Nowodębska Ekstremalna Droga Krzyżowa – Zapisy i spotkanie organizacyjne

5

W tym roku w okresie Wielkiego Postu po raz pierwszy w Nowej Dębie wystartuje Ekstremalna Droga Krzyżowa. Śmiałkowie wyruszą w nocną trasę po okolicznych lasach i będą musieli przejść pieszo prawie 50 kilometrów.

Można przeżyć Drogę Krzyżową w kościele, siedząc w ławce i słuchając rozważań. Można na stojąco, siedząco, w samotności lub w tłumie ludzi zgromadzonych na tym nabożeństwie. Każdy sposób jest inny, nie ma lepszych czy gorszych.

Coraz większą popularnością w Polsce cieszą się tak zwane Ekstremalne Drogi Krzyżowe, których pomysłodawcą był znany z akcji „Szlachetna Paczka” ks. Jacek Stryczek:  –Wybraliśmy rozważanie Misterium Drogi Krzyżowej podczas pieszej, nocnej wędrówki prowadzącej z Rynku Podgórskiego w Krakowie (Kościół Św. Józefa) do Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej. Ci, którzy już pięć  razy szli z nami, mówią, że było to wyzwanie, głębokie przeżycie, doświadczenie własnej słabości i chociaż ułamka ciężaru, jaki dźwigał Jezus podczas Swojej Drogi. Bo inaczej patrzy się na Jego cierpienie z ciepłej ławki, inaczej gdy stopy pełne są odcisków, a nogi odmawiają posłuszeństwa…

Więcej dowiesz się  >>tutaj <<

ZAPISY NA NOWODĘBSKĄ EDK RUSZYŁY !!

Z ogromną przyjemnością informujemy, że istnieje możliwość zapisania się na pierwszą edycję NOWODĘBSKIEJ EDK za pośrednictwem serwisu internetowego !! Osoby, które zapisały się poprzez email, mogą również dokonać zapisu poprzez formularz internetowy !

LINK DO FORMULARZA: http://www.edk.org.pl/trasa-edk/kosciol-p.w.-m.b.k.p.-nowa-deba-kosciol-p.w.-p.k.sw.-nowa-deba-404.html

5 KOMENTARZE

 1. po co remont Kościuszki od ronda do bystrzyka i tworzenie bezsensownego ronda koło hali targowej
  skoro kawałek od bystrzyka do początku wyremontowanej drogi za torami dziurawy jak jasna cholera.
  Czyżby powiat czekał na roszczenia za uszkodzone felgi i opony ?
  Czy naprawdę nie ma pomysłu żeby w końcu to naprawić a nie docelowe smarkanie kawałkami asfaltu które i tak się po tygodniu rozsypują.

  A ze o kawałku ulicy Majdańskiej od Sikorskiego do torów nie wspomnę
  pewnie lepiej wydać kasę na kolejne bezsensowne rondo

  • Potrzebne, potrzebne, bo w tym rejonie powstanie nowe osiedle na tzw. piaskach po sam Bystrzyk. Zanim napiszesz, sprawdź w gminie plan zagospodarowania przestrzennego tych terenów i zrozumiesz -po co.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here