Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

38

27.02.2013

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia, obchodzony jest corocznie 23 Lutego.

Według Światowej Organizacji Zdrowia depresja-czyli długo utrzymujące się, bardzo silne obniżenie nastroju- jest czwartym z najpoważniejszych problemów zdrowotnych na świecie.
Dlatego też w Polsce w tym dniu, podejmowane są akcje upowszechniające i dostarczające wiedzy na temat zaburzeń psychicznych.

Celem obchodów jest również zmiana postaw społecznych w stosunku do osób chorych psychicznie, a także zachęcanie samych chorych do specjalistycznego leczenia. Szpital Powiatowy w Nowej Dębie również przyłącza się do obchodów Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją.

„Depresja”- to tytuł broszury, którą otrzymają wszystkie punkty usługowe oraz instytucje w Nowej Dębie. Broszura zawiera podstawowe informacje na temat depresji, np.: jak dużo ludzi choruje na depresję, czy depresja jest uleczalna, jakie są przyczyny depresji, gdzie należy leczyć depresje, jakie są skutki braku leczenia depresji. To podstawowe pytania i odpowiedzi zawarte w broszurze. Mamy nadzieję, że poprzez nasze działania przyczynimy się do większej świadomości a zatem zdrowszego w przyszłości społeczeństwa.

BM.

38 KOMENTARZE

 1. ja z tad juz dawno wyjechalem bo mialem depresje z powodu wysokich rachunkow i malych zarobkow :

  czynsz: 348 zl
  prąd: 200 zl
  gaz: 180 zł
  helionet 69 zł
  telewizja 48 zł
  ===== 845 zł
  czyli 1200 zł ile zarabiam – 845 = 355 zl
  DALEJ MAM DZIECKO I ŻONE === jak MAM TU ZYC

  DEPRESJA DEPRESJA DEPRESJA

 2. A ja mam depresję z powodu utrzymującej się "jesiennej deprechy" a przecież już dawno zima, juz wiosna zbliża się wielkimi krokami – poradźcie co robić, CO robić, CO ROBIĆ, CO ROBIĆ!!!, jak żyć kiedy jesienna deprecha trzyma za gardło:o. Apeluje do lekarzy – leczcie nasze jesienne depresje bo są one zaraźliwe i was też możemy zarazić i niestety tu WÓDKA wam nie pomoże:o
  Jesienni Depresaci łączmy się. Pokażmy Burmistrzowi i Opozycji ilu nas jest. Zróbmy taką DEPRECHĘ że stworzymy sobie fundację i bedziemy czesać kasę. Może to nas uratuje i wyjdziemy z jesiennej deprechy i uda nam się przejść do ZIMOWEJ DEPRECHY a później byle do wiosny:)

 3. Dlaczego wszyscy wpisujecie ten sam nick tj. "Gosc" ? Przez was wpada, w deprechę. I nawet jak bym chciała chłopa znaleźć to każdy tak samo się podpisuje i nie rozróżniam.

 4. do "smutna" – myślę że Twoja deprecha jest trochę nieuzasadniona ponieważ na 19 – wpisów tylko 6 – jest podpisanych "Gość" a chłopa może znaleźć pośród pozostałych 13-stu:) – nie rozdzieraj niepotrzebnie szat – powodzenia;)

 5. Oświadczam, że typ z #23 podpisany jako "Miki Mouse" podszywa się podemnnie – prawdziwą mysz. Ty szpiegu #23 – juz nie umiesz wymiślić sobie własnego nicka? Jesteś gorzej niż anonimowy. Myślę, że popadłeś w najgorszą możliwą deprechę – KŁAMSTWO:o

 6. @15 # lolek – a miłość do miasta w lesie pozostała – ''choć na wygnaniu''…
  KARCZOWAĆ WSZYSTKO! Lać asfalt! Kostkę Bauma etc montować!!
  Barbarzyństwo AD 2012/2013..
  Lasy Państwowe nie odprowadzają ani zeta do gminnej kasy[w porównaniu do firm explolujących ''dobro zastane''] = Tam karczować – to nie ''PUSZCZA SANDOMIERSKA'' – UPÓR ,upór,upór.
  Ciekaw jestem jakie ''myto'' płaci ''centrala''za poligon.
  a nie drzewa w mieście przewracać..

 7. Uważam,że każda inwestycja jest pożądana dla rozwoju tego miasteczka. Tylko mnie ciekawi kto będzie sprawował opiekę nad pacjentami? Z moich obserwacji średnia wiosen pielęgniarek w Nowej Dębie oscyluje grubo ponad 4o. I niech nikt nie pisze,że to nie ma znaczenia. Pacjent chory to człowiek często sflustrowany, nerwowy, opryskliwy bo musi się gdzieś dać upust złym emocjom. Pomijam osoby, które od urodzenia mają status mendy i są wredni z natury. Powiedzcie mi jak zapewnić dobrą opiekę i miłą atmosferę w oddziale kiedy pielęgniarki ganiają z pampersami, za chwile z lekami, za chwile komuś się coś dzieje, za chwilę umazał się ktoś kupą, w międzyczasie zastrzyki, karmienie, jakieś badania krwi. Ludzie jak ktoś to poobserwuje to ma wrażenie,ze to nie szpital tylko jakiś kiepski film. I co tu głupoty wypisywać,że powstanie. Pewnie,że powstanie i co z tego. Papier wszystko przyjmie a personel jak nie miał czasu na rozmowę tak nie będzie miał. Ja to w ramach szkoleń z zarządzania dla wszystkich pseudo dyrektorów, menagerów zalecam praktyki miesięczne w oddziałach szpitalnych w Nowej Dębie. Bo nie mają zielonego pojęcia jak funkcjonują oddziały zarządzanym przez nich szpitalu. Wciska się nam pacjentom ,że m, mamy prawo do wszystkiego, ba otrzymujemy nawet słynną Kartę. I co z tego jak personel nie ma czasu dla Nas- no bo go nie ma. Musiałyby pielęgniarki zmieścić się w ksero i zrobić każdej ****likat. Ludzie nie mogą sobie dać rady z życiem, starością i samotnością ale szpital im też nie zapewni odpowiedniej opieki z powodu czytaj jak wyżej. Depresja to choroba, z którą się walczy latami ale trzeba mieć wsparcie jak nie w rodzinie to w szpitalu. A kto Nas wysłucha w tym kombinacie- bo mam wrażenie ,że pracuje się tam na akord.

 8. Do głupka wyżej!
  Żebyś durniu kiedyś w przyszłości musiał czekać z bólem swojego pitola aż przewinie cię pielęgniarka z przepełnionego po brzegi własną kupą pampersa. Samo życie, więc się może szczylu doczekasz i wspomnisz płacząc co napisałeś.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here