Władza się nagradza!

66

Wprawdzie Gmina Nowa Dęba jest rekordowo zadłużona i ciągle się wyludnia – między innymi ze względu na brak pracy i mieszkań- jednak władze samorządowe mają się bardzo dobrze i regularnie nagradzają za swoje „osiągnięcia”. Podczas gdy wielu mieszkańców ledwo wiąże koniec z końcem oni przyznają sobie sowite premie.

Sprawdziliśmy narody jakie w ostatnich latach otrzymał od swojego Wiesława Ordona jego zastępca Zygmunt Żołądź.

W I półroczu 2011 roku otrzymał on 2760zł

W II półroczu 2011 roku otrzymał on 3000zł

W I półroczu 2012 roku otrzymał on 2820zł

W II półroczu 2012 roku otrzymał on 2800zł

W I półroczu 2013 roku otrzymał on 2820zł

W II półroczu 2013 otrzymał on 2800zł

W I półroczu 2014 roku otrzymał on 2000zł

Do tego dochodzi wysoka miesięczna pensja, oraz tzw. „trzynastki”. Gmina tonie pod ciężarem długów, ale zabawa na tonącym statku – na koszt podatnika – trwa nieustannie. Władza się wyżywi… Oficjalnie Wiesław Ordon przy wypłacie nagród swojemu koledze zastępcy uwzględnił: „stopień złożoności i trudności wykonywanych zadań” oraz „dyspozycyjność pracownika w zakresie wykonywania ważnych i pilnych zadań objętych zakresem obowiązków pracownika„. Złośliwi dodają, że nagrody te przyznano za wzorowe wykonanie plant i „Koziołka” oraz zalewu.

To między innymi plantami „zajmował się” Zygmunt Żołądź:

66 KOMENTARZE

 1. Ordon to ma gest. A to Szurgocińskiemu wypłaci za to, że ten jest „wolontariuszem” na Wielkiej Orkiestrze, a to swojemu koledze Zygmuntowi walnie ponad 2 tyśki nagrody. Bo przecież Zyga się orobił na tych plantach i nad zalewem. Serce chłopina włożył.

  Ordon i ta jego ekipa muszą odejść.

  • Nie jestem zwolennikiem opozycji ale widzę, że jednak ma racje we wszystkim co mówi. Właśnie pokazała jak nowodębski FLIP i FLAP doją nasze miasteczko. Urządzili sobie żerowisko na publicznej kasie. Heh…

 2. Jak to tak daje! Prosić go o coś to mówi ze trzeba podnieść podatki to wtedy da. a do nagród nie trzeba podnosić podatku by dać? Zalosc bierze!

 3. Mam wrażenie że w drugim półroczu dostanie większą transze za swoje wyniki w inwestycjach oraz oczyszczenia z zarzutów,czekam kiedy ten chłopina przeprosi Pawła za zniesławienie

 4. Na podstawie tego artykułu wniosek wysuwa się sam: nastąpiło zubożenie Nowej Dęby i jego władz: „jedyne 2 tys zł w 2014”. No cóż wszytskim zyje się coraz gorzej. Swoją drogą ciekawe dane, jakoś nigdzie indziej to nie zostało upublikowane, czyżby to była jedna z tych „wrazliwych” informacji? Czemu nie chwalą się tym ani na fejsie ani na stronie urzedu miasta :) Może im wstyd, że to co robią wcale nie zasługuje na AŻ takie premie i bonusy….?

 5. Ja się pytam: za coooooo?! Za co tyle kasy dostał? To jest śmieszne i żenujące. Ludzie nie mają za co żyć, nie ma pracy w Dębie a on dostaje takie dodatki? w głowie sie to nie mieści. I nikt nie ma nad tym żadnej kontroli. Przeciez gdyby to zależało od mieszkańców to kazdy by powiedział: że ABSOLUTNIE nie należy się mu!

  • Masz kontrolę. Już w listopadzie będziesz mógół/mogła powiedzieć: ORDON MUSI ODEJŚĆ. Nie wolno na tych pasożytów więcej głosować. Władza musi w tych wyborach poczuć gniew ludu, tak by każda następna pamiętała jak może skończyć gdy zacznie odstawiać lipę.

 6. Powinni sobie wypłacić jeszcze więcej za to że ich nie zamknąłem bo nikt się nie przyznał i nie było mocnych dowodów. A to przecież największy sukces tej kadencji.

  • Ponoć nie ma dowodów na to brali lapówy i bardzo się cieszą w tv ze ich nie złapali jeszcze. Panowie wszyscy widzą co robicie i jakie przekręty są zrobione na plantach i nad zalewem. Od takich klocków nie uciekniecie juz nigdy. Jest jak.widac kilka osób które tego przypilnuja.

