Nowodębska strefa zaprasza (?)

44

04-03-2012

Od kilku lat trwa proces przejmowania przez gminę dróg na terenie strefy, co pozwoliło na otwarcie zamkniętych do tej pory bram wjazdowych i otwarcie nowodębskiej strefy.

Burmistrz Wiesław Ordon pisał wówczas: Jest to szansa na zaangażowanie się nowych inwestorów w niewykorzystane jeszcze tereny czy hale. Oczywiście nic nie przychodzi nagle, wymaga promocji, lobbowania, ale to był już najwyższy czas dla nowodębskiej podstrefy, aby tchnąć w nią nowego „ducha”. Mam nadzieję, że takim krokiem jest otwarcie strefy.

Inwestorzy wymagają przede wszystkim dobrych dróg i dobrego dojazdu a z tym nie jest najlepiej. Dolna brama wjazdowa (obok „Dębianki”) po mocniejszych opadach deszczu staje się wielkim rozlewiskiem wody. Przejście pieszo czy przejechanie rowerem staje się wówczas niemożliwe, co jest znacznym utrudnieniem dla pracowników miejscowych firm.


Na zdjęciu \”dolny\” wjazd na naszą strefę. Czy to dobra wizytówka ?


Powodem takiego stanu jest ukształtowanie terenu. Ze względu na brak kanalizacji deszczowej w tym rejonie, woda z tej części drogi odprowadzana jest do dwóch studzienek chłonnych. Studzienki te nie są w stanie odebrać dużych ilości wód roztopowych (i opadowych) jakie występują w tym czasie. Gmina zleciła dzisiaj odpompowanie studzienek i ich odmulenie, tak aby zwiększyć ich chłonność. – wyjaśniał były już Prezes PGKiM Jakub Sudoł.

Pytany na ostatniej sesji o te sprawę burmistrz Wiesław Ordon odpowiedział, że gmina przygotowuje się do procesu pozyskania środków finansowych ze źródeł zewnętrznych w latach 2014-2015…


/rek

44 KOMENTARZE

 1. 8 milionów poszło na Chmielów, który teraz mówi "dawać więcej kasy bo jak nie to sobie ogłosiły referendum i się od was odłączymy a wy zostaniecie z długami". Tymczasem nowodębska strefa wita potencjalnych inwestorów wielką kałużą i porośniętymi drzewami. W Chmielowie chcą aby zagwarantować im komunikacje miejską, postawić przedszkole, zbudować nową halę gimnastyczną przy szkole. I dostaną to. A Dęba zostanie ze starymi wodociągami, zagrożonym ujęciem wody i strefą która wita potencjalnych inwestorów wielką kałużą. PANIE BURMISTRZU! PROSZĘ ZAJĄĆ SIĘ STREFĄ I MIASTEM!

 2. Nie zrozumiały jest brak zainteresowania inwestowaniem w tą część naszego miasta,sprawa nie jest prosta ale zawsze to szansa dla tej lokalnej biedoty a ci w urzędzie którzy są odpowiedzialni za pozyskiwanie funduszy a jest ich dwóch gówno mam wrażenie robią nie chcę być malkontentem ale zapraszam do działania tych którzy są na pensji państwowej,bo zaleje nasz morze czarnej mazi.

 3. [quote]w latach 2014-2015…[/quote]

  a realizacja zapewne w latach kolejnych. Przecież to kpina. Czy miasto się obudzi???????

 4. Na kałużę nie nie narzekać piętą po tylku z radości ze robotę mata :) na wasze miejsce jest trzystu Heh :)… Slaabooo…

 5. w którym wielu z WAS może nigdy nie było. Mam żonę ze WSI, spod ND. Mieszkam tu od dłuższego czasu. Pytam tych "mieszczuchów", którzy notorycznie obrażają mieszkańców wsi na tym portalu: GDZIE WY SZLACHTA JEŹDZICIE NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH, czy do Poznania, Radomia, Rzeszowa, Warszawy, itp. , czy może do Rozalina, Komorówa, Majdanu, Raniżowa, itp. ? — W moim mieście jest taka zasada, że rodowitym jest ten, kto ma w nim od minimum 3 pokoleń groby swoich bliskich….. A co macie wy?

 6. to jest tak , jak jechać w niedzielne popołudnie krajową 7 z W-wy na południe…. droga pusta…. Jednak do W-wy sznur samochodów obciążonych dość znacznie "spożywką". To wraca "ZIELONA WARSZAWA", ci bardzie warszawscy od warszawiaków. Prawdopodobnie podobna sytuacja. Nie godzi się obrażać mieszkańców wsi, gdyż uderza to właśnie w mieszkańców miasta ND.

