Zmiany na cmentarzu

14

21.02.2013

W tym roku zostaną wykonane alejki na cmentarzu i projekt chodnika na ulicy Cmentarnej w Nowej Dębie.

W ostatnim czasie wielu mieszkańców sygnalizowało mi niedogodności związane z brakiem chodnika na ul. Cmentarnej. Piesi idący na cmentarz lub powracający z niego ze względu na kiepski stan pobocza spacerują po jezdni stwarzając tym samym zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu. Chciałbym zwrócić uwagę, że pobocze – zwłaszcza po opadach deszczu – nie nadaje się do użytku. Dlatego w tym miejscu powinien powstać chodnik, po którym piesi mogliby się bezpiecznie poruszać. Druga kwestia dotyczy braku alejek na cmentarzu: opady deszczu sprawiają, że poruszanie się po cmentarzu jest bardzo uciążliwe. Dlatego wnoszę o podjęcie działań mających na celu zbudowanie chodnika i alejek we wskazanych miejscach.- pisał w jednej ze swoich interpelacji przewodniczący Klubu Radnych Ratusz Marek Ostapko. Temat ten wielokrotnie podnosiła wiceprzewodnicząca Maria Mroczek. Na tren rok zarezerwowano środki na modernizacje alejek i chodnika na cmentarzu. W sprawie ul. Cmentarnej na 2013 rok zaplanowano przygotowanie dokumentacji technicznej.

/rr

14 KOMENTARZE

 1. W Chmielowie mieszkańcy sami poskładali się i zrobili alejki z kostki z własnych pieniędzy.
  Moglibyście Państwo również zrobić zrzutkę i za własne pieniądze zrobić te alejki.
  Nie wstyd Wam tylko wymagać i wymagać.
  Aha. Z Chmielowa nie podnosili tego na Sesjach.

 2. Bo budżet jest kiepski. Wiele potrzebnych rzeczy w nim nie ma, a jest wiele marnowania kasy. Szpital nie dostał 100 tys a dostał 50 tys. Za tym głosowali ludzi Ordona… wstyd!

 3. Prosze mi powiedziec jak mozna wchodzic z psami na cmentarz oblewaja groby pamietam byl zakaz na bramie cmentarnej jeszcze troche to beda do kosciola z nimi wchodzic moze ktos sie tym zajmnie

 4. W Chmielowie jest cmentarz parafialny i to proboszcz powinien Wam zrobić alejki, a w N.Dębie jest cmentarz komunalny,więc…

 5. @6
  [quote]Prosze mi powiedziec jak mozna wchodzic z psami na cmentarz oblewaja groby pamietam byl zakaz na bramie cmentarnej jeszcze troche to beda do kosciola z nimi wchodzic moze ktos sie tym zajmnie[/quote]
  Jako,że nikt się nie kwapi – to pianka odpowie :|
  Zakaz na bramie dotyczył ludzi nie psy! Bezpańskie pieski radośnie sikają po mogiłach a kawki/szpaki/gołębie – to JUŻ ZUPEŁNIE ! pozbawione są empatii! – z maleńką różnicą – za psa przygarniętego odpowiada 'WŁAŚCICIEL/'PAN'' – za ''Ptaki'' – natura?? Bóg?
  Pomogłem ? Nikt się tym nie zajmie – sami się zajmijmy.

 6. Najwyższa pora zabrać się za prace na cmentarzu, kto to widział aby miejsce wiecznego spokoju było pozostawione tak bez opieki tak długo. Cmentarz to miejsce gdzie kiedyś wszyscy się znajdziemy i należy zadbać o to bez wyjątku.
  Pierwsza sprawa to alejki i deptaki – przepraszam co to ma być ! W dni suche – kłębu kurzu i pyłu unosi się kiedy człowiek chce przejść nad mogiłę, w dni deszczowe błoto, stojące kałuże , w dni zimowe to albo nie można dotrzeć bo śniegu masa a jak już odśnieżą to lodowisko – nogi można połamać. Podsumowując alejki to stan w którym się znajdują jest poza skalą oceny.
  Druga sprawa to kosze na śmieci. Co to ma być ! XX! wiek !!! W nowoczesnej, ekologicznej i przejrzystej Gminie Nowa Dęba !!! To jest jakiś żart ! Trzy sztuki kontenerów na śmieci w pergoli śmietnikowej przy ul. Cmentarnej a w pozostałych dwóch pergolach w dole cmentarza to przepraszam ale nie rozumiem tej sytuacji to niby ta przejrzysta gmina na wierzchu piękna a od środka "zgniła".
  Trzecia sprawa to to straszydło stojące w miejscu Kaplicy. Na miejscu gospodarza to schował bym się pod ziemie ze wstydu. Brak komentarza. Szkoda pisać.
  Kolejna sprawa to : Gdzie jest osoba odpowiedzialna za ład i skład na tym miejscu – mam na myśli osobę która zaprojektowała architekturę na tym cmentarzu pod wieloma względami. Człowieku co ty narobiłeś !
  [b]Cieszę się , że w końcu[/b] Władze zrozumiały potrzeby mieszkańców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here