Nowa szansa na rozwój Dezametu

14

13/09/11r/Będziemy szukać nowych szans na rozwój nowodębskich zakładów Dezamet S.A. – takie zapewnienie złożył burmistrzowi Nowej Dęby prezes spółki MESKO a zarazem szef Dywizji Amunicja w Grupie Bumar Waldemar Skowron, podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach.

Dezamet nierozerwalnie związany jest z historią i współczesnością Nowej Dęby – podkreśla burmistrz Wiesław OrdonWierzę, że te słowa niosą pewien powiew optymizmu i nadziei dla wielu nowodębskich rodzin.

Nowodębska spółka jest częścią Dywizji Amunicja wchodzącej w skład Grupy Bumar. Podczas kieleckiego salonu firma prezentowała swoje najlepsze produkty, na czele z najnowocześniejszą amunicją do granatnika 40 mm.

Produkowana w Nowej Dębie, amunicja 40-mm NGKO-RF, programowalna drogą radiową przystosowana jest do strzelania z dowolnego, zatwierdzonego przez NATO granatnika automatycznego. Tego typu amunicja zwiększa skuteczność działań szczególnie podczas walk miejskich i w trudnym terenie.

Dezamet SA we współpracy z Wojskowym Instytutem Technicznym Uzbrojenia kończy także prace badawczo-rozwojowe nad 98-mm amunicją moździerzową dymną i oświetlającą. Amunicja ta została zgłoszona do konkursu o nagrodę Defender podczas tegorocznego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach.

PA14 KOMENTARZE

  1. Zatrudnią RKL-ów i tych, którym chce się pracować. Dla wiecznie narzekających nie ma już ratunku… Sorry, wagonu wróbli do rozładunku nie podstawią.

  2. Dobrze że koledzy z Finlandi podzielili się licencją na naboje do granatnika automatycznego bo nie byłoby sie czym pochwalić i co produkować.

  3. Jeżeli chodzi o zgłoszenie do nagrody Defender… no cóż, po to wystawcy przyjeżdżają na kieleckie targi, żeby między innymi wywieźć prestiżowego "Defendera". Głupotą jest nie zgłosić. Jakie to osiągnięcie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here