy grup rekonstrukcyjnych
16.00 – pokaz podkarpackich AIR SOFT GUN’owców pod wodzą Nowodębskiej Grupy Uderzeniowej \”HUSKY”
17.00 – pokazy wojskowe: 6 BRYGADA DESANTOWO-SZTURMOWA
– prezentacja OSWPL – JEDNOSTKI WOJSKOWEJ 2090 Nowa Dęba
– pokazy wojskowe: 25 BRYGADA KAWALERII POWIETRZNEJ
– prezentacja firm militarnych: GRUPA BUMAR
– prezentacja ŻANDARMERII WOJSKOWEJ
18.00 – MILITARNE WARIACJE – przegląd piosenki żołnierskiej
– prezentacja OSWPL – JEDNOSTKI WOJSKOWEJ 2090 Nowa Dęba
– prezentacje firm militarnych: HUTA STALOWA WOLA, WOJSKOWY INSTYTUT TECHNICZNY UZBROJENIA
19.00 – koncert DOMNIEMANI
21.00 – koncert HURT
23.00 – Militarne tańce (dyskoteka pod gwiazdami)
 
27 czerwca (niedziela)

12.00 – Zawody strzeleckie W SAMO POŁUDNIE /STRZELNICA LOK/
TERENY NAD NOWODĘBSKIM ZALEWEM, os. PÓŁNOC, tzw. PIACHY
15.00 – Dioramy: – życie codzienne żołnierzy frontowych podczas II wojny światowej, dwa obozowiska: polskie i niemieckie, – check piot IFOR z Afganistanu, strzelnica
– Orkiestra Dęta z SOK
– strzelnica
– pokaz modeli latających z MODELARNI RATUSZOWEJ
16.00 – Pokaz Grupy Rekonstrukcji Współczesnej 42RMC L-Coy \”SOUTH\”
16.30 – MILITARNE WARIACJE – przegląd piosenki żołnierskiej
17.00 – Rekonstrukcja historyczna pod wodzą PRZEMYSKIEGO STOWARZYSZENIA REKONSTRUKCJI HISTORYCZNEJ X D.O.K.
– MILITARNE WARIACJE – przegląd piosenki żołnierskiej – JACKKNIFE
18.00 – występ grupy z SUHOWOLI
19.30 – występ Tomasza GRDENIA
21.00 – koncert zespołu ZDROWA WODA
22.30 – pokaz grupy TANCERZY OGNIA GRUPA SYRIUSZ

———————————————————————————————————————————————-

GŁODNY ? NA CO CZEKASZ?
\"GIUFEPPE\"

41 KOMENTARZE

 1. :([b]NIECH SIĘ DZIEJE[/b]

  Ale jestem przeciwny .:o

  Życie jest skarbem, którego powinniśmy strzec za wszelką cenę. Wojna jest zaprzeczeniem tego twierdzenia. Na polach bitew giną tysiące żołnierzy. Jest to niewątpliwie największa wada wojny. Każda ofiara daje powód do zastanowienia się nad sensem wojny. Większość cierpień ludzkości było wynikiem wojen. Wystarczy spojrzeć na ofiary obozów koncentracyjnych. Ludzie ci, zmuszani do niewolniczej pracy ginęli z wycięczenia i z głodu. Byli też często zabijani dla zabawy przez strażników.

  Gdy jedne państwa zarabiają na wojnie, gospodarka innych ulega załamaniu. Słabsze państwa biorąca udział w wojnie muszą powoływać do walki większość mężczyzn. W fabrykach muszą pracować kobiety i dzieci. Nieprzygotowane do wojny kraje szybko popadają w długi, wojna odbija się na wszystkich mieszkańcach. W wielu państwach jest wielka bieda. Pieniędzy brakuje niemal na wszystko. Ogromna suma pieniędzy przeznaczana jest na wojsko, na zabezpieczenie się przed atakiem ze strony innego państwa. A przecież można byłoby te kwoty na dużo ważniejsze cele, jak rozbudowa szkolnictwa czy służby zdrowia

 2. Miałem się rozpisać żeby udowodnić Ci, że jesteś idiotą ale stwierdziłem, że i tak to pewnie wiesz …
  PS Nie lubię socjalistów to straszni hipokryci

 3. od zarania dziejów ludzie walczyli ze Sobą, wojna była jest i będzie, niestety tak to już jest z taką istotą jak człowiek. Sam bym sobie życzył samych takich ludzi jak dzieci kwiaty:)

 4. Don Quijote, ale ty nawiedzony jesteś, jak ci goście w czarnych sukienkach, co to mają wyłączność na pouczanie z ambony . Poszukaj sobie kobiety, bo ci jogurt zalewa miejsce gdzie inni mają mózg. A i ręka ci odpocznie…
  A może tak napiszesz jak sie naprawdę nazywasz, to będę wiedziała kogo palcem na ulicy pokazywać

