NOWODĘBSKA "JEDYNKA" NA WARSZAWSKIEJ DEFILADZIE

9

22-05-2013

W dniach 16-19 maja uczniowie Klasy Wojskowej im. Mieczysława \”Rygora\” Słowikowskiego Zespołu Szkół nr 1 w Nowej Dębie wzięli udział w I Ogólnopolskim Biwaku \”Klas Wojskowych\” organizowanym przez Akademię Obrony Narodowej w Warszawie.

Na zaproszenie uczelni przybyło ponad 80 klas z całej Polski ( około 2000 uczniów), które w obecności ministra obrony narodowej, minister edukacji oraz przedstawicieli różnych rodzajów sił zbrojnych, kombatantów oraz Kompanii Reprezentacyjnej WP, uczestniczyły w defiladzie pod Grób Nieznanego Żołnierza.

Organizatorzy zapewnili cztery dni pełne atrakcji, m.in.: zwiedzanie AON, spotkania z uczestnikami misji w Iraku, Czadzie i Afganistanie, z przedstawicielami Wojsk Specjalnych, projekcje filmów, pokaz dynamiczny wojsk pancernych, a także konkursy sportowe oraz dyskotekę pod gwiazdami.

Ukoronowaniem namiotowego biwaku stało się tradycyjne harcerskie \”ogniobranie\”, które swą obecnością uświetnił Prezydent Rzeczypospolitej Polski Bronisław Komorowski.

9 KOMENTARZE

 1. A mnie najbardziej sie podobała defilada Turków ulicami naszego miasteczka. To dopiero było widowisko, niezapomniane

 2. Ostatnio bardzo popularne stały się te całe klasy mundurowe, (wojskowe, policyjne. itp)
  Min. w jedynce jest taka klasa, ale jaki to jest sens ?
  Do takich klas idą osoby które były słabe lub przeciętne w gimnazjum (mam na myśli tutaj przede wszystkim Dębską klasę) myślą że takie klasy polegają tylko na strzelaniu i "biciu się". Przechodząc ledwo z klasy do klasy mają wyobrażenie że pójdą na "WAT", "WSO", na które i tak pewnie nikt się nie dostania bo żeby dostać się do takiej szkoły trzeba zdać maturę z FIZYKI, MATE, MATYKI, CHEMII (oczywiście mowa o rozszerzeniu). Fakt są inne szkoły gdzie "przyjmują wszystkich" ale wymagania w takich szkołach są duże. (Bardzo duże). Nie sądzę by absolwenci jedynki pocieszyli się tym że zostaną żołnierzami zawodowymi których się wykorzystuje bo inaczej nazwać się tego nie da.
  Dlatego lepiej się zastanowić nad wybore,m takiej klasy, czy nie lepiej przypakiem iść do technikum czy szkoły zawodowej i mieć konkretny zawód.

 3. Filmik jest cudowny do pierwszych 10 sekund , później należy wyłączyć ,żeby mieć dobre zdanie na temat klas mundurowych w Polsce .
  Zastanawia mnie co miała dać ta "dyskoteka" na takim biwaku ? Rozumem ,że można sobie potańczyć i się pobawić ale ten biwak chyba był dla klas mundurowych ,a nie dla zwykłych dzieci .
  Muszę przyznać ,że kilka klas było naprawdę na wysokim poziomie ( kompletny mundur , defilada , postawa , wyposażenie ) ale większość z nim ? To jest totalna porażka . Jak ktoś napisał wcześniej o klasach mundurowych -idą tam ochłapy uczniów . Dużo jest w tym prawdy , ponieważ klasy mundurowe nie dają nic , a tylko uczniowie mają wyższe ego , bo "chodzi do klasy mundurowej przecież" .
  Jedyne sensowne połączenie nauki z wojskiem to Jednostki Strzeleckie . Jednostki mają własne fundusze , szkolą , zapewniają książeczki strzelecki i wyjazdy na obozy szkoleniowe , które możemy wpisać w swoje CV . Tak więc – TO COŚ DAJE .

 4. Nie sądzę by absolwenci jedynki pocieszyli się tym że zostaną żołnierzami zawodowymi których się wykorzystuje bo inaczej nazwać się tego nie da. a zebys sie nie zdziwil

 5. Klasy wojskowe???????????
  Oni nawet chodzić (maszerować)nie umieją!!!!!!!!!!!!!
  Za co belfry z tych klas kasę biorą??????????

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here