Nowy sprzęt medyczny w nowodębskim szpitalu

8

Gmina Nowa Dęba co roku wspiera nowodębski szpital poprzez dotacje celowe, które pozwalają na jego ciągły rozwój. W 2015 roku udzieliła szpitalowi wsparcia finansowego w wysokości 120 tys. złotych. Otrzymane pieniądze przeznaczone zostały na zakup sprzętu medycznego.

     Na potrzeby Bloku Operacyjnego zakupiony został stół operacyjny ogólnochirurgiczny OT 02 VIVAX z wyposażeniem, stół operacyjno-zabiegowy OT-02 VIVAX z wyposażeniem oraz detektor promieniowania gamma GAMMA FINDER II. Ponadto zakupione zostały 2 kardiomonitory z funkcjami EKG, NIBP, TEMP, Sp02 z wyposażeniem, po jednym dla Oddziału Chirurgicznego i Oddziału Wewnętrznego z Pododdziałem Chorób Płuc.

     Szpital Powiatowy w Nowej Dębie stara się zapewnić pacjentom jak najlepsze warunki pobytu oraz dąży do tego, by spełniać coraz wyższe standardy, jakie są wymagane przy tego rodzaju działalności. Dlatego też każde wsparcie finansowe jest niezmiernie potrzebne i doceniane. Jesteśmy pewni, że zakupiony sprzęt przyczyni się do poprawy warunków realizowanych przez Szpital świadczeń.

     Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie finansowe.

ZOZ ND
Źródło: UMiG

8 KOMENTARZE

 1. Proponuję jeszcze dopisać, że Szpital otrzymał także od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy: Aparat do mierzenia ciśnienia SPOT 42NTB-E2 o wartości 9200,00zł oraz Aparat EKG typ: BTL 08 MT PLUS (z dodatkowym wyposażeniem) o wartości 6000,00zł. Ale to nie koniec: od Społecznego Komitetu Pomocy Szpitalowi Powiatowemu w Nowej Dębie otrzymał: Stanowisko do pielęgnacji noworodków o wartości 3447,60zł, Mikroskop NIKON ECLIPSE E 200 o wartości 12096,00zł, aparat do długotrwałego mierzenia ciśnienia tętniczego HOLCARD 24W Alfasystem o wartości 7348,59, rejestrator AsPekt 702v001 o wartości 3322,60zł. Szpital dzięki m.in. dotacji Gminy Nowa Dęba zakupił: 2 stoły operacyjne o wartości ok. 120000,00zł, lampę zabiegową o wartości ok. 5000,00zł, diametrię chirurgiczną o wartości ok. 30000,00zł, spirometr o wartości ok. 10000,00zł, 14szt łóżek szpitalnych wraz z szafkami o wartości ok. 45000,00zł i 3szt. kardiomonitora o wartości ok. 45000,00zł, aparat EKG o wartości ok. 7000,00zł oraz ręczny detektor promieniowania GAMMA o wartości ok. 56000,00zł. Teraz pozostaje tylko wymienić większość tych pseudolekarzy i na pewno będzie dużo lepiej.

  • Bardzo przepraszam że się wtrącam, ale biorąc pod uwagę codzienne kolejki na izbie przyjęć to ci chorzy chyba nie boją się tej umieralni,a lekarze tam pracujący nie jednemu uratowali życie. Biorąc pod uwagę fakt i przeciętną wieku leżących chorych to samo przez się mówi, że czasem przychodzi ta ostatnia chwila. A dlaczego na O.W. , bo jak rodzina sobie nie radzi,albo widzi co się dzieje ,woli oddać na tzw „umieralnię”.
   P.S. Powodzenia dla tych wszystkich którzy dużą mówią (piszą) a i tak kiedyś tam trafią.

 2. @malolata rozumiem, ze prawdopodobnie jestes pracownikiem tej placowki i dlatego tak moc o bronisz jej dobrego imienia. Nie bede opisywala szczegolow moich ostatnich doswiadczen z ta placowka, ale moge zapewnic wszystkich czytajacych, ze niestety mam wiele zastrzezen do niektorych tam pracujacych. Wystarczy popytac w srodowisku jaka jest opinia na temat OW. I szczerze, mam nadzieje, ze nigdy nie bede musiala sie leczyc na OW w Nowej Debie.

  • nie będziesz musiała ;-) leczyć możesz się gdzie chcesz. choćby w Honolulu.
   zdrówka wszystkim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here