 5. [b]do Eli Jagodzkiej:[/b]
  Po sposobie wypowiedzi oraz przytaczanych (paranoicznych) argumentach widzę, że to raczej ty jesteś nawiedzona. Quijote po prostu przedstawił swój punkt spojrzenia na pewne zasadnicze dla człowieka (z moralnego punktu widzenia) tematy. Nie wiem, czy zrobił to prowokacyjnie (jeśli tak to udało Mu się), czy taki punkt widzenia reprezentuje naprawdę. Jedno wiem na pewno, bardzo sprawnie pokazał jaki sposób spojrzenia na wojnę przedstawia pokolenie, które wojny nigdy nie przeżyło, nie patrzyło jak ginie większość rodziny, nie siedziało w piwnicy zastanawiając się, czy będzie mógł jutro oglądać słońce, nie przeżywał strachu, który powoli zamienia człowieka w zwierzę…
  Jak to powiedziano w pewnym filmie: [i]"… nie przeżyliśmy niczego, jesteśmy średniakami historii…"[/i]. Paradoksalnie człowiekowi najprościej przychodzi mówić o tym, co odległe. Oby nigdy nie podeszło bliżej.

  Powodzenia w życiu kreowanym przez wyobrażenia

 6. było super! naprawdę rewelacyjna impreza. koncert wypas!!!!!!! szkoda ze tak krotko ale mam nadzieje ze jutro dłużej porządzimy!!!!!

 7. W oryginale: "Chcesz pokoju, szykuj się do wojny." – potencjał militarny danego państwa, przekładający się na siłę jego odstraszania, często zapobiega konfliktom. Nikt nie będzie atakował silniejszego. Chyba tylko w Polsce silne jest przekonanie o tym, że im jesteśmy słabsi, tym bardziej inne państwa będą się z nami liczyć, bo "będą nas lubić" – tak jakby w geopolityce liczyły się jakieś emocje (w naszej te emocje często decydują, bo mamy niedojrzałe elity, przez których indolencję jesteśmy ogrywani na arenie międzynarodowej przy każdej okazji i przez każdego gracza). "Polska nierządem stoi", mówiła zdegenerowana część szlachty w XVIII wieku, wiemy czym się to skończyło.

  Działania (wszelkie, nawet drobne, np. takie jak dzisiaj ;) ) na rzecz wzmocnienia potencjału obronnego państwa mogą raczej oddalić perspektywę sytuacji, w której ojcowie będą chować synów.

  A poza tym: niech żyje Wolne Podkarpacie! ;)

 8. Apel do Jagodzkiej Eli –
  Palcem nikogo nie pokazuj! Palce zostaw sobie!( używaj do woli pod kołdrą ! – mnie nic do tego = może być miło – sama wiesz , się nie!wstydź!:) na miłość boską )
  Kamień weź! i ciśnij z całej siły w tego kto Twoim zdaniem herezje głosi tj. odmienne zdanie ma..
  Ręce masz nie tylko do obierania rzepy! Jesteś KOBIETĄ nie ''włókniarką'' !Musi być smutno – nie\szczśliwie aby tak frustracja -[color=#990000][size=16][b]wyłaziła..[/b][/size][/color]

 9. A tak poważnie / do R.Lubera / – cyt:'' im jesteśmy słabsi,tym bardziej inne państwa będą się z nami liczyć,bo ,,będą nas lubić,, '' -tylko jedno mam pytanie – skąd ''chłopię'' [Ferdyturke] wytrzasłeś taką opinie??
  Kto tak twierdzi? Podaj źródło bo tak z kapelusza to takie TEZY przytoczę ,że – no nie wiem. :D:D

 10. a sie sracie :) po prostu można się pobawić jak ktoś myśli to go to do wojny nie przekona…. a jak nie myśli to i tak nie zrozumie :] więc wyluzujcie i fajnie żę nd się rozwija (choć szkoda żę nie przez pokój ,'-] ) a jak chcecie pokoju to zaproście Natural Dread Killaz (Reggae, Ragga) i w tedy będzie bardzo pokojowo :D Bless

 11. PACYFISTA – Ci, którzy „wyrzekająâ€ się przemocy, mogą to czynić tylko dlatego, ze inni dopuszczają się przemocy w ich imieniu.

 12. [b]Porwanie Burmistrza, Pokaz grupy Epselon i koncert zespołu Strachy na lachy [wywiady][/b][url]http://wiadomond.com.pl/news.php?id=36[/url]

 13. A tak/przy okazji/ do Don Q . i Roberta – ładnie brzmi slogan o ''pochówku'' w czasie wojny – lecz tak jest,że niestety matki i żony
  '' chowają'' – przy odrobinie ''szczęścia'' -trupy bliskich im osób..
  Prawda?

