Nowe pergole śmietnikowe

33

W Nowej Dębie, pomiędzy budynkiem Mickiewicza 4 i garażami przy Kościele Parafii Podwyższenia Krzyża Św. oraz przy budynku Al. Zwycięstwa 3 (od podwórka) stanęły nowe pergole śmietnikowe.

Stare pergole, wykonane w technice budowlanej z minionej epoki, ulegały rozpadowi, przeciekający dach oraz mało miejsca na kontenery sprawiały, iż korzystanie z nich było (ogólnie mówiąc) niezbyt przyjemne. – Nowe, przestronne pergole, o wiele większe od swoich poprzedniczek, zapewniają komfort użytkowania, ażurowa konstrukcja i przepuszczający światło dach dają poczucie schludności i czystości. Obok pergoli wybrukowano kostką i częściowo ogrodzono teren przeznaczony do ustawienia pojemników do segregacji odpadów – informuje Marek Powrózek, inspektor ds. utrzymania budynków i urządzeń komunalnych z Referatu Spraw Komunalnych.

Roboty budowlane, związane z rozburzeniem starych pergoli i ułożeniem nowych placów z kostki brukowej, wykonywała miejscowa firma budowlana „Frastan” Stanisława Wruchy, natomiast montaż pergoli przeprowadziła firma Wireland z Bytowa, zawodowo zajmująca się wykonywaniem i montażem tego typu konstrukcji. Kompleksowy koszt wymiany jednej pergoli, tj.: rozbiórka starej konstrukcji i utylizacja materiałów rozbiórkowych, wybrukowanie terenu pod nową pergolę i pojemniki na odpady segregowane oraz dowóz i montaż pergoli zamknął się kwotą 37 tys. 80 zł.

– Miejmy nadzieję, że będziemy wspólnie dbali o utrzymanie porządku i czystości w i przy pergolach. A na następny rok planujemy wymianę kolejnych – mówi M. Powrózek.

/UMiG

33 KOMENTARZE

 1. Niedaleko od pergoli Al. Zwycięstwa stoi długo w tym samym miejscu jakiś czerwony samochód klasy wrak, nie przestawiany nawet na czas ocieplania bloku. Ma tablice rejestracyjne więc nie jest wyrejestrowany – jak to się komuś opłaca ponosić koszty OC ?, jak przechodzi na odległość przeglądy techniczne ? (cóż , jego sprawa).

  • To jest auto Pana który siedzi za granicą. Pojazd ma opłacone ubezpieczenie i jest zarejestrowany wiec może tam stać. Nie musi mieć przy tym ważnego przeglądu. Wydaje mi się, że właściciel wie ze to auto to trup i problem dla mieszkańców ale nie opłaca się mu specjalnie przyjeżdżać, wyrejestrować, zezłomować itp. Bo o wiele wygodniej zapłacić 250 zl składki na rok.

 2. Samochód mój tam stał , stoi i będzie stał. Jest ubezpieczony więc w razie ewentualnego uszkodzenia wezmę za niego kasę. Kto mi go zazdrości niech uskłada pieniądze , weźmie kredyt i niech sobie kupi podobne auto.

  • Może policja by sprawdziła w bazie danych czy to prawda z tym ubezpieczeniem?- i co ubezpieczenie ma do długookresowego blokowania (ok 10m. kw.)
   miejskiego terenu.Wyrejestrować to można i przez internet jak zachęcają urzędy. Drwina z rozsądku, ze społeczności ND i służb porządkowych.

 3. IILLLEEEE … 37 tysiące za takie popierduchy składane z blachy i pleksy??? NOOOO brawo – to jak słupki pod Domem Rzemienia….tfffuu, tfffuu ….chciałem powiedzieć Pseudo Sztuki i Braku Kultury

  • Zrób taniej i zgłoś się do przetargu.. kiedyś też mi się wydawało, że taki śmietnik to za grosze można kupić, niestety rynek sprowadził mnie na ziemię.. a raczej materiały i robocizna nie pójdzie w dół..

 4. Miejmy nadzieję, że nie pomaluje na nich błyskawic słynna , której nazwisko z jakiegoś niewyjaśnionego powodu nie zostało podane do publicznej wiadomości

 5. Wywalanie pieniędzy w błoto, takie pergole. Po prostu stawia się specjalne kontenery na otwartej przestrzeni , które ciężarówka śmieciarka podczepia i wrzuca ich zawartość do swojej konstrukcji do środka. Co najwyżej można zrobić placyk na podjazd.

 6. To prawda bo większość komunistów po 89 przeszła na katolicyzm z wiadomego powodu by w dzisiejszych czasach lizać dupe czarnym obsrancom

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here