 7. Nie jestem zwolenniczką tej władzy. Może i Ordon musi odejść, ale takie artykuły to porażka. Marek nie schodź na psy. Kopanie w taki sposób przeciwników tylko ich wzmacnia. Informacji w takim stylu ludzie nie lubią. To działa odwrotnie :( Kto ci ostatnio doradza? Przestań ich słuchać :(

  • Po 1-wsze: To nie artykuły o tym jak żerują na gminnym budżecie są porażką a to że sobie za nic nierobienie przyznają taką kasę.

   Po 2-gie: „Obrońcy” skompromitowanego Ordona przyjęli od pewnego czasu następującą strategię wypowiadania się: Zaczynają od udawania osoby obiektywnej poprzez słowa „nie jestem zwolennikiem obecnej władzy ale…” i po tym „ale” zaczynają pisać że jednak to co robi władza jest piękne, szlachetne i właściwe. I to nawet wówczas jak inwestycje są spieprzone a oni się nagradzają za to.

  • „Nie jestem zwolenniczką obecnej władzy bo jest zła, ale dobrze że sobie wypłaca nagrody”. To typowa przewrotność takiego czarnego manipulatora co ma wąsy i „węża w kieszeni”.

 8. Nagrody zastepcy sie naleza jak psu micha,a wam zwolennicy Ostapki pozostalo skomlec i jeszcze raz skomlec na tym portalu i wzychac do stolkow Ordona

  • za co? za planty? za zalew? czy za całokształt twórczości?

  • Nie jestem zwolennikiem obecnej władzy ale te nagrody mi się należały bo harowałem ostatnio bardzo a co to jest 8 tysięcy na miesiąc, dla mnie to nie są duże pieniądze. Czy ja mam jechać do Anglii na zmywak jak te nieudaczniki niektóre z nowej Dęby? Czy ja wygladam na frajera? Nic na nas nie macie i możecie nas tylko wybrać na następne cztery lata hehe

 9. wynagrodzenie jest dobrem osobistym pracownika.
  naruszenie wysokości zarobków i ich udostępnianie bez zgody pracownika ,jest karalne.

  • Zygmunt Żołądz dostaje kasę z naszych podatków i jego zarobki jako funkcjonariusza publicznego są jawne :)))

  • Wynagrodzenie Żołędzia jest jawne. On z nami się nie podzieli ale musi znieść fakt ze wiemy ile ma

 10. Nie ma dowodów ze kradli albo brali lapówy wiec Nagroda się należy. Jak wiadomo nagrody daje się pracownikom jak nie ma dowodów na ich szwindle.

 11. Jeśli chcesz by Żołądź otrzymał kolejną nagrodę za wzorową pracę i wybitne osiągnięcia zagłosuj na Ordona w listopadowych wyborach! Zygmunt ma swoje potrzeby. Nie pozwól mu zgłodnieć. Głosuj na Wiesława Ordona!

  • Tylko przydupasy i debile zagłosują na Ordona. Na szczęście nie należę do żadnej z tych grup. Listopad już niedługo. Skoro większość ludzi w Dębie zarabia nędzne 1200 to i Ordon może za taką kaskę porządzić, właściwie za to co zrobił więcej mu się nie należy.

 12. Zakładam, że zbulwersowany autor tego zestawienia będzie pracował za 900 złotych miesięcznie i nie pozwoli sobie naliczać żądnych nagród :)))) Taki on będzie doby burmiszcz :)

 13. A Pan Panie Marku niech się pochwali w ilu komisjach zasiada i za co pan bierze pieniądze. Nie sztuka krytykować na każdym kroku wszystkich i wszystkiego ale sztuka coś zrobić dla innych. Pan niestety młody jest i jeszcze się życia uczy, ale żal mi Pana. Owszem obecna władza nie zrobiła wszystkiego dobrze ale to nie powód żeby ich na każdym kroku opluwać. Trzeba brać sprawę całościowo tzn. Burmistrz Ordon zrobił wiele dla gminy i Pan dobrze o tym wie a że nie wszystko wyszło jak należy to już inna historia w myśl powiedzenia gdzie drwa się rąbie tam wióra lecą. Bardzo bym chciał zobaczyć Pana minę jak szczęka opada, jak Pan Ordon znowu zostanie burmistrzem a wiemy dobrze że zostanie bo ma duże poparcie społeczne Troszkę pokory Panie Marku bo widać że na każdym kroku Panu jej brakuje.