 14. "Nie możemy świętować, kiedy nasi mieszkańcy i sąsiedzi z pobliskich miejscowości przeżywają taką tragedię " bur Bar.San.
  A naszym wladzom to wisi .

 15. ta, ogłośmy żałobę narodową, płaczmy i użalajmy się ciągle nad sobą, mało nam, zwłaszcza w tym roku, NIE DAJMY SIE ZWARIOWAĆ!

 16. Odwoływanie wszystkich imprez promocyjnych w regionach dotkniętych powodzią byłoby sygnałem dla świata (inwestorów itd.), że tutaj już nie ma czego szukać, że wszystko jest zalane. Trzeba właśnie pokazać, że można się szybko dźwignąć po takiej katastrofie, a środki na kulturę i promocję często pozyskiwane są z zewnątrz, a więc nie ma mowy o ich przesuwaniu na przykład na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Nawoływanie do zatrzymania całego życia kulturalnego z powodu tegorocznej powodzi to czysta demagogia.

  Do Sanczo: za chwilę pewnie jeszcze powiesz, że organizowane przez państwo obchody rocznicy Bitwy pod Grunwaldem są gloryfikacją przemocy i nawoływaniem do wojny, a Ty pojedziesz na Grunwald pikietować imprezę plenerową z transparentem "STOP WOJNIE POLSKO-KRZYŻACKIEJ! WYCOFAĆ POLSKIE WOJSKA Z WARMII! STOP POLSKIEMU IMPERIALIZMOWI, JAGIEŁŁO DO DOMU!". Ogłaszam konkurs na transparent dla Pansy Sanczo i zbiórkę na bilet w jedną stronę ;)

 17. …I małe sprostowanie do jednego z komentarzy: w pokazie grupy EPSEALON w piątek zaprezentowaliśmy m.in. ochronę VIPa, Pan Burmistrz został ewakuowany, a nie porwany, jak podają mylnie niektóre media. Dzielni komandosi z Epsealonu wraz z oddziałem specjalnym Żandarmerii Wojskowej pokonali groźnych separatystów Wolnego Podkarpacia pod wodzą zuchwałego watażki Bobana Bobajewa – jak zwykle przegrałem, ale i tak było fajnie :)

 18. Grunwald i inne tego typu akcje (mam na myśli bractwą rycerskie, grupy rekonstrukcyjne) to zupełnie co innego. To przede wszystkim pasjonaci historii, którzy odtwarzają przeważnie wydarzenia, które gdzieś kiedyś miały miejsce i bardzo często uświadamiają oglądającym jak bardzo wojna jest okrutna. Natomiast banda chłystków, która biega w celu zastrzelenia lub zarżnięcia przeciwnika (to niby dla zabawy) wg mnie nie uczy niczego dobrego a już na pewno nie wychowuje. I to waśnie mozna nazwać "gloryfikacja przemocy".

 19. ktosik ma racje. i dlatego dobrze ze jest epsealon w którym nie chodzi o naparzankę i promocje przemocy lecz o budowę skautingu w naszym mieście (spływy kajakowe, wspinaczka, biegi na orientacje, marsze).. nie mamy harcerstwa wiec spoko ze jest epsealon.

 20. Nie do końca jestem przekonany czy epsealon to właśnie to. Skauting owszem ale czy potrzebne ta cała militarna otoczka (i udawanie komandosów). Wg mnie to budzi najgorsze instynkty.

 21. myślę, że to dobry kierunek bo kieruje młode umysły w stronę policji, wojska czy tego typu formacji a nie w stronę jakiś paramilitarnych ruchów o czesto niebezpiecznym zabarwieniu politycznym. młodzi ludzie mają duzo energii i lepiej zeby ich "zagospodarował" ktoś kto ukierunkuje te energie we właściwą stronę.

 22. Co znaczy niebezpieczne zabarwienie polityczne. Czy chodzi o np. strzelców. Także "kierowanie młodych umysłów" w stronę policji czy wojska też mi się nie podoba. Ja tam wolałbym w stronę kultury. Zawsze zastanawia mnie fakt, iż Kostaryka (było nie było kraj w bardzo zapalnym rejonie) nie posiada armii. A co do umysłów w wojsku i policji to (naprawdę nie chcę nikogo obrazić) najczęściej bywają wypaczone.

 23. Do Roberta L.=
  Owszem – zadowala .
  Ale mam problem ze znalezieniem choć jednego zdania ,gdzie byłbym przeciwny takim imprezom.. Przydałaby się zbiórka na podstawowy kurs czytania ze zrozumieniem i transparent dla pana o treści '' Ja już nie będę więcej pił alkoholu ''
  Pozdrawiam i lekkiego kaca życzę. -p.

