Z wagonu do szatni

16

25.04.11r.

Przeciekający dach, zaduch,  wilgoć i stęchlizna. Takie warunki posiada młodzież w Cyganach uprawiająca” Królową “dyscyplin sportowych jaką jest futbol. – informuje z żalem radny z Cygan (gm. Nowa Dęba) Marian Tomczyk. Jednak wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują, że już niebawem sytuacja ulegnie diametralnej zmianie.W takim wagonie przebierają się piłkarze z Cygan i ich goście


Według Tomczyka przebieralnia w wagonie urąga wszelkim zasadom,nie tylko higienicznym. Wprawdzie Ludowy Zespół Sportowy w Cyganach nie osiąga spektakularnych wyników sportowych, a sama wieś do największych nie należy to zdaniem radnego szatnie dla klubu są niezbędne. Co na to władze samorządowe? Okazuje się, że Gmina jest w posiadaniu projektu na budynek z szatnią i prysznicami, który jednocześnie stanowiłby siedzibę klubu. Pierwotny kosztorys opiewał na kwotę 470 tys. zł. Po zdziwieniu i dezaprobacie radnych – wielu z nich było zdania, że jest to kwota zawyżona- powtórnie przeanalizowano kosztorys i kwota zmniejszyła się o 50 tys. zł. (420 tys. zł.) – Obecnie gmina powinna postawić następny krok jakim jest złożenie projektu o pozyskanie funduszy unijnych na budowę tego obiektu. Zachodzi bardzo duże prawdopodobieństwo, że zyskałby on dofinansowanie środków unijnych do kwoty 250 tys. zł. Byłby to duży zastrzyk gotówki, który pozwoliłby rozpocząć i doprowadzić budowę– stwierdza Tomczyk.

/info

16 KOMENTARZE

 1. 450 tyś złotych?????? Ludzie co Wy piszecie dwie szatnie z prysznicami taki koszt???? Czy te szatnie będą z marmuru??? ja myślę, że szatnie z prawdziwego zdarzenia z prysznicami to koszt nie większy niż 150 tyś złotych. Reszta to pewnie do kieszeni kogoś mądrego wpłynie.

 2. no świetnie tyle kasy ładować w klubik gdzie zawodnicy spotykają się raz w tyg podczas meczu i ciężko pewnie zebrać 11 ludzi we wsi grających w piłkę. Proponuję zaokrąglić sumę do 500 tys. zł bo po co się rozdrabniać a niech mają :P

 3. Kiedyś trener szedł z NIEZALEŻNYMI, ale się s…, bo mu ktoś obiecał…
  Ale miernot nie traktuje się serio…Tak,że więc Panie ….Łyso? Czemuś biedny? Boś głupi!

 4. Za 200 to ja wam zrobie lądowisko….A za 300 stadion… no.,ale na przetargu…ps.dom budowałem, w 400 tyś.Ale, się zmiesciłem…200 m2…a te szatnie-to ze złota?

 5. nieee lepiej dać to waszym piłkarzom w ND którzy mają już wiele, dostają piniądze, mają gdzie trenować, ludzie oglądają mecz w dobrych warunkach itd. A na wsi że przychodz pare osób na mecz to właśnie jeśli zbudują im tą szatnie to młodzi ludzie będą na to inaczej patrzeć i będa mieć większą motywacje do przystąpienia do Klubu. Po pierwsze trzeba stawiać na rozwój w małych miejscowościach bo właśnie tam marnują sie największe talenty a nie zarozumiałe gwiazdki, które już nawet w Nowej Dębie wyrosły. To chyba tyle. PATRZMY W PRZYSZŁOŚĆ!

 6. nie wiem czy stać nas na baseny, stadiony, orilki, skate parki w każdym sołectwie. gmina jest tak mała, że wszystko powinno być budowane w centrum bo każdy w ciągu 10 minut może dojechać. W większych miastach dojeżdża się 15-20 minut (a nawet wiecej) do szkół, pracy, miejsc kultu i miejsc rozrywek, więc nie przesadzajmy.

 7. Trenerze z wielkiej Laski co ci to ktos obiecal ? napisz. Dobrze ze miales rozsadna radna i ona to zapoczatkowala. Szkoda ze dalej nie ciagnie tego wozka.Radny niech podejmuje inicjatywy , ale dziela innych tez trzeba konczyc.

 8. [b]Po primo to lekkoatletyka jest królową sporu, po drugie primo to cztery i pół stówy to chyba na prysznic za dużo, a po trzecie primo to chyba są ważniejsze problemy niż piłka kopana, której to zawody generują później burdy tzw kiboli. No, chyba ze proboszcz zażądał abonamentu za "opiekę", to jakoś jeszcze tłumaczy…. [/b]

 9. wam sie kur…. w głowach ****a….. za ta kase to mozna by wykupic pół pierwszej ligi hehe walnijcie sie w głowy a jak to wypali to powodzenia beda mieli za co pic i to nie po meczu tylko po treningach w dodatku

 10. tak praktycznie muwiąćc to istna głupota wtdawać tyle kasy, można by było mniej wydać a szatnia powstałaby wcześniej ale oczywiśnie muszą się znaleść jakieś przekręty:)

 11. ale p.Lewicka promuje M.T. mysle ze z rodzina to wychodzi sie tylko dobrze na zdjeciu.ten b….. ma parcie na szklo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here