Ruszyły prace nad budową nowego Orlika w Nowej Dębie

28

02/09/11r/ (08:45)

Kolejny „Orlik” ląduje w Nowej Dębie. Tym razem inwestorem jest Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu.

W ramach realizacji zadania powstaną dwa boiska sportowe z zapleczem sanitarnym. Cały teren będzie ogrodzony i oświetlony. Ponadto wykonane zostaną przyłącza wody i kanalizacji i przebudowa już istniejących instalacji. Przetarg na realizacje zadania wygrała firma PANORMA II Sp zoo. Koszt całkowity inwestycji (w raz z wykonaniem niezbędnej dokumentacji) sięga 1,1mln złotych. Należy zaznaczyć, że „Orlik” zostanie wykonany przy udziale środków zewnętrznych w tym 470 tys z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz 333 tys pozyskanych z Województwa Podkarpackiego. Nowy kompleks sportowy powstanie przy Zespole Szkół nr 2.

Jak podkreśla starosta Jerzy Sudoł pomysł wykonania boiska zrodził się jeszcze gdy szefem powiatu był obecny poseł Mirosław Pluta Doszliśmy wspólnie do wniosku, że powinniśmy jako starostwo wspierać rozwój sportu na naszym terenie. Z uwagi na fakt, że w Nowej Dębie mamy dwie szkoły średnie uznaliśmy, że taki obiekt jest potrzebny i będzie służył nie tylko uczniom ale również mieszkańcom bloków przy Zakładach, pracownikom firm ze Specjalnej Strefy Ekonomicznej, strażakom z JRG, piłkarzom klubu MKS Stal i wszystkim zainteresowanym. Bez wątpienia przysłuży się także promocji Zespołu Szkół nr 2.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem otwarcie Orlika nastąpi pod koniec września.

/PT28 KOMENTARZE

 1. Wszystko pięknie tylko czy "młodzież" pod zakładami będzie potrafiła uszanować taki prezent. Żeby kasa nie była wyrzucona w błoto!!!!! Hotelowcy pokażcie, że nie wszystko możecie zniszczyć i rozkraść. To między innymi dla Was jest ta inwestycja. Sami musicie pilnować swojego ogródka!!!!

 2. zobaczcie co sie dzieje z orlikiem przy basenie, mozna zauwazyc ze przy bramce od basenu odchodzi juz cały płat tej nawierzchni. po drugiej stronie mniej wiecej za polem karnym to samooo, moze da sie cos z tym zrobic? popatrzcie! ;)

 3. Odnośnie bieżni to potrzeba conajmniej 6 torów , żeby prowadzić zawody na dobrym poziomie , czyli trzeba ją rozszerzyć i nie wiem czy wtedy nie wejdziemy na trybuny , trzeba to sprawdzić

 4. Drogi gregor młodzież pod zakładami jest taka sama jak na mieście. I jest obrazą dla nich jak również ich rodziców nazywanie ich wandalami i złodziejami. Ale widocznie ty wiesz coś na temat niszczenia i kradzieży mienia publicznego.

 5. tylko weźcie tym razem przypilnujcie, żeby wstęp na nowego orlika był tylko i wyłącznie w odpowiednim do tego obuwiu, a nie w korkach, bo do czego to prowadzi to można śmiało dostrzec po stanie starego orlika

 6. Trafna decyzja.
  Ten obszar wymaga takiego inwestowania z wielu względów.
  Jeszcze tylko ogrodzenie9całego kompleksu) i wszystko będzie ok.

 7. a skate parku to wżyciu nie powiększą.chłopaki z Dęby nie mają mieisca do wykonywania dobrych trików na rowerach.A ieden orlik jusz jest .SKANDAL W DĘBIE

 8. co do użytkowników spod #10 i #11. Skate park też fajna sprawa ale trzeba wziąć pod uwagę liczbę osób uprawiających dany sport. Dlatego też uważam, że na skate park będzie mniej chętnych niż chociażby na granie w piłkę na orliku…

 9. masz rację ale no ten skatepark mogliby chociaż trochę powiększyć bo dużo jest tam dzieciarni a za mało miejsca i się muszą gnieść

 10. /Do Gregor/ Jak nie wiesz jakie podejście do nowego ORLIKA ma jak to napisałeś "młodzież" z Hoteli to się nie wypowiadaj. Ta sama młodzież kilka lat wcześniej sama zbudowała sobie boisko do piłki nożnej na terenie ZS2, ale komuś ze szkoły nie podobało się to, że bramki na tym boisku są zrobione z drewna i niestety bramki musiały być zdemontowane.

  Czasy się zmieniają i "młodzież" z Hoteli również. A Twoja wypowiedź brzmi tak samo jakby cały Świat nadal twierdził, że w Polsce jest komunizm.

 11. do#15 Mam nadzieję że się mylę i że moje słowa nigdy się nie sprawdzą. Ale szanowni Państwo popiszemy na ten temat po kilku miesiącach funkcjonowania ORLIKA. CHCĘ SIĘ MYLIĆ!!!!

 12. Do 17.
  Przeprowadź się na zakłady i pomieszkaj tam chwilę. Wtedy się przekonasz, że takie same rzeczy dzieją się w każdym miejscu. A pisząc, że na zakładach jest patologia obrażasz większość mieszkańców tych bloków.

  Czasami wydaje mi się, że całej Nowej Dębie wydaje się, że zakłady to jakaś Somalia. Dzieci biegają z kałachami, młodzi kradną co popadnie, a starzy piją.

  Większość osób z zakładów w wieku 15-30 lat pracuje, uczy się lub studiuje.

  Oczywiście znajdą się wyjątki w postaci alkoholików itp itd, ale czy Ty nie masz ich w pobliżu?

 13. Nic mnie nie boli bo mieszkam na zakładach i wiem jak tam rzeczywiście jest. A Ty w du*ie byłeś, gó*no widziałeś co wynika z Twoich wpisów.

 14. [quote]#22 | m.d dnia 09/06/2011 16:16
  Nic mnie nie boli bo mieszkam na zakładach i wiem jak tam rzeczywiście jest. A Ty w du*ie byłeś, gó*no widziałeś co wynika z Twoich wpisów.[/quote]

  [b]md[/b]Nie dyskutuj z idiotą.Idiota najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

 15. [quote]#24 | zbych dnia 09/07/2011 09:47
  Po wpisach widać ,że "intelygencja" z hoteli czuwa.[/quote]

  [b]A weź Ty swoją "intelygencję", zwiń w ciasny rulonik i rozważ znaczenie słowa czope[/b]

 16. #24 | zbych dnia 09/07/2011 09:47
  Po wpisach widać ,że "intelygencja" z hoteli czuwa.

  [b] A weź Ty swoją "intelygencję", zwiń w ciasny rulonik i rozważ znaczenie słowa czopek[/b]

 17. o gnojki z zakładów będą miały nową miejscóweczke do picia ;) zamiast schodków przy 2 wygodne trybunki na orliku xDD
  ciekawe ile przetrwa ? ;d

 18. [quote]#27 | nnns dnia 09/24/2011 17:02
  o gnojki z zakładów będą miały nową miejscóweczke do picia zamiast schodków przy 2 wygodne trybunki na orliku xDD
  ciekawe ile przetrwa ? ;d[/quote]

  [b]Pocałuj w **** mieszkańców bloków pod zakładami.Za darmo jajka zobaczysz[/b]

  Proszę wybaczyć wulgaryzm lecz denerwują mnie takie teksty.W czym lepsza od nich jest pozostała część mieszkańców naszej pipidówki.Żuliki są wszędzie,w centrum naszej mieściny również.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here