NOWODĘBSKIE MUZEUM BOMBKI CHOINKOWEJ WYRÓŻNIONE !

2

Stare Miasto Jarosławia zwyciężyło w plebiscycie Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Zaraz za nim uplasowały się stalowowolskie muzeum oraz Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie.

W prowadzonym od lipca plebiscycie zagłosowało ok 3,5 tys. internautów. Najbardziej doceniony został Jarosław, a konkretnie jego Stare Miasto z piękną kamienicą Orsettich. Na podium znalazły się też Muzeum Regionalne w Stalowej Woli oraz Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie. Poza podium, ale wciąż w pierwszej dziesiątce, są: Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie, Przeworska Kolejka Wąskotorowa Pogórzanin, Bieszczadzki Park Narodowy, Skansen w Kolbuszowej, Zamek w Krasiczynie, Pałac w Nozdrzcu a na miejscu dziesiątym Tunel Schronowy w Stępinie-Cieszynie.

– Organizując plebiscyt mieliśmy nadzieję pokazać internautom, turystom i mieszkańcom regionu, jak różnorodny jest nasz region i jak wiele ma do zaoferowania. Wyraz tego daliśmy typując aż 101 różnych atrakcji do naszego plebiscytu – mówi Anna Brzechowska-Rębisz z PROT – Cieszymy się zatem, że ta różnorodność Podkarpackiego znalazła odbicie w wynikach głosowania.

Plebiscytowi towarzyszył konkurs fotograficzny pod hasłem Fotografujemy Podkarpackie Ulubione, którego laureaci zostaną współtwórcami wydawnictwa prezentującego najciekawsze miejsca w regionie. Do PROT spłynęło około 200 zdjęć. Zwycięzców poznamy za miesiąc.

GRATULUJEMY PANU JANUSZOWI BILIŃSKIEMU, TWÓRCY TEGO WYJĄTKOWEGO MUZEUM ZA OSIĄGNIĘCIE KOLEJNEGO SUKCESU!

2 KOMENTARZE

  1. Jak się czyta, że

    „Poza podium, ale wciąż w pierwszej dziesiątce, są: Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie, Przeworska Kolejka Wąskotorowa Pogórzanin, Bieszczadzki Park Narodowy, Skansen w Kolbuszowej, Zamek w Krasiczynie, Pałac w Nozdrzcu a na miejscu dziesiątym Tunel Schronowy w Stępinie-Cieszynie.”

    i że Dęba górą to się człowiek cieszy! Gratulację!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here