Nowy samochód dla nowodębskich strażaków

37

31-10-2012

13 pażdziernika br. Ochotnicza Straż Pożarna w Nowej Dębie wzbogaciła się o nowy lekki samochód ratownictwa technicznego SLRT m-ki Renault Master z napędem 4 x 2, który w tym dniu wprowadzony został do podziału bojowego, rozpoczynając swoja służbę w zabezpieczeniu przeciwpożarowym miasta i gminy Nowa Dęba.

Pojazd poświęcił ks.dr Mieczysław Wolanin – proboszcz parafii pw. NMP, natomiast funkcję chrzestnych pełnili: pani Genowefa Flis oraz pan Stanisław Górecki, którzy z woli strażaków z OSP Nowa Dęba nadali mu imię „Jasiu”.

W uroczystości udział wzięli: poseł na Sejm RP Zbigniew Chmielowiec, starosta oraz wicestarosta tarnobrzeski Krzysztof Pitra oraz Jerzy Sudoł, komendant miejski PSP w Tarnobrzegu bryg. Andrzej Babiec, burmistrz miasta i gminy Nowa Dęba Wiesław Ordon, strażacy z OSP Nowa Dęba oraz mieszkańcy osiedla Dęba.

Nowoczesny samochód spełnia wszystkie wymogi norm emisji spalin,ponadto legitymuje się świadectwem dopuszczenia do użytkowania wydanym przez Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej w Józefowie. Pojazd posiada 6-miejscową kabinę, zabudowę kontenerową,półki, szuflady oraz regały wykonane z blachy aluminiowej ryflowanej. Konstrukcja żaluzjowa jest zabezpieczona przed samoczynnym opadaniem oraz otwarciem. Przestrzeń ładunkowa wyposażona jest w półki oraz przesuwane szuflady. Zamontowana instalacja elektryczna gwarantuje oświetlenie wnętrza oraz pola roboczego wokół pojazdu, teren działań ratowniczych oświetlany jest za pomocą masztu elektryczno- pneumatycznego będącego na wyposażeniu pojazdu.

Samochód zakupiony został za kwotę 152.550 złotych, z czego kwotę 50 tys.zł. przekazał Zarząd Główny ZOSP RP w Warszawie, 23 500 zł. dofinansował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie oraz 15.000 zł. przekazał Powiat Tarnobrzeski. Gmina Nowa Dęba dopłaciła kwotę 64 050 złotych.

Włączenie do służby kolejnego samochodu pożarniczego odczuwalnie zwiększy poczucie bezpieczeństwa pożarowego zarówno przez mieszkańców osiedla Dęba, jaki mieszkańców miasta i gminy Nowa Dęba.


JK/SO
Źródło: UMiG

37 KOMENTARZE

 1. Gratulacje
  Moze w koncu beda mieli wiecej wyjazdów do akcji niz te 5 czy ile w
  roku. ( nie liczac obstaw WOSPU rajdów i innych np. koscielnych imprez

 2. [b][i][u]jak mozna sie tak cieszyc z glupiego wozu? jak dzieci ,szkoda ze tusk nie zahaczyl poogladac jak tu byl, ja mam takich 3 w garazu i nie oddam nawet jakby powodzie byly ,mam dla szpanu nieroby[/u][/i][/b]

 3. Z jednej strony wojskowa zawodowa straż pożarna, z drugiej dawniej zakładowa , a dzisiaj państwowa i też zawodowa, więc o co tu chodzi??? A ta impreza, te chrzciny,to żałosne imię szkoda słów , średniowiecze . To tylko dzisiaj w Dębie wsi możliwe. Co tam za ludzie mieszkają ???

 4. A czy pożar u świadków Jehowy to taki samochód – poświęcony przez ks i to jeszcze dr będzie mógł gasić? O ile się nie mylę to świadkowie Jehowy i inni nie kk nie są zwolnieni z płacenia podatków. Czy ks dr kropił darmo????

 5. Jerzy Sudoł wymieniany przed burmistrzem gminy, która wydała na zabawkę radnego 64050zł to jest z TYCH Sudołów? Bo tytułów uzasadniających tak wysoką lokatę wśród święcących nie znalazłem.

 6. Kazdy sądzi względem siebie ,a ten gość z miasta ma rację na 100%. To jest zwykłe marnowanie naszych pieniędzy . Tak trudno to ci pojąć.Pomyśl troche, a nie obrażaj zdroworozsądkowych ludzi.

 7. JA PROPONUJĘ, ŻEBY TEN CAŁY ZBIÓR WĘŻÓW I POMP, POZOSTAJĄCY W POSIADANIU LICZNYCH STANIC OSP W OKOLICY, UŻYLI OWI PODCHMIELENIU BOHATEROWIE TURBO-PAWLAKA W CELU ZAAPLIKOWANIA SOBIE LEWATYWY.

