Nowa strona internetowa Urzędu

52

21-02-2013

Urząd Miasta i Gminy Nowa Dęba ma nową stronę internetową. – Stworzyliśmy trzon strony internetowej, którą chcemy budować wraz z mieszkańcami – mówi Zygmunt Żołądź– zastępca burmistrza Nowej Dęby. – Mam nadzieję, że będzie ona odpowiadać na potrzeby naszych mieszkańców, jak również będzie miejscem promocji ich aktywności oraz gminnych zasobów.

Strona podzielona jest na cztery podstawowe bloki tematyczne: Mieszkaniec, Turysta, Biznes i Po godzinach. Oprócz dotychczasowych treści, strona wzbogaciła się o szereg nowych tematów sygnalizowanych przez mieszkańców. W dziale Mieszkaniec będzie można zapoznać się z ofertami pracy sześciu okolicznych Powiatowych Urzędów Pracy. Pracodawcy mogą też przesyłać oferty pracy bezpośrednio do urzędu miasta. Mieszkańcy znajdą tu również informacje o wszelkich inicjatywach na rzecz przeciwdziałania bezrobociu, takich jak programy pomocowe, szkolenia, warsztaty, giełdy pracy itp.

Ważnymi informacjami jakie również pojawiły się w tym bloku, to informacje dotyczące Policji i Straży Miejskiej. Teraz łatwo będzie uzyskać informacje o tym, kto jest dzielnicowym na danym terenie, jakie są ich zadania, a także czym one różnią zadania Policji od zadań Straży Miejskiej.

Nowoczesnym rozwiązaniem jest „Kalendarz wydarzeń”. Każdy kto organizuje jakieś wydarzenie będzie mógł bezpośrednio na stronie wypełnić formularz i przesłać go do administratora strony, a ten po potwierdzeniu informacji opublikuje wydarzenie w Kalendarzu. Internauci, którzy korzystają z kalendarza Google, mogą bezpośrednio ze strony jednym przyciskiem dodać dane wydarzenie do swojego kalendarza i np. zsynchronizować z kalendarzem w telefonie komórkowym.

Kolejnym nowym rozwiązaniem jest możliwość „zapisania się” na Newslettera. Każdy kto będzie chciał otrzymywać skróty informacji ze strony lub z wybranego bloku, będzie miał taką możliwość. Od połowy marca, raz w tygodniu na zarejestrowane adresy email będzie wysyłany odpowiednio sformatowany Newsletter.

Strona powiązana jest również z mediami społecznościowymi takimi jak Facebook czy Twitter.

Blok Turysta to zbiór informacji dla osób odwiedzających Nową Dębę i ciekawych okolicznych atrakcji. Tutaj będzie można znaleźć mapy gminy i miasta, dane komunikacyjne, o miejscach noclegowych czy punktach gastronomicznych. Tu znajdują się również opisy zabytków, ciekawych miejsc, szlaków pieszych i rowerowych nie tylko po Gminie Nowa Dęba, ale również w powiązaniu z gminami sąsiednimi. Wkrótce ten blok zostanie wzbogacony o co raz bardziej popularne questy.

Blok Biznes to z kolei zbiór informacji z zakresu gospodarki, inwestycji, planowania przestrzennego i szeroko rozumianej przedsiębiorczości. W tym dziale lokalni przedsiębiorcy będą promowani poprzez Katalog firm, jak również artykuły tematyczne dotyczące ich działalności. Osoby przedsiębiorcze znajdą tu informacje o zakładaniu i prowadzeniu firmy, a działający przedsiębiorcy o możliwościach wsparcia ich biznesu.

Ciekawym blokiem będzie blok Po godzinach. Internauci znajdą tu informacje z zakresu wypoczynku i rekreacji, imprez kulturalnych czy działalności organizacji pozarządowych. Tutaj będą prowadzone różnego rodzaju konkursy, zabawy, quizy dla różnych grup wiekowych. Nowością jest dział bezpłatnych drobnych ogłoszeń. – Uznaliśmy, że warto dać możliwość mieszkańcom gminy i gmin sąsiednich, wymiany informacji o chęci sprzedaży bądź kupna różnego rodzaju rzeczy, dla jednych zbędnych, a dla drugich potrzebnych – mówi Z. Żołądź.

Jest też ułatwienie dla mediów. Specjalnie dla nich został przygotowany na stronie głównej baner „Dla mediów”. Po jego kliknięciu przechodzi się do zbioru skrótów aktualności, które mogą być interesujące dla różnego rodzaju publikatorów.

Zachęcamy mieszkańców do dzielenia się z nami uwagami dotyczącymi nowej strony i jak najpełniejszego korzystania z jej zasobów.

Nowa strona: www.nowadeba.pl
Archiwalna strona jest dostępna pod adresem: http://archiwum.nowadeba.pl/

52 KOMENTARZE

 1. Też uważam, że maleńki ad nie dorasta do pięt Burmistrzowi, i maży o odrobinie kropli potu , która spadła by na jego twarz.

 2. [b]propaganda[/b] – fotka szczęśliwej rodzinki 2+2 od razu po twarzach widać, że to nie Polacy, ale na nową stronę się nadało… I ten podpis, że niby Nowa Dęba przyjazna mieszkańcom, zrywam boki:D

 3. [quote]- Stworzyliśmy trzon strony internetowej, którą chcemy budować wraz z mieszkańcami – mówi Zygmunt Żołądźâ€“ zastępca burmistrza Nowej Dęby. – Mam nadzieję, że będzie ona odpowiadać na potrzeby naszych mieszkańców, jak również będzie miejscem promocji ich aktywności oraz gminnych zasobów. [/quote]

  Zyga stronkę robił, to ja już wszystko wiem na ten temat. Zyga to gwarant sukcesu! Ciekawe ilu ludzi się za to wyżywiło, ile dzięki temu projektowi mogło wypić i zakąsić.