 24. Przepraszam, to o imprezach miało być do kogo innego, tak mi się wypowiedzi kilku osób zlały w jedno, że przestałem je odróżniać – zmęczony jestem ostatnio, a o piciu nie ma nawet mowy, od dawna nie mam na to czasu, czasy studenckie nieodwołalnie odeszły do przeszłości :( (ale i dawniej nie byłem żadnym mocarzem, poniżej średniej uniwerku raczej, a na pewno grubo poniżej standardów polibudy). Wypisywanie takich insynuacji jest wyjątkowo bezczelne, gdy się to robi anonimowo – nawet nie mogę dać ci w ryj, bo nie wiem kim jesteś :(

 25. do #32 = Najpierw imputujesz mi słowa, których nie napisałem – przepraszasz -[przyjęte] a następnie ''biedactwo'' – zdziwione jest na retorsje słowne z mej ''boga ducha winnej strony''
  Ogłosiłeś nawet konkurs na transparent i chęć kupna biletu…
  W ''[color=#990000]ryj[/color] możesz dać sobie [size=16][b]CHAMIE!1[/b][/size]

 26. do # 32 post scriptum: '' standarty'' były pewno mocno wyśrubowane – jak język mówi co pomyśli głowa (sic!) w takiej formie… SMUTNO…

 27. [b]Pokaz Nowodębskiej Grupy Uderzeniowej "HUSKY" a także strzelnica[/b]
  [url]http://wiadomond.com.pl/news.php?id=37[/url]
  Zachęcam do komentowania filmu.

 28. Przepraszam czytelników i radiosłuchaczy za kolejną dygresję, ale muszę zakończyć osobisty wątek z Pansa Sanczo, żeby nie psuć więcej atmosfery na tym portalu. (Można przejść do następnego komentarza, ten jest skierowany do jednego odbiorcy).

  Rozmawiamy po raz ostatni. Wydawało mi się, że szlachetnie i odważnie jest brać odpowiedzialność za swoje słowa, podpisując się imieniem i nazwiskiem. Uświadomiłeś mi, że wartości te nic nie znaczą, że cały trud [bez przesady, kilka minut – ale jednak] wkładany w konstruowanie wypowiedzi można zniweczyć kilkoma chamskimi odzywkami w odpowiedzi. Przegrałem [nie walczę z tobą, mężczyzna toczy w życiu tylko jedną walkę], gdy uniosłem się pychą, gdy zacząłem myśleć – czytając m.in. twoje repliki – że rzucam perły przed wieprze. Takie myślenie o sobie jest zgubne, o czym teraz wiem. Otrzymałem za twoim pośrednictwem lepszą lekcję, niż od księdza podczas spowiedzi. Uświadomiłeś mi mój błąd, gdyby nie ty, stałbym się zupełnie nieskuteczny. Kończę ze swoim istnieniem poszczególnym na tym portalu, odciążam swoje nazwisko, przy okazji uciekam pułapce pychy. Będę pulsował jak magma, czekając na drugą Islandię.

  Zostawiam cię samemu sobie. Nie wiem jak sobie poradzisz, wszak jesteś zawsze tylko odbiciem czyjegoś obrazu, w krzywym zwierciadle komedii. Tak powstałeś, jako parodia błędnego rycerza, rewers jego przejaskrawionych cech. Szukaj dalej, ale nie wróżę ci powodzenia, raczej spodziewam się tego, że przez inne osoby będziesz ignorowany. Było zabawnie, ale już szkoda czasu, ja idę dalej.

 29. Robert – nie. właśnie nie… Uważam osobiście ,że jesteś bardzo wartościową osobą.. iiiiii nie możesz pasować !
  Proszę Admina by me posty dotyczące Roberta skasował.. natychmiast !
  Ot.Robert / niekiedy forma nie ta i naprawdę ,mimo incydentu – szacunek pełen.
  pełen uznania – pansa
  ps= wracaj Pan!!

 30. Ale ja nie powiedziałem, że znikam, tylko, że nie będę już więcej pisał pod nazwiskiem. Przecież tak całkiem bym Cię nie zostawił ;). Do usłyszenia :)

 31. Tak odrywając się od samej imprezy: wydawanie pieniędzy na armię jest nieporozumieniem. W obecnych czasach jest to nieracjonalne. Kraje najdynamiczniej rozwijające się po wojnie to te, które miały zakaz posiadania armii. Te które weszły w stały stan kryzysu to potęgi militarne.

  A wojna sama w sobie jest krzywdą wyrządzaną narodom, w ostatnich latach były to narody bałkańskie, afrykańskie i te z bliskiego wschodu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here