 7. #8 ,zapewne twoja zona pochodzi spod ND. a wiec z Komorowa a mieszkasz w KOMOROWIE kolo Warszawy , faktycznie nie jeden w tak duzym miescie nie byl :|

 8. Stwierdzenie, że "wybraliście burmistrza ze wsi" nie jest obraźliwe.
  Jest faktem. Chodzi tu o to, że jak widać "bliższa koszula ciału". Więc kasa jest pakowana na wieś (8 milionów strefa Chmielów) a strefa Dęba tonie w kałuży.

 9. dobrze pisze nr 2 dwoch ich siedzi i co robia a ten ostatnio przyjety mial byc niby taki super w dzialaniu i co chyba przereklamowany jak jogurt

 10. Od przeszło 20 lat mieszkam w Nowej Dębie, poprzednio w W-wie.Bardzośmieszą mnie te komentarze obu stron tzw. konliktu miasto – wieś.Jedni warci drugich. Dla podtrzymania dobrego samopoczucia stron dodam że buractwo i chamstwo jest wszędzie , w stolicy też.Może tylko inaczej wygląda.więc nie ma o co się licytować kto lepszy. Natomiast jedno co wiem i widzę to ND nie ma szczęścia do do władz. I to powoduje że robi sie miasteczkiem emerytów, wielbicieli winka w lesie obok szpitala i innych nieudaczników.Oraz tych co nie mają znajomości albo mają mniej szczęścia od innych w znalezieniu pracy.

 11. [quote] jedno co wiem i widzę to ND nie ma szczęścia do do władz. I to powoduje że robi sie miasteczkiem emerytów, wielbicieli winka w lesie obok szpitala i innych nieudaczników.Oraz tych co nie mają znajomości albo mają mniej szczęścia od innych w znalezieniu pracy.[/quote]

  Wytwórnia Amunicji nr 3 dała początek miastu. Dzisiaj widać na zdjęciu jak wygląda ta kolebka miasta.

 12. samorząd sukcesywnie przejmuje drogi w strefie, które do tej pory miały różnych właścicieli, więc tyle lat zaniedbań chcemy naprawić
  natychmiast?????

 13. są rzeczy ważne i ważniejsze. coś co daje zarobić gminie i jej mieszkańcom (czytaj strefa) powinno być robione w pierwszej kolejności bo jeśli to co daje zarobić gminie i mieszkańcom padnie to padnie gmina i mieszkańcy. tak więc obrazek jak ten ze zdjęć powinien być jak najszybciej naprawiony. mówienie o roku 2014-2015 jako fazie projektowej to jakiś żart.

 14. Bezrobocie dopiero się zaczyna Prezesowi Pabianowi pomimo wysiłków coraz trudniej utrzymać ZM .Taka koniunktura, młodzi muszą uciekać do większych miast.To proces nieodwracalny.Całe firmy zaczną uciekać ze względu na infrastrukturę.W mielcu propozycje sa bardzo lukratywne.

 15. Do tego Stalowa Wola + Park Przemysłowy w TBGu budowany przez Mastalerza. Dęba w tym układzie umiera. Ale Wiesiek, Wojtek i reszta w dobrych humorach. Przecież tak im wszyscy mówią, że mamy piękny dom kultury, więc wszystko jest dobrze… dramat

 16. Nie wykręcaj kota ogonem. Notorycznie na infoND obrażacie ludzi mieszkających na wsi i to nie tylko na wsi na terenie gminy ND ale i na ternie gminy MK .Nie dziwi mnie, że znajdują się osoby, które dokonują takich wpisów – tacy są wszędzie. DZIWI MNIE BRAK REAKCJI ADMINISTRATORA i WŁAŚCICIELA PORTALU, KTÓRY NIE REAGUJE NA TAKIE WPISY.

 17. nie reaguje bo by taki ktoś jak ty napisał że wprowadza cenzure.
  jeśli łamią prawo takie wpisy zawsze można iść do sądu.
  trzymaj się tematu bo gdyby admin był rygorystyczny to twój wpis by był wykasowany bo jest nie o ZALANYM WJEZDZIE NA STREFE a o jakiś lokalnych sporach.

