50 lat WOPR w Polsce – 50 lat WOPR w Nowej Dębie

18

13-04-2012


Niecodzienne zdarzenie miało miejsce w dniu 11 kwietnia br. na Pływalni SOSiR w Nowej Dębie. Blisko 40 członków i ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego wzięło udział w sztafecie pływackiej.

Sztafeta ta ma upamiętnić obchody 50-lecia powstania WOPR w Polsce, popłyniemy 50 razy dystans 50 metrów– mówił Tomasz Licak, kierownik nowodębskiej drużyny WOPR. W sztafecie brali udział członkowie nowodębskiego WOPR-u , Dyrektor SOSiR Adam Szurgociński oraz działacze i założyciele Drużyny Ratowniczej.

Ratownictwo w Nowej Dębie ma bardzo długą tradycję, od początków powstania miasta funkcjonował basen letni, na którym pracowali ratownicy. Pionierem nowodębskiego WOPR-u był śp. Andrzej Gerwatowski, który zaszczepił w wielu osobach chęć niesienia pomocy, to z pod jego ręki wyszło wielu dzisiejszych ratowników. Ja sam jestem jego wychowankiem oraz Andrzeja Kaczmarka, który do dnia dzisiejszego szkoli przyszłych adeptów WOPR. Ratownictwo w Nowej Dębie to nie tylko basen letni to również Zalew oraz Piaski, ratownictwo to przede wszystkim ludzie, ludzie, którzy swoją praktyką i wiedzą pomagają innym. Ratownictwo to wyzwanie, przygoda, pasja, to styl życia, ale również ciężka praca i wielka odpowiedzialność.

WOPR Nowa Dęba jest stowarzyszeniem, które gromadzi sporą liczbę mieszkańców naszego miasta, do dzisiaj w naszych domach leżą niebieskie książeczki z niebieskim krzyżem i złotą kotwicą i czekają na odświeżenie. Właśnie takie imprezy jak ta mają na celu integrować oraz reaktywować swoich członków.

WOPR ND

18 KOMENTARZE

  1. no to tu widać efekty , tylu młodych ludzi widać że coś się dzieje w Dębskim Wopr , jak to wszyscy co brali udział to szkoda że nie było starej gwardi , no nie widać na fotografi ale z tego co piszą to brawa dla Pana Dyrektora i widać tu starszych Ratowników o instr Kaczmarek też płynął ? no to morowa grupa , a właśnie nie widać rycerza "Henny zapatrzony w swe stopy" czy ta pisanka na święta boi sę wody zafarbować ale przecież nie to nie możliwe bo pływa się w czopkach :Dno duży tu brak a nie płynął "tamncerz komboj krótka nóżka" :D taka impreza a tu braki przepraszam bo może było L4

  2. Przepraszam za błędną informację, wiele osób przyczyniło się do funkcjonowania WOPR-u przez 50 lat i postaram się aby ten temat w przyszłości został szczegółowo opisany.
    Tomasz Licak

  3. Informacja nie jest błędna. Co najwyżej nie pełna. Kto Ci kazał wymienić wszystkich członków WOPR w ostatnich 50 latach (bo jeśli ktoś chce być sprawiedliwy to musi wymienić WSZYSTKICH).

  4. Zapraszam do wspólnej pracy, opracowania: "Historii WOPR w Nowej Dębie", materiały, zdjęcia i informacje na temat WOPR w Nowej Dębie proszę przesyłać na adres: licak@interia.pl
    Dziękuję i zapraszam
    Tomasz Licak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here