 4. Godson, zrozum! Film trzeba jakiś nakręcić, zdjęcie pstryknąć, tu tego, tam tamtego… system sms dla mieszkańców, jakiś kosztowny bajer tudzież gadżet wyprodukować. Kupa roboty…Ten tego, wiesz do zrobienia.

 5. Chyba was pogięło. To lepiej jakby było stare badziewie? Strona jest ok. Trzeba jeszcze trochę nad nią popracować, ale już przynajmniej nie straszy jak stara.

 6. … zakochaj się w naszym mieście …
  …Nowa Dęba przyjazna mieszkańcom …
  – większej głupoty nie można wymyślić !! żal Zyga, żal Zordi !!
  jesteście żałośni !

 7. Trochę nudna i przesłodzona ta strona, proponuje wprowadzić trochę dynamiki [url]www.hsmaker.com/harlemshake.asp?url=http%3A%2F%2Fwww.nowadeba.pl[/url] nawet Ordon poczuł rytm i daje w rytm muzyki :D

 8. Stanowczo domagam się aby na stronie obok zdjęcia odmłodzonego burmistrza Ordona był przewodniczący rady p. Serafin Wojciech. A jeśli on nie może to niech będzie pani przewodnicząca Mroczek. To są nasze wizytówki więc powinni być na 1 stronie. To zachęci inwestorów i turystów!

 9. [quote]Stanowczo domagam się aby na stronie obok zdjęcia odmłodzonego burmistrza Ordona był przewodniczący[b] rady p. Serafin Wojciech. A jeśli on nie może to niech będzie pani przewodnicząca Mroczek. To są nasze wizytówki więc powinni być na 1 stronie. To zachęci inwestorów i turystów![/b][/quote]

 10. pianka prosi o newsletter o ''karczowaniu '' ikony N.D. – a brak ..
  Bur mistrzu! – '' Zastał miastko w lesie — zostawił – wykarczowane z [color=#cc0000]biedronką[/color]…

 11. Ordon wycina dęby i inne drzewa bo się spodziewa nieuniknionego…w końcu mieszkańcy Nowej Dęby go powieszą (nie będę pisał z którą część ciała) za to co robi na którymś drzewie… hahaha:D

 12. Zdjecie przystanku PKS do poprawki…..spalila sie neonowa literka "A" i mamy nowe miasto………NOW DEBA……prosze poprawic gafe !!!

 13. Cieszę się, że nasz celebryta z Tarnowskiej Woli zwany pieszczotliwie sołtysem widnieje na pierwszej stronie. Ale faktem jest, że brakuje przewodniczącej Mroczek, która mogłaby zachęcić zarówno turystów jak i inwestorów. Ktoś widząc te zdjęcia dwa mógłby założyć tutaj park osobliwości (inwestor) i mielibyśmy odwiedzających (turystów).

 14. Obecnie (w nocy ) swieci sie pol literki "W ……w ( NOWA DEBA ) …….( do wymiany ) i cala "A" (poprawiona )……..jest lepiej…….

 15. proszę wejśćna stronę bezpieczeństwo istraż miejska. na samym dole pisze [code]Godziny pracy: od poniedziałku do piątku w godz. 7:00 do 23:00 oraz w sobotę od 23:00 do 7:00 w niedzielę.[/code] kto mi powie jak pracują????????

 16. proszę wejśćna stronę bezpieczeństwo istraż miejska. na samym dole pisze [quote]Godziny pracy: od poniedziałku do piątku w godz. 7:00 do 23:00 oraz w sobotę od 23:00 do 7:00 w niedzielę.[/quote] kto mi powie jak pracują????????

 17. Nie mogę wystartować w konkursie "Ze starej fotografii" bo nie mam już meldunku stałego w ND. Czy meldunek jest aż tak ważny?

 18. #46
  [quote]Czy meldunek jest aż tak ważny?[/quote]
  :D:D
  MELDUNEK JEST NAJWAŻNIEJSZY!
  ''Meldunek'' ,że tak powiem jest jak sito – oddziela Ziarno od plew!
  W dniu 24 września 2010 r. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej uchwalił nową ustawę o ewidencji ludności, opublikowaną w Dz.U. Nr 217, poz. 1427 z późn. zm., która wejdzie w życie zgodnie z ustawą o zmianie ustawy o ewidencji ludności i dowodach osobistych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U z 2012 poz. 1407) – 1 stycznia 2015r.

  Ustawa przewiduje zniesienie obowiązku meldunkowego z dniem 1 stycznia 2016 r.” Trzeba czekać..
  Z drugiej strony szkoda,bo być może ''perełka'' rzuciłaby ''wieprze'' na kolana ;)

 19. Najbardziej rozśmieszyła mnie reklama " Zakochaj się w naszym mieście" haha w czym tu się można zakochać skoro Pan ZORDON wycina nam wszystkie piękne drzewa dookoła ?

 20. Pokaż kotku, co masz w środku.

  [img]http://vintageking.com/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/u/n/universalaudio_1176ln_1_1.jpg[/img]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here