 18. Czy naprawdę w grajdole obelgą jest powiedzieć że ktoś jest ze wsi ???
  rozumiem że 98 % "miastowych" z tej polany to byli "wieśniacy" ale wierzcie mi nie ma jak domek na przedmieściu , bo choćby mi dawali za darmo w bloku klitę , nie chciał bym w niej zamieszkiwać , a szczególnie na Hamburgu na Kościuszki …

 19. Od ponad 20 lat mamy możliwość przyglądania się jak nasze miasto upada, jak mieszkańcy ubożeją, jak przemysł pada na kolana, jak zwalniani są ludzie, jak mieszkańcy popadają w długi i uzależnienia.
  Czy władze coś w tym temacie robią, tak robią :
  – zubożałe i bezradne społeczeństwo zepchnięto w getto pod zakładami,
  – rozbudowano administrację lokalną do rozmiaru powiatu lub województwa,
  – otworzono drogi na strefie, (w Chmielowie wybudowano drogi na strefie),
  – stworzono dziesiątki etatów prac interwencyjnych,
  – zapchano usta, brzuchy i portfele udającym się po zasiłki do MOPS-u,
  – poprawiono wizerunek miasta (może jakiś przejeżdżający inwestor raczy zawiesić wzrok na to kwitnące i rozwijające się miasto i zechce nacisnąć pedał hamulca w swoim aucie.
  I wiele , wiele innych rzeczy, które można wymieniać.
  20 lat minęło i co mamy ?
  Dzieci jeszcze tu pracujących, którym za chwilę zamkną przedszkola, szkoły. Pracujących, którym za chwilę zamkną resztę zakładów pracy, emerytów i rencistów, którym zamkną szpital i placówki zdrowia.
  I to jest to Miasto Mocnych Wrażeń – Miasto zwane Nową Dębą.
  Pozostanie tylko nazwa i dziesiątki sosen posadzonych w miejscu gdzie kiedyś rosły DĘBY.
  Dęby silne i mocne jak kiedyś to Miasto.

  A jeszcze jedno :
  Jak długo służby będą zwlekać z zabezpieczeniem mostu nad Bystrzykiem na ul. Kościuszki ?

 20. Miro.Glos rosządku.Może dasz jakieś namiary na siebie.Może powstanie koalicja NORMALNIE myślących ludzi?A wszystkie Wieśki i inni ludkowie leśni odejdą w niebyt?

 21. [quote]Może powstanie koalicja NORMALNIE myślących ludzi?A wszystkie Wieśki i inni ludkowie leśni odejdą w niebyt?[/quote]

  Jestem ZA!

 22. Zaraz nie będzie koalicji:#31 kto mi zagwarantuje że jesteś rozsądny bo jak cię znam to kawał kombinatora i krętcza jesteś pieprzony lasowiaku.

 23. [quote]Zaraz nie będzie koalicji:#31 kto mi zagwarantuje że jesteś rozsądny bo jak cię znam to kawał kombinatora i krętcza jesteś pieprzony lasowiaku.[/quote]

  Niezły mąciciel z tego typa nr 33

 24. i tyle zachodu o kawałek taśmy biało czerwonej, która może akurat uratuje komuś tyłek, bo temu co barierkę betonowo-stalową urwał pewnie też tyłek ocaliła. więc może teraz tak pora na naprawę tej barierki ale [b]tego co to zniszczył [/b] lub za jego.
  pozdrawiam tych co na służbie i w temacie

 25. #26 Dużo w tym racji bo N. Dęba powstała dla zakładów a większość mieszkańców to ludzie z okolicznych wiosek , którzy otrzymali pracę i mieszkanie w ND. Zakłady padają i miasto zaczyna przypominać upadający PGR .Zakłady upadły upada miasto!

 26. Kto powiedział Panu Burmistrzowi, że w latach 2014-2015 będą środki zewnętrzne np. z Unii Europejskiej ?
  Skąd Pan Burmistrz ma takie informacje ?
  I ta pewność, że je otrzyma.
  Prorok czy co ?

 27. Unia sie sypie , kryzys w calej pelni, a burmistrz mami nas srodkami unijnymi w kolejnych latach. Niedlugo ludzie wyjda na ulice z transparentami "Chleba, Pracy!" i nie pomoga zadne Orliki i centra kultury na wsiach, zeby ich zatrzymac w walce o godziwy byt we wlasnym kraju.

 28. Wiesiek wie lepiej. Nie wie nawet czy to on będzie na stołku w 2015 roku ale już mówi o środkach które pozyska. To jest dopiero mistrzostwo świata. A strefa niech tonie. Chmielów jest najważniejszy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here