Finał Mistrzostw Europy Powiatu Tarnobrzeskiego już w niedzielę!

13

07/09/11r/Już w najbliższą niedzielę na nowodębskim stadionie zostanie rozegrany mecz finałowy Mistrzostw Europy Powiatu Tarnobrzeskiego!

W pojedynku o mistrzostwo powiatu zmierzą się Stal Nowa Dęba oraz LZS Strzelec Dąbrowica.
Piłkarskie zmagania rozpoczną się o godzinie 15.30

Niedzielne spotkanie obu drużyn jest uroczystym zakończeniem rozgrywanych Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Powiatu Tarnobrzeskiego. W rolę reprezentacji europejskich drużyn narodowych wcieli się piłkarze z terenu powiatu tarnobrzeskiego. Jako Anglia występował zespół z Wydrzy, jako Francja piłkarze z Zabrnia a jako Serbia zawodnicy nowodębskiej Stali.

Oprócz promocji sportu, postaw „fair play” futbolowe zmagania mają także wymiar integracyjny –Jednym z celów turnieju jest integracja mieszkańców naszego powiatu zarówno w wymiarze lokalnym jak i europejskim zwłaszcza w kontekście polskiej prezydencji w Unii Europejskiej – wyjaśnia Krzysztof Pitra Starosta powiatu tarnobrzeskiego, organizator rozgrywek. Pitra dodaje, że w akcje włączyły się wszystkie gminy z terenu powiatu oraz liczne organizacje i instytucje – O randze turnieju świadczy fakt, że patronat honorowy nad wydarzeniem objął między innymi Prezes Polskiego Związki Piłki Nożnej Grzegorz Lato. Za pomysłem Mistrzostw Europy Powiatu Tarnobrzeskiego kryje się były starosta, a obecnie poseł na Sejm RP Mirosław PlutaCieszę się, że inicjatywa spotkała się z tak dużym zainteresowaniem mieszkańców powiatu. Mam nadzieję, że w tej lub podobnej formie wpisze się ona w stały kalendarz imprez sportowych ziemi tarnobrzeskiej– mówi.

/PT13 KOMENTARZE

 1. Graliśmy m.in. z Jadachami i Chmielowem. Niech mi ktoś wytłumaczy w jaki sposób nasi zawodnicy zintegrowali się z nimi. "Jednym z celów turnieju jest integracja mieszkańców naszego powiatu zarówno w wymiarze lokalnym" Pic na wodę i nic więcej. Promocja Kandydatów do Sejmu. Nie dajmy się omamić.

 2. Acha pominąłem "integrację mieszkańców" owszem było paru kibiców przyjezdnych, jednak bardziej integrowali się oni z piwkiem i winkiem :) Czekam na sensowne argumenty.

 3. No to już wina mieszkańców że są tacy "otwarci" i "życzliwi" wobec innych jak piszesz. Zastanów się zatem albo odpowiedz nam na pytanie dlaczego tacy jestesmy?

 4. Nie zrozumiałeś mnie. Nazwiska Pitra, Pluta "pogrubione" wysuwają się na pierwszy plan. A gdzie promocja turnieju, gdzie jakieś plakaty informujące o meczu. Gdzie daleko idąca integracja. Najlepiej pokazać się na finale i czekać na oklaski. Nic nie jest przemyślane. Typowa autoreklama. Specjalnie napisałem o kibicach żeby pokazać jaki jest problem. I to właśnie te nazwiska powinny temu przeciwdziałać. Ps. Zaznaczam, że jestem zwolennikiem wszelkiego rodzaju promocji sportu ale podkreślam promocji sportu a nie osób.

 5. a co ty chcesz zeby czasy GALA ANONIMA wrócily? Gdzie ty zyjesz? A plakaty masz na mieście.
  jakby było "o puchar burmistrza" tak jak jest zawsze to byś nie stękał.. zenada.

 6. W nic nie wpadłem. Burmistrzowie, starostowie, radni, posłowie itd. robią różne imprezy i przy okazji się przy tym promują. Tak jest na całym świecie.I MI TO NIE PRZESZKADZA, BA! PODOBA MI SIĘ! Gdyby tego nie robili to by połowa gadała "łoni nic nie robio". W "tej branży" jaką jest polityka/samorządowanie nie ma miejsca na Galów Anonimów.

  Nie rozumiem dlaczego jak np Wiesław Ordon za kasę podatników robi "puchar burmistrza" w siatkę albo gałę to jest OK i wtedy nie słychać takich głosów jak Twój że "mało osób zauważa co się dzieje" a jak robi to ktoś inny: poseł, starosta, któryś z radnych to wtedy larum: "ooo lansuje sie".

  A ja jako mieszkanie chce by kazdy z nich sie lansował, każdy z 15 naszych gminnych radnych. Wtedy będzie bardzo dużo imprez, eventów i będę miał co robić i gdzie pójść w wolnej chwili. Tyle w temacie.

  W tym turnieju wzielo udział 17 druzyn. Każda z nich dostała 5 tys za gre. Wiesz ze w przypadku LZSów to nie rzadko 1/3 ich budżetu???
  Starosta Pluta znalazł sposób na dofinansowanie klubów sportowych i za to mu chwała. Dlaczego ma teraz o tym nie powiedzieć ? Niech ludzie wiedzą kto dla nich działa i kogo warto wybrać.

 7. Tak? Świetnie tylko gdzie Ci panowie byli przez okres całej kadencji? Nagle się obudzili i sypneli groszem. Hahah żałosne ! Typowe zagranie przedwyborcze. Gardzę takimi ludźmi. Jeśli chcę komuś pomóc to pomagam bezinteresownie.

 8. Mistrzostwa Powiatu zostały ogłoszone jak jeszcze Mirosław Pluta był starostą i nie było nawet słychać że wskoczy na posła! Decyzja o Orliku w Nowej Dębie przy ZS2 również zapadła gdy Mirosław Pluta był starostą i nie wiadomo było o tym, że zostanie posłem.

  Gardzę takimi ludzmi którzy nie wiedzą jak jest ale jadą po ludziach którzy coś robią dla innych byle tylko pojechać ;/

 9. Burmistrz nawet się nie pojawił.. Mógł przyjechać chociaż na chwilę aby pogratulować Stali. Nawet zastępca nie przyszedł.. Wtopa jak nic!!!!! Ten gest dużo pokazuje. Myślący powinni wyciągnąć wnioski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here