  ZA KTÓRYMŚ RAZEM MOŻE WYPŁUCZE OBUMARŁE PARTIE MÓZGÓW.

 8. Dziękujemy druhom że zaprosili mieszkańców przynajmniej na tę część oficjalną, chętnie bym poszedł i pokazał memu 7 letniemu synowi taki wóz ,była okazja .Po za strażakami w osiedlu Dęba nikt się nie liczy,a szkoda.

 9. [quote] #14 | jestem z miasta dnia 10/31/2012 19:08
  Z jednej strony wojskowa zawodowa straż pożarna, z drugiej dawniej zakładowa , a dzisiaj państwowa i też zawodowa, więc o co tu chodzi??? A ta impreza, te chrzciny,to żałosne imię szkoda słów , średniowiecze . To tylko dzisiaj w Dębie wsi możliwe. Co tam za ludzie mieszkają ???[/quote]

  Odezwało sie osiedle przybłędów i spadochroniarzy. Biedoty i emerytów zal **** ściska ze Deba w końcu coś dostała. O wiele za mało …. Nie stać cie mieszkać na wsi buraku jeden nawet 1m2 ziemi byś nie kupił.

 10. BRAWO! DEBA W KOŃCU COŚ DOSTAŁA! BRAWO! I CO? wóż strazacki Jasiu! Brawo! Ile lat ten wasz Jasiu jest radnym? NO, ALE NAJWAŻNIEJSZE ŻE dĘBA W KOŃCU C O Ś DOSTAŁA!!!!!!! bRAWO!!!!!!!

 11. Tym samochodem to akurat sobie ograniczą liczbę wyjazdów. Pamiętam jak jeszcze parę lat temu obecny prezes marudził, że do wypadków to oni nigdy nie będą jeździć a tu SRt… Pytam po co ?

 12. do #27 |Najlepiej co ci wychodzi to inwektywy, gratuluje , ARGUMENTY POPROSZĘ.A co do tych darów , to wydaje mi się, że bardziej przydałyby sie równe chodniki, lepsze oswietlenie, lepsze dojazdy do domów, etc.Długo tak mozna wyliczać, tylko po co?! Tacy ja ty i tak nie pojmą !!!

 13. A ile wyjazdów do akcji ma OSP z Dęby w 2011 i w 2012 odejmując akcje związane z "powodziami " i podtopieniami.

  Czy mają sprzęt RT ( nozyce hydrauliczne) czy ludzi w tym kierunku przeszkolonych, ilu ma Kurs KPP ( Kwalifikownej Pierwszej Pomocy) Czy mają zestaw PSP-R1

  Ilu jest w ogóle czynnych – zdolnych do wyjazdu do akcji( ze szkoleniami badaniami i ubezpieczeniem ) członków

  Z raportu rocznego Komendanta z Tbgu w 2011 było takich 14-tu.

  I tu wracam ciągle do pytania pana bodajże Hubala
  Czy jest sens utrzymywać 2 OSP w mieście gdzie działają PSP z mała ilością wyjazdów ( 221 w 2011 – dla porównania PSP Kolbuszowa- 774) i WSP.

  No ale to już decyzja władz
  Obowiązkiem burmistrza jest zapewnienie ochrony przeciwpożarowej – tak mówi ustawa

  Nie lepiej żeby kasę przeznaczoną na utrzymanie OSP – ryczałt kierowców, ubezpieczenia samochodów, paliwo , utrzymanie obiektów, ewentualne badania , ubezpieczenie i ekwiwalent strażaków przeznaczył na "dosprzętowienie" PSP.
  Bo jako tako nie można rozwiązać OSP bo są stowarzyszeniem ale można przestać ich finansować.

  Wiadomo głosy ich rodzin i ich samych w wyborach niezastąpione i nie mówię tylko o spokrewnionym z OSP Pawlakowym PSLu tylko też o lokalnych głosach.

  Mam nadzieję żę moje drążenie tematu rozjaśni niektórym co nieco

 14. Dziewczyny z tej straży to Mistrzynie powiatu Tarnobrzeskiego. Gdyby były lewe to by im się to nie udało. Lewe to są te co się do niczego nie biorą i chodzą po mieście jak lampucery i szukają szczęścia na dyskotekach. A dziewczyny z tej jednostki to nie jednego chłopaka z pobliskich wiosek by prześcigneły, i tak tego dowiodły na ostatnich zawodach gminnych, gdyby startowały w konkurencji z chłopakami to stanęły by na podium i to z wielką przewagą. Ale jak ktoś nie wiem o niech sobie tak gada.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here