Nowy parkiet w hali Zespołu Szkół nr 2

6

Uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 w Nowej Dębie cieszyć się już mogą nowoczesną halą sportową. Sukcesem zakończył się trwający od sierpnia remont. W oficjalnym otwarciu obiektu 10 listopada udział wziął Starosta Tarnobrzeski – Paweł Bartoszek.  – Obiekt, który zastałem na początku mojego starostowania, był w opłakanym stanie. Panująca wilgoć, stan podłogi nie pozwalały na normalną pracę i prowadzenie zajęć sportowych w placówce. Będąc przekonanym o konieczności wykonania natychmiastowego remontu hali,  by mogła służyć uczniom, społeczności gminnej i mieszkańcom całego powiatu, wspólnie z Zarządem podjęliśmy decyzję o realizacji inwestycji – mówił Starosta.

Na dobry początek pracy Starosta Paweł Bartoszek przekazał na ręce Dyrektor Iwony Strojek zestaw piłek do koszykówki, piłki nożnej i szczypiorniaka.

Hala sportowa na co dzień służy nie tylko uczniom ale i Sekcji Badmintona-  MKS Stal Nowa Dęba, która będzie miała doskonałe warunki do treningów. Inwestycja obejmowała wymianę kompleksowy remont podłogi z położeniem nowego parkietu, odświeżone zostały również powierzchnie magazynowe pod trybunami. Koszt prac to ponad 212 tyś. zł z czego połowę dofinasowało Ministerstwo Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Otwarcie obfitowało w atrakcje, pokazy taneczne, popisy kabaretowe, konkursy oraz wspólne rozgrywki sportowe, w których z uczniami zmierzyli się samorządowcy oraz nauczyciele. 

Życzymy by pod czujnym okiem wychowawców narodził się niejeden sportowy talent !

6 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here