  • Ciekawe ile zarabiał specjalista od promocji powiatu tarnobrzeskiego Marek Ostapko i jakie miał nagrody? W sumie to dopiero była fucha – nic nie robić, za nic nie odpowiadać i na koniec z czystym sumieniem „obrobiać” byłego szefa :)

  • Tak jest zgadzam się z przedmówcą. Ostapko młody jest więc jeszcze życia nie poznał a próbuje się na macho kreować, żałosne. Ordon górą!!!

  • Brawo MIESZKANIEC – Oj Święta prawda.
   Niedość że ten Pan nie dorównuje wzrostem do Burmistrza to jeszcze intelektualnie – KOSMOS

  • Panie Żołądź pan nie jest młody a jeszcze nic nie umiesz. Kiedy przyjdzie ten czas?

  • A pan Ordon taki stary i taki głupi… Wiek jak widać nie ma nic do rzeczy. A rządzenie na kredyt to żadna sztuka. Każdy tak może.

  • Ale zabawa:) napisz wpis kłopotliwy dla radnego Ostapki i od razu masz dwa bluzgi co najmniej na przekór. Co tam argumenty liczy się liczba „bluzgów”:) Kojarzy ktoś gdzie jest ostatnie oświadczenie majątkowe radnego Ostapko?

  • Przypomniała mi się ścieżka zawodowa Ordona. Całe życie nic nie robił i brał dużą kasę. Najpierw Wróbel zrobił go sekretarzem to gostek latał z aparatem i brał kasę za to potężną. Potem Wróbel przegrał z Czekalskim to Ordon lizał tyłek żeby go Czekal nie wywalił. Czekal się zlitował nad nim bo Ordon miał dzieci i zostawił go na kolejne lata opierdzielania się. Opierdzielał się, a potem Wróbel namówił go na burmistrzowanie i ten odwdzięczył się Czekalskiemu „nożem w plecy”. I tak przez chyba już 20 lat gość się opierdziela, wykańcza przeciwników i lansuje się na mądrego i uczciwego. Tylko, że puder już upadł. Wszyscy wiedzą kim pan tak naprawdę jest panie Ordon.

  • Z tego co kojarze sekretarz Ordon nie tylko biegał z aparatem ale tez pisał przemówienia dla Wróbla. Ciekawe czy radny Ostapko też za to brał pieniadze w Starostwie? Nie podejrzewam.

  • Zawalił Ordon inwestycje, a próbujecie go wybielać. Nie sprawdził się i dlatego musi odejść.

 14. Panie Wiesławie. Zaciągać kredyty i wydawać pieniądze na pierdoły robiąc sobie ciągłą kampanie wyborczą to nic trudnego. Kupować artykuły w gazetach i w lokalnych mediach to też nie jest osiągnięcie. Może to wystarcza by „urobić” naiwnych. Resztę pan kupi: stołkiem dla żony albo córki. Ale to wszystko nie sprzyja Nowej Dębie. Zrobiliście z tego miasta prywatny folwark na którym zbijacie majątki. Stworzyliście GRUPĘ TRZYMAJĄCĄ WŁADZE. Ale ludzie przejrzeli na oczy. Między innymi dzięki temu, że Pan Marek pokazuje wszystko jak jest. Nie sprzedał się, mimo że próbowano go kupić. Nie dał się zastraszyć mimo, że naciskano. I dlatego wygra z wami bo ludziom się to podoba. Bo pan Marek mówi to co wszyscy myślą, ale nie wszyscy mogą powiedzieć. Te wybory przyniosą wam klęskę!

 15. To jak to jest! Na nic w gminie nie ma kasy, ale na olbrzymie nagrody dla Żołędzia jest? Ordon przestań się kompromitować!!!

 16. Ja myślę że nagrody dla Żołędzia pomogą Ordonowi kampanii, ale mam rade dla Ordona: nie 2000, daj 12000! Niech ludzie wiedzą że za takie fuszery i wały nic złego swoim nie robimy zwłaszcza jak brak dowodów … i tak nasze zuchy juz 8 lat rządzą i planują następne 8!

 17. a wiecie co jest najlepsze ze za pare lat nasze dzieci beda ich utrzymywac a teraz nie moge sie doprosic wiekszego mieszkania choc nie zalegam z czynszem i mam dziecko niepelnosprawne mialo byc tak dobrze to dlaczego jest tak zle panowie burmistrzowie zamiast pomagac swoim portwelom pomozcie dzieciom by godnie zyly bo dla nich nigdy nie ma pieniedzy bo uciekna za granice a kto bedzie robil na wasze wysokie emerytury

 18. Jak na zastępcę burmistrza są to gówniane nagrody. Ja proponuję dać ostapce wysoką nagrodę bo faktycznie chłop haruje

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here